Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hoxás gyűjtés? fórum

Hoxás gyűjtés? (beszélgetős fórum)

130. a0c1361e44 (válaszként erre: 97. - Nokia85)
2012. jan. 17. 06:14

Nem, nem vagyok irigy.

Miért lennék az? Mi 3-an vagyunk, én a férjem és a 22 éves fiúnk. Együnk sem hülye, de csak nekem van állásom. A fiam tapasztalatlan (meg sem kapta az esélyt, hogy tapasztalatot szerezzen), a férjem meg pont abban a korban van, amikor már sok helyre nem kell, azt a keveset pedig nem találtuk meg, ahol kellene. Elképzelem, hogy mi lenne, ha nem csak 1 gyerekem lenne, hanem még 2-3. Nagyobb számban nem is gondolkodok. Hogyan tartanék el még 2-3 gyereket a fizetésemből? A számlákat alig tudom fizetni, főleg azért, mert volt 2 sokkal nehezebb évünk és még nem tértünk magunkhoz, pedig eltelt azóta 3 év. Teljesen őszinte leszek, nem lehetett több gyerekünk, de szerettünk volna még egyet. Most, örülök, hogy nem lehetett, mert a plusz 2 gyerekre járó családipótlék és adókedvezmény, ami kb. 40 ezer, nem hiszem, hogy sokat segítene. Nem lenne elég a 2 szobás lakás, nem lenne elég 1 rúd kenőmájas 3 napra, nem lenne elég egy csomó minden, amit alig tudok megvenni.

Mi 3-an vagyunk testvérek, de a hírhedt szocializmusban lazán felneveltek minket. Mi ettünk sokat téliszalámit, most annak örülök, hogy a fiam nem szereti:)

A legtöbb ember nem él jól, hanem hasonlóan él, mint mi, sőt, nekik az az egy kereső is csak minimálbért keres esetleg. Soha senkinek nem jut eszébe, hogy körülnézzen ezeknél az embereknél. Igaz, csak azt látnák, hogy a lakás, amiben élnek tiszta, van mit enniük, tehát jól élnek, ráadásul el sem fogadnánk az adományokat, mert úgy gondoljuk, hogy vannak rászorultabbak.

Tehetnénk, hogy nyafogunk, de minek? Itt leírhatjuk. Sajnos segíteni nem mi tudunk, mert nekünk nagyon meg kell gondolnunk, hogy a 16 gyerekes családnak adjuk, vagy kifizessük a villanyszámlát, hogy ne minket mutogassanak 1 hónap múlva a fókuszba.

Ha gyűjteni akarsz, keress egy alapítványt és beszéld meg velük, hogy ennek a családnak is gyűjtsenek...

129. Bcicus
2012. jan. 17. 00:39
nem tud nekik rendes kaját adni. És még büszke is rá, hogy ő többet vállalt és nem mondta azt kettőnél, hogy többet nem merek mint márok. Háát gratulálok. AZ ilyenektől el kéne venni a gyerekeket mert itt csak rossz példát látnak.Ha már rászorulókat kell mutogatni a tv-ben miért nem lehet olyanokat akik normális épeszű emberek és saját hibájukon kívül kerültek szarba biztos van ilyen is nem egy, akinek valami súlyos betegsége lett vagy balesete és igaz csak 1-2 gyereke van mert ésszel szült, de most még így is nehéz neki. Miért azt kel preferálni, hogy szüljünk orbaszájba gyerekekt a semmire és utána adományokból éljünk. Miért ez a példa?
128. krautmanno (válaszként erre: 127. - Ami.)
2012. jan. 16. 23:48

Köszönöm szépen.

Nálunk is nagy pecások a fiúk és a férjem is.

Jó éjszakát neked is.

127. Ami. (válaszként erre: 126. - Krautmanno)
2012. jan. 16. 23:40
Szépek a gyerekeid.Férjem is nagy horgász,tetszik neki a halas kép Kristófról.Jóéjt.
126. krautmanno (válaszként erre: 124. - Coci)
2012. jan. 16. 23:29

:DDD

Szép álmokat.Lassan én is megyek,mert bár nálam a nagyfiúk már alszanak,királylány még felébredhet.

125. 31c1daa9fa (válaszként erre: 124. - Coci)
2012. jan. 16. 23:29

Egyeztessük össze. Nincs munkám, neked meg kéne bébiszittyó. :) áhh megoldjuk mi ezt. :)


Jó Éjt.

124. coci
2012. jan. 16. 23:23
Kedves Tőletek!:) Most pedig - miután jól kibosszankodtam magam - megyek aludni, mert holnap az egyszem kisfiammal foglalkoznom kell, nincs tesó, aki ezt megtegye helyettem! Jó éjt mindenkinek és ne álmodjatok ezzel!!:D
123. krautmanno (válaszként erre: 121. - Coci)
2012. jan. 16. 23:17
Az adó 1%-kát neked fogom utalni,mert sajnálni foglak.:D
122. 31c1daa9fa (válaszként erre: 121. - Coci)
2012. jan. 16. 23:15
Küldj bankszámlaszámot, ha lesz munkám, és marad a következő fizuig, elküldöm. :))))
121. coci (válaszként erre: 119. - Krautmanno)
2012. jan. 16. 23:13
nem, 16-ot én is, de most már van 1, ha lesz + 5, akkor azért már engem is sajnálni fogtok, nem? :) és utána jöhet a többi ... de nem is a sajnálat a lényeg, hanem, hogy tartsatok el az adótokból, ill. ami megmarad a nehezen megkeresett pénzetekből, abból küldjetek még:))
120. coci (válaszként erre: 107. - Urbanszkyviki)
2012. jan. 16. 23:09
a gyerekeket én is és szerintem mindenki. Éppen ezért gondolom, h inkább állami gondozásba kellene kerülniük!
119. krautmanno (válaszként erre: 117. - Coci)
2012. jan. 16. 23:09

Oké.:DDD

Csak annyit akarsz szülni?Nem lesz az kevés?

118. trapiti (válaszként erre: 108. - Ee1dc9ba06)
2012. jan. 16. 23:08
Ha a szülők nem képesek a gyerekeiket nevelni, akkor arra más megoldást kell találni, megvan ennek a módja. Nem lehet egy 18 fős család minden gondját átvállalni, pláne hogy nem egyedi az eset.
117. coci (válaszként erre: 112. - Krautmanno)
2012. jan. 16. 23:07
köszönöm! De lehetne már most???Mert mire igazán sajnálatra méltó leszek, az legalább 5-6 év.. Mire szülök még 5-6 gyereket. Dee addig is élni kell valamibűl!
116. mandella (válaszként erre: 115. - Trapiti)
2012. jan. 16. 23:07
igen, ez kb. olyan (kicsiben), mint amikor jó néhány éve egy kéregetőnek, aki pénzt kért, adtam egy pár darab kekszet, ami nálam volt, és hát finoman szólva nem kellett neki, és még utánam is köpött...
115. trapiti (válaszként erre: 104. - Mamcili)
2012. jan. 16. 23:05

9 gyerekes szomszédainkkal ugyanígy jártam. Átadtam volna babaruhát, mert vannak kisebbek is mint az enyém. Nem kellett, nem jöttek érte. Könyörögni pedig nem fogok...

A lányomat nagyrészt a teszveszről-vateráról öltöztetem, amit kinő az megy vissza, sok pénz visszajön az árából. Van munkánk, autónk (14 éves) lakásunk hitelből, a szobabútor gyanítom senkinek sem kéne, a férjemék gyerekkori szobájából a Barba szekrénysor van felújítva stb stb stb Viszont az egyszem gyerekemnek jut arra amire fontos, és ha választhatok hogy Neki jusson amire fontos, vagy elajándkozzak dolgokat, hát inkább eladom és a gyerekemre költöm az árát. Mi sem ingyen kapjuk, nagyon keményen megdolgozunk mindenért és ésszel élünk.

Két alapítványt támogatunk rendszeresen, az egyik a Bölcső, amelyik hozzásegítette a gyerekemet többszáz másikkal együtt hogy ne egy kukában végezze, a másik Dévény Anna alapítványa, aki visszaadta az egészségét - így úgy gondolom, nem lyukas vödörbe töltjük az adakozásra szánt pénzt.

114. 31c1daa9fa (válaszként erre: 103. - Coci)
2012. jan. 16. 23:04
:D mennyire igaz.
2012. jan. 16. 23:02
Rajtuk egy olyan "műsor" segíthetne (egy darabig), ami a viasaton megy, a nagy házalakítás, jó nagy házat építenének a családnak, csak nem tudom, azt a házat később hogyan, miből finanszíroznák
112. krautmanno (válaszként erre: 103. - Coci)
2012. jan. 16. 23:02
Majd neked is írunk ki fórumot.:D
111. krautmanno (válaszként erre: 107. - Urbanszkyviki)
2012. jan. 16. 23:01
Én is.
110. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 107. - Urbanszkyviki)
2012. jan. 16. 23:00
Én is.
109. krautmanno (válaszként erre: 103. - Coci)
2012. jan. 16. 23:00
:DDD
108. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 97. - Nokia85)
2012. jan. 16. 23:00

Ez a házaspár saját magának köszönheti, hogy ilyen helyzetben vannak. NEKIK nem szabadott volna megteremteni ezt a szituációt... Tehettek volna ellene, hogy ez ne így alakuljon.

Felelőtlen emberek. A gyerekek nem tehetnek erről, de az a kevés, amit mi tudnánk küldeni, nem oldaná meg az alapvető problémájukat.

2012. jan. 16. 22:59
Azért én még akkor is sajnálom azokat a gyerekeket.......
106. krautmanno (válaszként erre: 97. - Nokia85)
2012. jan. 16. 22:59
Itt senki sem irigységből írta azt,amit írt.Csak bosszantó,hogy olyannak kelljen segíteni aki nyakra-főre szüli a nyomorba a gyerekeket.
105. biológus (válaszként erre: 103. - Coci)
2012. jan. 16. 22:58
Én is gondolkoztam, hogy leírjam e ezt. Te bátrabb vagy. Gratula!
104. mamcili
2012. jan. 16. 22:56

szívesen odaadom ami nekem már nem kell, mint hogy kidobjam...

de sajnos a tapasztalatom, hogy nem jönnek érte!

Egy hónapja itt van egy 4 gyerekesnek igért cipő, csizma csomag...

ha én nem viszem nem jön érte!

Pedig nem fogom, inkább leviszem a vöröskeresztbe... mert tudom hogy onnan eddig minden cucvcot elvittek amit levittem...

cserébe ha van rá lehetőség, mint rászoruló, és mint bélyeg vásárló, alkalmanként kapok élelmiszer csomagot.

És ennek nagyon tudok örülni!

103. coci (válaszként erre: 97. - Nokia85)
2012. jan. 16. 22:55
Én sem értem minek indítottad.Mindenesetre igazad van,nem leszek irigy dög, mint eddig, ha megtudtad a címet hova lehet adományt küldeni, szólj, küldök egy levél fogamzásgátlót, h szegény 17. ne szülessen meg!!!Sőőőt, az összeset elküldöm, én többé nem szedem!! 9 havonta fogok szülni, a számlákat nem fizetem, és akkor majd engem, minket is eltartanak!!! De jó lesz, többé nem kell megdolgoznom a pénzért!Majd a sok hülye eltart engem is az adójából!!!Éljen!!!
2012. jan. 16. 22:54

És én biztos adnék ha tudnék, de ilyen gazdasági helyzetben fel sem mertem volna vetni a témát.

Azért szép gesztus volt tőled a témaindítás.

101. mamcili
2012. jan. 16. 22:53

Brutál dolgokat olvastam és mindenkinek van igazsága!


Én egyszer jártam úgy hogy segélyt kértem, erre közölték, minek szültem gyereket...

Én meg közöltem, hogy eszembe sem jutot ide jönni, egy jó ismerős mondta, hogy próbáljam meg, mert már látta, hogy hetek óta csak kenyér vaj és tej van a hütőmben!

Sírva jöttem ki és közöltem a csajjal, soha ne élje meg azt, amit most velem tett...

Kifelé jövet egy ismerős állított meg miért sírok... lemeséltem mi történt velem, egy arra járó másik dolgozó haladt el mellettünk. Elkérte a nevemet és azt mondta, nyugodjak meg, várjak egy kicsit...

Pár perc múlva visszajött, hogy intézkedett, pár napon belül csönget a postás!

így is volt!

Utána mindig ehhez a hölgyhöz mentem be ha gondom volt, mert mondtam neki, hogy csak tőle vagy senkitől...

Ekkor elmeséltem neki, hogy milyen jókor segített rajtam...

Örökre hálás leszek neki!



Emlékszem gyerekként, anyukám gyűjtögette a dolgokat, és vöröskeresztes találkozókon a tombolán osztogatta szét a tárgyakat, a befolyt pénzből élelmiszert vásároltak a rászorulóknak!

Összegyüjtöttük a kinött ruhákat...és átadtuk a vöröskeresztnek, szívesen fogadták, nem úgy mint mostanság...

Sokszor volt olyan hogy különböző berendezési tárgyakat adományoztak emberek...lomtalanításkor amiért nem mentek csak azt dobálták ki...

rengeteg használt, de jó állapotban lévő butor, került jó helyre!


Én hiába ajánlottam, fel varrógépet, fotelt, tv állvűányt...ha én nem vittem volna házig el már nem kellett, pedig ingyen adtam volna, vagy jelképes összegekért...

Ruhákkal ugyanígy jártam...


Én a mai napig szívesen fogadok el ruhákat nem csak magamnak de a gyerekemnek is...

el is megyek érte, még ha nem is cipelhetek...

de felajánlom, kéri is valaki, de postázzam, és egyebek...

kérdezem miből?

Ingyen adom és még a posta díjat is én fizessem???...Na azt már nem!

legalább jönne érte!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook