Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonévesen nagycsaládosként....? fórum

Huszonévesen nagycsaládosként....? (beszélgetős fórum)


151. Jázminka (válaszként erre: 150. - Fbab8271ce)
2009. febr. 2. 15:08

Dehogy vagy az!

Én ölni tudnék,ha bántják őket!De hidd el,nem lesz gáz!

Amire figyelj oda: ha a gyerekek esnek egymásnak,az az "ők dolguk"... ezért a másik gyerek szüleivel kár összevitatkozni.Ők elintézik egymás közt,ott is van hierarhiai sorrend... meg kell találja mindenki a helyét.

Persze más,ha felnőtt vagy pedagógus, vagy jóval idősebb gyerek piszkálódik.Azt nem szabad hagyni! De a kortársainak ezt ha fájó szívvel is,de el kell nézni...

2009. jan. 31. 21:12
Ilyeneken agyalok, hogy mi lesz, ha ezt vagy azt nem tud, és akkor kinevetik a többiek vagy ilyesmi...:(Ő az én kis-nagy babám, nem akarom hogy csalódnia kelljen, vagy kigúnyolják vmi miatt...tiszta hülye vagyok, mi?
2009. jan. 31. 20:50

Dehogy gáz! Az én nagyfiam,aki 6 lesz március végén,még most tudja viszonylag biztonsággal kitörölni a fenekét-de ragaszkodik a nedves wcpapírhoz.Úgyhogy semmi gáz,ettől még vígan mehet oviba!


U.i: majd írok privin!

2009. jan. 30. 22:34
Tud öltözni vetkőzni, max néha a póló akad meg a fején:) Szerencsére több, mint fél éve szobatiszta..Olyan furcsa, hogy valamikor pelusozni kellett a nagyot is! Csak a popsiját nem törli meg, de gondolom ez még nem gáz...
2009. jan. 30. 12:55

Nálunk már nem is emlékszem pontosan,de a szobatisztaság volt a feltétel,másra nemigazán kérdeztek rá.A gyerekorvos megvizsgálta,kiadott egy papírt,hogy közösségbe mehet,és kész.Beiratkozáskor a kisebb még nem volt szobatiszta,mert 2 se volt még.2.5 évesen minden ok volt,egyeül wc-zett,és oviba járt.Viszont még nem beszélt,csak mutogatott!

Szóval szerintem max ennyit várnak el egy 3 éves leendő kiscsoportostól.Öltözni,vetkőzni a dajkanénik segítenek,ha nem megy.

2009. jan. 29. 20:50

Majd írok...

Olyan kérdésem lenne: mi kell az óvoda-érettséghez?

Mit kell tudnia egy 3 évesnek? egyedül felöltözni, elintézni a dolgát?...stb

145. Jázminka (válaszként erre: 144. - Fbab8271ce)
2009. jan. 28. 20:41
Kíváncsi vagyok! Írj privit!
2009. jan. 28. 18:12

Remélem nem lesz gond Jázmin leleteivel. Épp most olvastam itt hoxán Annamari cikkét... tudod, ezek után meg se szólalok...:(és nem panaszkodok...

majd egyszer, de azt max priviben:(

szép napot!

2009. jan. 28. 18:10

Autóról ne......Hét éve ezt játszuk...veszünk, átiratjuk, egy ideig jó, aztán ez kell az kell...vááááá állandóan szerelő(mert ugye a 10-en akárhány éves autók már csak ilyenek)

egyfolytában az autósmagazinok, neten is autóhirdetések, mintha lenne miből venni...

szóval t..köm tele az autókkal...

142. Jázminka (válaszként erre: 141. - Fbab8271ce)
2009. jan. 28. 14:26

Ha az vigasztal,hogy ittt sem jobba helyzet...?

Egész éjjel,egész nap esik az eső... fáj a fejem és még apósom is felnyomta az agyvizem...

Megint kitalálta az uram,hogy csak meg kéne venni az a kocsit... engem már nem érdekel az egész.

Én nem akarok kuncsorogni,még akkor sem,ha lenne kitől.Nem. Oldják meg.Én megtettem amit lehetett.

Kész vagyok!


Este mennem kell a dokinkhoz,mert Jázmin röntgenje nem valami biztató...Meglátjuk.Remélem nem lesz semmi gáz!

2009. jan. 27. 20:44
Megint csak morgás, rossz idő van, alig jutunk ki a négy fal közül, csoda ha nincs jó kedvem????
2009. jan. 27. 20:41
Valami van a levegőben...:(Áll a bál...:(
2009. jan. 27. 20:02

Hali!

Igen,csak mi maradtunk.A többieket nem nagyon érdekli a mi témánk.Lehet,hogy mi nem vagyunk elég nyitottak?


ÍRJATOK CSAJOK!!!


Örülök,hogy jól sikerült minden,Isten életesse a kis Ünnepeltet nagyon-nagyon sokáig!!!♥♥♥


Itt most esik az eső,de nagyon.Egész nap borongós volt,de póló-pulcsiban járkáltam kint is.

A kisasszony kikészít,éjjel 3-4 x felkel szopni....és ha már ott van,nem is szeretne az ágyába menni.

Hisztis vagyok,álmos és még menstruálok is... Ja,és az urammal sem vagyunk egy hullámhosszon....

Szóval...? ugye milyen nehéz velem?

Ahhhhhhhhh.Kikészülök magamtól.

2009. jan. 27. 16:07
Esik a hó egész nap!:)
2009. jan. 26. 11:02

Szia!

Úgy látszik mi ketten jól megbeszéljük itt a dolgokat! Hova tűntek a többiek? Vagy kevesen vállalnak nagycsaládot huszonévesen?:)

A műhó: ugyanolyan, mint az igazi. Nem tudom pontosan hogy csinálják. De van a Csónakázó-tó mellett egy nagy domb, azt szokták lőni hóágyúval! Kép csak a telefonomon van róla, arról meg tudok feltenni róla ide:(

Ha elkezdődik az ovi, gondolom jobb lesz, mert megismerem az anyukákat is. Csak azt vettem észre, eléggé zárt közösség a falu, de mivel a falu szélén most épül, bővül egy lakópark, jönnek ide újak is!

mivel én városban nőttem fel, eleve magát a falusi létet nehéz megszoknom! Szombathelyen nem volt gond, hogy ha nem mentem át ig boltba, akkor már nem biztos, hogy volt kenyér, és ehhez hasonlók! Meg nincs gyógyszertár bankautomata!:) Szóval a falu az falu, a város az város. nem azt mondom, hogy rosszabb, csak másabb!ÉS két gyerekkel bebuszozni, nem egyszerű, hiába csak 5-6km a város. De így olyan mindegy, hogy 10 vagy 30 percet ülök a buszon. Mert nem egyszerű velük egyedül bemenni.

Szülinap jól sikerült. Finom volt a torta is!

Mivel öcsém épp szénhidrát napot tartott (90napos diétát csinálja), ebéd után sütöttem gyorsan egy palacsinta tortát is!Tagnap nem kellett főznöm, ettük a maradékokat!:)

Most viszont megyek, mert közben főzök...

136. Jázminka (válaszként erre: 135. - Fbab8271ce)
2009. jan. 24. 13:33

Szia!

Majd beleszoksz! Biztos még nem szereztél elég ismerőst,vagy nincs túl sok veletek egykorú gyerek.Én falun nőttem fel,a még életveszélyesnek számító játszótérre csak az elit gyerekek jártak.Mi jól elvoltunk az utcán,a kertben fociztunk,sárgolyóztunk,fára másztunk,stb...Tényleg aki alapból falusi,annak nem hiányzik az uniós ,biztonságos játszótér sem.

Mikor én ideköltöztem 9 éve,nekem sem volt semmi ismerősöm,körülöttem csak öregek,apósom meg itt ült a nyakamon,megette a kaját (mert volt saját bejárati kulcsa a házunkhoz) mire hazajöttem a melóból vagy suliból,és utáltam itt lenni!

A második gyerekkel mikor mentem be szülni ,mert elfolyt a magzatvíz, az utcán megkérdezte a szomszédasszony,hogy hova megyek... nem hitte el,hogy szülni.Szóval ennyire nem ismertük egymást senkivel.Aztán valahogy elkezdett frissülni a környezet,-sokan elköltöztek,meghaltak,és fiatalok jöttek.Most nagyon jó,már tele vagyok ismerősökkel.Játszótéren,utcán találkozunk,van egy barátnő,neki 2 lánya van,egykorúak a fiaimmal.

Tudom,nagyon nehéz megszokni,nekem 5 évembe került,hogy szeressek itt lakni!

A családom 70 km-el messzebb lakott,tehát nem volt egyszerű.Autónk sem volt,úgyhogy volt amikor 6 hónapig nem voltam "otthon".

Fel a fejjel Zsu! Meglátod,ha jön a jóidő,sokkal másabb lesz! Kitartás!


Remélem nagyon jól sikerül a családi banzáj!


Ja,itt esik az eső.Folyamatosan.Hol jobban,hol kevésbé.Annyi hó egyszer sem volt,hogy szánkózni lehessen,csak a csónakázón voltunk csúszkálni meg szánkóztatni a gyerekeket.

Műhavat még nem is láttam! Az milyen? :)

Viszont ottthon 15 centi volt 2 hete.Sőt,mikor azt a sok ónosesőt jósolták -a mi környékünkre 6-8 mm-t,akkor itt nem volt semmi.

Szóval mi nagyon meleg helyen lakunk ezek szerint...Bár fűtés szempontjából ez a jobbik eset.

Na szép napot nektek!

2009. jan. 24. 00:14

Holnap ünnepeljük Bálintom első szülinapját! (szerdán lesz neki igazából, de holnap jönnek anyuék hétvége lévén) Öcsém már ma jött Győrből, itt alszik nálunk...Ill most épp tvznek párommal:)

Nekem az a bajom a faluval, hogy nincs társaság. Na nem mintha annyira pletykálhatnékom lenne, de jó lenne ha legalább néha lenne kint valaki a játszótéren, vagy ha sétálunk legalább összefutnánk valakivel és legalább 2-3 mondatot váltanék emberekkel...De ez itt nincs.

Komolyan mondom sokszor nincs kedvem kimenni az udvarra se, tök úgy érzem, be vagyok ide zárva...Tudom, hogy párom is szívesen menne Szombathelyre, de ő mindenképp kertes házat szeretne. ÉS igazából ezt én is megszoktam. Hova tennék a medencét az emeleten???:):):)Úúúúgy szeretném. Tavaly nyáron is sokszor inkább bebuszoztam városba,ott elmentünk játszótérre, és ott volt sok gyerek,olyan jó volt látni, volt kivel játszani DOminiknak.De ezt ti el sem hiszitek...itt nálunk nem mennek játszótérre a gyerekek a faluban!

Holnap meg egész déle főzőcskézek, még jó, hogy torát nem kell sütnöm!Micimackós lesz:)

Jaaaaaaaaaa, és majdnem elfelejtettem! Esik a hó!!!!! Este 10kor elkezdte és hatalmas hópelyhekben esik, olyan szép!Végre a télen először lehet igazi havon szánkózni!( voltunk egyszer a szánkópályán, de ott műhó volt:(

134. Jázminka (válaszként erre: 132. - Fbab8271ce)
2009. jan. 23. 21:23

Szia! nem tűntem el,csak van dolgom bőven...

Nem jártam még arra,de biztos gyönyörű lehet minden.

Ahogy most a híreket néztem,úgy tűnik nemigen cserélgetünk semmit az idén...

Katasztrófa,ami most a pénzpiacon van.-na meg ami itthon nálunk.

Sár,meg sár,meg eső.... a gyerekeim meg biciklizni akarnak.

Tegnapelőtt kint voltam a 3 gyerekkel,olyan édesek voltak! A nagy a montival,a középső BMX-el,a kicsikém meg a bébitaxival pengetett!

Jó,hogy itt a hátsó utca csendes,nyugodtan hajthatnak a gyerekek,no és nem elhanyagolandó: anyukák közben traccsolnak.Ez a városrész olyan mint egy falu.

De ez a rossz idő még a kedvemet is elrontja.

A gyerekek köhögnek,folyik az orruk.én felfáztam.

Nálatok mi ujsi?

2009. jan. 22. 09:41

Tegnap egész nap a lakásban csücsültünk, mert esett...tiszta depresszió, legyen már jó idő, és hadd menjünk csavarogni vagy be a városba sétálni!!!!

Nem ehetek róla, de a faluban még sétálni sem szeretek. (ráadásul mindenfelé kutyák vannak szabadon, akármerre sétáltunk, az biztos, hogy fordulhattunk vissza, mert volt egy kutya az utca végén...:(

Én nem tudom megszokni a falut!:(Nem ismerek itt szinte senkit, nem járunk sehova, rossza kedvem ettől.

132. fbab8271ce (válaszként erre: 131. - Jázminka)
2009. jan. 20. 22:56

Olcsóbbat nem vehetünk, mert otp-s hitel...:)És ha majd cserélünk, mindenképp 6millió felett kell majd...Szombathelyen ennyiért max telket kapok... egy családi ház iszonyat drága, mindenképp a 10-12 km-es körzetben lenne jó maradni, mert nem lesz mindegy, mikor kell kelni reggel, ha suliba járnak majd a gyerekek(nem szeretném, ha akár 30-40-50perceket kellene buszozniuk.)

Ják egy nagyon szép falu, de ott is nagyon drága lett az új részen, de remélem belefutunk majd egybe reális áron valahol a "régi"falu részen!Ott pl el tudnám képzelni, hogy vegyünk! Nem tudom jártatok-e erre,de ha nem is volt valaki itt, mindenki hallott és látott képet....:)Volt olyan eladó ház(még ősszel böngésztem a neten) aminek a telke a templom alatt ér véget.Hááát, az szép panoráma lenne!:)Egyébként itt Náraiban, az utcánk végéről átlátni Jákra olyan 3-4 km lehet, és este látni kivilágítva a templomot....nagyon szép!

Olvastam, ti is tervezitek majd a nagyobbra cserélést...nagyon nehéz lesz, ha így folytatódnak a dolgok itt az országban...:(

Az egészségügy meg megint egy bonyolult téma...NEm tudom pl országos szinte mindenhol meghagyták-e , de ugye itt nem lehet orvost választania szüléshez!Én ezt hátrányos megkülönböztetésnek érzem, azért mert itt Szhelyen akarok szülni, én már nem választhatok?!?!?!?!Első babámat még a fogadott orvosnál szültem, másodiknál már nem lehetett. Akkor tudtam meg, ki az ügyeletes orvos, mikor szóltam a szülésznőnek(pontosabban páromat küldtem ki), hogy szóljanak az orvosnak, mert jön a gyerek...pedig azért a szülés-szerintem - egy intim dolog, és jó (volt)hogy az vezeti le, akihez hónapokig járt az ember!(és nem csak pár percet volt a szobában...)

Húúú, kicsit hosszú lett...

131. Jázminka (válaszként erre: 130. - Fbab8271ce)
2009. jan. 20. 21:03

Szia Zsu!

A kisfiam úgy néz ki,hogy "alakul"... járunk bioptron kezelésre is,szedi a gyogyikat,szívogatom az orrát...

A kisasszonnyal hétfőn megyek pulmonológiára,hátha kiderül miért köhög állandóan.Ezért ma összebalhéztam a gyerekorvosunkkal,mert ő úgy gondolja,hogy nem ad beutalót,"mert nem a beteg dönti el hova akar menni"...mondta ő.Az mindegy,hogy egy vagon gyógyszert beadtam neki és majdcsak 2 hónapja köhög,egyikből ki sem gyógyul,már megint nekiáll "ugatni".

Úgyhogy azt mondta,hogy menjek be holnap a gyerekkel és ha nem zörög a tüdő felett,nem ad beutalót.(még szerencse,hogy akkor is van megoldásom.Csak akkor meg azért fog háborogni,hogy megkerülöm őt.)Szóval felháborított!


Zsu! Nem tudtok átmenni egy hozzátok közeli faluba,ahol viszonylag jó körülmények között sokkal kevesebbért vesztek házat?

Mert bizony sokan így csinálják,és ez nem meglepő!

2009. jan. 20. 17:29

Na de ez nem panasz...:)csak tény...

Maly: igen eltűntél...hogy van a pocaklakó?

Jázminka: sikerült kisebbik fiadnak végre kilábalni a betegségből?

2009. jan. 20. 17:24

Sziasztok!

Nem voltunk itthon hétvégén és tegnap, dédi mamát látogattuk meg...

Úgy néz ki, kilábaltunk a vírusból!

Házcsere egyre távolabbi dolognak tűnik...

Nagyon drága erre, és az osztrák határhoz közelítva...hát jobb nem is nézni.

De nem értem ám, hogy lehet ebben is ekkora különbség hogy 20-30 km az jelenthet ugyanolyan ház és telek esetében akár 8-10Milliót!! is!!! agyrém...vááááááááá

128. Jázminka (válaszként erre: 124. - Fbab8271ce)
2009. jan. 17. 21:27

Drága Zsu!

Na igen,akik sajnáltatják magukat,attól el kell venni,aki büszke,annak adni kell.Sok igazság van benne!

Szerintem ha ezt az évet túléljük valahogy,utána jobb lesz mindenképpen!Nem tudom miért,de így érzem.

Ami nekünk szerencsés,hogy már akkor megvettük a házat (vagyis a férjem vette) amikor még csak együtt jártunk.-anyósom unszolására,ami akkor nagyon nem volt ínyünkre,de most áldjuk az eszét!

Több mint dupláját éri a ház és ami fontos,hogy ki van fizetve.Szóval a rezsi ami fizetnivaló van a házon.Ráadásul nagy családi,kertes,szóval a gyerekeknek van hely bőven.

Az biztos,hogy nagyon nehéz annak,aki mostanában akar házhoz jutni.


A régiekről annyit mondanék,hogy akkor ha akartak dolgozni,volt mit,és minél többet dolgoztak,annál többet kerestek.Nem mint most,hogy az adó elviszi a felét!

Ezt mondtaák a mamám,anyósom,meg ugye a régiek.

Na meg a bébiétel,tápszer,ruhák,mind -mind fillérekbe kerültek,mert az állam dotálta,így nem volt terhelésük ilyen szempontból.

A családfő vígan eltartotta kis vagy nagy családját.Persze,választék az nem volt és az igény ebből fakadóan is kisebb volt.

Na de most???

Nem tudom mit hoz a jövő,csak egészség legyen!

127. Jázminka (válaszként erre: 126. - Ymanie)
2009. jan. 17. 21:18

Szia! Nekem amit jósoltak: tű cérnán,vagy a karikagyűrűmcérnán: nos,meglepő,de bejött ahogy volt.Pedig soha nem hittem el ezeket.Mostmár azt gondolom,talán van benne valami...!

Hajrá,nekünk nagycsaládosoknak sokszoros az örömünk a gyerekekben! -na jó,a nehézségek is...)

126. Ymanie
2009. jan. 17. 19:25
Nekem tizenévesen mindig azt jósolták,hogy két lányom és egy fiam lesz.Hát ez fordítva jött be.Én is nagy családban nőttem fel(négyen vagyunk testvérek),és mindig is három gyereket szerettem volna.Soha nem mondtam azt,hogy csak egy lesz,és az is harminc felett.És azt se mondom,hogy nem lesz negyedik,ki tudja mit hoz a jövő............
125. fbab8271ce (válaszként erre: 124. - Fbab8271ce)
2009. jan. 17. 19:05
...amilyen megszorítások...
2009. jan. 17. 19:02

Jázminka:Szerintem nem te és nem én vagyunk azok, akiknek annyira nincs szükségük a csp-ra!Lehet, akinek nincs gyereke soknak tűnik a 46e, pedig ha tudnák...(nagymamám mondogatja mindig, bezzeg az ő idejükben semmi nem volt: de nem is voltak ilyen árak a fizukhoz viszonyítva, max ekkora választék nem volt)

Mondjuk ezt elég nehéz így eldönteni, ki az akinek járhat, és tényleg szüksége lehet rá!

Van olyan ismerősöm(két gyerek két apától-de nem is ez a lényeg!):bemegy önkormányzatra étkezési támogatásért, mert az apukák nem fizetik a gyerektartást, közben meg a háza(ami neki csak 17millában van)25millióra van felértékelve...:S

Mellette olyan a szakmája, amiben tud otthon maszekolni...De ő veri a mellét, hogy egyedül neveli a két gyereket, ezért rászorul...

Hát nem tudom:S

Mi megvagyunk a kis 2szobás házunkban(nem véletlen, hogy nem tudtunk Szombathelyen venni, csak a vonzáskörzetében/Szhelyen egy ekkora ház, ekkora telken minimum 10-12M lett volna, és nem 6/De lesz ez még így se !Amíg meg tudunk élni, van hol lakni, van mit enni, addig én biztos nem megyek segélyért, mert nagyon sokan vannak, akik sokkal rosszabbul élnek!hajaj...

Icu! Nálunk is elég nehéz a tél, a kertészetben sincs télen munka:S

Házcserét tervezünk mi is, de amilyen megszopórítások lesznek-ki tudja még, mi lesz itt- nem tudom, jövőre sikerül-e...

123. Jázminka (válaszként erre: 122. - Fbab8271ce)
2009. jan. 17. 16:57

Ogen,nálunk a szűk család is kis lagzi más számára!Ráadásul anyósomék 11-en vannak testvérek,de ők mind Braziliában élnek.Úgyhogy mikor a lagzink volt,gondoltuk is milyen sokat"spóroltunk". :)

Igen,mi alapból nagycsaládot szerettünk volna,na de nem ilyen gyorsan!

De így alakult.


Nem tudom,hogy mi éri meg jobban.Most szülnöd,vagy később.

Én úgy látom ( ez az én kis családomon tapasztalva mondom),hogy a 4-5 év a legjobb két tesó között.Mert már akkor a nagyobb nem lóg rajtad,de élvezi a kistesó várását,és amikor otthon lesz,féltékenységből nem bántja a picikét.

Ugye nálunk a kis korkülömbség miatt az aktuálisan nagyobb bántotta a kisebbet.Olyan sokszor kopogott a kicsike feje az ágyrácson,meg tekergette az ujját,tépte a haját.Szóval csendesen gyilkota,mikor nem figyelt senki.

Tegnap például Jázmin fejére nyomta a kisebb bátty a párnát,úgy szedte le az apja... gondolhatod!

De a legnagyobb és a kicsi nagyon jól megvannak.Imádják egymást! Dajkálja,játszik vele,olyan finom,gyengéd vele.Elszorul a szivem a boldogságtól,mikor látom hogy mennyire szeretik egymást!


De! Tegnap -biztos te is hallottad- felülvizsgáljág a családi pótlék szükségességét,vagyis lehet,hogy megszüntetik az alanyi jogon járó családit.Akkor lesz szarban a haza!

Én most 48.000 családit kapok,meg a gyed.szeptemberig,aztás csak gyes-ami mellett dolgozhatok.

Nem tudom,hogy ha beszüntetik,kinek fog mégis járni,de azért be vagyok szarva.Hogy miből fogunk megélni,nos az rejtély.

De még az! Hogy vesszük meg a sok gyógyszert a gyerekeknek???????

Tiszta gáz.

122. fbab8271ce (válaszként erre: 121. - Jázminka)
2009. jan. 15. 21:13

Akkor egy nagy családi banzáj nagynénikkel, nagybácsikkal, uncsitesókkal nálatok az olyan, mint egy kisebb lakodalom:)


De ahogy olvasom: tervben volt a harmadik nálatok is!Az az igazság az nem tudom, hogy most 1 másfél év múlva visszamenjek dolgozni, és akkor csak 3-4 év múlva jöjjön a kistesó vagy ugyanúgy 2 év legyen köztük, és akkor jövőre bővülnénk...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook