Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2009. febr. 25. 11:33
Bálint is beteg, meg én is elkaptam!
210. vkj77 (válaszként erre: 209. - Jázminka)
2009. febr. 24. 22:18
Sajnálom,remélem mindenki hamar túl lesz rajta!
209. Jázminka (válaszként erre: 206. - Vkj77)
2009. febr. 24. 21:48

Köszi!

Azóta rosszabb a helyzet....

208. vkj77 (válaszként erre: 207. - Fbab8271ce)
2009. febr. 23. 21:14
Köszi...
2009. febr. 23. 10:06

Tegnap délu semmi, még csak hőemelkedés se. Jót tett a magas láz és gyors kiment belőle! Gondolom, mert nem értek hozzá! NEm szokott ilyen magas láza lenni, ezért is volt furcsa!

vkj: a szülinapos kép nagyon jó!:D

És a torták is...!

206. vkj77
2009. febr. 22. 22:49
Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!
205. Jázminka (válaszként erre: 204. - Fbab8271ce)
2009. febr. 22. 21:34
Az enyémek 5tegnap este voltak hőemelkedésesek(max38),azóta semmi.. koppkoppkopp
2009. febr. 22. 21:33

szombat délu 38,7 lázcsillapítás este 10re 39,3

Dominik

az első ovi betegség

ma csak hőemelkedés

remélem holnapra ki is megy belőle...

2009. febr. 22. 20:29
fogok írni,remélem minden ok!
202. fbab8271ce (válaszként erre: 201. - Jázminka)
2009. febr. 20. 15:46

Háát még napszemüveggel, fegyverekkel..:) mondták is neki a többiek: kommandós vagy?erre bólogatott, de ennyi...

Ma reggel úgy kelt, hogy nem akar beöltözni, meg a többiek se öltözzenek, meg ne legyen zene...

Mondtam, hogy az csak tegnap volt...

reggel-megint- nem akart bemenni kiscsoportba, hanem a nagyokhoz és ahhoz az óvónénihez:( egy órát vele voltam a csoportban, mikor kimentek udvarra,hazajöttem, egy óra múlva érte...na akkor meg nem akart hazajönni...

alakul ez!:D


Ica: írtam még egyet! várom a választ!

köszi mindent!

201. Jázminka (válaszként erre: 200. - Fbab8271ce)
2009. febr. 20. 13:28

Nagyon csini volt!

Ne aggódj,az én fiaim a kiscsoporban annak idején nem voltak hajlandóak beöltözni,pláne nem megmutatni mit tanultak.(körjáték,stb),most elértem azt,hogy örömmel öltöztek be,viszont Tomi megint nem volt hajlandó a többiek között lenni,mindenki elmondta minek öltözött be,ő meg ült az ölemben...Teszek én is fel képet!

Úgyhogy ne aggódt!

Emlékszem,a család fel volt háborodva,hogy anyákapi ünnepségen nem mondták a verset,sőt,mindkettő bőgött.Gondolhatod! Égett a képem,de nem haragudtam.Nem voltak készen arra,hogy egy tömeg ismeretlen előtt szerepeljenek.

Hidd el,teljesen normális volt a reakciója,majd belejön!

2009. febr. 19. 15:34

Apa a világháborút is át tudná aludni:( nálunk is:(

Ma durci volt, nem akart beenni Dominik, ha épp bent volt a csoportban és nem az előszobában, akkor olyan világfájdalmas képet vágott, hogy csak na, teszek fel egy képet adatlapra...:(

199. vkj77 (válaszként erre: 198. - Jázminka)
2009. febr. 19. 15:02
Hú,nem irígyellek!
2009. febr. 19. 12:27

Hali!

Örülök,hogy ilyen szuper volt a próbanap!

Nálunk az első héten nem volt gond egyik fiúnál sem,élvezték nagyon a ovit.Na de azótaa!!!

Minden reggel:jó reggelt fiúk,ébresztő! Puszi-puszi

Naaa! nem akarunk oviba menni! Mikor lesz már hétvége?! Nem öltözök,haggyál békén! Aludni akarok!Nem megyek oviba!

ez megy mindn reggel 7-8ig.Mire én kirángatom őket,erőszakkal felöltöztetem mindkettőt,közben a kicsi visít a ciciért,meg azért,hogy nem vele foglalkozom... s eközben apánk (ha itthon van) békésen alszik....ááááááááá! Útálom a reggeleket!


Remélem neked nem lesz hasonló "élményed" soha!

197. vkj77 (válaszként erre: 196. - Fbab8271ce)
2009. febr. 19. 09:43
Remélem jól sikerül a farsangotok!
2009. febr. 18. 23:39
Ma is volt oviban kisfiam...tetszik neki...ma szóltak óvónénik, holnap farsang és hát ha tudunk találjunk ki valamit, ne érezze rosszul magát Dominik...vááááá...szóval kommandós lesz...vagy valami olyasmi, van itthon terepruha, gépfegyver, vettünk ma fekete napszemüveget, még jó, hogy nem holnap reggel szóltak...csináltam kókuszgolyót, este 10kor mást ne várjon tőlem senki:) remélem mindenki jól van! hol vagytok csajok?
2009. febr. 17. 14:25

tegnap elfelejtettük a törzslapot, apával elment érte Dominik 11órakor, bement a nagycsoport játszani, sőt leült ebédhez is délben, és csak utána jött haza...hááát lehet nem is kell jövő heti beszoktatás?most nem tudom örüljek vagy sírjak:)

de nem a kicsikhez, hanem nagyokhoz ment...

2009. febr. 16. 13:06
Voltunk oviban. Csigabiga lesz Dominik jele:) Megismertük az óvónéniket! héten még itthon lesz, jövő héten átmegyünk játszani délelőttönként... Márciustól pedig megy reggel 8ra és ebéd után hozom haza...de ha ott akar majd aludni, akkor ottmarad, egyelőre "délelőttös műszakban" lesz csak:D
193. Jázminka (válaszként erre: 192. - Fbab8271ce)
2009. febr. 15. 20:22

Fel a fejjel kislány!

Ha szomorú vagy,én itt vagyok :)

2009. febr. 13. 23:23
köszönöm az infokat!elkezdjük most tavasztól az ovit, mert nagyon kell a társaság Dominiknak, szóval Ica nincs már sok időm:(
191. Jázminka (válaszként erre: 187. - Fbab8271ce)
2009. febr. 13. 15:32

Én bőgtem,és boldog voltam,és büszke,és.... olyan üresnek éreztem a házat,és alig vártam,hogy mehessek érte.Ráadásul én egyből mélyvíz alapon ott is altattam első perctől,hogy hamar hozzászokjon.Nehéz volt,de a másodiknál is az volt...

De még lesz egy,akitől kicsit így le kell szakadni majd...


Én a fiúknak -az egyiknek egy farmeringnek levágtam az ujját és összevarrtam a helyén és alul is.A gombolásnál kb 3/4-ig,hogy legyen elég hely ki-be pakoláshoz.Az elejére még varrtam 2 nagy zsebet.A másiknak egy nagyobb vastag hálózsákot szereztem,elejére szintén 2 nagy zseb,és a vállfán mindkettő ragyogóan megáll,olcsó és gyorsan készült el.

Nálunk csak a nagycsoportban kell már tornafelszerelés,a kisebbeket nem nyúzzák az átöltözéssel...

Mi év elején beadunk x összeget tisztasági felszerelésre (csak a 2kéztörlőt és fogkefét kell vinni) és rajzeszközökre.

Kispárna,kistakaró,ovisszivacs huzattal.

Váltóruha,mindenből 1-1 darab.Ezt a zsákba beletéve.

Váltócipő,szerintem a legjobb,ha szandált veszel,mert ezek a kínai tépőzárasok "megfőzik" a lábukat egész nap.

Nagyjából ennyi.De ezt augusztus végén megkapod az ovitól,hogy az ottani oviba mit kell vinnetek.


Praktikus tanács:

Mivel nekem 2 gyereknél,akiknek nem egyszerű a jelük (teherautó és pótkocsis traktor) nem szarakodtam a hímezgetéssel,hanem vettem textilfilcet( jobb minőségűt keress,mert az olcsó szétfut az anyagon- tapasztalat) és belerajzolgattam.

2009. febr. 13. 15:24

köszi vkj:) szedegetem össze a dolgokat:) fejben még:)hétfőn v kedden megyünk beszélni az oviba...


Icu! Nagyon boldog szülinapot a kis/nagyfiadnak!!!:D

189. vkj77 (válaszként erre: 188. - Fbab8271ce)
2009. febr. 12. 22:02

Én elkezdem neked,gondolom a többiek is hozzáadják a tudásukat.

Nem tudom,hogy tud-e valaki varrni a családban,de szerintem érdemes cipzáras zsák a váltócuccnak.Azt,hogy tényleg mi kell,óvoda válogatja.Ezt a tisztasági csomagra értem.Kell váltó ruha,a fehérneműből több is.Itt jegyezném meg neked,hogyha varrjátok a zsákot,én én csináltam belülre egy cipzáras fiókot a fehérneműknek,mert a öltözéskor kirántják.És jó esetben ezt ritkán kell cserélni.Kivülre érdemes zsebeket,pl.ha elvisz kis játékot,vagy hajguminak stb.(ezt csak tapasztalatból írom,mert a zsák olyan amilyet te akarsz.)

Nem tudni mi lesz a kinti cipővel,lehet abba a szekrénybe kell azt is rakni.Ennek én egy torna zsákot varrtam,belül nylonnal.Tornafelszerelés zsákkal,fogkefe,fésű,pohár,vállfa.

De mindent elmondanak úgyis,hogy mire van szükség.Remélem,tudtam valamit segíteni.

2009. febr. 12. 14:47
Mi kell az ovikezdéshez?Valaki összeírná nekem?(nagyjából ruha cipő ilyenekre gondolok babzsák stb...)gyakorló anyukáknak hiszek:) nem amit xy mond...:)
2009. febr. 12. 11:51

Sziasztok!


Egy éve látott engem is doki, mikor Bálint született...Ideje lenne nekem is menni...

Hát túl jó kilátásaim nincsenek, apai ágon rák, rák, rák, anyai ágon is:( Szóval azon gondolkodom mi a legjobb megoldás, hogy kb évente valamiféle általános kivizsgálásra tudjak járni...

Sokáig már nem húzhatom az ovit, volt ma védőnő is, valamikor héten vagy jövő héten átmegyek és beszélek az vezetőóvónővel!

Ti hogy éltétek meg, mikor oviba ment az első babó?

2009. febr. 10. 21:26

Hali!

Én körbejártam a fél várost keróval,mire minden elintéztem.Sport mindenek előtt!

Este szülői értekezlet volt,ahol meglepően jól éreztem magam.Agyon meg vissza dicsérték a fiaimat!Persze csak azért,mert külön nagyon ügyesek.De együtt...!

Holnap menni akartam nőgyógyászhoz,de elmarad a szülinapi készülődés és vendégvárás miatt.

Mikor Jázmint vártam,akkor volt utoljára rákszűrésem.Ideje volna...

Ti jártok rendszeresen?

Nálunk visszamenőleg a nők ki vannak pakolva...

Szép kilátás...!

2009. febr. 10. 17:19

Sziasztok! Szép idő volt ma is!:)szerencsére, tudtunk sétálni is.

Dokinál gyors végeztünk, nem volt senki, így talán nem hoztunk haza semmi vírust se...

184. vkj77 (válaszként erre: 183. - Fbab8271ce)
2009. febr. 9. 21:52
Akkor rád fér a pihenés.Holnap meg reménykedjünk,hogy jobb napra ébredünk...
2009. febr. 9. 21:43

Sziasztok!

Tegnap reggeltől esti anyuéknál voltunk, ma meg takarítottam egész nap:)

Ez az amit hiába sumákol el az ember, úgyis meg kell csinálni!

Holnap megyek reggel gyerkőcökkel státuszra, egybe "lezavarjuk" a kettő.

Remélem olyan szép idő lesz, mint ma...

182. vkj77 (válaszként erre: 181. - Fbab8271ce)
2009. febr. 8. 15:40
Hát nem lehet elég korán kezdeni...
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook