Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hová tűnt bared?Tud valaki róla valamit? fórum

Hová tűnt bared?Tud valaki róla valamit? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
648. mézgapaula (válaszként erre: 647. - Mézgapaula)
2012. nov. 6. 00:06
Igen, és még annyit, hogy én is csak azért vagyok ilyen "okos", mert szintén sok károm származott már tőlük, nem is nekem, hanem a munkahelyemnek. Mert mi is többször azt gondoltuk, hogy "ezek talán jobbak", hát nem, egyik se volt jobb.
647. mézgapaula (válaszként erre: 646. - 2a69f78972)
2012. nov. 6. 00:03

Sajnos ők így működnek, hogy "ami kell, megszerezzük". Neki nincs emiatt lelkiismeret-furdalása, vagy rossz érzése vagy aggodalma, félelme, hogy mi sülhet ebből ki. Másként működnek, van, aki a tolerancia jegyében ezt elfogadja, van, aki nem, de megváltoztatni nem tudod őket.

Azt mondhattad volna, hogy már van komoly érdeklődő, ha mégsem veszi meg, majd szólsz neki. És soha nem szabad elengedni egy körre anélkül (mást se, senkit!), hogy tőletek be ne ülne valaki. Gondolj bele, össze is törhette volna a kocsit. Igaz, az már mindegy lenne végül is.


Ennek ellenére érthetetlen a rendőrség határozata...

Nagyon sajnálom, de tényleg a saját károdon tanultál:-(

646. 2a69f78972 (válaszként erre: 645. - Mézgapaula)
2012. nov. 5. 22:42

Nem volt bátor vállalkozás, hanem nem volt más választásom.

Tudott dolog volt, hogy árulom az autót, ez odajött és közölte, hogy megveszi.

Nem mondhattam amikor jött, hogy " bizonyos etnikumnak nem eladó"!

De nem volt teljesen ismeretlen, nem hallottam rosszat felőle senkitől, tisztességes öltözékben, tökéletesen megfelelő stílusban (halkan, udvariasan) beszélt.

Így jártam!

De, eredetileg lopásért tettem a feljelentést, csakhogy megkérdezték, hogy gyanúsítok e valakit?

Erre elmondtam a történetet, hogy árultam, jött, kifejezte a vételi szándékát, én beleegyeztem és ekkor közölte, hogy anélkül, hogy elállna a vételtől, menne egy kört.

Mondtam, hogy rendben és.......

Szóval ezt jegyzőkönyvbe vették és erre kaptam meg az elutasító határozatot.


De hogy "Bagira 2011"-nek is válaszoljak...van egy autóátírás nehézségeivel foglalkozó fórum ( [link] ahol a fórumindító jogásszal beszélt és ezt a választ kapta:

"...Az igaz, hogy az ingó (gépjármű) adásvételi szerződés szóban is érvényes, azonban a gépjármű okmányirodai regisztrációja kizárólag írásbeli szerződésen alapulhat. Az írásbeliség ugyan nem kötelező azonban mégis szükséges."


A rendőrségi határozatban is ez volt!

Hát ez van!

Egyébként nem egy többmilliós autóról beszélünk, hanem egy elég koros Opel Vectráról.

Mondjuk 20 millióért sem állnék ki velük, DE TANULTAM BELŐLE, igaz kissé sok volt a tandíj!:(

645. mézgapaula (válaszként erre: 642. - 2a69f78972)
2012. nov. 5. 14:22

Hát ez elég bátor vállalkozás volt részedről. Az is benne volt a pakliban, hogy majd nem tetszik nekik az autón valami a vétel után, aztán jól betörik az ablakodat stb.


De a rendőrség hogyhogy visszadobta? Nem lopásét tettél feljelentést? Vagy megkérdezték őket és ők azt vallották, hogy eladtad nekik?

644. Bagira 2011 (válaszként erre: 642. - 2a69f78972)
2012. nov. 5. 14:10

Sziasztok!


Ezt én sem értem :(


A szó elszáll....ennyi erővel én is mondhatom azt,hogy te nekem ajándékoztad (rámtukmáltad) az autódat,te meg nem így emlékszel...


Most akkor kinek van igaza?


Aki előbb a rendőrségre ér?

643. Fiametta (válaszként erre: 635. - 298b15dfdd)
2012. nov. 4. 23:19
Én úgy érzem, az. Amit nem akarok megosztani másokkal, azt nem teszem. De amit leírok, az igaz!
642. 2a69f78972 (válaszként erre: 641. - Michelle.r)
2012. nov. 4. 17:36

Igazad van, de a fő problémám az, hogy erősen tartok tőlük.

Mint láthatóvá vált, gátlástalan bűnözők.

Sajnos én nagyon sokat nem vagyok otthon, a házam őrizetlen.

A magam és családom testi épségéről nem is beszélek.

Szóval - tisztelet a becsületes, dolgos kivételnek - az emberek megfélemlítése miatt alakulhatott ki ez a helyzet.

641. michelle.r (válaszként erre: 640. - 2a69f78972)
2012. nov. 4. 16:09

Komolyan nem térek magamhoz :(. Menj be egy bírósági fogadóórára. Legalább legyen dokumentálva, hogy mi mindent tettél.

Persze az sem kizárt, hogy hamarosan visszakapod kissé lelakva :(. Úgysem tud vele mit csinálni, papírok nélkül.

640. 2a69f78972 (válaszként erre: 639. - Michelle.r)
2012. nov. 4. 15:52

Hát,...lehet, hogy itt a sztori vége, mert jártam a rendőrségi elutasító határozattal az okmányirodában és elhajtottak!


Itt egy neked való csemege,- ha még nem olvastad volna - de célszerű nyugtatót bevenni előtte!:)


[link]

639. michelle.r (válaszként erre: 638. - 2a69f78972)
2012. nov. 4. 11:48

És, akkor itt a sztori vége? :(

Szerintem nagyon gyorsan tedd meg a feljelentést és az okmányirodában itt add le a jegyzőkönyvet, mert a gatyádat is kifizetheted eztán. Egyrészt az adók, stb. másrészt ha lenne rá pénze, mégis eloroz egy autót, ami nincs a nevén, nem hiszem, hogy egyenes célokra szánja :(


Komolyan nem hiszem, hogy ez megtörténhet ebben az országban, és nem védenek meg ettől :(


Azért én megpróbálnám a megyei kapitányságon, hiszen nem adtad át az összes kulcsot, a törzskönyvet, tehát nem szóbeli eladás volt, csak egy próbaút.

638. 2a69f78972 (válaszként erre: 637. - Michelle.r)
2012. nov. 4. 11:38

Nincs is átíratva.

Voltam a lakásán, a kocsi nincs sehol, be sem engednek, a pasit azóta sem láttam.

Nagyon nem merek velük szívóskodni, mert közölte valami nőnemű élőlény a kerítésnél, hogy rám gyújtják a házat.

Igen! Barna bőrűek, de ezt azért nem feltételeztem, mert a legdrágább házuk van a faluban (igaz, baromi giccses tiritarka) és egy aszfaltozó vállalkozása van a családfőnek. Úgy tűnt, hogy ezek jobbak!:(

637. michelle.r (válaszként erre: 636. - 2a69f78972)
2012. nov. 4. 11:32

Ezt komolyan nem hiszem el :(. Ez tényleg egy kretén ország.


Pótkulcsod van? Lopd vissza. Egyébként nem tudom hogy képzeli ez a kretén fakabát, mert papírok, törzskönyv nélkül a fickó nem tudja átíratni. Az első igazoltatásnál gondja lesz.

Miért nem mész el hozzá a lakására?

2012. nov. 4. 11:26

Rendőrség ? Törvények ?


El akartam adni az autómat. Jött valaki, akiről tudtam, hogy a faluban lakik, még a nevét is ismertem.

Megbeszéltük, hogy megveszi az autót ennyiért és ennyiért, de előtte kipróbálja.

Beült, elvitte, ennek 6 hónapja és azóta sem láttam.

Telefont kinyomja, elérhetetlen.

Rendőrség, feljelentés.

Megkaptam a határozatot, miszerint:

A szóbeli megállapodás is érvényes, szóban eladtam és ő megvette.

Ja, hogy pénzt nem kaptam ? Azt érvényesítsem polgári peres eljárással, mert bűncselekmény nem történt!

Akkor most mi van ?

Nincs a kezemben semmi, a súlyadók jönnek, ha halálos balesetet okoz én vagyok a felelős!


Ez a mai jogrend! Mit csodálkoztok ???

635. 298b15dfdd (válaszként erre: 634. - Fiametta)
2012. nov. 3. 10:11
Egyértelmű,hogy a kivétel erősíti a szabályt,ám az utolsó mondatod megerősít,talán másnak is "hasznára válhat"...ergo nem magadnak írod,publikus,és már nem lesz őszinte.
634. Fiametta (válaszként erre: 631. - 298b15dfdd)
2012. nov. 2. 22:41

Elég naiv vagyok ahhoz, hogy azt higgyem, igen. Miért hazudna valaki a naplójában? Szerintem Bared sem hazudott (talán csak ferdített bizonyos dolgokat). Hiszen kiderült, hogy valóban ott dolgozott, amit leírt, valóban elvált, van egy lánya stb. Én is folytattam némi magánnyomozást. Ha egyben olvassa az ember a naplót, sok mindent ki lehet belőle hámozni. A lánya nevét pl. megtaláltam az alapítványi iskola névsorában.

Én most indítottam naplót. Egy éve itt vagyok már, de csak most szántam rá magam. De meg sem fordul a fejemben, hogy hazudjak. Egyszerűen szétfeszítenek az érzések és a gondolatok, és jól esik ezeket kiírni magamból. Talán másnak is hasznára válhat.

633. 298b15dfdd (válaszként erre: 632. - Liliomszál)
2012. nov. 2. 17:52

A legjobb sztori az volt mikor az anyós kérte a menye naplójának a törlését,mert családi perpatvar kerekedett belőle.

Nekem a napló tabu, ezért nem is olvasom másét.

632. liliomszál (válaszként erre: 631. - 298b15dfdd)
2012. nov. 2. 16:56
Itt annak adja ki magát nagyon sok ember, akinek akarja. Vagy, aki soha nem is lesz, mint amit a naplókban leírnak egyes emberek.
631. 298b15dfdd (válaszként erre: 628. - Fiametta)
2012. nov. 2. 04:36
Egyet azért ne felejtsünk el egy nyilvános napló az interneten,vagy itt az oldalon,mindig a közönségnek szól.Szerinted őszinték a naplók?
630. pista55
2012. nov. 1. 22:38
Amúgy tényleg röhej, hogy ha biciklivel világos nappal világító berendezés nélkül kimerészkedsz az utcára, azért akár 30 ezer forintra is megbüntethetnek, az ilyesmivel viszont nem foglalkoznak. Azért is kaphat a dohányos 50 ezres pénzbírságot mert egyedül van egy busz váróban és rágyújtott. Ezzel foglalkoznak, de a csalókkal nem. Elgondolkodtató, hogy vajon miért?
629. pista55 (válaszként erre: 628. - Fiametta)
2012. nov. 1. 22:32
Most is volt egy hasonló a tévében. Felhívták, jelentkezett is, de nem nyilatkozott csak makogott. Sajnos ezek ellen nincs szigorú törvény.
2012. nov. 1. 21:38
Én direkt elolvastam a naplóját elejétől a végéig, amikor kipattant ez az egész. Nehezen hittem el, hogy ilyeneket tett, hiszen olyan kedvesnek, emberségesnek tűnt. De már nincsenek illúzióim! Egy utolsó szélhámos, aki visszaélt a rendes, jó szándékú emberek jóindulatával! Nem csoda, hogy az emberek bizalmatlanok, és akkor sem segítenek már, ha tényleg szükség lenne rá! Köszönhető ez az ilyen Puskás Zoltán és Bared-féléknek!
627. megi04 (válaszként erre: 626. - B486c9cf7d)
2012. nov. 1. 20:02
Azért van párszázezer mód,hogy ha az ember közölni akar valamit,akkor ez összejöjjön neki...Persze,ha...elvesztette a memóriáját,vagy hasonló,akkor nem..
626. b486c9cf7d (válaszként erre: 599. - 00a194caf9)
2012. nov. 1. 19:51

200ezer?

Azert ilyenkor nem hiszem, hogy normalis az illeto, aki ennyit odaad... Es persze csak ugy.


Mas.

Nem lehet, hogy bared valami nagy bajban van es fizetne, de nem tud? Esetleg nem tudja magat osszeszedni? Fogalmam sincs, mi vihette ra erre, nekem nem tunt egy szelhamosnak, mikor naplozott.

625. michelle.r (válaszként erre: 624. - Megi04)
2012. nov. 1. 19:37
Na, simán :))
624. megi04 (válaszként erre: 623. - Michelle.r)
2012. nov. 1. 19:35
Sokkal! De mi van,ha csak az álneve Puskás Zoltán???????????????????? Ugye....?(:D)
623. michelle.r (válaszként erre: 622. - Megi04)
2012. nov. 1. 19:30

Összekapcsoljuk, jó? :D


Puskás Zoltán találkozott Bared-del és együtt tervelték ki. Most, jóóóóóó? ;P

622. megi04
2012. nov. 1. 19:26
Szerintem,nem gond,hogy beírta,de a fórum címe,akkor is az:Hova tűnt BARED? -szóval...valahol annak is igaza van,aki nehezményezi...
621. N-drew (válaszként erre: 604. - Pista55)
2012. nov. 1. 19:10

Szerintem meg nagyon jó, hogy betetted ide ezt a hozzászólást.

Több okból kifolyólag is hasznáosnak találom, vagy legalábbis nem elítélendőnek.

1. Ha megnézitek, hogy hány olyan fórum van, ahová teljesen irreleváns hozzászólást írnak, akkor egy nagyon-nagy számot fogtok kapni.

2. A hoxa portálnak elég jó "háttere" van, google kereső alkalmával elég sok találat ide vezet. Ki tudja, lehet, hogy valaki pont innen találja meg azt a bizonyos embert.


Szóval nem értem, miért kell egyből leszólni a másikat, igenis jó, hogy ide beírtad.

620. michelle.r (válaszként erre: 619. - Pista55)
2012. nov. 1. 18:40

Semmi szükség arra, hogy elnézést kérj. Egyrészt ez egy nyilvános fórum, majd a moderátor szól és megoldja, ha nem tetszik neki az off.


Másrészt miért lenne baj, ha mások is tudnának erről is?

619. pista55 (válaszként erre: 618. - Panther86)
2012. nov. 1. 17:39
Akkor elnézést kérek, hogy bátorkodtam egy hasonló esetet betenni ide, de mostanában nem sok szó esett már Baredről.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook