Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2009. febr. 7. 23:56
Még nem is szültem meg, de már volt nagy távirányítós autó...ja, hozzá kell tennem, nem tudtuk, hogy fiú lesz-e vagy lány...:)
180. vkj77 (válaszként erre: 179. - Fbab8271ce)
2009. febr. 7. 22:29
Sosem.A férjem is több játékot vett azzal,hogy a gyereknek veszi.És mi van?megy köztük a vita,ki játszon.
2009. febr. 7. 22:24
A gyerekek által kicsit mi felnőttek is (újra) más szemszögből látjuk a dolgokat és kicsit újraéljük a gyerekkorunkat. Különben mikor kezdenél egy hétköznap délelőtt otthon gyurmázni, kirakózni, vagy rajzolgatni?
178. vkj77 (válaszként erre: 177. - Fbab8271ce)
2009. febr. 7. 21:47
Jó,hogy még ők pozitívan fogják fel a dolgokat.Az este az enyéim találtak egy természetfilmes csatornát.Nagyon megörültem,mert a mese talán 5 percre köti le őket.Több,mint fél órán át tartott.Állatokról szólt,és az a rész tetszett nekik a legjobban,amikor a farkasok megtámadják a rókát...
177. fbab8271ce (válaszként erre: 176. - Fbab8271ce)
2009. febr. 6. 21:47
Dominik szerint az az új papagáj a régi fia! Mert a régi az anyuka!:)
2009. febr. 6. 17:56

Az ablakot hanyagoltam!

Apa hozott egy papagájt a meglévő mellé( kettő volt, de egyik karácsonykor megdöglött). És most kapott egy új társat... nm

175. vkj77 (válaszként erre: 174. - Fbab8271ce)
2009. febr. 6. 10:27
Jó munkát neked!
2009. febr. 6. 10:20
Ablakot kellene pucolnom! vááááááá, azt nagyon nem szeretem. A mosógépünk meg kezdi megadni magát. Mindig van valami:(
173. vkj77 (válaszként erre: 172. - Fbab8271ce)
2009. febr. 5. 22:59
Igen,ennek örülhetünk.
2009. febr. 5. 22:43

Igen, ki van találva minden úgy, hogy "éppen" ne kapj meg sok mindent! Na ezt a mondatot bogozzátok ki:)

Judit! Nem lehet egyszerű, ha férjed se sokat van otthon!

De örüljünk, ha van munka!

171. vkj77 (válaszként erre: 168. - Fbab8271ce)
2009. febr. 5. 22:29
Volt egy munkatársnőm,aki egyedül nevelte a gyermekét,az apukára nem számíthatott,és nem járt a nevelési neki,mert dolgozott,hogy eltartsa a gyermekét.Ha nem dolgozott volna,akkor beleesik az egy főre jutó minimum alá.Ezt jól kitalálták!
2009. febr. 5. 21:52

hűha te csaj! miket írsz!:DDDDD

nem c..kisebbség!

ilyen galád módon kijátszani a rendszert...:D

2009. febr. 5. 21:07
Mi kijátszottuk a rendszert azt mondtuk egyedülálló vagyok és megkaptuk a plusz 1000 ft-ot erre meg kiderült 1 hónap után és vissza kellett adni xd a cigánynak azt sem kell xd
2009. febr. 5. 21:06
... és az egyedülálló szülő kap 1000fttal többet! Hát gratulálok annak, aki ezt kiszámolta, kap rajt 3 bugyit egy gyereknek...egy év alatt meg összerakhat abból egy cipőre valót, ha nem kínait akar venni! Végül is évente ugye csak egy cipő kell:):):)Minek annál több...
167. fbab8271ce (válaszként erre: 166. - Vkj77)
2009. febr. 5. 21:00
Én se értem, mért ér többet a 2, mint az 1 vagy a 3,mint a 2. Mi 26600-at kapunk, ha jól tudom a 3, pedig 48000körül van. Na nem sajnálom, félre ne értse senki:) Csak nem értem, mért nem egységes a családipótlék összege Xezer ft szorozva ahány gyerek...
166. vkj77 (válaszként erre: 165. - Fbab8271ce)
2009. febr. 5. 18:19
Én úgy gondolom,hogy ha tervezitek a 3.-ik babát,az jó dolog.Tudod,nekem nem volt választásom.De már nagyon örülünk.Most lehet,hogy mindenki megszól,de a jelenlegi családipótlék már tűrhető.Ezt arra értem,hogy mielőtt nem vonták össze a nevelésivel,és csak a fele volt,(akkor még egy gyerekünk volt)nekünk csak 5000 körül járt egy gyerekre.Ha már 2 lett volna,akkor kb.6000 ft.Ezt a mai napig nem értem,hogy mi a különbség 1 vagy több között.Hisz 1 gyereknek is ugyanannyi jár,mint többnek.Gyermekvédelmi?Hogy gondoltuk volna?Hisz volt munkahelyünk.Egyszer be is írtam a szociális irodához fellebbezés gyanánt,hogy azok kapnak főleg,akik a gyerekektől megisszák.Akik pedig dolgoznak azért,hogy a gyereküknek jobb legyen annak nem jár.Ami most a 3 gyereket illeti,nem költök pl. pelenkára többet,mint 10 évvel ezelőtt.Pedig most ikreim vannak.Szóval mindent bele!
2009. febr. 5. 15:50

És a hatalmas összegű gyesből varázsold össze a csekkekre valót....?

Jó, ok hogy külföldön fél évig lehet otthon az anya, vagy vhol 6hétig fizetnek csak. Szóval nem panaszkodhatunk, hogy a 3. évben is otthon lehet maradni 27ezerért, ugye?Hja persze, ott a bölcsi...főleg, ha nincs a közelben vagy épp várólista van, és mehetsz alapítványiba, ami meg többe kerül, mint a kereseted...S:S És ez nem csak a nagycsaládosok problémája!Mert már kaptam én itt hoxán, minek akarok még egyet, mert mi van, ha....ez meg az lesz....ami mind megtörténhet 1 v 2 gyerek mellett is ! Nem hiszem, hogy annyival nehezebb lenne 3 gyerekkel.(jó persze az egyetem sokba kerül majd:)

2009. febr. 5. 14:22
Nekünk még nem jött róla papír.(otp-s) Pedig svájci frank alapú...nem tudom hogy mi lesz az idén!És én nyárra terveztem, hogy "nekiállunk" a 3. babónak:(
163. vkj77 (válaszként erre: 162. - Fbab8271ce)
2009. febr. 5. 01:21
Hát igen.Mi is albérletbe laktunk 9 évig,azért nem is akartunk 2.-at.Aztán egy hétvégé,amikor anyukámékhoz mentünk,elraktam úgy a gyógyszeremet,hogy azt hittem,otthol maradt.Ez felborította a dolgokat,és késett 2-3 napot.Én kétségbe esve,a férjem meg boldogan.(az első nekünk becsúszott,amikor kiderült 18 évesen,bár mindketten dolgoztunk már,nem volt kellemes,amire a férjem első reakciója az abortusz lett volna.)Na,szóval ezt az örömöt látva utána kezdtem latolgatni az esélyeinket,és jött egy lehetőség,hogy a várostól 5 km-re egy sorházba beszálljunk.Így egy 2 szobás lakást kezdtünk építeni.Mikor már elkezdődött az építkezés,akkor végre összejöttek a babák,így nekünk is kicsi lett.A nagyfiunk amúgy is a városba jár suliba,így sikerült nagyobbra cserélni.És mától mégjobban úszok a ´´´boldogságban˝˝mert ahitelünk törlesztője februártól 37-ről 64-re változott.Hurrá!!!
2009. febr. 4. 21:46
Így is pici a ház...:)hát még, ha ikrek jönnének... Párom kislányt szeretne(elsőre, másodikra is azt szeretett volna), ezért mondom neki mindig: harmadikra iker fúk lesznek:DDDDD
161. vkj77 (válaszként erre: 157. - Fbab8271ce)
2009. febr. 4. 20:44

Kívánom neked,hogy csak annyi szerencsétek legyen,vagy még több,mint nekünk volt!Ikreket nektek is!Üdv.


Ma már nem tudnám elképzelni,hogy csak az egyik lenne.

2009. febr. 4. 17:39

Gondoltam, hogy valami ilyesmi van. Nincs munka itt se:( pénz ilyenkor persze alig...ááááááááá Legyen tavasz! jó idő, meló, akkor a párom is megnyugszik (mert hát ideges ő is, hogy itthon ül:( És a csekkek csak jönnek, jönnek...

Szép napot mindenkinek!

159. Jázminka (válaszként erre: 158. - Fbab8271ce)
2009. febr. 4. 17:14

Szuper! Ügyes vagy!

Jó lesz itt sokan "össze és kibeszélni" mindenféle dolgot!

Üdv mindenkinek!

Mostanában kicsit el van hanyagolva a dolog felőlem,mert ha a férjem itthon van,(és 6 napja csak itthon van) akkor a gép előtt ül állandóan,este meg későn már nem sok kedvem van ...

De igérem,minden lemaradásom bepótolom -csak menjen el az uram itthonról kicsit! :)

Puszi mindenkinek!

2009. febr. 4. 13:20

Jázminka: múltkor hívtuk a csajokat, hol vannak!

És jönnek:)Gyűlik a nép!:)

2009. febr. 4. 13:12

Sziasztok!



Örülök, hogy egyre többen leszünk!:)

Novehaki: mi is falun lakunk, Te még nem is vagy olyan messze, mint (sajna) Jázminka... Szombathelytől lakunk 5kmre.

vkj77 üdv Neked is!:)Nem lehet egyszerű ikres anyukának lenni, le a kalappal!

Nekem még "csak" két kisfiam van(3 és1 évesek), de tervben van a harmadik! (jövőre szeretnénk, hogy legalább 2 év most is legyen! Igaz párom már most mondja állandóan...de hát ő ugye nincs "bezárva" hétfőtől vasárnapig, főleg ilyen trutymós időben!

156. vkj77
2009. febr. 3. 23:54

Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit így ismeretlenül is.Én most vagyok itt elöször,de nagyon örülök,hogy rátok találtam.Bár már 31 éves vagyok,de a 29. szülinapomon lettem 1 gyerekes anyukából nagy-családos.Nekem már van egy 12,5 éves fiam,az ikrek pedig 2.5 évesek.Ha már természetesen így alakult,azért örülök,hogy becsúszott egy kislány is.Bár nektek nem kell mondanom,hogy azért nincs időm unatkozni.A nagy fiam kamaszodik ,a kicsik pedig igazi kis ördögök.Bár biztosan azért alakult így,mert sokáig csak 1 gyereket akartunk,mivel albérletben laktunk.Nekem 3,a férjemnek 2 tesója van,és mi tudjuk,hogy milyen jó nagy családban felnőni.A lényeg,hogy megteremtettük a feltételeket még egy babához.Bár az első becsúszott,a "2."-ra vártunk pár hónapot.De spontán megdupláztuk,így most élem a 3 gyermekes kamionos-feleség szerepét.Üdv. mindenkinek!

2009. febr. 3. 21:56

sziasztok!

hát ideértem.


nekem két kislányom van, 3,5 és 2 évesek és most várjuk a harmadik babát, (aki szerintünk ismét kislány lesz apa és az én nagy örömömre) de hát ugye ez még majd kiderül.


amúgy 27 éves vagyok és sajna falun lakunk pápa mellett

2009. febr. 3. 17:40

Aludtam délután másfél órát a fiúkkal...Most meg olyan vagyok, mint akit agyonvertek. Össze-vissza álmodtam, de nem emlékszem, mit.

Kérdeztem, mi legyen vacsora: palacsinta! Hetente 3-4szer biztos van!:) De legalább gyorsan megvan.

Ma megint csodás, trutyis-ködös-esős időnk van!!váááá

153. Jázminka (válaszként erre: 152. - Fbab8271ce)
2009. febr. 2. 21:31
Édes vagy! áén itt leszek,míg világ a világ! Neked,másnak,bárkinek :)
2009. febr. 2. 15:19
De jó, hogy vagy, itt vagy! Van kitől kérdezni, hiszen ott a két fiad...:)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook