Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hová tűnt bared?Tud valaki róla valamit? fórum

Hová tűnt bared?Tud valaki róla valamit? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. nov. 1. 17:21

Ez a fórum Baredről szól...

Ha valakit más károsított meg, őt is nagyon sajnálom, de szerintem indítson külön topicot.

Épp elég embert szedett rá az, akiről ez a fórum szól.

Puskás Zoltán biztosan nagyon rossz ember, de nem Bared.

Vagy az is lehet, hogy én olvasom rosszul a fórum címét...

617. c1e9612cd3 (válaszként erre: 603. - Pahet a vadász)
2012. okt. 31. 13:07
ja, de furcsa módon azt, aki a szüleitől kap ajándékba pénzt, és azt beinvesztálja a családja részére vásárolt házba, állam bácsi úgy megbünteti milliókra, amennyiben az ajándékba kapott pénz után nme adózik, mint a sicc! Bezzeg, aki meg úgy csal ki másoktól "kölcsön" pénzt, annak nem kell bűnhődnie..... Nevetséges....
616. michelle.r (válaszként erre: 614. - Pista55)
2012. okt. 31. 11:18
Szerettem volna, de apám azt mondta, kitagad ;)
2012. okt. 31. 10:47

Egyet értek michelle.r-el.

azzal együtt ezek a jogi útvesztők úgy vannak kitalálva, hogy aki akar és tud, nyugodtan kisétálhat...

614. pista55 (válaszként erre: 613. - Michelle.r)
2012. okt. 30. 22:59
Jó rendör lennél ha nem vagy az.:)))
613. michelle.r (válaszként erre: 612. - Pista55)
2012. okt. 30. 22:43

Aha. Vajon milyen befektetés az, amibe bármikor be lehet szállni és bármikor ki. Ráadásul a havi fizetésével megegyező összeget kapja, amivel az első három hónapban nem is volt probléma??


Létezik a műfaj, privat placement-nek hívják, magántőkét vonnak be, de nem ilyen kis izé kft-k csinálják, nagyon komoly pénzügyi háttere van, előre meghatározott időre kötik le a pénzt. És a tőke mindig, minden esetben bizosítva van egy biztosítótársaságnál.


Ez az ún. "okos" megoldás volt :(


Ezt meg ne is hangoztassa, hogy befektetett, mert ez esetben a kezelőnek "joga" van rosszul befektetni és elveszíteni a tőkéjét.

612. pista55 (válaszként erre: 611. - Michelle.r)
2012. okt. 30. 22:25
Nem kölcsönt adott, befektetett.
611. michelle.r (válaszként erre: 606. - Pista55)
2012. okt. 30. 22:16

Nem, ebbe sajnos csak a kapzsi hülyék :(. Kockáztatta a családja egzisztenciáját. Nem baráti kölcsönbe adta, uzsorakamatra. Amit a törvény tudomásom szerint tilt. Tíz év megtakarítását úgy adta oda, hogy semmiféle biztosítékot nem kért. Majd az ügyvédje tanácsa ellenére belement az ügyvédi elismervénybe a közjegyzői helyett. Reménytelenül lúzer a pasi.

Ettől persze még nem örülök annak, hogy tönkrement, de a pénzének bottal ütheti a nyomát.


Ez nem menti fel a csalót, de nem csal könnyeket a szemembe.

610. pista55
2012. okt. 30. 22:06
Olyan szempontból viszont mégis hasonló, hogy becsapták és mégsem rendőrségi ügy.
609. pista55 (válaszként erre: 607. - Michelle.r)
2012. okt. 30. 22:01
Jó, nem hasonlít, de ide jobban illett mint bárhova.
608. simple (válaszként erre: 606. - Pista55)
2012. okt. 30. 22:01
Érdekes, mi még nem estünk bele, pedig sokszor megkörnyékeztek már különféle dolgokkal. De akkor is az a véleményem, hogyha valaki képes az összes pénzét kockára tenni, hogy aztán ne maradjon semmi, az megérdemli. Én, ha bele is tennék valamibe pénzt, túlbiztosítanám magam, és csak annyit szánnék rá, hogy az életszínvonalam, és a megélhetésem semmilyen mértékben ne változzon, ha mégis elbukom a pénzt.
607. michelle.r (válaszként erre: 604. - Pista55)
2012. okt. 30. 22:00
Súlyosnak súlyos, csak nem hasonló. Barednak azért adták kölcsön a pénzt, hogy segítsenek rajta. Ez a fickó pedig jókora kamat reményében "befektette" a pénzét. Konkrétan uzsorakamatra. A kapzsisága áldozata lett.
606. pista55 (válaszként erre: 605. - Simple)
2012. okt. 30. 21:58
Ismerte már és kelepcébe csalta. Bárki könnyen beleeshet ilyen csapdába.
605. simple (válaszként erre: 604. - Pista55)
2012. okt. 30. 21:56
Erre nem is tudok mit mondani. Ha valaki a 10 év alatt gyűjtött pénzét odaadja egy idegennek puszira, az megérdemli. Itt ugyan nem 5000 forintról volt szó.....
604. pista55
2012. okt. 30. 21:52

Ez is hasonló, csak kicsivel súlyosabb eset.


János Varga

szeptember 26.


Ez történt velem az elmúlt két évben, emiatt lettem megkeseredett ember, de szeretnék végre túl lenni rajta!

Sokan tudják, sokan remélem megtudják ezekből a sorokból kit kell messzire elkerülni, ha pénzről, üzletről, munkáról vagy pusztán becsületről van szó. Megköszönök minden megosztást, akik segítenek abban, hogy mások ne járjanak úgy, mint Én (Mi). Puskás Zoltán az illető akiről e sorok szólna

k, aki Debrecenben működtette többek között az Ihb Kft-t. Zsolt Devits mint üzletkötő dolgozott neki. Ketten (és még sok sok másik üzletkötő) győztek meg embereket, hogy működő virágzó vállalkozásukhoz befektetőket keresnek. Szabályos kölcsönszerződéssel vesznek át kisebb nagyobb összeget, amit ha jól megy a vállalkozás, jutalékkal együtt osztanak vissza. Természetesen bármikor kiszállhat bárki, csak szóljunk előre. Ennek a dumának 100 emberből 99 nem dőlne be, azonban a cég valóban működött, sőt bővült. Mellette személyesen is ismertem az egyik vezetőt, így kisebb huzavona után, de egy kisebb összeggel beszálltam. Természetesen csak annyival, amit család mellett is be tudtam fektetni anélkül, hogy bármit kockáztathattam volna. Az első 3 hónapos periódusban nem is volt semmi probléma, sőt meggyőztek, hogy jól döntöttem. Jött azonban egy olyan fordulat, amivel nem számolhattam előre. Állásom megszűnt, nyakamon a gazdasági válság, a munkaerőpiacon azonnal megjelent sok sok munkanélküli informatikus, így azonnali döntés kényszerbe kerültem. Természetesen jóakaróimnak volt megoldása a helyzetre, duplázzam meg a befektetést, és húzzam ki ezzel a nehezebb időszakot. Ekkor már tulajdonlap, széljegyzet, és biztosítékok is szóba kerültek. Akartam is meg nem is, de nehéz helyzetben az ember hajlamos könnyen hibás döntést hozni. Belementem, bár megfogadtam, hogy még 3 hónap és vége, sehova tovább. Az összeg ekkor az összes félretett pénzünk volt, de cserébe közel a fizetésemnek megfelelő összeget reméltünk visszakapni. Meg is kaptuk, igaz kicsit késve, de hát mindenkinek lehetnek gondjai. Még segíteni is szerettem volna szegény Zoltánnak, akinek hol a gyermeke, hogy az édesanyja volt kórházban, azért nem ért rá velem és az üzlettel foglalkozni. Én meg ugye épp ráértem. A következő hónapban azonban annyira besűrűsödtek szerinte a gondok, hogy nem tudtak adni egy fillért sem, hiába, mindenhol van egy kis válság. Telefon, SMS, időpont egyeztetés, de hol ügyvédnél volt Zoltán, hol külföldön, hol épp rám várt, de mire odaértem sose volt ott. Eltelt egy újabb hónap, elkezdtem egyeztetni, hogy szeretném visszakapni a pénzem. Mindennek majd 2 éve. És itt nincs happy end, 250 SMS, napi 1-2 telefon, Puskás Zoltán ígéreteivel keltem és feküdtem. Ekkor már éreztem, hogy baj van, de még hittem abban, hogy minden megoldódik. Az Ihb Kft székhelyet váltott, Puskás Zoltán pedig telefont. Már nem volt barátságos, sőt majdhogynem kikérte magának, hogy miért keresem állandóan, majd szól ha megvan a pénzem, neki is tartoznak. A jövőheti ígéretekből jövő hónapok lettek, majd húsvét, de májusra legkésőbb. Májusban június, majd szeptember, és végül decemberre tuti visszakapom a pénzem. Ekkor kerestem fel először az ügyvédem, adjon tanácsot. Ő azt javasolta, hogy a tartozást közjegyző előtt egy Tartozás elismerő nyilatkozattal hitelesítsük, vagy forduljak egyenesen a rendőrséghez, mert szerinte csalás áldozata lettem. Mikor ezt egyeztettem Puskás Zoltánnal, természetesen lebeszélt a rendőrségről, hisz Ő vissza akarja adni a pénzem, inkább nyilatkozatot csináltat. Közjegyző helyett ügyvédnél, de teljesen hivatalosan elismerve tartozását, és újabb határidőt fektetve le, ami már a legutolsó lesz. Ekkor váltott másodjára telefonszámot rövid ismertségünk alatt, és ismét székhelyt váltott cége is. Azaz a volt cége, mert mint ahogy a cégközlönyből megtudtam, az Ihb Kft időközben megszűnt. Ekkor még tudtunk beszélni, de ezek után már teljesen eltűnt a látókörömből. Tudom, érzem, hogy rajtam kívül sokan jártak hasonlóan vele kapcsolatban, sőt Devits Zsolt is azt hangoztatta többször, hogy Édesapja is a pénzét várja. Megkerestem a rendőrséget természetesen. Ők nagyon érdekesnek és tanulságosnak találták az anyagot, melyről szabályos és hiteles papírjaim, kölcsönszerződéseim és ügyvédi nyilatkozatom volt. Azonban segíteni nem tudtak, hacsak nem szerzek magam mellé hasonlóan járt embereket, ugyanis papírok szerint nekem vissza akarják adni a pénzem. Emberileg ugyan egyetértenek azzal, hogy tuti ne számítsak már rá simán, de a jog szerint nincs bűnügy (MÉG). Forduljak a bírósághoz. Ügyvéd, egyeztetés, beadvány megfogalmazás, újabb probléma. Puskás Zoltán ugyanis a szerződéseken nem ugyanazokat a címeket adta meg, az egyik a volt cége címe, a másik a volt felesége lakhelye. Bizonyára megfogalmazódik másban is, hogy egy ügyvéd előtt aláírt tartozás elismerő nyilatkozaton hogy lehet ilyen cím, de hát ez már csak ilyen nyitott mondat, amire majd alkalomadtán rá fognak kérdezni az illetékesek az ügyvéd úrnál is természetesen. Ha viszont nem lehet beidézni, jön az évekig tartó bürokrata hercehurca. Elmegyünk, ott leszünk, nem oldunk meg semmit, elnapoljuk. De ha végül meg is születik bármilyen döntés, ami arra kötelezi majd, hogy vissza kellene adni a pénzem, ott tartok majd, mint eddig, hogy megígérik a visszafizetést. De hisz 2 éve ígérgetik. Ha ígéretből lehetne kaját venni és fűtést fizetni, az elkövetkező 10 évben nem lenne rá gondom. Könyörögtem, fenyegettem, elmondtam könnyek között, hogy ez a pénz az elmúlt 10 évben keresett és félretett pénzem, mégsem érdekelt senkit. Átléptek fölöttem, azon, aki próbált megoldást találni a kis ember számára kilátástalan helyzetben, és egyszer elhitte, hogy pénzt csak pénz fial.

Miért írtam le mindezt? Egyrészt, hogy dögöljön meg a tehene. Másrészt keresem azokat, akiket az ország bármely területén még átvert Puskás Zoltán vagy cége, mert ha nem egyedül megyek vissza a rendőrségre, akkor már talán foglalkoznak vele mint bűnüggyel. Mert hiszem azt, hogy valaki egyszer pont leül vele szemben, és döntenie kell majd, hogy szóba áll e vele, és eszébe jut, hogy olvasta valahol már ezt a nevet. Mert remélem kiírom magamból azt a keserű tehetetlen dühöt, ami csak gyűlik bennem, és félek akkor, és arra tör ki, aki nem érdemli majd meg. Mert remélem eljut a szüleihez a gyermekeihez, szeretteihez, akik minden este büszkén gondoltak rá. Eljut hozzájuk milyen gátlástalan, embertelen és önző embert neveltek. Mert remélem eszébe jut majd amikor segítő kezet kér valakitől és ellökik előle az utolsót is, hogy milyen ember, milyen életet élt, és mit érdemel Istentől.


Aki tud információval szolgálni, kérem segítsen. Aki csak megosztja, az is segít természetesen

2012. okt. 29. 20:50

elszomorodtam, amiket írtok... nem hiszem el, hogy ma egy csaló megússza minden büntetés nélkül... szánalmas amit ma meg lehet tenni....nem is tudok mit mondani, mert megdöbbentett a végeredmény...

Fókusz!!!! Híradó!!! akármi! ne hagyjátok annyiban.

602. simple (válaszként erre: 598. - 00a194caf9)
2012. okt. 29. 20:40

E-mail: fokusz@rtlklub.hu


Levélcím:

1222 Budapest Nagytétényi út 29.


Telefon: 06 1 3828-470

Fax: 06 1 3828-469



Ezt találtam.

601. simple (válaszként erre: 598. - 00a194caf9)
2012. okt. 29. 20:32
Írjatok a fókusznak, vagy hívjátok fel őket! Biztos foglalkoznának vele, mivel érdekes a téma, és amúgy is szeretik az ilyeneket. Főleg így, hogy a rendőrség nem tesz semmit. A műsor végén elmondják az elérhetőségüket, de szerintem az rtl klub internetes oldalán is megtalálható!
600. megi04 (válaszként erre: 598. - 00a194caf9)
2012. okt. 29. 20:10

Nem próbáltam még,de minden műsor végén megadják az elérhetőségüket. Elkellene mondani,hogy az erdőrség nem tesz semmit,a csőrmester visszadobja mindenki papírját! Milyen eljárás ez???Akkor mindenki nyugodtan csalhat? Nem kell félnie,hogy megbüntetik?

De tényleg nem értem!:(

2012. okt. 29. 17:35

Ugye az újonnan kapott két összeg:

20 ezer és 5 ezer.

Nekem 20 ezer, A&A 20 ezer, Trimama 5 ezer, és Panther 200 ezer...

Így a végösszeg: 270 ezer forint.


Ennyit lopott össze, de még többről is tudok, mert volt egy 30 ezres tétel is, meg több 5 ezres is, csak ők nem akartak ezzel foglalkozni...

És mi lehet még a sara?!

Él a telefonja, és fel is veszi. A surmó még annyira sem fél, hogy számot váltson!

598. 00a194caf9 (válaszként erre: 597. - Megi04)
2012. okt. 29. 17:33

És ennek mi lenne az útja, módja?


Ha hiszitek ha nem, egy hoxa felhasználó kezébe került a hivatalos levelem, aminek alapján úgymond rám ismert... A levélben meg benne volt MINDEN személyes adatom.


Nem feltételezek róla rosszat, ne gondoljátok, csak tudjátok a mai világban... Hát érzékenyen érintett a dolog... Úgy éreztem már, mintha egy valóság show kerekedne ebből, vagy nem tudom. :)

597. megi04 (válaszként erre: 596. - 00a194caf9)
2012. okt. 29. 17:30
Ezért kellene Fo..sz,T...ek,vagy hasonló...ŐK megkérdezik a jardot is,hogy ugyan mi az oka annak,hogy egy csaló,nyugodtan kolbászolhat fel,s alá...?
2012. okt. 29. 17:28
Ma jelentkezett nálam valaki, akitől így 25 ezret nyúlt le, plusz 5 ezret egy ismerősétől... :(
595. megi04
2012. okt. 29. 16:59
Lehet,a médiával kellene próbálkozni...Nem annál,akinél eddig,mert azt alig látják,olvassák..:(
2012. okt. 29. 16:53
Sziasztok! Nekem is visszadobták a feljelentésemet hasonló indokkal...
593. megi04 (válaszként erre: 592. - Pahet a vadász)
2012. okt. 20. 19:10
Háát..Mi sem ismertük igazán...Talán a barátai sem tudják,KI is Ő valójában...:( Vagy esetleg éppen olyanok...mint Ő...:((
592. Pahet a vadász (válaszként erre: 591. - Megi04)
2012. okt. 20. 06:57
de most őszintén.. milyen barátai lehetnek? Ilyen előélettel?
591. megi04 (válaszként erre: 589. - Pahet a vadász)
2012. okt. 19. 20:37
Fenét! Szerintem csak jó ügyvéd /jogász ismerősei vannak...:(( A jogot meg úgy tekered-csavarod,ha ismered a kiskapukat,ahogy akarod:((
2012. okt. 19. 20:29
Az mindig is úgy volt, magánindítványnál,hogy a vádlottból ártatlant csinálnak, és a feljelentőből vádlottat, mert akinek a vérében van a hazugság, és a csalás, az mindent megmagyaráz, azt is, hogy aki őt feljelentette, ő a fekete bárány... és el is hiszik nekik, olyan mesélőkéjük van...
589. Pahet a vadász (válaszként erre: 588. - Simple)
2012. okt. 19. 20:19
úgy tűnik, hogy a rendőrség másképpen értelmezi a csalás fogalmát... elég szomorú...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook