Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » HPV 16 vagy más magas rizikófaktorú vírus fórum

HPV 16 vagy más magas rizikófaktorú vírus (beszélgetős fórum)


2016. aug. 15. 07:21

Sziasztok,

az én rákszűrésem eredményei:(

1. P3 ASC-US 2016.01.

2. P3 LSIL CIN1 2016.04

3. P3 LSIL CIN1 2016.07


HPV: 33,16,18 :(


Fél évig szedtem az immunerősítőt( 3*2 14 napig, majd két hét szünet)


Most vitaminokkal, és gombákkal harcolok:)Illetve 07. hóban kaptam meg a Gardasil 9 első oltást.


Ti hogy álltok?

2015. jan. 18. 09:47
Sziasztok! Tudnátok írni, hogy mi lett veletek? Zizike23, Tűzvirág74,Andus2? Sajnos én is nemrég tudtam meg hogy HPV16, és 59 magas rizikójú HPV van, bár az eredményem P2, mégis nagyon aggódom.
2014. jan. 22. 11:21
Kedves Tűzvirág74, Kérlek ha lesz erőd és lehetőséged írj részletes beszámolót a történtekről. Tegnap hívtam a dokimat hogy meg van e végre a HPV tipizálás eredménye és sajnos 16-os lett. A rákszűrés eredménye is csúszik immár 1 hetet ami azt jelenti van valami gond és újra futtatják a tesztet. Nagy valószínűséggel nekem is műtét lesz. Nem ez az első P3 eredményem és volt már immunerősítő kúra a tablettás meg vitaminos. Tavaj tavasszal volt egy P3, az immunerősítök mellet lettem állapotos és akkor P2 re csökkent majd a császár utáni első rákszűrés P3 és HPV gyanú volt, most a kontroll. Valószínűleg megint P3... szóval nagyon be vagyok parázva hogy ha műteni kell akkor mi is történik... Eredmény csak holnap este lesz... Ezért kérlek írj róla ha tudsz.
2014. jan. 17. 08:56
Tegnap délelött megtörtént az operáció elektromos késsel végezték és a végén elsütötték az ereket,így nem is vérzek.Sajna még ülni nem igazán tudok és a fejem is kába az érzéstelenítőtől,majd ha jobban leszek folytatom a beszámolót.
2013. nov. 25. 17:50
Nem nagyon aktív ez a forum,de már mindegy mert rosszabodott az állapotom és műtétre kerül a sor,épp otthon voltam kontrollon mikor ez kiderült, gondoltam ha már itthon vagyok csinálják is meg,de sajnos a külföldi biztosítóm nem fizette volna a költségeket így vissza utaztam és lemondtam az ooperációt.Most itt probálom megszervezni,de nem tudom meddig várhatok.
2013. okt. 1. 09:40

Sziasztok!Szedett valaki gyógygombákat HPV vírusra?

Tapasztalatok?Melyik féle a legjobb?

2013. szept. 24. 12:55
Sziasztok!Ma kaptam a rossz hírt,hogy 16-os magasrizikójú Hpv vírusom van.Az orvos védőoltást javasolt.Van aki kapott ilyen esetben oltást?Milyen tapasztalatai voltak?
22. Andus2 (válaszként erre: 2. - 6c5f346e46)
2013. szept. 23. 09:29
Szia! Örülök, a sorainak! Én a múlt héten tudtam, meg,hogy Hpv 16-os , mit ne mondjak ki vagyok bukva, még eni sem tudok. Kaptam gyógyszert, amit szinte mindenki szokott, de így is nagyon félek. Szerinted nem kéne?:)
2012. aug. 9. 15:06

Sziasztok


Meg uj vagyok itt és lenne egy problémám,remélem valaki tud választ adni rá.

Kettö hete voltam nyögyógyaszati vizsgalaton és csinaltak mehnyakrákszürést,az eredmeny P3 lett...

kozben kisbabát várok.Nem tudom,hogy hatással lessz-e a terhesságemre.mennyire befolyásolja a terhességet.Ez az egész most derült ki.

Remelem valaki tud tanácsot adni nekem,egy kis félelem van bennem.

aki tud valamit segitteni kérem válaszoljon erre.


szép napot mindenkinek

2012. jan. 5. 18:02

Sziasztok

Nekem már elég rég kezdődőt ez a história .Én a várandóságom alatt végig p3-voltam sőt még utána is de kezelést nem kaptam semmit sem de a papírjaimon az szerepel na mindegy ,el mentem magán doki-hoz és ki kezelte a p3-eredményt hozzá teszem 5-volt p3 .Nekem is 16 volt a faktorom még azóta is az most mentem el rendes dokihoz Novemberbe és csak ma kaptam meg az eredményem hogy megint nem jó lett.Kicsit ki vagyok nincs lóvé tojnak rád

2011. szept. 16. 00:19

Sziasztok!Új vagyok még itt!

Kérlek benneteket ,akinek volt már 56-os irja meg mi az annyit tudok ez is magas riziko faktorú:-(Mert itt rengeteg 16-osat olvasok ,de 56 -osrol egyet sem.A citologia eredményenm negativ lett.Meg gyógyulhatok még?Köszönöm a segitséget!

18. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Nikó81)
2011. máj. 15. 13:51

sziasztok..


nekem évekkel ezelőtt volt P3 a cytologiám...

nem kaptam semmit,a 16os rizikófaktor nekem is kijött,de mivel P3 volt,azt mondták,ideiglenesen volt a szervezetben a vírus(vagy elnéztek valamit)mert azóta sincs semmi baj,sőt,szemölcseim sincsenek,nem is voltak...

gyógyszert nem kaptam(pedig állítólag kellett volna)..fél évente jártam cyto.-ra,de semmi

nem jött vissza azóta sem,rendben vagyok...

2011. febr. 21. 22:20

Sziasztok!

Ne haragudjatok, de nem olvastam vissza a fórumot! Nekem volt két pici szemölcsöm a nemi szervem tájékán, de hónapokig nem mentem dokihoz, mert sajnos nem is tudtam erről a betegségről. Akkor és a rá következő 2 évben P2-es lett az eredményem. Most másfél éve nem voltam nőgyógyásznál, de most készülök bejelentkezni és nagyon félek (nem a vizsgálattól, hanem az eredménytől), mert most megint van 1 db pici szemölcsöm. :( Az elsőnél azt mondta akkor a doki, hogy nyugodjak meg e nem az a típus ami rákot okoz... Tényleg van olyan típus és hát miből tudja, hogy e nem az? Ha valaki tudja ezekre a választ akkor megírná nekem? Köszi előre is!

16. Nikó81 (válaszként erre: 15. - D4464aaf8a)
2009. jún. 4. 12:54
Nem lehet könnyű Neket, de hidd el nagyon tisztellek!
2009. jún. 4. 11:48

Dehogy...


De imádom Őt, és már nem cserélném el, de néha, ha itthon van, rettenetesen fárasztó...

Épp kedden vitték vissza, 5 nap után, de arra teljesen kimerültem mellette...

És amikor nem dühöng, akkor olyan tündérbográ, hogy meg lehetne zabálni...

És nagyon ragaszkodóak a sérült gyermekek, és nagyon tudnak szeretni...

14. Nikó81 (válaszként erre: 12. - D4464aaf8a)
2009. jún. 4. 09:09

De azért nagyon helyes a kisfiad!!!

Bár gondolom hogy nem könnyű Neked, de nagyon tisztellek érte hogy még is vállaltad és becsülettel neveled!

Remélem nem bántottalak meg a szavaimmal!

13. Nikó81 (válaszként erre: 11. - D4464aaf8a)
2009. jún. 4. 09:07

Nagyon sajnálom :-(

Nekem 5500 kellett fizetnem szóval nem sokat változott a tarifa..

Én még nagyon szeretnék egy babát! Remélem is hogy össze jön...

2009. jún. 3. 22:53
javítva: Autista
2009. jún. 3. 22:53

Igen, fizetős, nekem 2005-ben volt 5ezer Ft...


ÉS nekem is mondták, hogy ha szeretnék még gyereket, de nem szeretnék, akkor - akkor-,(2005-re értve) szüljek...

De soha többé nem szeretnék még egyet, hisz többet vagyok munkanélküli, mint sem...

ÉS egy súlyosan Autsita GYermek után már nem akarok többet, belefáradtam...


És nem olyan világot élünk...

Mégcsak nemis olyan az anyagi helyzetem, hogy bármikor megengedhessem magamnak...

Talán, még ennivalóra sem jutna...

10. Nikó81 (válaszként erre: 8. - 6c5f346e46)
2009. jún. 3. 20:58

nem biztos

Nekem sem írtak ki semmi és nem is foglalkoztak velem..én is fizettem a hpv tipizálás vizsgálatért..egyébként tb alapon még nem jár mert p2-es csak a citológiáma...magyarán tojnak ránk addig még nincs baj...

9. Nikó81 (válaszként erre: 6. - D4464aaf8a)
2009. jún. 3. 20:57

Én is ezt kaptam!

Nekem úgy kell szedni hogy két hétig 3X2 után ét hét pihi és megint két hétig 3X2 de azt nem mondta a doki hogy meddig most 100 db-t írt ki.

De megyek vissza a nőgyógyászatra és majd megkérdezem hogy meddig kell szedni..és hogy írjanak még ki.

De a doki azt mondta hogy szülni nyugodtan szülhetek..sőt ajánlotta is mert lehet később már nem lehet..

8. 6c5f346e46 (válaszként erre: 3. - Nikó81)
2009. jún. 3. 17:02
én nem kaptam semmit sem,szerintem nekem valamit elcsesztek,mert senki nem mondott semmit,szerintem valami sumákolás volt ott....
7. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Tixtina)
2009. jún. 3. 16:59
nem semmi....jobbulást neked...:)
6. d4464aaf8a (válaszként erre: 3. - Nikó81)
2009. jún. 3. 13:44

Én is immunerősítő tabletákat kaptam, valami izoprinoszin, vagy mi a neve, már nem is tudom, lehet, hogy rosszul tudom...


Nem azonnal lesz negatív utánna az eredmény, de nekem is kb. egy év múlva volt újra negatív...


Addig dolgozik az immunrendszer...


Nekem is magas rizikófaktorú volt az eredmény, erre emlékszem, de hogy hányas volt ráírva, arra már nem, mret ez 2005-ben volt, és azóta eldobtam a papírt...


Az immunerősítőt úgy kell szedni, 2x100db-osat írt fel az Onkológus, hogy minden hónapban mensi után 5 napig, naponta 2x1-et, és így, amíg el em fogy...

Az utolsó hónapban a maradék azt hiszem db, akkor a mensi után 5 napra marad napi egy szem...


De szerencsére elmúlt, és azóta nem tért vissza...

Nekem is beígérték akkor a méhszájcsonkolást, ha nem hozna a kezelés negatív eredményt...

5. Nikó81 (válaszként erre: 4. - Tixtina)
2009. jún. 3. 12:38

Hál istennek én évente járok rendszeresen így derül erre is fény. Aztán az orvosom javasltára elmentem egy hpv tipizálás vizsgálatra és ott derült ki hogy a 16-os azaz magas rizikójú van :-(

De a citológiám továbbra is P2 és elváltozás nincs még..

4. tixtina (válaszként erre: 1. - Nikó81)
2009. jún. 3. 12:22

Sajnos engem is utólért ez a fránya vírus.

Levették a méhnyakamat,mert súlyos rákmegelőző állapotban voltam.CIN III.Nagy kiterjedésű.

3 havonta kell ellenőrzésre járnom-most lesz esedékes.

Nagyon rettegek:((Leírták a leletemre,hogy HPV teszt elvégzése javasolt-de az orvosom nem csinálta meg.

Most váltottam másik dokit,mert az előző nagyon nem vált be.

Két méhszájműtétem is volt,és a második után-nem hagyott bent varratot,ezért összenőtt a méhszájam-minekután erős görcsökkel kerültem a sebészetre-ahol végül is ultrahanggal megállapították,hogy hematometriám van.

Hiába tágították,nem sikerült megnyitni,ezért laparoszkópiás műtét keretében kellett a beavatkozást elvégezni-ultrahangos vezérlés mellett.Borzasztó volt.

A második tehességem alatt volt egy P3-as eredményem,amit megismételtettem-P2 lett-de sajnos nem vették észre a kóros sejteket.

Aztán,nem mentem el a következő évben/Féltem/-és két évre rá,már majdnem rosszindulatú elváltozás lett belőle.Ezért mindenkinek el kell menni rendszeresen,hogy időben kiderüljön,ha valami gond van.Nem mindenkinél okoz feltétlenül megbetegedést,de a rizikófaktor megvan.

3. Nikó81 (válaszként erre: 2. - 6c5f346e46)
2009. jún. 3. 10:20

Köszi szépen a választ! :-)

Nekem csak P2-es a citológiám..szóval az jó :-)

Akkor remélem hogy én is leküzdöm..bár én kaptam immunrendszer erősitő gyógyszert, meg mondta a doki hogy szedjek sok vitamint.

Az elevitet szedem mert az volt otthon :-)

2. 6c5f346e46 (válaszként erre: 1. - Nikó81)
2009. jún. 3. 09:53

szia....

nekem kb 5 éve volt egy P3 citologia eredményem,csináltak egy másik vizsgálatot is,az kimutatta nekem is a 16os magas rizikó faktorú virust,hónapokig senki nem mondott semmit róla,hogy mi is lehetett ez,vagy mi okozta,fél év után ismét citologia,ami teljessen negativ,P2 lett,azt mondták,amikor rákérdeztem,hogy valszeg használtak a gyógyszerek,de én egy szem gyógyszer annyi nem sok,annyit sem kaptam...azóta sincs semmi probléma,az összes citologia negativ....

az interneten néztem utána,nem is olyan rég,és ott olvastam,hogy akinek P3 az eredmény,annak csak "alkalmilag" van a szzervezetében a virus,és nem igazán kell vele "foglalkozni"....


egyébként a 8.hónapban vagyok a kislányommal...:)))

2009. jún. 3. 08:44

Sziasztok!

Sajnos megtudtam hogy HPV 16-os azaz magas rizikófaktoru vírusom van.

Érdekelne hogy esetleg van egy olyan aki legyőzte ezt a vírus.

Tapasztalatok...ötleteket várok.

Egyenlőre még P2-es a citológiám szóval nagy baj nincsen...de azért félek kicsit.

Még az is érdekelne hogy volt e valaki aki ilyen vírus mellett vállalt babát...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook