Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igazságtalan tanár. Mi a teendő? fórum

Igazságtalan tanár. Mi a teendő? (beszélgetős fórum)


2022. jún. 30. 13:56
Valaki kérdezte, a többi tárgyból sem rossz. Töri, magyar is 80% felett van.
2022. jún. 30. 13:52

Sziasztok! Itt vagytok még?

Sajnos nem emeltezett a lányom. Nem is jelentkezett egyetemre. Azonban 96 %os lett a közép érettségi. Az írásbeli hibátlan, a feleletet lehúzta egy kicsit a tanár. Bíztatom, hogy jövőre emeltezzen valahol.

Most bejelentkezett egy 2 éves, turisztikai szakmai képzésre és nyelvvizsgára készül a magántanárral.

Azon agyal, mivel nemrég töltötte a 21 évet, hogy már nem is megy egyetemre, mert a turisztikai képzés elvégzése után 23 éves lesz. Szerencsére megtehetjük, hogy támogatjuk a tanulmányaiban, de ő ezt kellemetlennek érzi. Nem szeretne már sokáig tanulni, hanem 1-2 éven belül teljesen önállóvá válni. Az érzékenysége sajnos ugyanolyan szar.

13. VendrinerPiroska (válaszként erre: 10. - Imisz)
2021. okt. 2. 13:21
Anglisztikához valószínűleg kötelező az angol emelt szintű, meg ha jól tudom, több pontot is ér, valamint nyelvvizsgát is kap vele, ha jól teljesít.
12. Sirga
2021. okt. 2. 13:07

A suliváltáson én is elgondolkodnék ... De ne hallgass azokra, akik óvják az egyetemtől az érzékenysége miatt! Való igaz: kell a magabiztosság, és erősíteni kell az önbizalmát - és ebben Te is segíthetsz -, de az én lányom is érzékeny, és úgy látom, az egyetemen valamelyest kinyílt, lubickol a felnőttlétben (az itthonról vitt értékek adta tartással és megfontoltsággal - nem kell félnem, hogy meggondolatlanságból bajba kerül).

Bíztatsd, ne hagyd, hogy feladja! :)

11. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 21:23

Járjon a magántanárhoz, ha az tudja motiválni. Egyébként az iskolai tanárának semmi köze ahhoz, hogy hova adja be a lányod az érettségi jelentkezését. Az emelt vizsga független a tanító tanártól, pont ez a lényege. A lányod helyében azt tenném, hogy igenis elmennék emeltezni angolból. Persze alapos rákészüléssel.

De az is igaz, amit írtak előttem: 20 évesen próbálja magát túltenni azon, hogy el akarják venni az önbizalmát, mert ha feladja, később is ez lesz. Bárhol lehet ilyen kolléga, főnök, stb.. Segíts neki ebben.

Másrészt az anglisztika manapság tényleg nem a legjobb út a biztos munkavállaláshoz. De diplomának diploma.

10. Imisz
2021. okt. 1. 20:50
Azért annak nézzetek utána, melyik iskolában lenne az emelt vizsga. Ha szerencséje van a lányodnak nem a saját iskolája. Így nem a saját tanára előtt vizsgázna, az írásbelit sem ő javítaná. Vagy tegyen nyelvvizsgát, akkor már az angol óra alól is felmentést kap. Legalábbis én gyerekeim idejében így volt.
9. 00dfb24292 (válaszként erre: 6. - 92a40235c8)
2021. okt. 1. 20:41
😄
8. Mazee (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 20:33

Ne érts félre, nem oké amit a tanár csinál, de ha a lányod ennyire lelkis akkor az egyetem kínszenvedés lesz neki. Ott egyes oktatók bármit csinálsz a sárgaföldig tudnak alázni bármit is csinál az ember.

Ha pedig ennyitől elmegy a kedve nem is akarja igazán. 20 évesen szerény vélemény szerint illene ezen túllendülni.

7. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 20:19

Szerintem ne a tanár részével foglalkozz, azzal nem fogsz tudni mit tenni, hanem a lányod lelkével, hogy engedje el a füle mellett. Lehet én megfontolnék egy új iskolát esetleg, egy estinél talán ez kevésbé megterhelő lelkileg, mint egy nappali gimiben.

De átérzem a helyzetet, én pont így voltam több mint 30 éve a töritanárommal. Annyira utált, hogy miután a legkönnyebb tételt kihúztam, konkrétan mindent tudtam, akkor is csak 2-est adott. Mondjuk én nem voltam lelkileg meggyötört, pont nem érdekelt, bár utána, mikor pont az a pár pont hiányzott a fősulihoz, az már kevésbé esett jól...

6. 92a40235c8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 19:52
Kőbányán ez úgy volt, hogy megvárták hazafelé. :)
5. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 19:36

Velem a spanyol TamásR csinálta ugyan ezt, én el is hittem neki. Aztán csináltam egy nyelvvizsgát.

Amúgy bocsi, de az anglisztikával sokra nem megy, valami jó szakmával annál inkább. 😬

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Channa*)
2021. okt. 1. 19:32

Ja, és jut eszembe, hogy a fiam osztályfőnöke általánosba azt mondta, hogy nem javasolja a fiamnak a középiskolát, mert az ő tudása max. egy szakiskolához elegendő.


Ez sem tudott érdekelni. A fiam simán leérettségizett, majd elvégezte a főiskolát is, illetve 3 szakmája is van.

Az osztálytalálkozón az osztályfőnöke nagyon elégedett volt azzal, amit elért a fiam;)

3. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. okt. 1. 19:29

Azt mondod, hogy a lányod lusta, de angolból jó.

Az egyeteme nem kevés csak ebből a tantárgyból a jó jegy? Vagy másból is jó jegyei vannak, csak azokat annyira nem szereti?


Már miért ne lehetne estiről emeltezni? A tanárnak sok köze nincs ahhoz, hogy mit akar a lányod.


Nem azzal kell foglalkozni, hogy a tanár mit mond, hanem azzal, hogy mit akar elérni.


Annak idején amikor szakmunkásba jártam és megkérdezte a szakoktatóm, hogy mik a terveim? Elmondtam, hogy ezután leérettségizek és megyek főiskolára. Erre az volt a válasza, hogy ha neked lesz érettségid, akkor kinyalom a s.egged.

A diplomára nem ígért semmit, és nem voltam kíváncsi a s.ggnyalására sem, így nem mentem el hozzá, hogy lássa, tévedett;)

2021. okt. 1. 19:21

Tanárok nagy része ilyen. Legalábbis én is ilyennek ismertem meg őket. 5-öst senki se kap, bármibe belekötnek. Mielőtt feladná az álmát, hogy egyetemre megy, egy valamit érdemes még megtenni. Biztos meg lehetne találni a módját az emelt szintű angolra. Küzdeni... Életben semmit se adnak csak úgy. Ha most megfutamodik, akkor valószínű ezt fogja az élete többi részében is tenni.

Független hogy esti suli, jó be lehet a tanárnak olvasni, és ha kell az igazgatóig elmenni!

2021. okt. 1. 19:06

20 éves lányom esti iskolára jár. Több ok is húzódik amögött, hogy elhagyta a nappali tagozatot.

Lányom nem buta csak lusta. Angolból azonban nagyon jó. Tanulja, érdekli és tudja is. Folyékonyan beszél. Az angol tanárnő azonban utálatos vele.

Tavaly írt egy dolgozatot online amiben 1 hibát vétett és már négyest kapott rá. Idén a héten feleltette a tanárnő és mivel a lányom nagyon szépen beszél, nem adott neki jegyet. Azt mondta hogy ezt mégsem fogja osztályozni. Lányom szerint próbált fogást keresni rajta, a végén már olyan szavakat kérdezett tőle amiket nem tanultak. Pl orvosi szakszavak, pénzügyben használatos szavak. Ezt a többiektől nem kérte. A többieket osztályozta is. Lányom tudta ezeket is, a végén a tanár feladta és nem adott neki jegyet.

Tavaly tett egy megjegyzést a tanárnő, miszerint estin nem szeret ötöst adni.

A gyerekem szeretett volna anglisztikán továbbtanulni, 2022-ben érettségizik. Angol emelt érettségit szeretett volnatenni, azonban a tanár kiröhögte, amiért estiről emeltezni akar. Lányom elég gyenge lélek, elment tőle a kedve. Ennek hatására már le is mondott az egyetemről. Illetve ha kudarc éri, néha vet 1-1 hibát nagyon csúnyán beszólogat neki az estis tanárnő. ‘És te akarsz emeltezni?’A magán angol tanár szerint kis rákészüléssel simán menne neki.

Most az a terve a lányomnak, hogy nem megy egyetemre. Inkább tanul egy szakmát és kimegy külföldre. Sajnálom, mert lett volna ehhez esze.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook