Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hová fordulhatok pszichés problémámmal?Hipnoterápiáról tapasztalatok? fórum

Hová fordulhatok pszichés problémámmal?Hipnoterápiáról tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


19. bionom (válaszként erre: 3. - 1e44dd72bb)
2009. márc. 5. 12:28

Daisy baba!

Pszichokibernetikával és B.T. 21 napos programjával szerintem is magad is kezelni tudod a problémát. Helyesbítek: nem kezelni, MEGOLDANI! :-)

Nem a levegőbe beszélek, eddig 12 kg-t fogytam, és még vagy 20-at szándékomban áll. Csodálatos fordulatot vett az életem az elért eredményeim által! :-)

Priviben vagy emailen szívesen segítek.

18. dundi53 (válaszként erre: 17. - Gerna)
2009. febr. 12. 08:06
:) NO COMMENT.
17. gerna (válaszként erre: 16. - Dundi53)
2009. febr. 12. 07:55
Olvass vissza és meglátod, hogy nem írok másról.
16. dundi53 (válaszként erre: 15. - Gerna)
2009. febr. 12. 07:53
Az eredménytelen beszélgetésről térjen a hipnózisra,és ha ehez nincs képzettsége,köteles átirányítani.Olvass vissza,mert félre értel és másról írsz mint amiről én.
15. gerna (válaszként erre: 14. - Dundi53)
2009. febr. 12. 06:37

"Kötelessége átirányítani" ez nem igaz. Ha a beteg elégedetlen a rendelőintézeti ellátással, a rendelőintézet igazgatójánál tehet panaszt. Utána a fenntartónál (Polgármesteri Hivatalban), vagy a Társadalombiztosítási Főigazgatóságon. Ott majd megállapítják, milyen további ellátásra jogosult.


Amúgy megírtam ott lejjebb, kinél érdeklődhet TB-finanszirozott hipnózis-terápia ügyében. Mert VAN ilyen, csak tudni kell, hogy indokolt-e. Ezt a beteg nem tudhatja magától. Akit én javasoltam, a Hipnoterápiás Egyesület elnöke vagy mije, neve-telefonszáma szerepel a lapján, ennyi elég egy érdeklődéshez.

14. dundi53 (válaszként erre: 12. - Gerna)
2009. febr. 12. 02:15
Van pszichológusa és eredménye nincs,bár már nem első szakorvosnál tart.Megjegyzem ha TB rendelésen nemtud a szakorvos orvosolni akkor hogy tud magánon?Sajnos de a betegnek kell néha tudni.Szemfenék vizsgálatra mentem,ahol a szakorvos le vette a szemüvegemet,a lehúzott szemhéjamra nézett és vissza tette a szemüvegemet.A diagnózis:negativ. szemüveg korrekció.Ezt a vizsgálatot máshol géppel végezték,a diagnózis:másodfokú szemfenék bevérzés.Sajnálom,de igen,néha mondani kell,hogy a kötelesség nemcsak egy betanított munkásra vonatkozik,akit ki is rugnak ha lazán veszi munkáját.
2009. febr. 11. 15:37
Szerintem se ragaszkodj a hipnoterápiához, az evészavaroknál inkább más pszichoterápia szokott beválni. Szakpszichológus biztosan tud ebben tanácsot adni.
12. gerna (válaszként erre: 11. - Dundi53)
2009. febr. 11. 14:12

Hát ez azért nem valószínű, mert - mint általában - nem a beteg mondja meg, milyen kezelés kell neki, hanem az orvos, pszichológus. Hogy "köteles" átirányítani, ez csak a beteg ötletére nem valószínű. Ilyenkor jön a magánrendelésre irányítás.


Én maradok az előző ötletemnél: beírtam ez előbb egy linket, hogy hol, kinél érdeklődjön.

2009. febr. 11. 12:39

Szia Kriszti!

A pszichológusodnak kell szólni,hogy az elbeszélgetés ami eredménytelen térjen át a hipnózisra.Ha ebben neki nincs képzettsége,akkor köteles átirányítani olyan szakorvoshoz aki ezt csinálja.Ja,és kérjed,hogy ne magánrendelésre küldjön,mert szeretik ezt ajánlani.Remélem sikerűl megszabadúlni a problémádtól.

10. 1e44dd72bb (válaszként erre: 9. - Dundi53)
2009. febr. 10. 19:52
Le tudnád írni,hogyan tudom elérni ezt a kezelést?Előre is köszi!!!
9. dundi53 (válaszként erre: 8. - 1e44dd72bb)
2009. febr. 10. 19:41

Helló!

Akkor talán össze kellene adni és aztán felezni a kényszerünket és minden rendben lenne doki nélkül is.Sok szerencsét nekünk! :)

8. 1e44dd72bb (válaszként erre: 7. - Dundi53)
2009. febr. 10. 18:51

Szia!

Júj ennek nagyon örülök!Elvileg Nekem van pszichológusom,akkor rajta keresztül talán el tudnám intéztetni a dolgot!Mellesleg pont az ellenkezője van Velem (mármint a problémám),mint amit priviben írtál!:)

De azért köszönöm,Te legalább próbálkozol segíteni!

Üdv:Kriszti

7. dundi53 (válaszként erre: 6. - 1e44dd72bb)
2009. febr. 10. 13:17
Kedves daisy-baba!Érdeklődtem és van hipnotikus több üléses kezelés amit a pszihológus ajánlatára TB támogatottan végeznek.Előzményként kell hozzá a pszichológiai vizsgálat.
6. 1e44dd72bb (válaszként erre: 4. - 362f169ace)
2009. febr. 8. 11:50

Szia!

Nos,tulajdonképp evési zavarral küszködök,és nem tudok ettől a "kényszertől" egyszerűen megszabadulni,pedig nagyon szeretnék!Tudom,hogy csak én kellek a gyógyuláshoz,és más nem fog helyettem ezért tenni,de úgy érzem,hogy egy "mankó",egy irányítóra szükségem van,mert így egyedül vhogy mégsem megy:(

A hipnózisról pedig nem állítottam,hogy ez lenne a megoldás,csak már nagyon sok műsort,és cikket láttam róla,és gondoltam lehet,hogy hatásosabb,mint ha simán csak mindig beszélgetne velem egy pszicho doki (abból volt már kb 10).Csak ezért keresnék egyet,de az az igazság,hogy a legtöbben (meg úgy általában az orvosok) csak meggazdagodni szeretnének a betegségekből....Ezért még csak megpróbálni sem tudom,hogy egyáltalán használna-e.

5. gerna (válaszként erre: 3. - 1e44dd72bb)
2009. febr. 8. 07:20
Nézd meg itt, ill. tőle meg tudod kérdezni: [link]
4. 362f169ace (válaszként erre: 3. - 1e44dd72bb)
2009. febr. 8. 02:57

Szia,

Azért a problémád jellegéről írj valamit, mert a hipnoterapeuták is szakosodottak (miként az ovosok, noha nem annyira élesen).

Továbbá: miből gondolod, hogy éppen a hipnózis lenne számodra a megoldás?

Üdv: Travels

2009. febr. 8. 00:22

Sziasztok!

Nekem sürgős segítségre lenne szükségem,de jelen pillanatban nem tudom,hogy merrefelé induljak.Nagyon érdekelne a hipnoterápia,de akármerre nézelődtem (orvosokat),mindnél 1kezelés 10-20ezer forint....Sajnos nem tudom megengedni magamnak,viszont nagyon félek,hogy ha nem történik valami,akkor nagyobb baj lesz.De senki nem akar segíteni!

Pszichés eredetű problémáim vannak,de már 8éve,és sok helyet megjártam már.Általában bedugtak egy kórházba,és jól begyógyszereztek.Persze semmi eredménye nem lett,leszámítva,hogy zombivá váltam.De ezt nem akarom újra átélni.Nem tudna valaki segíteni,hogy hozzájuthassak valami normális kezeléshez?Vagy vállalnék akár 1-2 hét befekvést is,ha kell,csak segítsen!

ELőre is köszönöm!Minden infó érdekelne!

2009. febr. 8. 00:21
Szia!Ez jó kérdés és engemet is érdekelne.
2009. febr. 8. 00:18
Hová fordulhatok pszichés problémámmal?Hipnoterápiáról tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook