Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Indigó gyerek a családban fórum

Indigó gyerek a családban (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
142. cicakaktusz (válaszként erre: 141. - Cicakaktusz)
2012. szept. 7. 20:24
Mivel itt duruzsol a gyerek mellettem, nem azt írtam amit akartam. Szóval különlegesek, okosak, sőt minden osztálytársuktól okosabbak, és ezt szoktam magamban gondolni. Hiszen ismerem őket a képességeiket, talán épp ezért majdnem későn láttam meg, hogy valami probléma van.
141. cicakaktusz (válaszként erre: 125. - 9678a02221)
2012. szept. 7. 20:15

Majdnem félreolvastam a "mezei gyerekeimet"! Szóval, nekem átlagos kölkeim vannak. Ezt mondom magamnak. Csakhogy akkor miért kell vinni a fiamat hétfőn gyerek pszihológushoz diszgráfia, diszlexia és hiperaktivitás vizsgálatra? Inkább azt kéne mondanom, hogy utál írni, unja az olvasást, és indigó nem hiperaktív. Az iskolát meg majd elvégzi valahogy, hiszen az indigókra jellemzően van máshoz tehetsége.Elolvastam a hiperaktív gyerekek, meg az indigó gyerekek jellemzését. Aztán beszéltem a fiam tanárával, és már van időpont a dokibácsihoz. Ha kiderül, hogy a gyerek hiperaktív, nem fogom szép új köntösbe bugyolálni a diagnózist, hanem felvállalom a fiúcska problémáját, és rendszeresem viszem majd a fejlesztő foglalkozásokra!

EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!!

140. Lara1984 (válaszként erre: 136. - 9678a02221)
2012. szept. 7. 16:47
Teljes mértékben osztom a véleményed!
139. Lara1984 (válaszként erre: 138. - Lara1984)
2012. szept. 7. 16:46
Helyesbítek: "... maradj..."
138. Lara1984 (válaszként erre: 133. - Megi04)
2012. szept. 7. 16:45

:-D

Mindig jót szórakozom az ilyen ... embereken!

Maradja is ilyen, mert nélküled nem tudnék ilyen jókat nevetni az emberi butaságon! ☺

137. 9678a02221 (válaszként erre: 136. - 9678a02221)
2012. szept. 7. 14:24

Tukor effect es a hangnem is.

Bocsanat

136. 9678a02221 (válaszként erre: 126. - Megi04)
2012. szept. 7. 14:21
Szerinten az altalad oly lenezett orvosok pszichologiara szakosodott tagjai nagyon megorulnenek ha meglatogatnad oket..Jo sokaig lenne munkajuk,mire normalis embert faragnanak beloled:)Folenyeskedsz serto jelzoket hasznalsz szamodra ismerelen emberekkel szemben.Irkaltal egy elozo hozzaszolasodban valami Tylor effektrol,ez alapjan elegy sivar eleted lehet,es a hangnem use hagyhat nemi kivannivalot maga utan nalatok.Nem is csoda hogy kinevezted az egyik gyereket indigonak kompenzalasul..
135. megi04 (válaszként erre: 132. - 2014)
2012. szept. 7. 09:54
Nem állítottam soha,hogy egy TERÉZ anya vagyok.Ettől még nem haragszom a világra,és szeretem az embereket.Nem vettem a véleményedet támadásnak,és hogy hiszed vagy sem,sajnos nem érdekel.
134. megi04 (válaszként erre: 133. - Megi04)
2012. szept. 7. 09:48
Uppsz! Bocsánat,rosszul olvastam! NEM Isten ajándékozott meg! Akkor megértem:))
133. megi04 (válaszként erre: 131. - Lara1984)
2012. szept. 7. 09:39

Lehet,hogy azért nem válaszoltam,mert nem engem kérdeztél???

És miért akarnálak meg győzni?Főleg akkor,ha nem érsz nekem annyit,hogy győzködjelek??Ha isten megajándékozott téged ésszel,tudással,és intelligenciával,akkor miért dobtad el magadtól ezeket az ajándékokat?

Ha idegen szavakat használsz,nézz utána a jelentésüknek.

Magyar vagyok,hozzám Magyarul szólj,a latint pedig hagyd meg azoknak,akik valóban intelligensek,és nem csak azoknak hiszik magukat!:)

Nekem még mindig nincs bajom a világgal,sem az emberekkel..Ha neked igen,sajnálom,szar lehet neked..:)

132. 2014 (válaszként erre: 115. - Megi04)
2012. szept. 7. 07:48

Hiába állítod a világról, hogy nem haragszol rá, és az emberekről, hogy szereted őket. A hozzászólásaidból nem éppen a türelem, szeretet és az elfogadás szavak jutnak eszembe.

Mint már mondtam, nem az autista gyerekekkel kapcsolatban szóltam hozzá a témához.

Nem kell ironizálnod és támadásnak venni a véleményemet.

Én Veled ellentétben nem hazudok sem magamnak, sem másnak és nyugodt szívvel ki merem jelenteni, hogy nem szeretem nagyon-nagyon az embereket.

131. Lara1984 (válaszként erre: 106. - Megi04)
2012. szept. 7. 02:18

Nem akartam személyeskedésbe torkolló vitát, de ha már kezdeményezted & támadtál, én nem hunyászkodom meg.


Nézd, ha te "sok ésszel megáldottnak" tartod magad, akkor miért nem válaszoltál az 54. kommentemben feltett kérdésre? Meg sem próbáltál meggyözni!


Engem nem isten ajándékozott meg ésszel, tudással & intelligenciával. De te csak higgy ebben meg az "idigókban" & hasonló ezoterikus hiedelmekben: a felvilágosodás elötti szellemi színvonalon élökre is szükség van, akik olyan dolgokban hisznek, amire nincs bizonyíték. Nekem ezek az emberek a buták & tudatlanok, mert meg lehet vezetni öket.


Nem kell reagálnod erre, mert a veled való vitát nem tartom relevánsnak.

130. globus (válaszként erre: 129. - Megi04)
2012. szept. 6. 22:57
:DDDD
129. megi04
2012. szept. 6. 22:55
Elvesztettem a fonalat...
128. megi04 (válaszként erre: 127. - Globus)
2012. szept. 6. 22:54
Istenre esküszöm,nem tudom!!!!!!!!!!!
127. globus (válaszként erre: 108. - Megi04)
2012. szept. 6. 22:53
Ha nem problémás, akkor mi most a polémia tárgya?
126. megi04
2012. szept. 6. 22:47

Normális szülőkkel...hmm...

Figyelj..Ez a vita meddő,több okból is..

Már régóta unom,és becsületesen bevallom,csak azért írogattam neked,mert unatkoztam.

Mindketten másban hiszünk.Sok köztünk a különbség...

Én,hiszek a természetben,a mesékben,az indigókban.a MÁS-okban..Te nem hiszel.

Aztán,én nem vagyok gyáva,hogy lehülyézzem más gyerekét,amikor az a MÁS nincs ott,hogy pofán verjen érte. Te igen. Aztán..én katolikus vagyok,te meg egy blfsz...

Nem baj...így kerek a világ..:))

125. 9678a02221 (válaszként erre: 123. - Megi04)
2012. szept. 6. 22:40
Vannak gyerekeim,es koszonom jol vannak..Nem indigok,csak sima mezei ertelmes gyerkocok,normalis szulokkel,akik ha gond lenne veluk akkor szakemberhez fordulnanak,nem holmi ezoterikus marhasaggal tomnek tele a fejukdt
124. megi04
2012. szept. 6. 22:13
Megi a gyógyításhoz???? Az mi??? Mert én:Megi04 vagyok...Ha már utánozni akarsz,tedd helyesen!:)
123. megi04 (válaszként erre: 122. - 9678a02221)
2012. szept. 6. 22:12

Vannak gyerekeid?????? Szegénykék....

Ja! Ha az unoka öcsi orvos,az persze teljesen más! Ó,hát miért nem ezzel kezdted??? Akkor természetesen nagyon-nagyon okosok!!!Remélem,nem öcsi mondta ezt a tudományos ökörséget! Mert nemrég olvastam,hogy vitatkoznak rajta a mai napig! De unoka öcsi tudja!

Professzorok még nem,de ő már igen! Helyes!:)

Na még egyszer,csak a te kedvedért:A hyperaktivitást csak P-É-L-D-A-K-É-P-P-E-N írtam!

122. 9678a02221 (válaszként erre: 121. - Megi04)
2012. szept. 6. 22:03
Amibol te gondolod hogy az en unokaocsem Megi a gyogyitashoz..Kijelentettem es kesz.Ha nalad igy mukodik,gondoltam nalam is fog..Egyebkent meg valami a hipetaktivitas tudomanyosan ala tamasztott teny:)Az indigo gyerek szindroma meg a szulo fantaziajanak eredmenye.Lehet men vagyok a te szellemi es egyeb szinteden de en legalabb Guantanamo vagyok a sajat gyermekeimmel,men kepzelek belejuk semmit
121. megi04 (válaszként erre: 120. - 9678a02221)
2012. szept. 6. 21:53
Te olvasni nem tudsz,vagy az értelmi képességeiddel vannak bajok? És miből gondolod,hogy a az én gyerekem Mummybear a matekhoz?
120. 9678a02221 (válaszként erre: 119. - Megi04)
2012. szept. 6. 21:49
Hat ha szerinted az orvosok nem kepesek gyogyitani,akkor veled komoly problemak vannak..A te gyereked jar matek tanszekre ugye?Aztan minek ugyis hulye a matekhoz:)A hozzaszolasodban azt irtad,hogy az orvosok nem ismerik el a hiperaktiv gyerekek kepessegeit..En meg azt mondom hogy te es a hozzad hasonlok akik keptelenek elfogadni olyannak a gyerekuket amilyenek,inkabb rajuk fogjak hogy indigok,mert ugy kepzelik ezzel kulonlegesse tehetik a szerencsetlen gyereket,buntetest erdemelne..
119. megi04
2012. szept. 6. 21:34
Az orvosokon valóban meglepődtem.Se hálapénzért,sem az nélkül nem tudnak gyógyítani.
118. megi04 (válaszként erre: 117. - 9678a02221)
2012. szept. 6. 21:33
Egy táltos..(A hyperaktív egy pl.volt,bocs,hogy túlbecsültelek,és azt gondoltam,érted...)
117. 9678a02221 (válaszként erre: 116. - Megi04)
2012. szept. 6. 19:53
Akkor most hiperaktiv vagy indigo? Mert a hozzaszolasodban nem indigo hanem hiperaktiv gyerekekrol irsz.Azonkivul mielott altalanositasz,en a wikipedia angol valtozatat olvastam,tehat nem valoszinu hogy magyar orvosok kutatasaira alapozva irtak volna..Egyebkent nagyon meglepodnel AZ europai orvosok mire kepesek halapenz nelkul is..Kepzeld gyogyitanak es tok kedvesek segitokeszek.Az autista gyermekedmel ki allapitotta Meg a problemat?Egy lato asszony?
116. megi04 (válaszként erre: 114. - 9678a02221)
2012. szept. 6. 18:40

Háát...tudod...a hyperaktív gyerekeket is vagy elismerik,vagy nem...Régen azt mondták:Betyár rossz kölök..Ma azt mondják:Hyperaktív...Csakhogy manapság orvosok sincsenek,csak pénzéhes,buta majmok,akik nem a gyógyításért,hanem a DR-i cím,a pénz miatt lettek orvosok.És ezektől fogadjak el véleményeket???:DDDDDDDDDDDDDDDDDD Ugyan már!:)

Nem egy gyereket ismerek,akikről maga a "nagy" Ceizel Dr. mondta,hogy esélye sincs,1 éven belül halott lesz! A gyerek már 10 éves,és kutya baja!

Több ilyen is van!

És EZEKNEK elhinni bármit is??? A világért be nem vallaná egyik sem,hogy:Uppsz!Én ők ezt nem értik! Akkor kreálnak valami hülyeséget...És tovább mennek...Majd a következő generáció megoldja helyettük...

115. megi04 (válaszként erre: 111. - 2014)
2012. szept. 6. 18:32

Én egyáltalán nem haragszom a világra!Csak néha talán leegyszerűsítek dolgokat. Pl.Mikor azt írják,hogy az indigó gyerekek azok a HÜLYEGYEREKEK,akiket a szülő nem tud elfogadni,és könnyebb neki,ha álomvilágban él,hogy a gyermek ufó,indigó,kristály,stb.

És én most biztosan egy megkeseredett szülő vagyok,aki hülyeségeket beszélek be magamnak.Holott egy frászt!

Az autista fiam csodálatos gyerek! Nem ufó,nem indigó,és nem kristály!Rajta kívül,még van 3 fiam.Mindegyik inteligens,okos,szép(nekem csodálatos!)

Hogy valakinek mi negatív,és mi nem,azt embere válogatja..

Én nagyon-nagyon szeretem az embereket.Nem érdekel,hogy csónyák,vagy szépek,csórok,vagy gazdagok,egészségesek,vagy betegek.De az emberi butaságtól,valóban undort érzek.Ha neked EZ jelenti a világot,akkor igazad van.De rájuk sem haragszom.Szánom őket.

Nemrég viszont olvastam a "tükörröl"..Ami azt láttatja NÉHA másokban,amit magunkban utálunk..Hát...Én nem értek hozzá..De ettől nem beszélek hülyeségeket róla.Ha érdekel,utána nézek,meghallgatom a véleményeket..stb. De ritkásan szólok hozzá,mivel még nem értem igazán...

114. 9678a02221 (válaszként erre: 112. - Muraja)
2012. szept. 6. 15:51
A wikipedia szerint indigo gyerek nem letezik.Tudomanyosan nincs bebizonyitva:)Pedig probaltak alatamasztani tenyekkel,hogy ezek a gyerekek leteznek,de a kiserlet csodott mondott.Vegulis a tudosok megegyeztek abban hogy a fokent tanulasi es magaviseleti problemakkal kuzdo gyermekek szulei szeretnek azt hinni hogy az utod kulonleges,ezert talaltak ki ezt az egesz hulyeseget.Valamint emlitest tesz arrol is hogy egy csomo szakkepzetlen sarlatan jo penzert adja a szulok ala a lovat.Tehat kedves indigo gyerekek szulei,hogy is van ez?Mindenki hulye csak ti vagytok szuperszulok es a to gyerekeitek kulonlegrsek?
113. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - Muraja)
2012. szept. 6. 13:28

Nem tudom miért pont nekem szegezted a kérdést.


A magyar nyelvben több mindenre használjuk a kiharcolja kifejezést. A gyerek kiharcolja sírással,hisztivel, vagy csupán a tekintetével, hogy kivegyék a járókából.

Felnőtt kiharcolja a fizetésemelést, időpontot valahova, és sorolhatnám a példákat.

Sokat olvastalak már tudom nálad jobban nem nevel gyereket senki,a hozzászólásaid alapján. Sokat beszéltél már a sikeres gyerekeidről, okos unoka, vagy unokákról.

Én viszont nem hozom a fórumra a családom (lehet elvétve megesett már), mivel nem beszélek róluk, nem is ítélkezhetsz, hiszen fogalmad sincs, milyenek és hogyan neveltem őket :)

Vidám napot! :)

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook