Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
241. Jázminka (válaszként erre: 240. - Fbab8271ce)
2009. márc. 15. 15:23

Tegnap du. megvolt Jázi utolsó,10.-ik infúziója,kivettem neki a branült.) napig volt benne!!! Csak mondom,hogy 2-3 naponta cserélni kéne,de annyira nincs vénája,hogy hagytuk inkább.Hála égnek fantasztikusan bírta,nyugodtan csücsöült 40 percet,némi ropi társaságában.míg lefolyt az infúzió.Egyelőlre jól van,a fülci is úgy tűnik,hogy negatív.

Korai örömömet megtörte,hogy 2 hét után 3 nap volt Tomi oviba,mert befulladt,most meg alig lát a takonytól... Pedig teljesen gyógyult volt már.

Máré már nem görcsöl,de adom a bélfertőtlenítőt még neki.

Úgyhogy ez van velünk.Jámiznnak közben kibújt a második szemfoga is,neki is volt egy kis laza kakija,ami kicsapta a popót,de sudokrémmel szépen rendbejöttt.

Én már reménykedni sem merek,mikor gyógyulnak meg.

Tele a .... az éjszakázással,meg a hányással,meg mikor mivel.Ráadásul két éjjel is a gyerekek azért ébredtek fel,mert fáztak... az a tetves konvektor leáll.Mondjuk még mindíg jobb,mintha ömlene a gáz... már éjjel bevittem a villanyradiátort,és fél 7-ig aludtak.Bezzeg hétköznap,ha oviba kell menni,negyed nyolckor már úgy rángatom ki őket.

Barátnőm meghívott (volna) bánataim ellen sütizni meg kávézni egy cukiba,dehát ezt jócskán elnapoltuk majdani "gyerekmentes" időszakra.

Kéééééééész van az idegrendszerem.....

2009. márc. 13. 20:07

Szóval tegnap írtam pár sort, ami elszállt az éterben...

Jön a 8.foga Bálintnak, szóval most emiatt van hasmenése és kis hőemelkedése a lassan 3 hete tartó betegség után még ez is pont most... Ráadásul szegényemnek kicsípte a pelus a fenekét, hiába cserélem egyszerre, de hát ilyenkor....:(

Dominiknak meg az arcát a nátha, "duplaszája" van...szépen fog kinézni, remélem hétfőre azért valamit javul, mire végre mehet oviba!POntosabban végre elkezdheti!

Ica hogy vagytok?Jázi hogy bírta ezt a sok "kínzást"?

2009. márc. 13. 15:47
Én írtam ide tegnap este! De hova tűnt?
2009. márc. 12. 19:34
csak én vagyok egyedül már itt??? :(((
2009. márc. 11. 12:38

Úgy tűnik,mindenki kezd gyógyulni... koppkoppkopp

Jázmin még ma és holnap tuti kapja a vénást (olyan nagy hős! ügyesen tűri :) ).Tegnap az mondta a gégész,hogy "alakul" a füle...

Ma elengedtem Mátét úszni,háááát,remélem nem bánom meg.Reggel azért adtam neki görcsoldót,nehogy fájjon a pocija.Na és a füle... ha hazajön,cseppentek neki egy kis ciloxant,megelőzendő a bacikat...

Apánk végre dolgozni van! :)

Jázika alszik,hamarosan keltem és megyünk a kórházba.Csak bírja a vénája!!!

2009. márc. 10. 13:42

Nah, átmentünk betegség topicba:(

Nem tudtam mi a fene van, hogy éjjel majd' megfagytam a gyapjútakaró alatt is, a legalább 22-23fokos lakásban. Eszembe se jutott, hogy lázat mérjek... 38,2 volt délelőtt, mikor mértem...:S

Dominik a héten nem megy oviba,majd hétfőn, de legalább az antib.-ot nem kell szednie tovább, Bálint hörghurutos. Apa is beteg, de dolgozik...

Kicsit más is legyen: olyan szépen nőnek a virágok, és körbekerítettük a nárcisz/jácint/tulipán-ágyást, hogy a kutya ne tapossa le!!!!

235. vkj77
2009. márc. 10. 11:19
Sajnos továbbra is csak azt tudom írni nektek,hogy gyógyuljatok meg!!!!
2009. márc. 9. 15:39

Holnap megint megyünk dokihoz, még mindig nem lábaltak ki a gyerekek! De egyre több energiájuk van rosszalkodni, szóval javul a helyzet!:)

Vkj: remélem ti jól vagytok és Icánál is gyógyulnak a gyerekek!

233. Jázminka (válaszként erre: 232. - Jázminka)
2009. márc. 6. 13:02

Ezt jól elírtam! A fülébe ciloxant kap.

Meg vénásan azóta antibiotikumot,de bejárhatunk! Milyen jó a jó ismerettség és a munkahely!

232. Jázminka (válaszként erre: 231. - Vkj77)
2009. márc. 5. 10:08

Köszi! Azon lennénk ezerrel....

Jázmin reggelre belázasodottt,már lövésem sincs,hogy mitől.Kapja a Zinnatot,Cataflamot,a fülébe Cetirizint.Köhög rendíthetetlenül.Adom a flixotidot is.

Már egyszerűen nem tudom mi a baj.A vérképe jó,(leszámítva némi vérszegénységet),gyulladás nincs.CRP-je 1.

Egyszerűen nem tudom mi a fene van már... :(((

231. vkj77
2009. márc. 4. 22:54
Mindenkinek mihamarabbi gyógyulást kívánok!!!
2009. márc. 4. 07:54

Sziasztok!

Gyógyuljon mindenki, és örüljünk neki, hogy jön a tavasz, olyan szépen nőnek a nárciszok, jázminok és tulipánok! CSak az eső ne essen, mert akkor nem nagyon tudunk az udvaron játszani...De jön, jön a tavasz!:)

229. Jázminka (válaszként erre: 228. - Jázminka)
2009. márc. 3. 16:07
Hát,van pár betű,amit elnyomtam... azért értitek,ugye? :)
228. Jázminka (válaszként erre: 227. - Fbab8271ce)
2009. márc. 3. 16:05

Ja,én ki sem jövök a gyakorlatból.... sajnos.

Bár mondtam tegnap a csajoknak,hogy már azt sem tudom mit mivel kell hígatani,mennyivel(injekció),mge a számolást infúziónál,nem vénáztam mióta eljöttem,stb... nagyon gáz lesz újra betanulni.Bár biztos beugranak,amikor azzal kell foglalkoznom.


Nektek is kijár ám a buliból akkor!Tominak is vírusos torokgyulladással kezdődöt....

Ez pláne az agyrémem,hogy mikor miden ok,akkor hányja valaki végig magát,az ágyneműt,meg amit el lehet képzelni.

KJérdeztem is az uramat,hogy mi mit csináltunk,mikor nem volt gyerek?Mégis olyan fáradtak voltunk...


Jázmin hála égnek jól van,a hasa sem megy már.koppkoppkopp...

5 körül viszem be leszívatni a fülét...már én félek tőle,nemhogy a gyerek!

Nekem is feszt fáj a fejem,bár vettem be algoflexet,úgy tűnik nem segít.Lehet,hogy a kialvatlanság?

Áh.Mindegy.Máré is bömböl egész nap.,ert nem mehet holnap úszni,pesig kezdődik nekik az oktatás.De hogy engedjem így el,mikor az ő saját fogalmazása alapján:" csupa takony vagyok... tetőtől talpig!" hideg vízbe... Ráadásul ő is sokat kínlódott a fülével,úgyhogy nem kockáztatunk... Persze most én vagyok a gonosz anyuka...

HÁÁÁÁT,nem könnyű nagycsaládosnak lenni!


Gyógyuljatok Zsu!!!

227. fbab8271ce (válaszként erre: 223. - Jázminka)
2009. márc. 3. 14:55

Hát (sajnos) a szakápolói végzettséged most elég sokat kell gyakorolnod otthon! Úgy sajnálom, szegény kiscsajt! Egy felnőtt is nehezen viseli a betegséget, fájdalmat, hát még egy baba vagy gyerek :(

Tegnap délelőtt bementünk dokihoz, de annyian voltak, be se lehetett férni a váróba, fél órát ültünk ott az autóban, de még mindig nem tudtunk volna váróba se bemenni. HAzajöttünk. Dominik: délu már38,7 lázcsillapítás, fürdés két óra múlva39,5. hűtőfürdő, hozom be a szobába, hogy ráadom a pizsit, erre kijött belőle az egész napi kaja...a szőnyegre ráadásul. Nagyon szarul volt! Szerencsére Bálint nem kapta el (még). Éjjel én se sokat aludtam, éjfélig fent voltam néztem mindig a homlokát, beállítottam 2re az ébresztőt, hogy lázat mérjek. Reggel fél6kor meg keltem, hogy készüljek. 7től van rendelés, de ugye Szhelyre járunk be. Így is már ott voltunk kezdésre, de már tele volt. Hiába, vírus van!:( Vírusos torokgyulladás, és ráadásul nagyon nyafis ma, szarul van. HJa az előbb Bálint is hányt, most alszik, láza még nincs. Az már csak mellékes, hogy Roli is beteg, én még jól bírom, csak kis köhögés, fejfájás és nátha(ettől meg állandó orrvérzés). Nah, jól kipanaszkodtam magam!

Gondolok rátok sokat, ne kelljen kórházba menni! Remélem nemsoká írsz, mert az azt jelenti, otthon vagy/vagytok!!!!

226. fbab8271ce (válaszként erre: 221. - 244ed1c739)
2009. márc. 3. 14:34

Szia!

Én egy éve erre rákérdeztem, mert pont 2 év lett a babák között. Párom kiskönyvvel dolgozik, tehát nincs bejelentett 8 órás munkája, vagyis igényelhetne gyest, kiskönyv mellett is. Megkérdeztem , hogy ha megszületik a baba én itthon vagyok vele gyeden, igényelheti-e ő a nagyobbra a gyest. Azt mondták vagy-vagy.Mert egy családba csak egyiket utalják. HA külön lakcímre iratkozott volna valamelyikünk az egyik gyerekkel, úgy ki lehetett volna taktikázni...De hát ha meg kiderül...többe került volna a büntetés...

225. Jázminka (válaszként erre: 224. - Judit0625)
2009. márc. 2. 17:09

Szia!

A vicc az,hogy már váltottam,úgy látszik a nem megfelelőről még rosszabbra...

Pedig annyian dicsérték!

224. judit0625 (válaszként erre: 218. - Jázminka)
2009. márc. 2. 17:03
Jobban jársz, ha orvost váltasz!!! Ezek után szerintem úgyis mindig fenntartással leszel iránta. Egyébként saját tapasztalatból mondom: amikor a lányom kicsi volt és a védőnőnek valamiért panaszkodtam az orvosra, ő azzal hárított, hogy " a doktorúrnak családi problémái vannak!" Hát kérdezem én, kit érdekel!!!! Ha nem tudja a munkáját maradéktalanul ellátni, akkor maradjon otthon!!!! Ne az én gyerekem lássa kárát az ő problémájának!!!
223. Jázminka (válaszként erre: 220. - Fbab8271ce)
2009. márc. 2. 16:59

És most jön a lényeg....

Éjjel fél egykor kelt fel a lányom,gondoltam szopik és alszik utána.Aha!Egész éjjel hánykolódott,sírdogált,2 percre nem tehettem le,mert ordított.Összegörnyedt,mint akinek fáj a hasa... gondoltam én.Megnyomtam a fülét is,nem reagált rá.

Már mondtam neki,hogy hisztis kis picsa,meg már nagyon ki voltam,(persze közbe a középső is köhögőrohamokat kapott),és én csupán 1 órát aludtam.

Reggel fél 7-kor kezdett visítani a lány és fogta a fülét... Gyorsan összeszedtem magunkat,irány a gégészet.Már a kocsiban hallgatott.Mire odaértünk(5 perc),már perforált a füle.

Fél kilenckor soron kívül behívott a gégészünk.

Mondtam neki mi volt a hétvégén,és hogy 1 napot hagytunk ki csupán 16 nap antibiotikum után,és tessék...

Aztán megnézte a másik fülét is,az meg felszúrta...Totál kikészült a lány,de én is.Mire leszívta a sok váladékot! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Holnap viszem megint leszívásra,csütörtökön kiderül,hogy mi lesz,lehet,hogy be kell mennünk a kórházba vénás kezelésre.

IMÁTKOZZATOK ÉRTÜNK!!!!


A fiúk kénytelenek voltak betegen oviba menni,mert apa ment költöztetni,anyu nincs jól.Más nem tud vigyázni rájuk...

Úgyhogy nagggyon megszívtuk!

222. Jázminka (válaszként erre: 221. - 244ed1c739)
2009. márc. 2. 16:53

Szia!

Igen,ahogy írtad.Te a fizud után megkapod előbb a táppénzt,aztán a szülési szabadságot,majd a gyedet.

Mivel másik személy van gyesen,ezért megkaphatja.DE! ha lehet,inkább írjátok át a nagyszülőkre,hogy ők kapják a gyest (én is így csináltam),és ideiglenes lakcímet is csináltattam.Így nem köt bele a pszáf.Viszont ha ellenőrzést lkaptok,hogy mindkét szülő,akik együtt élnek,mindkét juttatást kapják,nem biztos hogy nem lesz büntetés.Bár lehet,hogy ikrek esetében van valami extra lehetőség.Kérdezz rá a helyileg illetékes Pszáf -nál!

2009. márc. 2. 15:22

Sziasztok!

A férjem a 4 éves ikreinkkel van gyesen (ikrek után iskolás korukig jár)én visszamentem dolgozni.Ha teherbeesnék akkor én kaphatom szerintetek a 3. baba után járó gyed/gyes stb?? A férjem pedig az ikrek után a gyest??

2009. márc. 1. 17:48

JAj, Ica! Hát nem tudom, mit mondanék a dokinak! Lehet első kirohanásomban úgy kiosztanám, leég a haja. De lehet csak rákérdeznék, ugyan már mért nem járt el alaposabban. Ő is ember, de ..DE!


Remélem nem lesz semmi baja Jázinak!

219. vkj77 (válaszként erre: 218. - Jázminka)
2009. márc. 1. 12:00
Ez nem semmi!Gyógyuljatok meg!
2009. márc. 1. 11:38

MÁRCIUUUUUUUS!!!!!!!

Juhéjjjj!

Tegnap bevittem a kórházba a lányom,mert már aggasztott,hogy ilyen sokat fogyott és nem eszik,csak szopik és iszik....

Gondoltam megnézem már a gyógyszerének a papírját.... még jó,hogy megnéztem!

Mert ugye az ember lánya megbízik a dokiban,aki kezeli a csemetét,így a fene nézte a mellékhatásokat,egyebeket.Azt gondoltam,hogy a fiúktól nyalta be a hasmenős vírust.A fenéket!

Ezt a gyógyszert 7 éves kortól lehetne adni,és ő még 1.5 sincs!

Gallyra vágta az egész emésztőtraktusát.Vetettem vért,este Csilla doktornő fel is hívott fél 9 körül,hogy nyugodjak meg,a veséje és mája rendben va,gyulladás sincs,viszont a cukra a béka segge alatt...

Úgyhogy éjjel ráadásul 1-ig sírt nagyon,annyira görcsölt,most voltam bent Csillánál,még írt fel görcsoldót,kliont, és bizmutot.Persze 16 napja kap már antibigyót,úgyhogy leállította.

Hát,ő sem dícsérte a gégészt,hogy így ,ilyen adagban írta fel a gyogyit!

Kedden megyünk hozzá,mit is mondjak neki....???

2009. febr. 26. 21:46
Jézusom, már március!Tényleg:)
2009. febr. 26. 20:08

Köszi mindenkinek mindent!

Köszi a köszöntést,és igyekszünk gyógyulni...!

De már vasárnap március lesz,jön a tavasz és elfelejtjük a betegségeket szeptemberig!

Ugyeeeee????

2009. febr. 25. 23:09

Ó, Ica!

Ne haragudj, én bunkó, elfelejtettem írni!

Utólag is nagyon boldog névnapot kívánok pici lánykádnak!!!!

214. vkj77 (válaszként erre: 213. - Jázminka)
2009. febr. 25. 18:40
Ó,te szegény.Hát nem irígyellek.Csak ismételni tudom önmagam:Gyógyuljatok meg!!!!!
213. Jázminka (válaszként erre: 210. - Vkj77)
2009. febr. 25. 15:26

Aranyos vagy,remélem úgy lesz!

De ilyen rémes éjszakám már rég volt...

1 40 fokos lázal,iszonyazos hasmenéssel (Jázi),Tomi hány,Máté hasgörcs és hasmenés.Én émelygek,és teszem a dolgom...

Tavaszt akarok! Most!!!

Jázminnak ráadásul harmadik doboz antibigyót írtak a gégészeten,mert még mindkét fülében genny van,bár nem feszíti a dobhártyát,lehet,hogy csütörtökön felszúrják,hogy kiürüljön.

Kééééééész vagyok...

212. Jázminka (válaszként erre: 211. - Fbab8271ce)
2009. febr. 25. 15:23
Gyógyulást minden betegeskedőnek!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook