Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Illik-e eldobott/elkapott menyasszonyi csokrot visszaadni? fórum

Illik-e eldobott/elkapott menyasszonyi csokrot visszaadni? (tudásbázis kérdés)

2012. okt. 29. 21:20

Sziasztok!


Egy nagyon szep hetet kivanok minnyajatoknak!

Sajnos ritkan jutok el hozzatok,pedig figyelem a topikot.

2011. febr. 14. 19:03
Hát értelme ez lenne a csokordobásnak, de ugye a szájhúzás... én arra nem voltam kíváncsi és hát szívesen a tudtára adnám, de mivel közeli családtag nem akarok belőle túl nagy balhét, de mindenképpen jelezném, hogy ez fájó dolog!!!
2011. febr. 13. 18:32
A menyasszonynak kellett volna pontosabban célozni, vagy a barátnőnek ügyesebbnek lenni. Te kaptad el, ez van, a tiéd.
2011. febr. 13. 16:09
Nem az a tiéd,egyébként mi értelme lenne a csokordobálásnak,nem babaruha....:-)
13. mese
2011. febr. 13. 14:13
ez érdekes szituáció.. de ez csak egy játék.. ha ők komolyan veszik, az ő problémájuk.. keserű szájíz, ide vagy oda, én nevetnék az olyan emebreken, akik képesek emiatt másra neheztelni, És egyébként is. A menyasszony a hibás...:)
12. Sulawesy (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2011. febr. 13. 13:22

Nem szerettem volna versenyezni egy csokorért, de igen, ha már ott voltam, miért ne??? Nem dőltem volna kardomba ha nem kapom el, jó poén lett volna... így viszont keserű szájíz, mert bár gratulált a menyasszony, fintorgott mellé. Én meg ott nem akartam ezzel sem kellemetlenséget okozni, sem jelenetet rendezni, mert ez az ő napjuk, a sérelmeim nem oda valók, csak apró szálkát tett a szivecskémbe :D


Jah, nem csak a táncot kellett volna jól begyakorolni, hanem a dobást is....

11. emagdi
2011. febr. 13. 13:19

amúgy abban sem lenne semmi kivetnivaló, ha egyszerűen csak te is szeretted volna azt a csokrot, és ezért elkaptad, ha már hozzád dobta. meg amúgy is:)


különben meg miért nem célzott pontosabban a menyasszony? :D

10. emagdi (válaszként erre: 6. - Sulawesy)
2011. febr. 13. 13:17

ugh, mi mindenből lehet problémát generálni! :)


értem, hogy ez neked most probléma, próbáld megbeszélni a menyasszonnyal és a 'jelölt' lánnyal is. felesleges átadni a csokrot, attól csak szánalmasabb lenne ez az egész szituáció, de mindenképpen beszéld meg velük a dolgot, hogy ne maradjon senkiben (főleg benned ne) emiatt rossz érzés.

2011. febr. 13. 13:10
Sajnos ez nem az a fajta vicces szituáció volt, hanem a véresen komolyan megtervezett spontaneitás!
2011. febr. 13. 12:58
Én azt mondom és nagyon sokszor tapasztaltam is, hogy igen, illik vissza adni.De ott az esemény helyszínén. Ha a násznép -ahogy írod is- tényleg nem véresen komolyan fogja fel a dolgot, akkor minden további nélkül. Rengeteg olyan eset volt az én praxisomba is, hogy (általában a vőfély) poénosan kitalált erre az esetre valamit(akár az erős szélre vagy a menyasszony gyakorlatlanságára hivatkozva...stb.) és nevetve megismételték a csokordobást.
2011. febr. 13. 12:50
Bocsánat a dobócsokorról van szó!
2011. febr. 13. 12:49

Tegnap volt a sógornőmék esküvője. Mikor elérkezett a csokordobás ideje összeszedték a hajadon lányokat és a menyasszony eldobta a csokrot. Én nem szerettem volna menni, de hát nem volt túl sok hajadon. Szóltam is a sógornőmnek, hogy bal oldalon leszek hátul arra NE dobja!


A fotós megkért minket, hogy tegyük úgy,mintha tényleg meg szeretnénk szerezni a csokrot, mert hát erről nem lehet sok beállított képet csinálni...


Mellettem állt a legjobb barátnője is a sógornőmnek, akinek gondolom szánva volt a csokor (hozzáteszem a barátnő szeptemberben esküszik...)


Megfordult, visszaszámlálás dobás.


Felugrottam, hogy a kép jó legyen, a menyasszony pedig pont a kezemnek dobta a csokrot.


Megfogtam... kicsit még örültem is, mert a versenyszelem hajtott, de ezen apró örömöm is tovaillant, mikor megláttam, hogy ez a drága sógornőmnek nem tetszik.


Abban a pillanatban felajánlottam adja oda akinek szeretnék, mert én ezt abszolút játéknak fogtam fel, de ezek szerint ő nem....


Most itt áll a csokor az asztalomon, legszívesebben a kukába dobnám, mert nekem szájhúzogatással nem kell ilyen "siker".


Ma meg megtudtam anyósomtól, hogy miután elkaptam, a menyasszony (bár nekem gratulált) az anyukájának panaszkodott...


Ezek után fortyog bennem a dolog és tudom nem szép dolog ami eszembe jutott, nem akarok én fekete emlékpontokat az esküvőjük után, ami egy nagyon elegáns és jól megtervezett dolog volt...


No de ha a tervezésbe hiba csúszott és nem a célszemély kapta a csokrot akkor onnantól én már rossz vagyok??


A kérdés áll. Bár gondolom nem illik visszaadni a csokrot, de így nekem nem kell!

2011. febr. 13. 12:47
neeeeeeeeem
2011. febr. 13. 12:46
Na ugyanazt írtam. Bocsi. :S
2011. febr. 13. 12:45

Szia.

Dobócsokrot külön szoktak csináltatni, a menyasszonyi csokor a menyasszonynál marad.

2011. febr. 13. 12:43
nem-az a tied, ezért vannak a dobócsokrok, az eredeti csokor a menyasszonynál marad.
2011. febr. 13. 12:42
Illik-e eldobott/elkapott menyasszonyi csokrot visszaadni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook