Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ilyen eredményekkel van esély a spontán teherbeeséshez? fórum

Ilyen eredményekkel van esély a spontán teherbeeséshez? (tudásbázis kérdés)


16. missmilkie (válaszként erre: 14. - 0a13a7d41c)
2014. aug. 12. 17:21

14 millió a spermiumszáma. Ez elég kevéske. :(

Hőmérőztünk 5 hónapig, párna mindig megy.

15. Tünci79 (válaszként erre: 13. - Missmilkie)
2014. aug. 12. 17:00
fel a fejjel... ha mégis lombik lesz belőle, ne keseredj el, mert az legalább annyira a Ti gyermeketek lesz mint ha természetesen fogant volna. addig pedig a párod eredményén próbáljatok javítani.
14. 0a13a7d41c (válaszként erre: 1. - Missmilkie)
2014. aug. 12. 16:55

A spermiumszám elég alacsony. De még valamennyivel felette van a férfi-meddőségi határnak ami ~ 20 milliós spermiumszám körül van.

Minden értelmes praktikát érdemes bevetni! Hőmérőzni, és párnát a fenék alá!

13. missmilkie (válaszként erre: 12. - Tünci79)
2014. aug. 12. 16:46

Nagyon-nagyon gratulálok a kisfiatokhoz! El sem tudom képzelni a 3 év alatt milyen érzéseid lehettek.

Igen, gondolom az andrológus is javasolni fogja ill. a nődokim is ilyen eredménnyel. Csütörtökön kiderül, h van-e remény javítani rajta.

Most még nem állok készen a lombikra, az biztos. :(

12. Tünci79 (válaszként erre: 11. - Missmilkie)
2014. aug. 12. 16:35
én a sotére mentem annó és minden ismerősömet oda irányítok. meddőségi osztály, ott mindent kivizsálnak. 3 évig kűzdöttünk a kisfiunkért, volt pár hónap spontán clostival, majd 5 inszemináció és az első lombikkal sikerült. sztem ha a párod eredményét nem tudják feljavítani akkor sztem ti is lombikosok lesztek. de ez nem veszteség, hidd el. nagyobb lelki trauma még hosszú hónapokat várni és reménykedni... sztem ha nem is a sotét, de keressetek fel egy meddőségi klinikát.
2014. aug. 12. 16:29

2 hónapja kezdtük a kivizsgálást, még nagyon az elején járunk és itt el is akadtunk. Párom megy a héten andrológushoz, megvárjuk mit mondanak neki. Az biztos, h engem nagyon megviselt az eredménye, tegnap tudtuk meg és azóta padlón vagyok. :( Tudni kell róla, h makk egészséges, nem iszik, nem dohányzik, soha nem beteg, erre tessék. :(

Fel fogok tápászkodni, csak közben volt bölcsességfog műtétem is, ezért most le vagyok gyengülve fizikailag és lelkileg is. Ezért nem is tudom h most hova tovább. Vissza a nőgyogyihoz, endohoz, házidokihoz, magánlaborba...?

10. Tünci79 (válaszként erre: 1. - Missmilkie)
2014. aug. 12. 16:12
sztem a probléma nem nálad lesz. :S nálunk a férjem eredménye pár évvel ezelőtt: koncentráció: 25M/ml, élénk:65-70%, mérsékelt: 10-15%, alig haladó:5-10%. nem gondoltatok még meddőségire menni?
9. missmilkie (válaszként erre: 7. - Vikyci)
2014. aug. 12. 15:49
A háziorvosom belgyógyász, szerintem akkor megkérdezem őt is. Pár éve voltam pajzsmirigy vizsgálaton (állandó hányinger miatt), de nem találtak semmit.
2014. aug. 12. 15:47
Arra gondoltam, h megcsináltatom magánlaborban én is a pajzsmirigyvizsgálatot és az IR-t is. Feleslegesen tényleg nem szeretnék 10-15ezreket kiadni egy-egy általános elbeszélgetésért, minden ok véleményért.
7. Vikyci (válaszként erre: 4. - Missmilkie)
2014. aug. 12. 15:42

Endokrinológusnál is jártam, de ő se írta fel, szerinte ez jó. Viszont elmentem magánúton egy belgyógyász-dietetikus háziorvoshoz, és ő írta fel.

Endo doki nem írt semmit, hiába kiderült az inzulinrezisztencia nálam, semmi útmutatást nem adott :-(

2014. aug. 12. 15:32

Úgy tudom, ngy nem írhat pajzsmirigy hormont.


meg nem ez a szakterülete.(lsd sok ngy van meggyőződve róla, h 4,2 a határ. mert ezt tanulták. :) )


Hormonológus az, akinek ezeket kötelessége átlátni. :)

2014. aug. 12. 15:31

A tsh miatt mindenképp mennék.


Nekem most egy teljes vérképen 2,25 volt, amit én azért nem tartok halálosnak. Viszont akihez mentem, annyira lelkiismeretes endokrinológus, h rámnézett és közölte,h semmi bajom mit foglalkozom ezzel. (2 vetélés fél év alatt). ha lesz még baj, szóljak. hát, anyád. :(


No, vérszemet kaptam és kifizettem magánlaborban a tsh panelt. Hát, 2 hét különbséggel 3,2 volt a tsh (ki érti), mondjuk volt is egy kis ciklus borulás.

A T3 T4 normál tartományban, anti TPO 0,3. Ami azért megnyugtató.


Most van egy időpontom egy másikhoz, aki állítólag nagyon szívén viselni,h 2 alatt kell lennie.


Mondjuk, ettől mi még próbálkozunk, hátha, úi közel van már a másik időpont. ;)


De jobb utánajárni.


Főleg, h önmagában 1 tsh nem ér semmit.... :(

4. missmilkie (válaszként erre: 3. - Vikyci)
2014. aug. 12. 15:29

szia! Köszi, nőgyógyász írta fel a gyógyszert, v külön el kellett menni endokrinológushoz?

Megvárjuk a Páromnak mit mond az andrológus csütörtökön, utána mennék vissza a nődokihoz az eredményekkel.

3. Vikyci (válaszként erre: 1. - Missmilkie)
2014. aug. 12. 15:25

Szia!

Én csak annyit tudok mondani, hogy a tsh-d magas, nekem 3.05 volt, és gyógyszert kaptam rá. Mostanra lement 2.14-re, de még mindig magas egy kicsit.

A többihez sajna nem értek.

2014. aug. 12. 15:22
Nem tudom, van-e most rendelés...
2014. aug. 12. 15:21

Sziasztok! Megvan az én és a Párom laborlelete is. (7 hónapja nem sikerül a teherbeesés, fogamzásgátlót nem szedtem előtte, 33 ill 34 évesek vagyunk.)


Enyém (ciklus 3.napja):

Tsh: 3,491 mlU/l

Fsh: 4,9 U/l

Lh: 4,3 U/l

Prolaktin: 20,8 ng/mL

Ösztradiol: 21,9 pg/mL

Tesztoszteron: 0,34 ng/ml

DHEA-S: 6 umol/l


Páromé:

elfolyósodás: 60perc

2,6ml, 7,7ph

koncentráció 14M/ml

gyors mozgó: 10%

lassú mozgó: 10%

normál alak: 25%

OAT szindróma


Páromnak andrológus vizsgálat, ezt tudjuk, nekem kell mennem endokrinológushoz esetleg? Szerintetek lehet spontán így terhesség? Volt valaki ilyen eredményekkel, mi segíthet? Köszi előre is a tippeket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook