Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » HPV elleni oltóanyagra van lehetőség támogatást kérni? fórum

HPV elleni oltóanyagra van lehetőség támogatást kérni? (tudásbázis kérdés)


19. Csibike77 (válaszként erre: 18. - 2ab16d5612)
2016. jún. 3. 13:21

Elhiszem amit írsz,ugyanis Édesapámnak sem lehetett beadatni a H1N1-es szurit.

Ezért kérdeztem rá az összes orvosra de senki sem ellenezte.

Pontosabban a nőgyógyász azt mondta hogy beszéljek az onkológussal mert szerinte adható az onkológus is ezt mondta.

Egyenlőre NEM ADATOM BE úgy döntöttem.

Szerdán kaptam kemot és még egyébként sem érzem túl jól magam.

Köszönöm a segítséget!

18. 2ab16d5612 (válaszként erre: 17. - Csibike77)
2016. jún. 3. 08:44

De a legyengült immunrendszer nem tud mit kezdeni a legyengített vírussal sem... Ezért mondom, hogy neked kockázatos...


Anyám egy sima influenza elleni oltásba úgy belebetegedett hogy hallucinált a láztól stb.. Egy picit meg volt fázva mikor beadták neki.. Erről ennyit.. Én nem adatnám be. Sokkal kisebb a kockázat ha NEM adatod be mintha igen...


Alapvetően nem vagyok ellene. Sokmindenre védenek minket az oltások. DE egészséges immunválaszt csak egészséges immunrendszer ad...

2016. jún. 3. 07:47

Rákszűrésre rendszeresen járok.

Állítólag illemhelyeken,

fürdőkben(strandon) is elkapható.Kapcsolatunk jó,megbízom a férjembe.

Legyengűlt immunrendszer is okozhatja(ez nálam most aktuális)mert ha jelen van a szervezetedben soha nem tudsz tőle megszabadulni de jó immunrendszerrel negatív eredményt tudsz produkálni.

Állítólag.

Sajnos jelen esetben én nem szedhetek immunerősítőket sem.

Szeptemberben ismétlik meg a vizsgálatot.

2016. jún. 2. 18:47

" Citológiai vizsgálat évente!


Annak ellenére, hogy a vakcina magas szintű védelmet nyújt a méhnyakrák kialakulásáért felelős humán papilloma vírus ellen, nem szabad megfeledkezned az évente egyszer ismételt méhnyakrákszűrésről sem.


Az oltás ugyanis a vírus azon néhány típusa ellen nyújt védelmet, melyek leginkább felelőssé tehetőek a méhnyakrák kialakulásáért. A betegség kifejlődésében azonban kisebb valószínűséggel ugyan, de más HPV-típusok is szerepet játszhatnak. Az évente egyszer végzett méhyakrákszűrésre tehát a vakcina beadatása után is érdemes elmenned - ráadásul így egyéb elváltozások is könnyen felismerhetőek lesznek."


Ezt is találtam.

15. 2ab16d5612 (válaszként erre: 11. - Csibike77)
2016. jún. 2. 18:46

Előtte csináltass egy HPV tesztet, mielőtt beadatod, 130 fajtája van ennek a vírusnak, ha éltél már nemi életet 90%, hogy valamelyikkel már találkoztál. Ha monogám kapcsolatban élsz és a párod is megbízhatóan monogám, akkor sincs sok értelme, hiszen nem találkozhatsz (ha eddig nem) a vírussal ilyenformán, mivel a veszélyes fajtái nemi úton terjednek, és ha egyikőtök sem fertőzött, védve vagytok.


Csak gondold át mielőtt közel 100 ezret kiadsz a semmire! ♥

14. globus (válaszként erre: 13. - Globus)
2016. jún. 2. 18:38
Szóval olyan jó lenne, ha döntés előtt az orvosok valóban használható infókat szolgáltatnának. Ilyen nagyságrendű kiadás esetében egyáltalán nem mindegy.
13. globus (válaszként erre: 11. - Csibike77)
2016. jún. 2. 18:36

Nem lebeszélni akarlak róla, csak emlékeim szerint az első ilyen oltást határozottan kiskorú lányoknak ajánlották, akik még szüzek, így biztosan nem találkoztak a vírussal.

Azt nem tudom, hogy mikor változott meg a szakvélemény, vagy más típusú oltások vannak, passz.

2016. jún. 2. 18:25
Köszönöm szépen a jókívánságokat is!
11. Csibike77 (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2016. jún. 2. 18:24

Tegnap voltam az Onkológusnál azt mondta kaphatom.

Hát nem tudom...

10. Csibike77 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2016. jún. 2. 18:22
Köszönöm szépen!
2016. jún. 2. 17:38

[link]


A helyi önkormányzat szociális osztályára is címezhetsz egy kérelmet, leírod a problémádat, betegségedről csatolod a fénymásolt zárójelentést, diagnózist biztos kapsz segítséget.

8. 2ab16d5612 (válaszként erre: 5. - Csibike77)
2016. jún. 2. 17:03
jelzem 32 vagyok, átestem ilyen vírussal való fertőzésen és már előtte sem javasolták!
7. 2ab16d5612 (válaszként erre: 5. - Csibike77)
2016. jún. 2. 17:02

pont a legyengített immunrendszerre tilos az ilyesmi!!! :O nem is értem....



Mihamarabbi gyógyulást!

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Csibike77)
2016. jún. 2. 16:59

Jobbulást! Gyógyulj meg!


Én azt olvastam, hogy aki átesett HPV fertőzésen nem is ajánlott adni.


Érdekes, az én orvosom sem javasolta az oltást, de ahány orvos annyi véleményt osztanak ők is.

5. Csibike77 (válaszként erre: 3. - 2ab16d5612)
2016. jún. 2. 16:51

Köszönöm hozzászólásodat.

Az én orvosom azt javasolta adassam be.Utána olvastam és több helyen írták ennek megerősítését.Sajnos fiatal korom ellenére jelenleg is kemoterápiás kezelést kapok ezért fontos lenne hogy elkerüljem a nagyobb bajt.

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Csibike77)
2016. jún. 2. 16:48

"A védőoltás a rendszeres szűrővizsgálatok mellett további védelmet jelent Önnek a méhnyakrák ellen. Ha az oltás Önnek nem ajánlott, orvosa fel fogja hívni erre a figyelmét.

Azonban fontos itt megjegyezni, hogy bár a védőoltás hatékony védelmet nyújt a méhnyakrák kialakulásával szemben, nem véd az összes rákkeltő HPV típus ellen. Ritkán, de előfordul, hogy lányok és asszonyok egy kevésbé gyakori rákot okozó típussal fertőződnek meg, így a szűrővizsgálatok az oltás mellett is szükségesek."


Angol nyelvű oldalakon olvashatsz a mellékhatásaitól is. Indiában betiltották, mert halálos mellékhatása is van. Angliában is egy kislány a beadás után kómába esett és meghalt.

Ezekről nem nagyon beszélnek, olvass utána.

2016. jún. 2. 16:35
a nőgyógyászom szerint felnőttként már teljességgel értelmetlen beadatni. 90 ezerért pláne.
2016. jún. 2. 16:18

Tudnátok segíteni hol tudnám olcsóbban beszerezni vagy van lehetőség támogatást kérni rá?

Korom végett nekem már teljes árat kellene fizetnem.

2016. jún. 2. 16:16
HPV elleni oltóanyagra(GARDASIL 9) lenne szükségem(3 db).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook