Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Huszonéves kismamák fórum

Huszonéves kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
14555. Csibe22
2010. szept. 7. 08:54

sziasztok


Mius fel a fejjel!!


Itt már süt a nap:)


Én is folyton pakolok Martin után, söprök, mosok, vasalok, és rámolok, mert kupit az csinál fél pillanat alatt

14554. böbe83
2010. szept. 7. 07:09

Hajni, én is próbálok, de azért söprök stb. mert muszáj, kiszórták, és kiöntötték, szétkenték, kihajigálták, elcsöpögtették, megrágcsálták, behordták, kivitték... szóval, nem tudom, mi van, ha nem csinálok semmit... mert még így sem néz ki úgy a ház, mintha viselné egy jó háziasszony keze nyomát :P


Szia Mia, ma legalább sütni fog a nap... vagyis remélem.


Mi gyógyulgatunk, ha nem folyik ennyire az orruk csütörtökön mennek vissza a kis közintézményeikbe. Veszekednek amúgy a vitaminon, meg az antibiotikum-szirupon, hogy kérnek még...

14553. miccer (válaszként erre: 14552. - 11241cfb5d)
2010. szept. 6. 21:08

Miért vagy magad alatt? Munkaügyben mi a helyzet?


Én újfent elhatároztam, hogy a lehető legjobb háziasszony is próbálok lenni, mivel alapból igen lusta típus vagyok, ez nekem nagy feladat. De azért minden nap felsöprök, porszívózom, mosok, mosogatok, teregetek, hajtogatok, szóval küzdök magam ellen :D

14552. 11241cfb5d
2010. szept. 6. 19:17

Sziasztok!


Hű de be indult az élet...:)


Én el vagyok veszve,és eléggé magam alatt vagyok!:(


Viszont az tuti hogy nem bánom hogy fiatalon lettem anya,és később nagyon szeretnék még egy babát...mondjuk egy lányt!:)))


Rám is néznek/néztek furán hogy miért vállaltam 23 évesen 2 gyerek,főleg ilyen kicsi korkülönbséggel,de nem érdekel mit gondol más!Nekem így jó és kész!:)

14551. 2e0264df59
2010. szept. 6. 18:20

én hiszek az asztrológiában, de a körlevek "erejében" azért nem.


Úgyhogy Csibe ne haragudj....:-(

14550. böbe83
2010. szept. 6. 11:27

:D mi az a 14 év a 20 hoz képest, amit egy Bak kaphat.

Bár itthon betegeskedünk, lehet nem kéne kockáztatni :P

14549. naildi81 (válaszként erre: 14548. - Miccer)
2010. szept. 6. 09:23
szintén:)
14548. miccer
2010. szept. 6. 08:24
:O mindegy, bevállalom a 8 évnyi balszerencsét :D Én soha nem küldök tovább semmit, szóval miattam már sok kiskutya, guatemalai sziámi iker és hasonlók haltak meg :D
14547. Csibe22
2010. szept. 6. 08:11

Mi a csillagjegyed?



Ha egyszer kinyitottad ezt a levelet, onnan nincs visszaút. Alább a csillagjegyek valós leírását olvashatod. Olvasd el a sajátodat, majd továbbítsd úgy, hogy a saját csillagjegyedet írod a tárgy mezőbe. Ez valóban igaz, próbáld meg, hogy figyelmen kívül hagyod, vagy megváltoztatod és az első dolog, amit tapasztalni fogsz, hogy holnap egy borzalmas nap kezdődik számodra, és attól kezdve minden egyre inkább rosszabbodni fog.


SZŰZ - A maximalista

Partnerkapcsolatban domináns. Konzervatív. Mindig azt akarja, hogy övé legyen az utolsó szó. Logikusan érvelő. Aggódó. Nagyon talpraesett. Nem bírja a ricsajt és a rendetlenséget. Buzgó. Dolgos. Hűséges, megértő.

Szép/gyönyörű.

Beszédes. Nehéz a kedvében járni. Szigorú. Gyakorlatias és nagyon akadékoskodó. Gyakran félénk. Borúlátó. (7 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod)


SKORPIÓ - A komoly

Nagyon energikus. Intelligens. Féltékeny és/vagy birtokolni vágyó. Dolgos. Nagyszerűen csókol. Rögeszméssé vagy titokzatossá válhat. Sokáig neheztel. Vonzó. Határozott. Tartós partnerkapcsolatot szereti. Beszédes. Romantikus. Időnként énközpontú. Szenvedélyes és lobbanékony. (4 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


MÉRLEG - Az egyensúlyra törekvő

Mindenkivel kedves, akivel találkozik. Nem tudja feladni az elveit. Sajátos, egyedülálló vonzereje van. Kreatív, energikus és nagyon társas. Utál egyedül lenni. Nyugodt, nagylelkű. Kedves és gyönyörű. Flörtölő típus. Túl könnyen beadja a derekát. Halogató. Nagyon hiszékeny. (9 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


KOS - A vakmerő

Energikus. Vállalkozó szellemű és természetes. Magabiztos és lelkes. Vicces. Szereti a kihívást. NAGYON türelmetlen. Néha önző. Lobbanékony (könnyű felmérgesíteni). Lendületes, szenvedélyes és éleseszű. Társaságkedvelő. Hamar elveszti az érdeklődését - könnyen unatkozik. Egoista. Bátor és rámenős. Lehet belőle tornász vagy atélta. (16 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


VÍZÖNTŐ - A szerelmes

Derűlátó és becsületes. Kedves személyiség. Nagyon független. Találékony és intelligens. Barátságos és kitartó. Nem tűnhet túl lelkesnek. Kissé lázadó típus. Nagyon makacs, de eredeti és különleges Kívül-belül vonzó. Különc személyiség. (11 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


IKREK - A dumagép

Talpraesett és szellemes.

Társaságkedvelő, nagyon beszédes. Lendületes, energikus. Alkalmazkodók, de szükségük van az önkifejezésre. Vitatkozó és szókimondó. Szereti a változatosságot. Sokoldalú. Elfoglalt, néha ideges és feszült. Pletykafészek. Felszínesnek vagy logikátlannak tűnhet, de csupán változékony Testileg és szellemileg is elragadó. (5 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


OROSZLÁN - A főnök

Nagyon rendszerezett. Az életében szabályokra van szüksége - mintha ellenőrzés alatt lenne. Szereti a korlátokat. Hajlamos mindent magára vállalni. Főnökösködő. Szeret másokon segíteni. . Társas és társaságkedvelő. Jókedélyű. Nagylelkű, melegszívű. Érzékeny. Kreatív. . El van telve magával. Szerelmes típus. Az Oroszlán számára fontos, hogy mindent jól csináljon. Vonzó. (13 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


RÁK - Az oltalmazó

Szeszélyes, lobbanékony. Néha félénk. Nagyon szerelmes és törődő típus Csinos/jóképű. Egy életre kiváló partner. Leleményes és nagy képzelőerővel bír. Óvatos. Érzékeny típus. Szüksége van mások szeretetére. Könnyű megbántani, de együttérző. (16 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


HALAK - Az álmodozó

Nagylelkű, kedves és figyelmes. Nagyon kreatív és nagy képzelőerővel bír. Titokzatossá és bizonytalanná válhat. Érzékeny. Nem kedveli a részleteket. Álmodozó és nem a valóságban él. Együttérző és szerelmes típus. Kedves. Önzetlen. Jól csókol . Szép/gyönyörű. (8 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


BAK - Az akarnok

Türelmes és megfontolt. Gyakorlatias és durva. Törtető. Hajlamos arra, hogy jól nézzen ki. Humoros és vicces. Lehet egy kissé félénk és tartózkodó. Gyakran borúlátó. A bakok hajlamosak előbb cselekedni és aztán gondolkodni és ezzel egyidőben barátságtalanok is lehetnek. Sokáig neheztel. Szereti a kihívást. Megszerzi, amit akar. (20 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )



BIKA - A kitartó

Sármos, de aggresszív. Úgy tűnhet, hogy unalmas, pedig nem. Dolgos Melegszívű. Erős, van kitartása. Szilárd, stabil jellem és biztos a dolgában. Nem keresi a legrövidebb utat. Szépségükre büszkék. Türelmes és megbízható. Nagyszerű barátok és jó tanácsokat tudnak adni. Szerető és kedves. Keményen, szenvedélyesen szeret. Érzelmileg fejezik ki magukat. Hajlamosak vad, hisztérikás természetre Határozottak. Gyakran túl sokat törődnek magukkal. Nagyon nagylelkűek. (12 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod. )


NYILAS - A laza

Jó természettel megáldott, derűlátó. Nem akar felnőni (Peter Pan szindróma). Önmagával törődik. Hencegő. Szereti a luxust és a szerencsejátékot. Társas és társaságkedvelő. Nem szereti a felelősséget. Gyakran fantáziál. Türelmetlen. Mindent viccesnek talál. Nagyon sok barátja van. Flörtölő típus. Nem szereti a szabályokat. Néha képmutató. Nem szereti a bezártságot â013 szűk helyeket, vagy ruhákat. Nem szeret kétségek közt vergődni Kívül-belül gyönyörű. (14 évnyi szerencsétlenség vár rád, ha nem továbbítod)>>>> >


NEM SZABAD VISSZAKÜLDENI ANNAK, AKI EZT NEKED KÜLDTE!!!!!!!!!!!!!

1-4 személynek: Az életed kissé javulni fog.

5-9 személynek: Az életed igen csak kedvedre javulna.

9-14 személynek: Legalább 5 meglepetésed lesz a következő 3 hét alatt. . .

15 vagy több személynek: az életed gyökeresen meg fog javulni és minden , amiről álmodtál, kezd megjelenni az életedben . . . . .


Bocsi csajok, de 14év nagyon sok idő lenne ☺

14546. miccer
2010. szept. 6. 07:59

Jó reggelt!


Nekem is jól jönne néha egy kis segítség, mert pl egy orvoslátogatás igen nagy szervezést igényel, de azért mindig megoldom valahogy, nem vagyok olyan, aki könnyen feladja a dolgokat :)


Andrison mostanában annyira rajta van a szeparációs félelem, hogy csak na! Ki se mehetek a szobából, mert máris üvölt. Larinál nem volt ilyen durva a dolog, vagy vele könnyebben megoldottam?

14545. pemete
2010. szept. 5. 08:24

Helló!

Üdv az újaknak.

Nekem 1 leányzóm van, és nem is lesz több gyerekem. Én nem szülök többet, az tuti:)

Majd veszünk mégegy kutyát maximum, vagy valami állatot.

14544. 2e0264df59 (válaszként erre: 14541. - Naildi81)
2010. szept. 4. 22:58

Az biztos, hogy jó ha vannak a közelben nagyszülők. Nekem is jól jön a segytségük már most mert a férjem reggeltől estig dolgozik.


Nem vagy önző. Anya is ember és anyának nőnek is kell lennie.

14543. 2e0264df59 (válaszként erre: 14540. - Zsu0427)
2010. szept. 4. 22:50

Nálam is felmerült, hogy kicsi (2) vagy nagy (7-8) legyen a korkülönbség. Végül úgy döntöttem, hogy inkább egy füst alatt letudom a babázást.


Azt te tudod, hogy mit érzel ideálisnak.


Szorítunk!

14542. 2e0264df59 (válaszként erre: 14539. - Zsu0427)
2010. szept. 4. 22:30
Köszi! Én is gratulálok! A fájdalmat én is jól bírtam. Gyakorlatilag a két gyerekte egy hang nélkül szültem meg. Én olyan befordulós típus vagyok. A dokim meg el volt képedve, hogy ő ilyet még nem látott (pedig szerintem nem csak én vagyok ilyen)
14541. naildi81 (válaszként erre: 14528. - 2e0264df59)
2010. szept. 4. 16:45

Sziasztok!


Én is dolgozm már lassan 1 éve. Nem könnyű a gyerekeket, a munkát, és a háztartást összeegyeztetni, de megoldjuk. Szerencsére a szüleim a gyerekek körül sokat segítenek. Ők mennek értük, ott alszanak, ha mi úgy dolgozunk. Szerencsére a munkahelyemen is elég rugalmasak.


Szeretnék még egy gyereket de nem most. Nekem kell most egy kis idő, hogy újra belevágjak a kisgyermek gondozásba:) Olyan jó, hogy Karina is egyre önállóbb, Szabolcs sem igényli már a nap 24 órás készenlétet. Egy kicsit foglalkozhatok végre magammal is. Lehet, hogy egy kicsit önző vagyok?!


Mi is "saját" lakásban lakunk. Úgy a sajátunk, hogy tulajdonképpen apukám örökölte a mamámtól, és ő megtartotta, és megengedte, hogy beleköltözzünk. Kocsit még csak 4 éve sikerült venni, de azért is megdolgoztunk. Jó lenne 1x nagyobb lakásba menni, esetleg családi házba, de nem létszükséglet, elvagyunk a 2 szobában is.

14540. zsu0427
2010. szept. 4. 13:49

Szerintem is jó fiatalon szülni. Én most vagyok 24 éves, és 8 hetes 2 napos a kislányunk. Idővel szeretnék másikat, csak nem tudom mennyi korkülönbség lenne jó. Valaki azt mondja, hogy 2-3 éves lesz a leány addigra legyek terhes, de én arra is gondoltam hogy megvárom amíg első osztályos lesz, és akkora. SZERINTETEK???

Én a munkahely nélkül jól megvagyok, nem igazán vágyom vissza. Tervezem hogy ha lehetőségem lesz tanulok egy másik szakmát, vagy munkahely váltás. Van jelenleg is munkaviszonyom, határozatlan időre szól a szerződés, és ha akarok mehetek vissza majd dolgozni.


Lakás: Mi még hol anyuméknál vagyunk, hol az anyóséknál. Vettünk lakást, 2-3 hete van a nevünkön, már április óta húzódott az ügy, hitel és támogatás miatt. Most újítgatjuk a lakást, és szeptember végén, max. október elején beköltözni. Már vágyom arra hogy külön legyünk mindenkitől, hisz már külön kis család vagyunk, és erre még eddig nem volt lehetőségünk. Szorítsatok nekünk, hogy szeptember végére kész legyen a lakás, hogy költözhessünk. Hitel nekünk csak a házon van, + még cetelem hitel. De ez is elég.

14539. zsu0427 (válaszként erre: 14516. - 2e0264df59)
2010. szept. 4. 13:31
Gratulálok a két gyermekhez!:)
14538. zsu0427 (válaszként erre: 14516. - 2e0264df59)
2010. szept. 4. 13:30

Szia.

A szülés napján, délelőtt 10.15kor született Timcsi, délelőtt én is azt mondtam hogy egy jó darabig biztos nem szülök. Délután viszont már mosolyogva gondoltam vissza a délelőttre, és rájöttem nem is volt olyan vészesen fájdalmas. A vajúdásról annyit, hogy hétfőn éjszaka kezdődtek a fájások 10 percesekkel. SZerdán voltam orvosnál, 2 ujjnyira voltam nyitva és 5 perces fájások. De hazaengedtek. Csütörtök hajnal fél 4-kor mentünk be a kórházba. Burokrepesztés fél 9kor, ekkor sűrűsödtek, és így lett meg Timi 10.15-kor. Röviden ennyi. De jól bírtam a fájdalmat. :)

14537. böbe83
2010. szept. 4. 10:40

Sziasztok

Én már dolgozom is, de én mindig mindent szeretnék egyszerre, jó anyuka lenni, meg jól dolgozni, meg mást nem is, de sokszor ez a kettő sem összeegyeztethető, főleg ha éjjel fentvannak a gyerekek. Szerintem is jó fiatalon szülni, de én mindig úgy terveztem, hogy akkor, ha megtalálom akivel lehet tervezni azt a partnert:)

Mondják, hogy nehéz kis korkülönbséggel, de legalább nem kell néznek, ha unatkozik, mert azért elvannak már...

14536. 2e0264df59
2010. szept. 4. 09:40

ha esetleg olvasnak minke, bitos sokan azt gondolják, hogy mi vagyunk könnyelműek, de szerintem tök egészséges ahogy mi gondolkodunk.


megértem, hogy a mai világban féltik a munkájukat az emberek, de kell mérlegelni. Én úgy votam vele, hogy legyen meg az 5 év gyakorlatom a szakmámban és akkor nyugodt szívvel kiszállok egy időre. Mire visszatérésre kerül a sor még mindig nem leszek 30, ha kell még váltani is tudok.


sok erős 30-as ismerősöm most már úgy lenne, hogy jöjjön, de most meg nem akar jönni.


azt sem értem miből gondolják, hogy működik úgy, hogy elrendezik az életüket anyagilag (lakás, kocsi) és utána jöhet a gyerek. Jó, aki havi közel 1 millát keres az lehet, hogy jól gondolja. De ha már megvan a ház/lakás akkor is várhatóak tivábbi költségek (elromlik, fel kell újítani, stb...) és akkor már ugyanott van.


nekünk is van hitelünk házra is kocsira is. Sokan erre hivatkoznak, hogy ezért nem, közben külföldre járnak nyaralni. Hát mi nem járunk. Szóval szerintem elkényelmesednek idővel és aztán már nehezen fér bele az életükbe a gyerek.


A fentiket természetesen nem azokra írom akik tényleg nehéz helyzetben vannak és azért nem vállalnak vagy mert nem találták meg a megfelelő partnert. Ők természetesen megint más kérdés. Úgy én sem tenném. Persze relatív, hogy kinek mi a nehéz.

14535. Danica16 (válaszként erre: 14533. - Miccer)
2010. szept. 4. 09:23

Ezt nem is tudtam... mindegy... ő dolguk...

Én meg csak egy aljas, jöttment szülőgép vagyok, szerintük... :p

14534. Danica16
2010. szept. 4. 09:22
Ja mi saját házban élünk, ikerház félben, de egy örökölt lakást adtunk el érte. Így viszont már csak az én szüleim élnek, apai ágról már tavaly óta dédik sincsenek...
14533. miccer (válaszként erre: 14532. - Danica16)
2010. szept. 4. 09:06

Asszem sóginőd koppanni fog, amikor rájön, hogy a férj csak a gyerek 1 éves kora után mehet gyedre :O


Egyébként jó reggelt!


Én annyira örülök, hogy ilyen fiatalon szültem, még annyira lazán veszek egy csomó dolgot, pl simán elmentünk tök nomád körülmények közé nyaralni egy 10 hónapos gyerekkel, vagy órákat vonatozunk, hogy találkozzunk a nagymamákkal, nagynénikkel stb. arról nem beszélve, hogy simán szoktam én is hintázni a játszón, ha Lari megkér :D Ha 30 valahány évesen szültem volna először, és akkor tudom meg, hogy milyen öröm egy gyerek, akkor biztos bántam volna, hogy nem előbb szültem (főleg, hogyha már akkor rég óta ugyanaz lett volna a párom).

Egyébként mi albérletben lakunk, immár 7 éve, most már 2 gyerekkel. Nem szeretem, de ez van, szülőkkel ha tehetnénk sem élnénk együtt, nincs velük bajunk, de pont jó ez a százvalahány kilométer közöttünk, nem megyünk egymás idegeire folyton. Szóval nem könnyű, de tudom, hogy lesz ez még jobb, sokkal jobb!

14532. Danica16
2010. szept. 4. 07:07

Jó reggelt!


Mi is terveztük mindkét gyerkőt, és én is kaptam furcsa nézéseket, bár leginkább a terhesgondozás alatt. Az ismerősök nálam egész jól fogadták, a gimnáziumi osztálytalálkozónkon mondjuk, mint kiderült még csak én csaptam a lecsóba :) De nem bánom. :)

Szüleim is támogattak, anyukám már évek óta mondogatta, hogy unokát akar, így aztán nála dupla öröm volt Tomi érkezése (nem miatta terveztük :p). Apukámat se láttam még talán annyira boldognak, mint mikor a kezében tarthatta első unokáját :)


A munkára hivatkozás szerintem mostanság elég általános, "kedvenc" sógorom ágyasa is azért halogatta mostanáig (már 31-33 éves), mert ő nem akarta elkótyavetyélni a tanulással töltött időt... Mostanság már a "természetre" van bízva a dolog már vagy fél éve, de eddig (hál'az égnek-gonosz fejet vágok) nem jött össze. Már tervezik, hogy mi hogy lesz ha jön a baba. A terv a következő: leányzó az első hónapokat tölti otthon a babával, amíg szoptatni kell tehát 3-4hónapot (szerinte eddig kell...), aztán sógi megy majd gyedre és lesz otthon a babával, hogy ő visszamehessen dolgozni... Nem is értem miért nem rögtön anyukája marad otthon a gyerekkel... :p Még van pár szép ötletük, meg elvük a gyerekneveléssel kapcsolatban... Bár elveink nekünk is voltak, de a gyerekek megváltoztatták :)


Egyébként én többször kaptam olyan megjegyzést, vagy legtöbbször inkább azt, hogy milyen jó a gyerekeknek, hogy ilyen fiatal szüleik vannak. :) Igaz e-mellé általában hozzáteszik, hogy szegény én biztos nagyon nehéz két ilyen picivel, hát az de én vállaltam, az összes idegbajjal együtt is nagyon szeretem őket, és megért mindent! :)

14531. 2e0264df59 (válaszként erre: 14529. - Csibe22)
2010. szept. 3. 22:20
ja, volt aki arra hivatkozott, hogy ki akarja fizetni a kocsirészletét. Találtam megkérdezni, hogy és akkor nem lesz többet másik autójuk? Megint rám néztek furán. Ők sokkal régebb óta házasok mint mi, gyerek azóta sincs.
14530. 2e0264df59 (válaszként erre: 14529. - Csibe22)
2010. szept. 3. 22:17

amikor a lányom született még mi is együtt laktunk anyukámékkal. Volt osztálytársammal találkoztam, érdeklődtem nekik mikor lesz (ősidők óta együtt vannak) a válsz az, hogy egy szobára hogyan vállaljanak. Kicsit célzásnak vettem, mindtam, hogy (igaz nekünk volt egy lakrész) mi sem így akarunk ám megöregedni. Csak mi továbbiakban nem ketten hanem hárman terveztünk. Nézett rám furán.

Most már külön élünk, nekünk sem volt egyszerű de sikerült. Neki azóta sincs gyereke...

14529. Csibe22 (válaszként erre: 14528. - 2e0264df59)
2010. szept. 3. 22:09

rám is néznek furán néha h fiatal anyuka vagyok, de a többség pedig örül h korán vállaltuk,


igen sajnos sokan későn szülnek, mer th saját lakás, munka meg ilyennek. Amit nem tartok túl jónak. Mi se lakunk külön még, de ez nem volt nálunk ok, majd most szép lassan megcsináljuk a tetőteret és alakul az életünk.

Régen eléltek 8an is 1 szobába, és boldogság volt, most meg sokan túl spirázzák a dolgokat.

14528. 2e0264df59
2010. szept. 3. 21:44

Sokan a munkára hivatkozva halogatják a gyerekvállalást. Ti hogy álltok a munkával?


A másik ami miatt halogatják még a mai világban az a -mondjuk így- komfort, nagyobb lakást, nagyobb autót, kertes házat, és még sorolhatnám szeretnének. Erről mi a véleményetek?


Azért kérdem ezeket mert ahol élek az az érzésem, hogy több szempontból is "ufónak" néznek. Pl: a korombelieknek 98%-ának egy gyereke sincs, nemhogy kettő. Az idősebbek meg azér néznek rám furán mert szerintük nagyon kicsi nálunk a korkülönbség (de ahogy a ti eseteitek is bizonyítják, nálunk nem kicsi). Tehát az én tapasztalatom szerint a mai világba mi vagyunk azok akik kilógnak a sorból. Vagy ez csak felénk van így?

14527. 2e0264df59 (válaszként erre: 14523. - 11241cfb5d)
2010. szept. 3. 21:36

szia!

Ti sem vesztegettétek az időt két baba között.:-) És lesz még folytatás?

Úgy néz ki minden baba fogzik és minden nagyobbacsak frontos....:-)

14526. 2e0264df59 (válaszként erre: 14525. - Naildi81)
2010. szept. 3. 21:32

szia!

jó bizony. És terveztek még gyereket? Jó az amikor a véletlen ilyen jól sül el.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook