Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Influenza elleni védőoltás kismamáknak fórum

Influenza elleni védőoltás kismamáknak (beszélgetős fórum)


1 2 3
25. Rita 72 (válaszként erre: 23. - 130454e42d)
2012. nov. 23. 14:29

Mondod ezt nekem....


A lányom autista.

24. Szerénke83 (válaszként erre: 19. - Rita 72)
2012. nov. 23. 14:29
nem hoz be semmit
23. 130454e42d (válaszként erre: 12. - Rita 72)
2012. nov. 23. 14:28
Az oltások mellékhatása sokkal kevesebb, mint a betegségek szövődménye, mérlegelni kell, mindenkinek.
2012. nov. 23. 14:28
Nem ajánlott.
21. Duncan (válaszként erre: 18. - Egypt)
2012. nov. 23. 14:28
Nekem más erről a véleményem, és hiszek a saját orvosomnak hisz nem 10 de nem is 20 éve praktizál, Ő belelát mindabba amibe mi nem... Sajnos arra is volt példa, hogy beadatta a kismama és baj lett. Ez szerintem egy olyan dolog, hogy ki kinek hisz, ezért vagyunk különbözőek, más a véleményünk.
20. Szerénke83 (válaszként erre: 18. - Egypt)
2012. nov. 23. 14:28

Én megkérdeztem anno (amiko kezdtük a bölcsit) a gyerekorvost, hogy mit ajánl, mi ellen oltassam be a gyereket? A b.himlő ellenit kapásból mondta.

Infulenza ellen tavaly oltattam a fiam, idén is fogom, de 2 hónapja nem voltam vele orvosnál (hála égnek) szóval ez egy picit csúszik idén

19. Rita 72 (válaszként erre: 15. - Szerénke83)
2012. nov. 23. 14:26
18. egypt (válaszként erre: 13. - Duncan)
2012. nov. 23. 14:25

Elképesztő, hogy milyen háziorvosok vannak...:(

A bárányhimlő elleni oltás nem a betegség ellen véd, hanem a szövődmények ellen, de 2 oltás után 97%-os védettséget ad a betegség ellen is, és sokkal enyhébb lefolyású lesz, ha mégis jelentkezne.

Valóban nem 100%-os a védettség influenzánál sem, csak majdnem száz... Nem pedig 50-50.


Én még emlékszem, hogy milyen sok kismama került intenzívre a H1N1 miatt, és meg is haltak páran, természetesen egyik sem volt beoltva...

17. Syksy
2012. nov. 23. 14:23

Nem vagyok kismama, de én is a NEMet mondok.

Mostanában egyre több a negatív infó ezekről a vakcinákról.

Semmiképpen nem adatnám be sem magamnak, sem a gyerekemnek. Sosem, nem hogy terhesen.

16. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - Rlibertas)
2012. nov. 23. 14:23
Annak idején én is így gondoltam, és beadattam a "hini" ellenit. Nem gondolom és nem is mutat rá semmi, hogy ártottam volna vele.
2012. nov. 23. 14:22

Én beoltattam magam, 3 éve, amikor H1N1 járvány volt.

Van egy makkegészséges, közel 3 éves fiam.

Nem hallottam, hogy emiatt lett-e valakinél szövődmény

14. egypt
2012. nov. 23. 14:22

Az oltás soha nem veszélyesebb, mint maga a betegség. Sajnos nagy a tájékozatlanság ez ügyben

Ne hallgass itt senkire, hívd fel a védőoltási szaktanácsadást a László Kórházban (ha a központi számot hívod, onnan kapcsolják), nagyon szívesen válaszolnak minden kérdésre. Ők a legilletékesebbek a témában.

13. Duncan
2012. nov. 23. 14:21
Én soha nem adattam be magamnak sem terhesen sem pedig simán. Az első terhességemnél volt a nagy H1N1 mizéria, akkor sem adattam be mert a háziorvosom is azt mondta, hogy NE! Most is babás vagyok és most is kitartok amellett, hogy nem kell feleslegesen oltogatni magunkat. Azon kívül meg olyan mint a bárányhimlő elleni szuri 50-50 %, hogy nem ad kellő védettséget, így meg aztán tényleg semmi értelme véleményem szerint.
12. Rita 72 (válaszként erre: 9. - Rlibertas)
2012. nov. 23. 14:20

Nyugodtan higyjél az orvosoknak.

Azt gondolod, hogy az oltásoknak nincs mellékhatása?

Nyisd ki a szemed, olvass kicsit utána.

2012. nov. 23. 14:20

Szerintem inkább a védőnőd tanácsát kérd ki!


Viszont, mint orvos azt mondom, hogy a 12. hét után mindenképpen be kellene adatni. Elég már csak abból kiindulni, hogy várandós kismamáknál kevésbbé működik a sejtes immunválasz, így miden vírus vagy bakteriális megbetegedés sokkal erősebb lefolyású lehet.


Ha pedig a 12.hét előtt vagy, akkor a közvetlen környezetedben ajánlott az oltás, neked meg a kiemelt járványügyi intézkedések betartása( tömeg kerülése, gyakori kézmosás, stb.)

10. Rita 72 (válaszként erre: 8. - Rita 72)
2012. nov. 23. 14:18
Az előbb még csak 3 hozzászóló volt, de gondolom, érteitek :)
2012. nov. 23. 14:17

Én igen.szeretném.Én sokkal jobban félek a betegség esetleges szövődményeitől, mint magától az oltástól.

Nem az a baj, h. influenzás leszek, sokan átesnek rajt.Szerencsés esetben se nekik se a babánk nem lesz baja a 40 fokos láztól, ami igen is nagyon veszélyes lehet.

MÁsrészt ez csak az alap.Mi van ha tüdőgyulladás vagy agyhártya akármilyen fertőzés lesz belőle.Akkor majd a sok antibiotkumot és midnenfélét bezzeg beszedjük és bezzeg elfogadjuka kórházba amit adnak csak baj ne legyen.

Na ennél kevésbé rátalmasabb az oltás az biztos.

MÁsrlészt a tüdőgyulladás a legvalószínűbb velejárója, főleg ha mint terhes nem szedhetek semmit a betegségre.Ebbe "nem terhesek" is belehalhatnak, bárki...nem csak idősek...nem ám egy terhes...mondom akár...nem akarok itt snekit temetni, csak a súlyozást igyekszem szemléltetni.

KÜlönben meg olyan körülmények közt utazom, hogy Budapesten a metrón egymás nyakába mint aheringek..ennél veszélyesebb nincs.Inkább kérek eg yoltást.

És bízom anynira az orvostudomány jelenlegi fejlettségében, hoyg nem engedélyeznek oylant mai súlyos magzatkárosító hatású lenne.Pénz id evagy oda.BEzzeg ha terhesen kórházba küzdenének értem, mindjárt elhinném, hogy amit adnak az majd segít és nem árt, akkor már hiszek az orvosoknak?

Mindazonáltal biztosan túlzott a félelmem, ha otthon lennék vagy nem így utaznék, biztos nem kérném, én is bízom annyira az immunrendszeremben és a higéniában.És felhábroítónak tartoma médikampányokat és eltúzott butaságokat, és nyomulást.

de beadatom, mert védeni akaroma picit, és nem Hiszem hoyg ettől "gnóm" lesz, de egy magas láztól lehet baja!

2012. nov. 23. 14:17

Ez igen! Végre!

Háromból három NEM. Veletek értek egyet.

Ha újra kezdhetném, semmit sem engednék beadni. Se magamnak se a gyerekemnek.

2012. nov. 23. 14:17
Egyébként tanult, felelőségteljes kétgyermekes anyuka vagy... Gondolom nem a közvéleménykutatás eredménye dönt majd... :D
2012. nov. 23. 14:15
Nekem ugyan nincs gyerekem, de nincs az az Isten, hogy én beadassak egy ilyen oltást, várandósan meg végképp kizárt.
2012. nov. 23. 14:14

Én mindkét terhességem alatt beoltattam magam... Semmi bajunk nem lett, sem nekem, sem a gyerekeknek. az egyik 13 hónapos, a másik 3 éves lesz... :)))

Minden orvosom ajánlotta, még az is, akineknem is érdeke.

Szerintem nem árt...

4. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 1. - Barnánécsilla)
2012. nov. 23. 14:10

Én is nem-mel voksolnék.. Viszont azt a rettegést senkinek sem kívánom, amit az előző terhességem alatt átéltem.

Akkor volt a H1N1 mizéria mikor anno 9 hetes terhes voltam. Megkaptam, mert meggyőztek mindenkit, hogy muszáj...

Néha eszembe jut és imádkozom,hogy évek múlva se derüljön ki semmi amit ez okozhatott...((

2012. nov. 23. 14:01
Nem. Még simán magamnak sem érzem biztonságosnak, hát még magzatra nézve... Pénzérdek kampányszövegeknek nem szeretek bedőlni, a józan eszem pedig a saját immunrendszeremre szavaz.
2. kiszvorosz (válaszként erre: 1. - Barnánécsilla)
2012. nov. 23. 14:01
Nem, semmiképpen sem! Szinte soha nem szoktam beteg lenni, és egyébként is azt gondolom,hogy az oltás sokszor veszélyesebb, mint a betegség, amit meg kívánunk előzni vele. Az influenza pont ilyen szerintem. 15+5
2012. nov. 23. 13:56
Kismamák!Ti beadatjátok az influenza elleni védőoltást? Én még gondolkozom, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook