Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igazolatlan nap fórum

Igazolatlan nap (tudásbázis kérdés)


2021. nov. 4. 19:52
Megoldódott, köszönöm a kedvességeteket. Az viszont biztos, hogy legközelebb egy napra is kiíratom magam.
6. gigi> (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 3. 21:37
Nem írhat igazolatlant,mivel te jelezted a felettesednek hogy mi történt veled. Szólj a műszak vezetődnek hogy hozza helyre amit elcseszett,mert ha te ezért igazolatlant kapsz,akkor tovább viszed az ügyet felsőbb vezetősêg felé.
2021. nov. 3. 21:08
...mert akkor a főnököd fájtol a vezetővel.
2021. nov. 3. 21:08
Elfelejtette pihenőre rakni a szombatodat?
2021. nov. 3. 21:06

Sajnos ez akkor már mindegy, ez volt az 5. nap. Mindegy, amúgy sem lett volna pofám felhívni a dokit szerdán, hogy vegyen fel táppénzre szombaton, aztán meg már szerdára keresőképesnek... nem bohócdoktor ő.

Amúgy persze, igazad van, játsszák le ők. Nekem csak az a kérdésem, hogy érhet-e hátrány amiatt, ha igazolatlanra írják azt a napot.

2. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. nov. 3. 20:26

Akkor mond meg annak a kedves embernek,hogy 5 napra vissza menőleg vehet táppénzre a házi orvosod. Hétvégén amúgy sincs rendelés, főleg nem este 9 után.Lassan már hétközben sem.

Ez a műszak vezetőd meccse a felettesekkel,nem a tiéd. Te úgy cselekedtél ahogy kellett.

2021. nov. 3. 19:55

Sziasztok! Ma a munkahelyen az orrom alá dugott a termelésvezető egy papírt, amiben elismerem a felelősségem abban, hogy igazolatlanul voltam távol a hétvégén.

Szombat este kellett volna mennem dolgozni. Ahogy mentem ki a buszhoz, durva hányinger tört rám és hazamentem. Felhívtam a közvetlen felettesemet, a műszakvezetőt. Elmondtam neki, mi a helyzet. Még rá is kérdeztem, hogy honnan szerzek én most szombat este orvosi igazolást? Mondta, nem kell, átírja pihenőre, ne aggódjak. Ezt a napot keresik rajtam. :)

Természetesen azt a részt írtam alá, amiben nem ismerem el a felelősségem a kérdésben, és le is írtam pontosan mi történt.

A kérdésem csupán annyi lenne, hogy ha bevágnak nekem arra a napra egy igazolatlant, de fegyelmit nem indítanak (na akkor biztosan lépnék), lehet-e bármilyen bajom belőle?

Egyébként ez a kedves ember azt mondta, hogy szerinte szombat éjjel fel kellett volna hívnom a háziorvosomat, hogy állományba vegyen. :)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook