Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hová tűntek a pólyás babák? fórum

Hová tűntek a pólyás babák? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. júl. 15. 22:39
Unokanővérem is használt pólyát...szegény gyereket sajnáltam nagyon!! Hiába beszélt neki bárki, azért használta mert a barátnője is pólyázta a lányát. Szerinte nagyon jó! Akárhányszor mentünk és nálam volt én azonnal kiszedtem belőle! Tudnátok milyen boldog volt a pici!!
37. contu (válaszként erre: 36. - 104bdd8c43)
2007. júl. 15. 22:35
Teljesen igazad van mindenben. Szerintem fölösleges dolog.
36. 104bdd8c43 (válaszként erre: 31. - Teráz)
2007. júl. 15. 22:32
Ez igaz!! Főleg ha hasfájós szegény! Nekem amikor pici volt, a lábait húzta fel amikor görcsölt a hasa. Addig mocorgott amíg nem sikerült pukiznia. Pólyában csak ordított volna szegény. Nyári babáknál a nagy hőségben egyenesen kínzás a babának. Ami még ellene szól: A túlmelegedés növeli a bölcsőhalál kockázatát! Hiányzik ez???
35. be52089f0e (válaszként erre: 22. - Klaresz)
2007. júl. 2. 12:31
Később miért nem fontos? A másod baba is ugyanúgy összecsuklik a kezedben.
34. Teráz (válaszként erre: 33. - B4fbf8b286)
2007. júl. 2. 12:17

Ez a Te véleményed..........ez meg az enyém!!!

Nem ok nélkül tünt el.Én nem raktam bele a gyermekem,mert nem tartottam jónak.

Az is biztos,hogy az unokám sem fogja használni.

Azt hiszem,pont erre vá"ll"aszoltam az előbb....

33. b4fbf8b286 (válaszként erre: 31. - Teráz)
2007. júl. 1. 18:51
Azt hiszem pont erre vállaszoltam az elöbb......
32. b4fbf8b286 (válaszként erre: 29. - 104bdd8c43)
2007. júl. 1. 18:48
Ja és hozzá tenném azt is , hogy egy baba az elsö hetekbe mást se csinál csak eszik meg alszik...és nem kell azt a pólyát olyan nagyon megkötni hogy a gyerek ne érezze jól magát benne, mert ha nem érzi jól magát akkor bizonyára jelzi azt egy jó kis hisztivel.....
31. Teráz
2007. júl. 1. 18:48

A süllyesztőbe!Majdnem olyan mint a kényszerzubbony.Szegény pici

baba mennyivel jobban érzi magát,ha rúg-kapál...

30. b4fbf8b286 (válaszként erre: 18. - Ritaati)
2007. júl. 1. 18:45
A pólya jó és hasznos dolog csak tudni kell használni JÓL!! Nekem 5 gyermekem van és mindegyiknél használtam kb 3 honapos korukig! Ez alatt nem azt kell érteni hogy kis se vettem a pólyából őket DE.. nagyon jót tesz a gerincüknek és mikor épp a házimunkát végeztem és betettem őket a kiságyba persze bekötözve és egy kicsit oldalasan igy nagyon jól el tudtam kerülni hogy az esetleges büfit visszanyelje ami szerintem elég jó szempont! Másik mást se hallani a tvbe hogy mennyi gyerek van akinek kissebb gerincferdülése van....hát az én gyerekeimnek nincs! Ha a gyerek meg téli akkor meg arra is jó a pólya hogy melegen tartsa...ugyhogy én szivesen használtam nekik. Bár azt bevallom hogy mikor utóljára szűltem 2006 okt. Akkor a csecsemösöknek felakadt a szemük mikor hoztam haza a kicsit és a pólyát adtam oda hogy abba tegyék be a gyereket..hát haladunk a korral:)
2007. jún. 30. 23:52
Pólya?? Sosem használtam pólyát, kényelmetlen nagyon a babának!!! Tévhit, hogy biztonságban érzi magát benne, sőt, én megfogni sem mertem benne, nem éreztem a gyereket. Sokkal könnyebb a babát megfogni, mint a pólyában.
28. contu
2007. jún. 24. 13:56
Én ellene vagyok a pólyának. Nem hiszem, hogy kényelmes a gyereknek gúzsba kötve. Az én fiam még a babáknak való hálózsákot sem tűrte el magán.
2007. jún. 24. 13:39
Még valami:régesrég pólyába kötözték a babát,aki ettől a lebénitott helyzettől elkábulva elaludt.Jó módszer volt??
26. tengericsillag (válaszként erre: 22. - Klaresz)
2007. jún. 24. 13:36
szerintem ösztönösen tudjuk hogy kell megfogni egy újszülöttünket,s nem függ a gyerekek érkezési sorrendjétől.engem jobban zavar mikor bébihordozós babakocsiban sétáltatják,összegörnyedve órákig.Annál még a régimódi dobozalakú mózeskosár is egészségesebb a gerincnek.
25. tengericsillag (válaszként erre: 23. - Rekus)
2007. jún. 24. 12:29
Szerintem is
24. nono80
2007. jún. 24. 07:34
kimentek a divatból!:-)
23. Rekus
2007. jún. 24. 07:29

Nálunk pontosan egyszer volt pólya a babón, mikor hoztuk haza a kórházból.

A kórházban nem adtak, úgyhogy gyorsan megtanulja az ember, hogy kell fogni a babát. Nem olyan törékeny, mint amilyennek első pillantásra tűnik. Nekem sose volt gondom abból, hogy nyiklett-nyeklett volna, pedig abszolút kezdő szülő voltam/vagyok:)


Nem értem miért kéne lekötözni, vagy kipárnázva tartani. Sokkalta jobb ha a kis meleg testét szoríthatod magadhoz, és nem csak egy párnából kilógó fejecskét látsz. Szerintem;)

2007. jún. 22. 19:54
az első gyereknél nagyon fontos, később már nem annyira.
2007. jún. 22. 19:52

Jó a pólya de az angol ja amúgy télen kislányomat is abban tartottam a háta miatt abban egyenesen volt és nem kötöztük bele csak ráhajtottuk az elejét és milyen jó kis vacok volt az neki


Mindenkinek szép estét remélem vagytok majd még

20. simi.mano (válaszként erre: 19. - 7130b15964)
2007. jún. 12. 11:21
Teljesen egyetértek Terezával.Szerintem gátolja a mozgás fejlődésben a Babókat.
19. 7130b15964 (válaszként erre: 16. - Ekka)
2007. jún. 1. 21:27

Ha belegondolsz, hogy lekötözöl valakit, akkor azt korlátozod a mozgásban, az izmait, ízületeit egyaránt és ez befolyásolhatja a pszichéjét is.


Nekem eszembe se jutott, hogy a gyereknek kell pólya. Mindenki eldönti saját belátása szerint.


Én mindenesetre nem tervezek pólyavásárlást.

2007. jún. 1. 21:16
Az Én nagyobbik fiam 7 éves és pólyában hoztuk haza meg mózes kosárba. A második fiamat babahordozóban hoztuk haza a meleg miatt /augusztusi/. Szerintem sokkal jobb a pólya mint a babahordozó. Én is pólyapárti vagyok.
17. babi83 (válaszként erre: 15. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 15. 12:44
Az öcsém most 8 éves, 15voltam, amikor született, így kijutott a részem a gondozásából. Nyári baba volt, így általában csak kising és pelenka volt rajta a pólya alatt, amikor nagy meleg volt, de amikor nem, akkor tipegő is. Csak akkor volt bekötve, amikor velvettük, és akkor sem mindig, mert nem az volt a cél, hogy le legyen kötözve, hanem, hogy megfelelő támasza legyen a gerincének, különben szegénykém csuklott volna össze vissza. A kiságyban viszont szinte mindig ki volt csomagolva. Mindenesetre, én biztosan fogok használni, kivéve, hacsak akkora súllyal születik, hogy eleve nem fér bele:)
16. Ekka
2007. máj. 14. 19:06

Pont ma volt de. a tv-ben egy ortopéd orvos aki azt mondta, hogy mindent csak pólyát ne!!!!!!

Miért? Mert lekötözöd a pólyában a baba lábacskáit, és gátolod a csípőizület megfelelő fejlődését!!!

2007. máj. 14. 18:56

Én eddig már három pólyát kaptam :)

Úgyhogy nagy valószínűséggel használni is fogom. Csak egy aggályom van: a meleg. Nem lesz neki túl melege? Illetve, ha már itt a pólyát beszélitek ki, akkor arra kíváncsi lennék, hogy a pólya alatt visel-e valamit a baba, pl. rugdalózót, vagy ilyesmit... Mert, ha még azt is ráadok, akkor szerintem tényleg meg fog gyulladni szegényke. Vagy nem? Ebben elég bizonytalan vagyok, mert még az első babánkat várom...

14. be52089f0e (válaszként erre: 13. - Babi83)
2007. máj. 14. 11:26

Nem csak a pólyákkal van ez így.

Régen a babákat nem lehetett hanyat fektetni, mert úgy gondolták, hogy az okozta a bölcsőhalált. Most pedig pont fordítva van, nem lehet hason altatni.

13. babi83 (válaszként erre: 12. - Grétus)
2007. máj. 14. 10:42

Ezt nem is tudtam, amit a dokid mondott, de utánna nézek. Mindenesetre én abszolút pólyapárti vagyok,mondhat bárki bármit. Ha évtizedeken keresztül az volt a jó a babának, akkor mostmár "másfajta, másfelépítésű" kisbabák születnek??

És tök érdekes, hogy még amikor 3 éve a keresztfiam született a kórházban pólyába tették, most már viszont csak angolpólyába. Úgy hallottam, hogy ha viszel be pólyát, akkor beleteheted bent is, ez igaz?

2007. máj. 8. 19:10

Sziasztok.

Amikor a mi kicsibabánkat hazahoztuk a kórházból (novemberben)én is szerettem pólya nélkül fogni.Azután jött a mi jó doktorbácsink, és jól le ........szott,hogy igenis egy ilyen kisbsbának a legjobb ebben a pólyában, mert: a pólya arra való,hogy a hőháztartása rendesen kifejlődjön, a tartását biztosítja (nem nyeklik csuklik a kezedben) és sokkal biztonságosabban lehet benne fogni.Mi 4 hónapos koráig használtuk.Ezt ajánlom nektekis!

2007. máj. 3. 14:07
még nincs gyermekem, de én is pólyás voltam és a keresztlányom is. előnyben részesítem a pólyát. a barátnőm kapott is az első gyermeke megszületésekor tőlem :))))
2007. máj. 3. 12:15
Én vettem pólyát a szülés előtt, de soha egy percet sem volt benne. Nyáron szültem, és túl melegnek találtam.Persze azért eltettem, mert ha szülök még, és télen, akkor biztosann használnánk.
9. Anita123 (válaszként erre: 3. - Be52089f0e)
2007. ápr. 15. 19:49

En is polya parti vagyok! ;)

(Konnyebb is ugy felvenni stb...)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook