Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » I. kerület - milyen hely? fórum

I. kerület - milyen hely? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 2. 09:58

Több mint 30 éve lakom az első kerületben. Ezt megelőzően a Xll. a Xl. és a Vll. kerületben is. Nagyon szeretem ezt a környéket. Szerintem ha létre tudsz egy igazi otthont hozni, ahol jól érzed magad a családoddal akkor kis túlzással szinte mindegy hogy hol található ez a néhány négyzetméter. A többi már csak részletkérdés. Persze az anyagi lehetőség nem annyira "részletkérdés". Az biztos, hogy ha kilépek az utcára akkor is jól érzem magam. A szomszédokkal való viszony itt is mint mindenütt kettőn áll. Tudom, (és nem csak hallomásból) hogy vannak olyan környékek itt a fővárosban ugyanúgy mint vidéken ahol nem laknék szívesen. Azt viszont nem értem, hogy miért kategorizálnak emberek. A Duna nem választ el sem kultúrákat sem fajokat. Épp úgy mint a kerület vagy a városhatárok sem. Nagyon sok olyan EMBER-rel találkoztam már aki szinte embertelen körülmények között élt és olyannal aki luxusban élt de ....

Ha elsétálsz azon a környéken és "nem szólít meg" akkor hagyd, keress egy megfelelőbbet. Van a városban - ha ide köt valami - nagyon sok élhető rész. Ha nem köt ide semmi, akkor egy élhető várost vagy falut keress, nagyon sok szép van ebben az országban!

2014. jan. 1. 06:17
nagyon jo.
53. Mödke (válaszként erre: 52. - Michelle.r)
2013. dec. 30. 11:55
Autó nélkül mindenütt macerás. :) A Naphegyen is van végül is egy nagy CBA, megoldható a vásárlás, meg van egy busz, ami bevisz onnét egyenest a belvárosba. Jó ovik, sulik vannak helyben...
52. michelle.r (válaszként erre: 50. - Mödke)
2013. dec. 30. 11:45
Egyetértek. A Naphegy tér és környéke nagyon ideális, gyönyörű villaházak, tiszta levegő. De autó nélkül macerás.
51. michelle.r (válaszként erre: 46. - AuRE)
2013. dec. 30. 11:44
A környék jó, de elég forgalmas az Iskola utca nagyon klassz, a Pala ha jól emlékszem párhuzamos a Dunával, nagyon figyelj, hogy ne északi legyen, mert sötét lesz, különösen, hogy viszonylag szűk utca. A Szőnyeg utca csak rémlik, hogy valahol ezek környékén van, de nem ismerem.
50. Mödke (válaszként erre: 1. - AuRE)
2013. dec. 30. 11:13

Én az első kerületben dolgozom, és a gyerekeim oda járnak suliba, anyósomék ott laknak.

A lakásárak magasak, és az általad kérdezett rész elég szmogos. Bevásárlási lehetőségek: kis boltok, illetve Batthyány téri Spar, nem túl fényes.

Közbiztonság szerintem jó, kisebbség alig. Max hajléktalanok.

Lakni nem ideális szerintem sem, ha első kerület, akkor legjobb a Naphegy meg a Gellért-hegy, de mindkettő igen drága.

2013. dec. 30. 10:12

Megismételném, amit valaki írt: Blaha, Astoria, Keleti NEM egyenlő egész Pesttel. Persze ha Budán egyáltalán nincsenek zajos, büdös, forgalmas részek, akkor tényleg jobb Buda.

Én amúgy egy pár hónapig laktam Budán, ráadásul elég központi helyen. Jó volt, nem volt zajos vagy ilyesmi (vagy jól szigetelt az ablak, nem tudom), de azon azért elcsodálkoztam, hogy a posta kb 4-kor már zár, vagy hogy az éjszakai csak minden egy órában jár.

48. forrest2010 (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2013. dec. 30. 06:51
Igaz , h én csak néhány évet laktam Pesten , ezért kicsit pesti is vagyok , de a férjem , bár 3 évig ő is bent lakott , de minden hétvégén menekült haza a budai oldalra , így végül kiköltöztünk a nagybátyámék nyakára , aztán építkeztünk , de nagyon nem bántuk Pestet otthagyni .
47. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2013. dec. 29. 20:25
Vidéken nõttem fel de 7 éve Budán lakom. Felköltöztem de nem nagyravágyásból hanem hogy meg tudjak élni! Nagy különbség. Itt volt munka, otthon semmi. A 12. kerületrõl nem tudtam semmit ahogy a pesti oldalról sem és a 12. kerületet választottam. Nem bántam meg. Rengeteg kollégám lakott a Keleti környékén - pl Baross utca - és az Astoriánál, mindegyikük panaszkodott, aztán elköltözött onnan. Én se szívesen megyek arrafelé, csak ha muszáj.
46. AuRE (válaszként erre: 38. - Michelle.r)
2013. dec. 29. 17:18
konkrétabban: Iskola u., Szőnyeg u., Pala u.
45. M.Hannika (válaszként erre: 42. - A0c1361e44)
2013. dec. 29. 12:18

Hát, én azért meg tudom érteni azt, aki nem szeret sokat utazni, néha nekem is elegem van már.

Egyébként mindent összevetve tényleg talán a 13. kerület a legjobb: viszonylag közel van mindenhez, de egyébként meglehetősen csendes, gondolom, az albérlet-árak sincsenek teljesen elszállva.

44. Kamillka (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2013. dec. 29. 11:24

Mindenki ott él, ahol jól esik, ahol szimpatikus a környezet és belefér a budgetbe. Nem hiszem, hogy ezt le kellene bontani pesti, budai vagy "vidéki" emberre.


Egyetemista koromban az első kerületben a vártól nem messze volt albérletem. Szerettem, mert csendes volt, de mégis közel azokhoz a helyekhez, ahová mennem kellett. A választásomnak legkevésbé sem volt köze ahhoz, hogy "vidéki" vagyok, vagy honnan jöttem:-)

43. michelle.r (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2013. dec. 29. 10:18
Buda óriási hátránya, hogy állati kevés a szórakozóhely, a színházak, a legjobb éttermek mind Pesten vannak.
42. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - M.Hannika)
2013. dec. 29. 08:37

Ja, tényleg:) és van Duna partja is, van Nép szigete, van aquaparkja, stb.:)

Igen, pont ezért fura nekem, hogy mégis a munkahelyhez, iskolához kb. 5 perc sétára akarnak lakni.

Az egyik kollégám pl. 1,5 éve lépett be hozzánk. A munkahelyünktől 10 perc sétára lakik, és kb. 2 hét múlva közölte, hogy ő Pesti:))))) És sokszor autóval jön, mindig elkésik, nehezére esik fél 7-re jönni, stb.

Én 45 percet BKV-zok, simán beérek időre, és nem zavar ha korán kell mennem, sőt! az a kedvencem:)

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 39. - Kakukkfű)
2013. dec. 29. 08:31

Ez nem igaz:)

Nem ismerek olyan Pestit, aki Budán szeretne lakni.


Én olyan emberekkel találkoztam, akik Budaiak és Budán szeretnek lakni, Pestiek és Pesten szeretnek lakni, Vidékiek, akik Budán szeretnének lakni.

40. M.Hannika (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2013. dec. 29. 02:50

Sőt, a 4. kerületnek is van erdője:).

Egyébként a vidékieknek lehet, hogy kevés busz jár, de sokszor a távolságok is könnyebben áthidalhatók gyalog/biciklivel.

2013. dec. 29. 02:27
Egyszer egy taxis azt mondta, kétféle ember létezik Budapesten. Az egyik Budán lakik, a másik Budán szeretne lakni. :)
38. michelle.r (válaszként erre: 37. - AuRE)
2013. dec. 28. 23:26
Ha visszaolvasol, ott egy csomó válasz. Mondj környéket, utcákat, hol kerestek és megmondom, hogy jó-e vagy sem. Viszonylag ismerem.
37. AuRE
2013. dec. 28. 22:37

Gyerekek, ne vitatkozzatok ilyen dolgokon. Szubjektív vélemény, ki hol szeret lakni. : )

De aki magára a kérdésre is tud válaszolni, annak megköszönöm.

36. michelle.r (válaszként erre: 29. - Kakukkfű)
2013. dec. 28. 21:36
Azért a Széll Kálmán téren ne sokat időzz a 18-as, illetve a 61-es villamos megállójában, legalábbis ne állj szélirányba, mert gyorsan megdől a teóriád :)
35. michelle.r (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2013. dec. 28. 21:34
Az a másik nagy szerelmem, a Ferenc tér környéke, Bokréta, Berzenczey utca és társai.
34. michelle.r (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2013. dec. 28. 21:33

A Belváros az V. kerület, bár tényleg szeretik hozzágondolni a többit is. A 6. és 7. kerületben vannak nagyon klassz részek, az Andrássy úton az Oktogon és a Hősök tere között szinte bármelyik villában boldogan elnyomorognék :) vagy a Hunyadi téren épült új házakban.


A VIII.-ban a Lőrinc pap teret imádom, illetve a Palotanegyed szinte minden részét. El sem hiszed, milyen klassz tetőterek vannak. Úgy adták el a tetőteret, hogy cserébe a házat fel kellett újítani, így nagyon sok házban lett lift és magát a házat is felújították.


Az 5. kerületben a Markó utcában is jártam olyan lakásokban, hogy az állam leesett. De én sem szívesen laknék ott. Sajnos a Belvárosra nem jellemző a nagy terasz, én pedig teraszt kerestem, amihez tartozik egy-két szoba is :)

33. michelle.r (válaszként erre: 14. - Forrest2010)
2013. dec. 28. 21:27
Nem bizony, egy két rész kivételével imádom :)
32. michelle.r (válaszként erre: 13. - A0c1361e44)
2013. dec. 28. 21:26
Én a Várral voltam így. A fene megevett, hogy a Tóth Árpád sétányon lakhassak, imádtam a nagy spalettás ablakokat, az ódon illatú udvarokat. Aztán egy barátnőm odaköltözött, egyszer éjjel kettőig dumáltunk és borozgattunk a konyhájába és hallgattuk, hogy a részeg turistahordák hogy dajdajoznak. Azóta nem vágyom oda. Ahogy a Liszt Ferenc térre sem ;)
31. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - Kakukkfű)
2013. dec. 28. 20:00

Óóóó, pedig milyen lehangoló a 22. kerület. hiába kertváros.

Szerintem épp úgy van ott is minden, ahogy Pesten:)

30. Cilumiluci (válaszként erre: 28. - A0c1361e44)
2013. dec. 28. 19:56
:)
29. kakukkfű (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2013. dec. 28. 19:52

Azok a villanegyedek valamikor csodálatosak voltak, sajnos ma már igencsak lepusztultak.


Azt nem is vitatom, hogy a budai oldalon is vannak bunkó gazdák, akik "ottfelejtik" a kutyapiszkot, de legalább emberürülékkel, és pisivel nem szennyezett.


A kertvárosi részek valóban szépek, és nyugisak, de ha lehet választani, azt is inkább a budai oldalon teszem.


Kinek a pap, és kinek a papné. :)


Mentem, szép estét mindenkinek! :)

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Cilumiluci)
2013. dec. 28. 19:41

Bocs! Pedig azt a környéket is szeretem:)

Szép, nyugodt, jó a levegő. Az első ajtós buszoknak köszönhetően a közlekedés is jó:)))))

27. Cilumiluci (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2013. dec. 28. 19:36
A 16.-ban is vannak parkok és nagyrészt családi házas övezet,vannak lakótelepek is de nem azok a brutális tipusúak.:)Egyetértek abban amit írtál megint,csak kihagytad a "szülőkerületemet" a részletezésből :)Szentmihályi gyerek vagyok :)
26. Cilumiluci (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2013. dec. 28. 19:33
Igen :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook