Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » HPV elleni védőoltás fórum

HPV elleni védőoltás (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. k.tünde78 (válaszként erre: 53. - 20d4cf5312)
2010. ápr. 16. 18:33

Igen persze,hogy érdemes,csak mivel elmúltál 18 éves így valószínűleg kérni fog egy rákszűrési vizsgálatot(amennyiben az elmúlt 1 évben még nem volt) az orvos aki oltani fog.


Nnálunk most kampány szerű oltás van a suliban a 8 osztályos korosztálynál ,a polg.mest.hivatal szerződött a céggel,így a szülőknek csak 30000Ft kell fizetni összesen a 3 oltásért .Sőt mi felnőttek is kedvezményesn kapjuk 45 éves korig 60000Ft-be kerül a 3 oltás.Én mindenképp beoltatom a lányom jövőre,mert akkor lesz 8.osztályos,sőt Én is felveszem.

2010. márc. 23. 16:50
Mindenképpen érdemes beadni!Az én lányom most 13 éves,de már megkérdeztem a Dr-nőt!
2010. márc. 23. 15:19
A lányom nyáron lesz 14, és mindenképpen beoltatom, bármibe kerül. Annak érdemes, akinek még nem volt szexuális kapcsolata, a többieknél akkor, ha kimutatható, hogy még nem fertőzöttek.
54. 20d4cf5312 (válaszként erre: 53. - 20d4cf5312)
2010. márc. 23. 14:34
Összevonták az új fórumomat, így kicsi hirtelen hangzik a kérdés... :D De kíváncsi lennék a véleményekre.
2010. márc. 23. 14:21
Te beadattad/beadatnád? 19 évesen érdemes?
2010. márc. 16. 13:39

Úgy látom ez a téma sokakat érint. Engem közvetlenül nem, de elborzaszt ez az egész.

Rengeteg iszonyú történet kering a neten, tönkrement életek, megkeseredett emberek (főleg nők), és ezeket olvasva számomra egyértelmű, hogy igenis oltatni kell! Tudom, hogy ez pénzbe kerül, de a gyermekeinknek sem lesz több élete, erre vigyáznunk kell!

Ha lenne lányom, biztos, hogy beoltatnám. Nem tudnék a tükörbe nézni, ha egy olyan betegség miatt veszíteném el, amit meg lehet előzni.

2010. márc. 16. 13:18
Azt hogy a gyerekek mikor kezdenek el sexelni, szerintem kiszámíthatatlan. A tény, hogy egyre korábban. Beszélni és felvilágosítást adni valóban fontos, legalábbis annak kellene lenni. Az oltásokkal kapcsolatban vannak nekem is előítéleteim, de ezzel a fajtával, vagyis ami erre a betegségre gyógyír lehet, vagy megelőzés, azzal nincsenek. Én oltatnék.
2010. márc. 11. 13:13

Hát nem feltétlenül a szülők hibája, ha korán kezdenek el szexelni a gyerekek. De szerintem hogyha már szó van róla, akkor érdemes.


Tájékoztatni kellene már általánosban is a gyerekeket erről a vírusveszélyről.

2010. márc. 11. 13:03

Az apuka anyuka már egészen biztosan tudja hogy mit akar, manapság mindenkinek konkrét véleménye van arról, hogy szükség van-e rá vagy sem, sokan a politikára fogva utasítják el, miszerint ugyanaz mint a h1n1 csak rémhír...

És az hogy tud-e a gyermeke ezen dolgairól az a szülő felelőssége szerintem.

2010. márc. 11. 12:14

Itt nem csak a szexről van szó... A cikkben benne van, hogy azért nem ajánlott fiatalnak beadni, mert nem tesztelték ilyen fiatalokon. De tegyük fel, hogy már ilyen fiatalon elkezdi valaki a szexuális életet, amit egyébként ebben a világban már könnyen el tudok képzelni. Na akkor az anyuka/apuka mit tegyen? Oltassa be ,mert már szexel? Vagy ne oltassa be, mert még fiatal?

Egyébként nem hiszem, hogy ilyen fiatalnál a szülei tudják, hogy szexel-e már.

47. f6feaf7222 (válaszként erre: 45. - Harmatoshun)
2010. márc. 11. 11:18
Igen az igaz, hogy jobb ha 15 éves kora körül kapja meg az oltást,persze azzal is egyetértek, hogyha korábban kezdi a szexuális életet akkor még azelőtt kellene, habár az ilyen fiatalkorúak még nem hiszem hogy olyan sűrűn váltanának párt, hogy burjánzana a fertőzés.
2010. márc. 11. 10:54
Hát ez valószínű attól is függ, hogy él-e már szexuális életet bármilyen szinten. Pl hogyha valaki 12 évesen már eljut a pettingig, már akkor is ki van téve a veszélyeknek. Persze ezt a szülőnek kell eldöntenie.
2010. márc. 11. 10:15

Sziasztok! Én annyit fűznék hozzá a 13 éves lány beoltásával kapcs. hogy olvastam Cindy Bevington HPV kutató írását, hogyan ellenzi az ilyen fiatal lányok beoltatását.

Ha érdekel írd be a keresőbe: Cindy Bevington a HPV piac ellen

15 éves kortól ajánlja a beoltatást. Az én lányom is akkor lett beoltva.

2010. márc. 11. 10:04

Nos ez nem olyan fajta :)


Egyébként meg a minap rákerestem a guglin, és találtam több olyan oldalt is ahol igen jó kedvezményekkel adják, tehát ha valakit az ára rémiszt, akkor ezúton közlöm végre kicsit csökkenni látszik a szer ára, még ha ilyen-olyan akciókon keresztül is.

2010. márc. 9. 16:32
Rendben, ezt értem. De van olyan védőoltás amit időnként meg kell újítani. Ezért kérdeztem.
2010. márc. 9. 16:20
Dehogyis.... Ez védőoltás, ez örökre szól, olyan ez mint a bárányhimlő egyszer túl esel rajta a szervezeted utána már termeli az ellenanyagot, itt annyi, hogy nem kell túlesni rajta hanem egy olyan készítményt kapsz ami antitesteket tartalmaz és a szervezeted egy idő múlva magától termeli majd ezeket!
2010. márc. 9. 16:14
De ez az oltás nem olyan, hogy miután beoltatod magad vagy a gyereked, csak egy ideig véd meg a vírus ellen? Szóval hogyha ilyen akkor 13évesen, lehet, hogy még nem érdemes beoltatnod a gyereket.
2010. márc. 9. 09:41
Nem 13 évesen, de én beoltatnám, még ha csak sósvizet fecskendeznek is be ártani nem fog, a pénz meg nem ér annyit mint az egészség! Ha költeni kell valamire akkor inkáb berre.
39. Niké2010 (válaszként erre: 38. - KRISZTAL)
2010. márc. 8. 07:03
Kategórikus NEM. Olvass egy picit utána, de ne a mainstream médiában.
2010. márc. 7. 10:00
Beadatod 13 éves lányodnak a védőoltást?
2010. márc. 4. 15:48
A gyerek az megint más tészta, én azért beoltatnám a gyerekemet azért még hiszem hogy ártani nem árt, még ha rajtam nem is segített, azért én reménykedem, hogy van akin meg segít elvégre azért találták ki.
2010. márc. 4. 14:12

Sziasztok,

csatlakoznék LimboHintohoz, én HPV hordozó vagyok a férjem nem, őt is többször szűrték miattam.A mi esetünkben azt mondta a doki, hogy én nem nemi úton szereztem.

Nagyon fontos a rendszeres szűrés, nekem tavaly nyáron P2-es citológiám volt most januárban pedig már túl vagyok egy műtéten mert 4 hónapra már P4-em lett( ennyit az évenkénti szűrésről).

Az oltás valóban csak 2-3 HPV vírus ellen véd ezen kívül több is van ami rákot okoz.Ebben megerősített egy olyan nőgyógyász akit Pesten top orvosnak mondanak és azt mondta fogalma sincs milyen hatása van, majd 20 év múlva kiderül.

A lányom még csak 5 éves remélem a következő 10 évben lesz vmi előrelépés ez ügyben, de ha most kellene dönteni nem adatnám be neki.

2010. márc. 4. 13:18
Nem írtam volna le, ha nem lennék benne biztos, igen volt szűrésen és nem nem fertőzött, és ez tuti...
2010. márc. 4. 12:30

Úgy tudom, hogy Magyarországon létezik olyan laboratóriumi vizsgálat, amely férfiaknál is kimutatja a HPV jelenlétét. "Azonban a HPV fertőzés igen gyakori, és a férfiak többségének nem okoz egészségügyi problémát. Elsősorban azt kell tehát megtudnunk, van-e valamilyen HPV okozta betegségünk, és nem azt, hogy van-e HPV fertőzésünk."

Ha az egyikőtök fertőzött volt, akkor nagy a valószínűsége, hogy elkapta a partner is, így könnyen elő fordulhat, a vissza fertőzés...

2010. márc. 4. 12:20

Helgának igaza van, azt honnan tudod, hogy nem beteg? Mert nem feküdt le mással mióta együtt vagytok? Ez hülyeség... hordozó egy kisgyerek is lehet, BÁRKI.

És mégis, a férfiaknál hogyan vizsgálják meg, hogy HPV-vel fertőzött-e? Gondolom nem a méhnyakrákszűrésen...:)

32. c5440df091 (válaszként erre: 31. - F6feaf7222)
2010. márc. 4. 12:07
Attól, hogy nem beteg még lehet hordozó!! Volt vizsgálaton? Érdemes elmenni...
2010. márc. 4. 11:51
Sok mindenben teljesen igaza van az előttem szólónak, én már túlestem amin átlehetett, mikor bejött a védőoltás beoltattam magam, ellenben akkor 26 éves voltam és hát addig az életkorig ajánlják mivel a családban volt méhnyakrákos megbetegedésben meghalt személy, gondoltam ettől majd megnyugszom, ennek ellenére rá egy évre kimutatták bennem a legveszélyesebb 16-os törzset... Újabb 1,5 évembe telt mire elmúlt, és csak annyit erről hogy ezalatt végig ugyanaz a párom volt, tehát az kizárható, hogy csak nemi úton terjed mert a férjem nem beteg...
2010. márc. 4. 10:15

Sziasztok! ahogy itt olvasom a hozzászólásaitokat meg kell, hogy állapítsam, hogy nagyon félre vagytok tájékoztatva.:)

"Ha rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálatra járunk, akkor nincs mitől tartani." -> a szűrésen a már kialakult fertőzést állapíthatják meg, a védőoltás meg MEGELŐZÉSKÉNT szolgál. Szóval nem teljesen értem, hogy védelem nélkül nincs mitől tartani...

"szexuális úton terjedő vírus, más módon nem nagyon lehet elkapni" -> de igen, mivel a vírus leggyakrabban bőrön keresztül terjed, amikor a pénisz vagy a herezacskó a női nemi szervekkel vagy végbélnyílással érintkezik. Ugyanezekre a területekre átvihető a HPV szájjal történő érintkezéskor is! Vagy egy egyszerű kézfogással, ha utána a szánkhoz nyúlunk... nem kell szexuális kapcsolatot létesíteni ahhoz, hogy elkaphassuk.

"Az óvszer igazán hatékony módja a védekezésnek."-> Szexuális érintkezésnél a HPV nem a testnedvek révén fertőz, hanem bőrkontaktus útján, ezért az ÓVSZER SEM biztosít 100 százalékos védelmet. A rák kialakulása szempontjából magas rizikófaktorú HPV 16 vírus például az ujjak és a nemi szervek közvetlen érintkezése kapcsán is terjedhet. Ezen túl a vírusok fertőzhetnek a klasszikus nemi aktus alatt is, amikor a nemi szervek hámfelületei érintkeznek.

29. mothertiger (válaszként erre: 8. - Awela)
2009. dec. 7. 11:16

"A HPV (humán papilloma vírus) szexuális úton terjedő vírus, más módon nem nagyon lehet elkapni. Az étkezési, vagy egyéb szokásokkal nincs összefüggésben a terjedése. Az viszont lehet, hogy valamelyiküknek egy korábbi kapcsolatából ered a fertőzés, csak most mutat klinikai tüneteket. . Emiatt én nem tartom szükségesnek, hogy az uszodát, szaunát, stb. kerülje. Az óvszer igazán hatékony módja a védekezésnek."


Én egyetértek Elfelejtett Jelszóval. Az idézetet valahonnan egy weblapról másoltam, bocsánat érte. De mint a nevében is jelen van: VÍRUS, és ez azt jelenti hogy FERTŐZÉS, nem pedig életmód-változás vagy akármi eredménye.


Bocsánat, hogy beleugattam. :)

28. tixtina (válaszként erre: 27. - Ggabi39)
2009. dec. 7. 11:03

Szia!


Szerintem,ha ilyen komoly félelmeid vannak,akkor ne oltasd be.

Ha rendszeres nőgyógyászati szűrővizsgálatra járunk,akkor nincs mitől tartani.

Régen nem létezett oltás,és ha kialakulóban van valami-akkor azt idejében észre veszik-mivel a betegség nagyon lassan-3 év alatt alakul ki.


Egyébként annyit hozzáfűznék azért,hogy minden oltásnak vannak kockázati tényezői.

A kötelező védőoltásoknak is legalább akkora a kockázata,csak paráztatják az embereket-ez most mintha divat lenne-úgy vettem észre.

Szerintem ezt neked kell eldöntened,illetve 18 év felett már mindenki saját maga határoz az oltás mellett,vagy ellene.


Arról is olvastam,hogy az oltás nem véd minden HPV vírus ellen,csak bizonyos fajtákat tud kiküszöbölni.

Jobb,ha utánanézel,és egy szakemberrel megtárgyalod a lehetőségeket.

Üdv:)))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook