Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Igaz, hogy csak az első diploma lehet államis Bolognai rendszerben? fórum

Igaz, hogy csak az első diploma lehet államis Bolognai rendszerben? (tudásbázis kérdés)

6. Khatif (válaszként erre: 5. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 8. 20:15

Ez most egy kicsit így kérdéses.


Ha jól emlékszem pontosan akkor 2006-ban változtatták meg a törvényt, hogy az állam összesen 12 félévet támogat.

Szóval szerint ha most halasztasz és elkezded a másoikat, az mehet ingyen, amíg nincs meg a 12 félév. A 12. után viszont fizetned kell érte, akármelyik is lesz.


Azt viszont nem tudom, hogy mi van ha két szakot is hallgatsz egyszerre.

2009. jún. 8. 20:00

Lehetett hallani olyat is, hogy 1 diplomát támogat mindegy hogy az hányadik a sorban. Ezek szerint viszont szigorúan csak az elsőt. Hát értem. De ha most belevágok és halasztok a mostanin, akkor egyszerre fejezhetném be a kettőt. Az még úgy oké lenne?

Ha viszont csúszok a másodikkal és az első már megvan akkor azt ki kell majd fizetnem gondolom.

4. Khatif (válaszként erre: 2. - Elfelejtett jelszó)
2009. jún. 8. 19:52
Ez nem csak a bolognai rendszerben van így. Évek óta ez a rendszer. Csak az első diplomát támogatja az állam.
2009. jún. 8. 19:51

Szia!


amennyire én tudom, akkor nem lehet, mert max az első diplomát fizeti az állam. a másoddiploma mindenképpen fizetős, meg a mesterképzésen is csak néhány szak ingyenes.

2009. jún. 8. 19:49
Tehát ha már van egy diplomám, hiába költségtérítésesen szereztem nem mehetek már államira másodikra?
2009. jún. 8. 19:48
Igaz, hogy csak az első diploma lehet államis Bolognai rendszerben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook