Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
331. anaterra (válaszként erre: 330. - Jázminka)
2009. máj. 5. 17:54
Szia itt vagyok! Csak egy kicsit mozgalmas napokon vagyunk túl. Május 1, anyák napja, meg nonstop kertkapirgálás, most meg fél órája bömböl a középső gyerek és kezd a fejem szétrobbani. Lassan eljátszhatom a Bumm a fejbe című klasszikus slágerszámot.:)
2009. máj. 5. 13:37

sziasztok csajok! El vagytok veszve!

Merre kóborogtok,miért nem beszélgetünk? Naaaa!

Hahó!

Valaki!

329. anaterra (válaszként erre: 327. - Fbab8271ce)
2009. máj. 4. 18:05
aranyosak vagytok mind a ketten:)
328. anaterra (válaszként erre: 326. - Jázminka)
2009. máj. 4. 18:05
köszönjük, így utólag viszont!:)
2009. máj. 4. 09:38

Anyák napja alkalmából (igaz kicsit megkésve) köszöntelek Titeket!

Sajnos ide nem lehet képet beszúrni, de képzeljetek ide egy nagy csokor virágot...:)

Igen, bárányhimlő van, de szerintem 2-3 nap és már nem is fertőz, mert elkezdtek száradni a pötyik, és nem láttam újabbakat!

2009. máj. 3. 20:12
Nagyon sok-sok szeretetben teljes anyáknapját kívánok Nektek! ♥
325. anaterra (válaszként erre: 323. - Fbab8271ce)
2009. máj. 2. 22:12
Bárányhimlő vagy egyéb pöttyösödési tényező? Mielőbbi gyógyulást kívánok neki! Neked pedig sok-sok türelmet:)
324. Jázminka (válaszként erre: 323. - Fbab8271ce)
2009. máj. 2. 20:31

Hali!

Tudod,a piros pöttyös az igazi! :)

Gyógyuljon meg hamar!

Azt a koccintást meg megejtitek amikor igazán meg is tudjátok ünnepelni az évfordulótokat!

Azért sok boldogságot Nektek!

Pusza!

2009. máj. 2. 13:55

Drága Bántusom olyan pöttyös, hogy mi nem voltunk sehol, pedig elseje az évfordulónk is. 7 éve volt az első randink!:)

Délelőtt ROl még dolgozott, jól el is fáradt, este mire gyerekek elaludtak kidőlt ő is, szóval még csak egy pohár borral se koccintottunk...

322. anaterra (válaszként erre: 321. - Jázminka)
2009. máj. 1. 20:08
gondolom.:) párom szeretett volna kibújni a dolog alól, csak nem adtam neki teret:)
2009. máj. 1. 19:07

Tök jó lehetett!

Én egyedül elég nehezen indulok el 3 gyerekkel,mert 3 legalább 100 felé szalad.Ég a képem,hogy az én hangom hallja mindenki,és röhögnek a szerencsétlenségemen...

Mi maradtunk itthon,a teherautót ponyváztuk apával...Áh.... álom volt .(

320. anaterra (válaszként erre: 319. - Jázminka)
2009. máj. 1. 16:10

Lehet hogy ezt kellene nálunk is!:) Biztos abbamaradna a bányászszakkör. Szívesen.

Ma elmentünk kirándulni az Ipoly-patra. Reggel egy órát agyaltam azon, hogy mit csináljunk május 1-én. Menjünk Pestre álatkertbe, az egy valag pénz, és az most nem nagyon van. Menjünk majálisra, ott meg keringhettem volna 3 fele. Kirándulni, de hova. Így maradt az Ipoly-part.Szerencsére a szomszédom levitt minket a partra. Átkellett volna gyalogolni a városon és mire odaértünk volna, el is fáradtak volna. A parton így is sokat kellett gyalogolni. Horgászverseny volt ott, anyu is versenyzett, így megkerestük őt. Volt ott mellesleg egy gazdaság, ahol lehetett lovakat, bivalyokat, bárányokat és kecskéket látni. Megvolt így az állatkert és kirándulás egyben. Mikor verseny van, ilyenkor szoktak gulyáslevest főzni. Kirándulás végén ettünk gulyást, ami nagyon finom volt. De annyira azért mégsem, mert amit itthon főzök az jobb lesz:)

Azt kell mondanom, hogy a mai nap nagyon jóra és kellemesre sikeredett. Többször kellene ilyen napokat csinálni.

2009. máj. 1. 14:48

Helló csajok!

Nálunk borsó és egyéb apró papírdarabok kerültek "orrba",de mindíg sikerült itthon kihalászni...

Na de egyszer nagyon kitolt Tomikám magával,mert a sötétkék dobozos tik-tak,ami a legerősebb,azt dugta fel az orrába.Orsít a gyerek,hogy fáj, a szemét ki sem tudta nyitni a könnytől,mire az apja kihalászta egy műanyag pöcökkel...de akkorra már szépen elkezdett olvadozni a takonytól... Na azóta semmit nem dugott az orrába! :)


Köszi a versikéket! :)

2009. máj. 1. 07:40

Nagy Ferenc: Édesanyám


Van egy szó, van egy név ezen a világon,

Melegebb, színesebb, mint száz édes álom.

Csupa virágból van, merő napsugárból..

Ha ki nem mondhatod, elepedsz a vágytól.

Tisztán cseng, mint puszták estéli harangja,

Örömében sir az, aki e szót hallja.

Ártatlan kisgyermek, csöpp gügyögő hangja,

Amikor gőgicsél, mintha volna szárnya.

A amikor a szíved már utolsót dobban,

Ez az elhaló szó az ajkadon ott van.

Mehetsz messze földre, véres harcterekre,

Ez a szó megtanít igaz szeretetre.

Bánatban, örömben – ver az Isten vagy áld,

Hogyha elrebeged, már ez is imádság.

És ha elébed jön könnyes szemű árva,

E szóra felpattan szíved titkos zárja.

Drága vigasztalás ez a a szó, ez a név,

Királynak, koldusnak menedék, biztos rév.

Te vagy legboldogabb, nem gyötörnek gondok,

Ha keblére borulsz és el kinek mondod?

S ha szomorú fejfán olvasod e nevet,

Virágos sírdombon a könnyed megered.

Van egy szó, van egy név, valóság, nem álom,

Nekem a legdrágább ezen a világon.

Ez a legforróbb szó, az én legszebb imám,

Amikor kimondom: anyám, édesanyám.

2009. máj. 1. 07:39

Édesanyámnak


Ha csak egy virág volna

Én azt is megkeresném,

Ha csak egy csillag gyúlna

Fényét ide vezetném.

Ha csak egy madár szólna,

Megtanulnék a hangján,

Ami csak szép s jó volna

Édesanyámnak adnám.

2009. máj. 1. 07:37

Édesanyám


Ha mosolygó arcod nézem,

Hogyha forró csókod érzem,

Tudom szeretsz édesanyám,

Szeretlek én is igazán.

Ég felé száll imádságom,

Ami jó van a világon,

Amit remél, kíván szíved,

A jó Isten mind adja meg.

Legyen örömökkel telve

Életednek minden perce.

2009. máj. 1. 07:35

Édesanyám


Reggel óta tanakodtam,

Mit mondhatnék tenéked,

Olyan szépet gondoltam ki,

Hogy elmondani nem lehet.

Nem találtam rá szavakat,

Még verset sem találtam,

Minden, amit elmondhatnék

Itt van egy szál virágban.

2009. máj. 1. 07:34

Köszöntő


Egy kis verset súgott nekem

A szerető szívecském,

Megtanultam s el is mondom

Édesanyák ünnepén.

Reggel imám azzal kezdem,

Este azzal végzem,

Az én édes jó anyámat

Áldd meg s tartsd meg Isten.

2009. máj. 1. 07:34

Fazekas Anna: Köszöntő


Hajnaltájban napra vártam,

hűs harmatban térdig jártam,

szellő szárnyát bontogatta,

szöghajamat fölborzolta.

Hajnaltájban rétre mentem,

harmatcseppet szedegettem,

pohárkába gyűjtögettem,

nefelejcset beletettem.

Hazamentem, elpirultam,

édesanyám mellé bújtam,

egy szó sem jött a nyelvemre,

könnyem hullt a nefelejcsre.

Édesanyám megértette,

kicsi lányát ölbe vette,

sűrű könnyem lecsókolta,

kedve szóval, lágyan mondta:

„Be szép verset mondtál, lelkem,

be jó is vagy, kicsi szentem!"

S nyakam köré fonva karját

ünnepeltük anyák napját.

312. fbab8271ce (válaszként erre: 311. - Anaterra)
2009. ápr. 30. 21:43

Műanyag játékdarab az orrban nálunk is volt, még tavaly, két és fél éves volt Dominik, de a kis butám nem is mondta meg először, csak folyt az orra, mondom megtörlöm, erre mondta:anya ne, mert fáj, meg elkezdett üvölteni, meg sírni...elemlámpával nézegettem, valami másfél centis vékony fekete műanyag darab volt bent, de hát füll-orr-gégészet lett belőle, mert én bántottam, nehogy beljebb kerüljön:(

kiderült egyik autójának valami "targoncatartó pöckét" rágcsálta, elvékonyodott, és az orrába dugdosta utána és ahogy mozgatta, eltörött...vááá

311. anaterra (válaszként erre: 309. - Jázminka)
2009. ápr. 30. 15:51
:) Én meg ebéd után hazahoztam a fiúkat az oviból, ők szépen felköszöntöttek, kaptam oviban készített ajándékot és mondtak versikét. Alighogy hazajöttünk, Janóka (ő a középső gyerek) bányászszakkört játszott az orrában. Közben kimentem megitatni az állatokat, mert elég meleg volt. Bejöttem a házba, a gyerekek szobájában 2 guriga WC-papír volt kitekerve, összedobálva a szobában. Plusz bili is ott volt, benne egy raklap kakával. Janóka Fogott egy lego darabot és azt kezdte dugdosni az orrába. Mondtam neki, hogy fejezze be, mert ott fog maradni. Kiürítettem a Marcika bilijét, sír a Janóka, hogy bocsássak meg neki, meg hogy ne haragudjak. Kiderült, hogy feldugta a legó darabot az orrába. Kész. Próbáltam kiszedni, de annyira beragadt, hogy feladtam a további próbálkozást. Szerencsére ma volt fül-orr-gégészeti rendelés, így elvittem pt oda, és a doki szépen kiszedte neki. A napnak még nincs vége, de remélem minél hamarabb vége lesz:)
2009. ápr. 30. 13:41
Szép anyáknapi verset/ket keresek! SOS
2009. ápr. 30. 13:10

Hali Csajok!

Hogy vagytok?

Tegnap a frász kerülgetett,mert kimentünk a gyulai várhoz kacsát etetni,meg halakat,(persze a fiaim kishíjján beleestek a csónakázóba),aztán játszótereztünk.A nagy beszaladt a csalánosba,mert nem látta,hogy mia az a nagy növény,-hát szépen nézett ki...

Ahogy játszottak a lurkók,rajtam meg egy aprócska kis állat,egy kullancs közlekedett.. na,már mindenütt éreztem,hogy mászik rajtam valami.ÁÁÁÁÁÁ!Hát,nem éppen az állat apró mivolta foglalkoztatott,hát kinyírtam...

Siettünk haza,az ajtó előtt mindenkit levetkőztettem,átnéztem.Nem találtam állatot...

Máté kiszaladt,mert talált egy futrinkát,ház ez a nagyon állat bogár meg nem rápriccolt (még jó,hogy nem a szemébe,hanem az orra alá és a szája szélére a savat,amivel védekezik.

Ez üvölt,hogy csíp,közben iszonyatos szaga is van a dolognak.Ezerrel fürdés,hidegvíz,de felmarta a bőrét.

Tomi csupa takony,de egyébként ez a kiruccanás is csak a gyerekeknek volt élvezet...

Én megint öregedtem 10 évet az idegtől...

Fujj,vén boszorka vagyok. :)

2009. ápr. 30. 10:29
sziasztok! most vagyok itt:)
2009. ápr. 29. 20:21
sziasztok!van itt valaki?
306. anaterra (válaszként erre: 305. - Fbab8271ce)
2009. ápr. 29. 14:26
viszont, én is remélem! szia
2009. ápr. 29. 14:15

Vár a teregetés, aztán, ha nem ered meg, kimegyünk udvarra is!

szép napot! remélem máskor is dumálunk!

304. anaterra (válaszként erre: 303. - Fbab8271ce)
2009. ápr. 29. 14:13
mindegy mikor, szeressed a többi nem számít:)
2009. ápr. 29. 14:12

22 és24 évesen szültem! lassan ideje gondolkodni a 3.-on!

POnt mondtam Icának is, de még várok pár hónapot, mert télen van nekem is szülinapom a két fiam januári, és most megint januári lenne, ha épp most....:) szóval nyári babám még nincs:)

302. anaterra (válaszként erre: 298. - Fbab8271ce)
2009. ápr. 29. 14:05
Gyorsan jöttek, mert 21 évesen volt egy jóindulatú daganat a petefészkemben és azt kivették. Így egy petefészek mellett nem volt időm évtizedekig a gyerekvállaláson gondolkodni. De nem is baj, így utólag, csak egy kicsit fárasztó volt. 22 voltam mikor a lányom született.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook