Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Húsvéti kajadömping fórum

Húsvéti kajadömping (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
100. 12d083b51b (válaszként erre: 99. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 16:58

Mivel a saját tulajdonú ingatlanra a szolgáltatók ráterhelik a tartozás összegét, tehát a tulaj csak úgy tudja eladni, ha befizeti a tartozást. Az önkormányzati tulajdonnál ezt nem tehetik meg, de egész biztos, hogy tájékoztatják az önkormányzatot, hogy a bérlő mennyivel tartozik.

Ezért nem értjük, miért kell az egész város több ezer ilyen lakásában élőket is most ilyesmivel zargatni, hogy finoman fejezzem ki magamat.

99. Guruljka (válaszként erre: 96. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 16:44

Nem értem, ezek nem láttak még számítógépet?

A szolgáltatóktól kellene lekérni a tartozásos lakók jegyzékét.

2019. ápr. 24. 16:15

Igazából azért lettem pipa, mert:

- a mi városunkban is nagyon sokan vannak hátralékban sajnos a különböző számlákkal, és az önkormányzat azokkal valamit kezdeni akar. Állítólag. De ezért nem kellene az egész várossal megjáratni a 100 tű hosszát, tudják ők azt nagyon jól egész biztosan, hogy kik a notórius nem fizetők!

- mikor hazaértem, becsöngettem a szomszéd lakásba, (80+ nénikéhez), mondom neki, hogy elköltözött a hivatal, ne oda, amoda menjen. Erre ő nevetve: ő tudta, mert ő már 2 hónappal ezelőtt ugyanígy járt! De egy szóval sem mondta volna.

- mert ő 2 hónappal ezelőtt is végig járta, mert hogy lejárt a bérleti szerződése, és ahhoz kellett. Most ismételje meg, mert (állítólag) lépni akarnak a notórius tartozókkal szemben. (Talán itt is elkezdik a kilakoltatásokat? Eddig ebben a városban ilyen nem volt. Azért azt nem szeretném végig nézni, végig hallgatni.)

2019. ápr. 24. 16:04

Most vettem ki a fagyóból azt a körömpörköltet, amit eredetileg húsvétra tartogattam, csak nem került rá sor.

Üríteni kell a hűtőt ha egy hónap múlva le akarom olvasztani. És ha holnap még a mainál is hosszabb gyalogtúrát tervezek, jó lesz az ebédre.

96. 12d083b51b (válaszként erre: 95. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 15:28

Az önkormányzat ünnep előtt kiküldött minden bérlakásban élőnek egy körlevelet, hogy 30 napon belül mutassuk be az összes létező szolgáltató által kiadott igazolást, hogy tartozás nincs.


Ezt a levelet megkaptuk ünnep előtt, most már csak 3 hét maradt végig járni őket, és beadni az önkorm.-nak. Kész őrület. Tele a hócipőm. De hogy ez mire jó, miért kell nekik, senki sem tudja. Most mindenki szaladgál mint pók a falon.

2019. ápr. 24. 15:17

"Tartozásigazolás


Amennyiben szeretné eladni ingatlanát és a vevő felé igazolni akarja, hogy Önnek nincs tartozása az NKM Földgázszolgáltató felé; vagy olyan önkormányzati illetve egyéb támogatást szeretne igényelni, amelyhez az NKM Földgázszolgáltató által kiállított tartozásigazolásra van szüksége, akkor ezt online ügyfélszolgálatunkon igényelheti. A tartozásigazolást postai úton küldjük meg.


Amennyiben záró számlát is szeretne, kérjük, közölje mérőállását.


Felhívjuk figyelmét, hogy a 0,- Ft-ról kiállított („nullás”) tartozásigazolást csak a megküldött számla kiegyenlítését követően tudjuk megküldeni, ezért amennyiben ilyen tartozásigazolást szeretne, javasoljuk, hogy a gyorsabb ügyintézés érdekében keresse fel személyesen ügyfélszolgálati irodáink valamelyikét, ahol az elkészült számla ellenértékét pénztárunkban rögtön be is fizetheti."


Ez csak találomra, a Főgáz tájékoztatása.

Ha az igazolást nem pont a számla befizetése után kéri, mindenképp el kell mennie személyesen.

94. unom (válaszként erre: 93. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 15:07
Mihez kell az igazolás?
93. 12d083b51b (válaszként erre: 92. - Mezei Virág)
2019. ápr. 24. 15:06
No de a számlán az az összeg van, amit legközelebb fizetni kell, az igazolás pedig arról kell, hogy nincs tartozás. Nem is akarok ezen rágódni, elég volt hogy délelőtt kimérgeltem magam.
92. Mezei Virág (válaszként erre: 91. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 14:49

Miért nem elég a számla? Azon is rajta van a tartozás.

Bele fogunk fulladni a sok felesleges adminisztrációba... :((

91. 12d083b51b (válaszként erre: 90. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 14:46
Nem tudom, nem hiszem, hogy ilyesmivel foglalkoznának, amikor a fél város fog sorba-állni náluk ilyenért. Az önkormányzat meghülyült, és úgy látszik még mindig sokan vannak ott, ráérnek tök felesleges dolgokkal foglalkozni. De hát ők a hivatal.
90. Guruljka (válaszként erre: 89. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 14:39
Hópihe, ilyen igazolást nem kérhetnél tőlük a neten?
89. 12d083b51b (válaszként erre: 87. - Mezei Virág)
2019. ápr. 24. 14:22

Nálunk egy helyen vannak, de nekem most csak egy igazolás kellett volna, hogy "A tartozása 0 Ft."

Hát csak annyiból, hogy ma a lakásomtól keletnek fordulva mentem kb. 30 percet oda, és vissza ugyanazt. Az új helyük viszont északra van, kb. ugyanakkora táv. Egy napra még nekem ez sok lenne gyaloglásból.

Húsvét hétfőn gyalogoltam közel 2 órát, tegnap éreztem is a térdeimet tisztességgel. Mindegy, majd holnap is gyakorolok, megpróbálok lejutni a zöldség piacra, az idén még nem voltam. Majd látom, meddig jutok el a távban. Ha több kettőnél, hamarabb vissza fordulok. :))

2019. ápr. 24. 14:21

Nem vettem semmi hagyományos húsvéti eledelt. A fagyasztóból kivettem a töltött kááposztát és rántott húst, amit korábban Anyóstól kaptunk. Esedékes egyébként is a hűtő leengedése, takarítása.

Sosem értettem egyet azzal, hogy vallási ünnepre sokat főzzek.

87. Mezei Virág (válaszként erre: 86. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 14:03

Ez nagyon tetű dolog! Egy intézménynek figyelnie kellene a honlap hitelességére.

Messze van a másik helyen? Ezek gázszerelők, vagy szolgáltató?

86. 12d083b51b (válaszként erre: 85. - Mezei Virág)
2019. ápr. 24. 13:38

Hát onnét néztem ki az ügyfél fogadási időt, és ott még (most ismét megnéztem!!) a régi cím van, sőt mellékelve egy város-térkép, bejelölve rajta a régi cím!!


Persze napi sétának ez is jó volt, csak azt bánom, hogy amit akartam, az nem lett elintézve!!

Ennyire nem figyelnek oda a dolgokra.

85. Mezei Virág (válaszként erre: 83. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 12:20

Ez is séta... :(

Neten mindig meg kell nézni, ott van-e még?

Minden költözködik. :((

84. Guruljka (válaszként erre: 83. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 11:50
Jaj. Nem tehetsz egyebet: fogd fel egészséges mozgásként.
83. 12d083b51b (válaszként erre: 82. - Mezei Virág)
2019. ápr. 24. 11:40
Már megjártam Canosszát! Hiába mentem el a gázosokhoz, mikor már állítólat tavaly nyáron átköltöztek a villanyosokhoz. Persze majd oda is kell menni, csak hát ez a mai séta eléggé felesleges volt.
82. Mezei Virág (válaszként erre: 81. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 11:36

😀

Akkor ma le is gyalogolhatod!

Én is időnként megteszem... 😀😀😀

81. 12d083b51b (válaszként erre: 80. - Mezei Virág)
2019. ápr. 24. 11:34
Nálam sincs, az este sikerült legyűrnöm a sonka-tojás maradékot.
2019. ápr. 24. 11:33
Nálunk mától nincs húsvéti kaja. 😀
79. 12d083b51b (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 10:36
Én csak arra emlékszem, hogy Mézga Géza felesége is Paula volt, és állandóan azt szajkózta: Hogy miért is nem Hufnáger Pistihez mentem feleségül? :))
78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Globus)
2019. ápr. 24. 08:47

A Paula az nem puding?


A joghurt eredetileg nem gyümölcsös.

Sose vettem bolti gyümölcsjoghurtot, de a gyerekeim szerették azt a joghurtot, amibe otthon tettem bele gyümölcsöt.

Kefir helyett? Nekem a kefir meg a joghurt az kettő, a joghurt savanyúbb, a kefir semlegesebb.

77. globus (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 08:43

Paulaaaa!

Régen szerettük a joghurtot, de ma már semmilyent nem veszek. Amit szerettünk, mára tele van cukorral, gyümölcs bene nuku, még a natúr csak-csak elmegy kefír helyett.

76. Guruljka (válaszként erre: 75. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 08:40

[link]


Nem tudom, de talán láttam foltosat még én is. Nem nagyon éles emlék.

Végül is, tényleg mindegy. :D

75. 12d083b51b (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 08:23

Hát ezek szerint egy kicsit összekevertem, ha a göndör, rózsaszín volt a mangalica, de akkor milyen fajta volt a fekete-fehér, síma szőrű?

Totál mindegy, már úgysem fogok hozzá sertés tartáshoz. :))

74. Guruljka (válaszként erre: 73. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 08:15

Több változata van.


[link]

73. 12d083b51b (válaszként erre: 72. - Guruljka)
2019. ápr. 24. 08:13

Mi is elsősorban a mangalicát tartottuk, és volt még egy másik fajta, de a nevére már nem emlékszem. Az olyan göndör-szőrű, talán egy kicsit rozsdabarna volt, ha jól emlékszem.

A mangalica inkább mint a vajbab, fehér-fekete tarka, de sima szőrű, hosszú orrú.

72. Guruljka (válaszként erre: 71. - 12d083b51b)
2019. ápr. 24. 08:09

Én még mangalicát láttam gyerekkoromban a nagyszüleimnél. Akkoriban az volt "a" sertés.


Reklámok... Pl. a joghurtok. A divatos nevűek kelendőek, és senki nem reklamál amiatt, hogy egyre kisebb a poharuk. De a huszonhat millió bifidusz...


Naná, számolják, mi? És az fel se tűnik senkinek, hogy a joghurtok előállításában nem nagyon lehet variálni, az a tejsav-baktérium benne van a noname magyar termékben is, ami még mindig próbál két decis lenni, és nagyrészt finom is, krémes állagú is...


A hajam végképp akkor áll az égnek, amikor írja ismerős fiatal anyuka, hogy a gyereke csak az X gyártmányú joghurtot eszi, pedig az drága.

2019. ápr. 24. 07:36

No igen! Első nekifutásban a zsír volt ártalmas, szokjunk rá az olajra.

Most, 30 évvel később rájöttek, hogy a mangalica sertés zsírja mégiscsak jobb, mint az olaj... erre most már valahonnét Argentínából, vagy honnét hozzuk be a mangalica zsírját, mert mi itthon mindet kiírtottuk.

És rengeteg más egyéb élelmiszerrel vagyunk így, mert egyrészt bedőlünk a reklámnak, másrészt mert az nyugati, biztosan jobb, mint a mi magyar termékünk... pedig csak a marketingje jobb.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook