Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesen kértétek az influenza elleni védőoltást vagy nem? Mik az érvek, ellenérvek? fórum

Terhesen kértétek az influenza elleni védőoltást vagy nem? Mik az érvek, ellenérvek? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 27. 14:54

Szerintem csak az oltassa be magát akinek feltétlen szükséges.Pl.sokat van emberek közt,sokszor utazik buszon,vonaton stb.stb.

Egy normál egészséges embernek kismamának fölösleges aki nem igen van kitéve fokozottan ennek szerintem nem kell.

2013. jan. 26. 19:45
Valaki elmondaná nekem, hogy mi olyan rémisztő az oltásban?
2013. jan. 26. 13:50
ne,ne,ne....lenyeg egyel helyesen ugy ertem egeszsegesen ahogy birsz,mert ez a legfontosabb.
47. 5c98b496b3 (válaszként erre: 46. - MelisUK)
2013. jan. 15. 13:26
a várandósság alatti a babának ad immunitást. De nem adattam be én sem , bár csak jót hallottam róla.
46. MelisUK (válaszként erre: 40. - Lolita_88)
2013. jan. 15. 12:24
Nem akarom beoltatni magam, a háziorvosom és a védőnőm nyomja nagyon, hogy jó lenne ha beoltatnám magam. Soha nem állt szándékomban kérni az oltást. Egy évben kb egyszer vagyok megfázva, hogy ez influenza vagy csak megfázás fogalmam sincs, de egy hét és elmúlik.
45. Nanda
2013. jan. 10. 10:10
Eddig még soha nem adattam be,terhesen sem,meg nem terhesen sem.
2013. jan. 10. 09:05
Én nem adattam be & most sem tenném. Ritkán szoktam beteg lenni, ha pedig mégis az vagyok akkor egy kis taknyosságon és köhögésen kívül nincs más bajom, szóval fölöslegesnek tartottam :)
2013. jan. 10. 00:02
én nem kértem
2013. jan. 9. 23:25

Kizárt.

Én nem kértem és most sem kérném.

41. Bcicus (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2013. jan. 9. 23:09
Én kértem. Semmi mellékhatása nem volt. És nem lenne jó terhesen elkapni. Ha lehetne még gyerekem megint beadatnám.
40. lolita_88 (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2013. jan. 9. 19:28
Miért akarod beoltatni magad?Szoktál influenzás lenni???
2013. jan. 9. 19:09

Én 2010telén voltam terhes 2011nyarán szültem nem kértem most májusban fogok szülői most sem kértem.

Nekem is ajánlotta a házi doki és a nődoki is de csak annyit mondtak gondoljam át akarom-e.

Apukám kapja minden évben a munkahelye miatt is.És tényleg volt hogy lebetegedett utána rendesen.


Még annyit hogy terhesen a sok c -vitamin sem jó!

2013. jan. 9. 17:41
Az a helyzet, beadatod ugyan úgy a vírust oltjak be csak lassabb lefolyású. En beadattam egyik éven rajtam jobban kijott állítom mint aki csak siman kapta el. Komoly nem viccelek.
37. szafaripók (válaszként erre: 32. - D71ef05a8e)
2013. jan. 9. 13:16

Semmmi nem jelent teljes biztonságot.

A tényezőket kell mérlegelni, és úgy dönteni.

Én nem bánom, hogy beadattam, nem tudnék tükörbe nézni, ha nem adatom be, és baj lesz a picivel...

36. d71ef05a8e (válaszként erre: 9. - 0e83a78045)
2013. jan. 9. 13:10

Alapvetően egyetértek veled: aki beadatja, az gyenge. Viszont sajnos sok olyan kisebb-nagyobb fertőzés van, ami a felnőttnek, még a kismamának is meg se kottyan, akár teljesen tünetmentesen legyőzi a szervezete, de a kis magzaté nem. Ő a gyenge. Azért még nem kell feltétlenül hulljon a gyengéje alapon dönteni. Én annp február elején estem teherbe, március közepére az iskolában a sok köhögő gyerek és még több lázasan munka hősét játszó kolléga mellett nekem ugyan csak enyhe hőemelkedésem volt, meg sem éreztem, a kicsi viszont nem bírta ki. Persze még sok más oka is lehetett ennek, de akkor tudtam, hogy legközelebb beoltatom magam időben.


Ahány orvos, annyiféle iskola. És ahány oltás, annyiféle. elvileg az inaktív vírust tartalmazó és természetesen higanymentes oltások jönnek szóba eleve a terheseknél, kizárólag azután, hogy a magzat minden fő szerve már kifejlődött. Azoknak szokták ajánlani, akiknél a megbetegedés kockázata lényegesen nagyobb, mint az oltásé, pl. egészségügyi dolgozók, óvónők, tanárok, stb.


Lehet, hogyha egyedül ültem volna egész nap egy irodában, és kocsival jártam volna dolgozni, nem tömegközlekedéssel, én sem adattam volna be.

35. MelisUK (válaszként erre: 33. - Mkriszti81)
2013. jan. 9. 13:06
Skóciában élek, nálunk minden gyógyszer ingyen van, ha dolgozik az ember. Ebből kifolyólag nem hinném, hogy a profitálás végett akarják hogy beoltassam magam. Mindenesetre úgy döntöttem, hogy nem kérem.
34. mkriszti81 (válaszként erre: 32. - D71ef05a8e)
2013. jan. 9. 13:04
szerintem is így van, ahogy írtad, attól, hogy valaki beoltatja magát, még megfoghat pl. egy kilincset, majd otthon a be nem oltott kezét, s már át is adta...
2013. jan. 9. 13:02

Ez a sok oltás is a gyógyszeripar nyomására van, hogy sokat profitáljanak.


Én is az ellenzők között vagyok! Anno a H1N1-mizéria alatt voltam terhes, akkor sem kértem. (és ugye akkor is kiderült utána, hogy alig lett néhány ember beteg, aki meghalt, az egy sem volt egészséges előtte)

32. d71ef05a8e (válaszként erre: 29. - Szafaripók)
2013. jan. 9. 13:01

Lehet, hogy butaságot kérdezek, de ez biztosan így van? Mármint, én azt hittem, hogy a beoltott ember is elkaphatja és főleg hordozója lehet a vírusnak, csak sokkal könnyebben és gyorsabban legyőzi a szervezete. Persze olyan is van, hogy eleve el sem kapja. De szerintem önmagában a hozzátartozók beoltása még nem jelent teljes biztonságot.


Én mondjuk nem vaciláltam ezen sokat. Az orvosom melegen ajánlotta, ráadásul iskolában dolgoztam, ahol mindne évben többször elkaptam valamit, tavaly pl. 4 napig volt 39 fokos lázam tavasszal.

Az is igaz, hogy soha, egyetlen oltásnak nem voltak nálam azelőtt sem mellékhatásai. És természetesen megvártuk vele a negyedik hónapot. Akinek pont úgy jön ki, a legjobban tezsi szerintem, ha már a teherbeesés előtt min, két ciklussal beoltatja magát.

31. Roza78
2013. jan. 9. 12:58
En 30 hetes vagyok, de nem all szandekomban beadatni, nem is mondta meg senki. Nem voltam meg soha influenzas, remelem nem most fogom elkapni.
30. Milup2
2013. jan. 9. 12:58

Mikor itt Győrben meghalt a kismama H1N1 miatt, rákérdeztem a védőnőnél, s azt mondta, nem kell megijedni, ez a kismama sajnos 2 hétig lázasan otthon volt, nem ment dokihoz, mikor meg már dokihoz fordult, késő volt...


Védőnő sem javasolta nekem az oltást...


A gyerekorvost meg mikor kérdeztem, hogy szoptatok, s oltathatom-e magam(akkor a kullancsok miatt akartam éppen), azt mondta, NE! A lányának sem adna be oltást, sem ezt, sem mást, míg terhes, vagy míg szoptat!

2013. jan. 9. 12:53
Ha nem akarod, kérd meg a családodat, hogy ők oltassák be magukat, így nem hoznak haza semmit. Nálunk minden rendben volt, meg se éreztem.
28. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 27. - MelisUK)
2013. jan. 9. 12:53
:)
27. MelisUK (válaszként erre: 23. - 5bb89d4b1c)
2013. jan. 9. 12:52
Ha megteheted örülj neki. :) Csak ne felejts el sokat mozogni, tartsd fitten magad a gyermeked és a saját magad egészsége érdekében. :)
26. szafaripók (válaszként erre: 1. - MelisUK)
2013. jan. 9. 12:51

Sima influenza ellen én nem kértem.

A H1N1 idején voltam terhes, abban a kórházban dolgozott a dokim, ahol meghaltak kismamák. Ő ajánlotta, én beadattam. A párom is - reptéren dolgozott, nem akartuk, hogy hazahozzon valamit.

25. MelisUK (válaszként erre: 20. - Ardilla)
2013. jan. 9. 12:50
A C-vitamint én is szedem, lassan lebomlót, ez megóv szinte mindentől. :)
24. Sunny1 (válaszként erre: 5. - Hedi13)
2013. jan. 9. 12:50

Én ugyanígy voltam, akkor azért ez folyt a csapból is, nehéz volt dönteni, de én a 3 dokimra hallgattam, mindegyik javasolta. Beadattam, semmi bajom nem volt utána, beteg sem lettem, pedig volt a környezetemben influenzás .

Most nem adatnám be szerintem, ha terhes lennék.

23. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2013. jan. 9. 12:50
Én döntöttem úgy, hogy nem dolgozok, vagyis legfőképp a férjem :) Egyébként gyerekosztályon lennék ápoló. Inkább a pihi itthon, ha már megtehetem :) De nem is ez volt a kérdés... :)
22. Ardilla (válaszként erre: 20. - Ardilla)
2013. jan. 9. 12:49
Homeopátiás szert kb.novembertől február végéig.
21. Milup2
2013. jan. 9. 12:49
Nekem sem a háziorvosom, sem a gyerekorvos nem ajánlott semmilyen oltást se terhesen, sem pedig míg szoptattam...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook