Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hőtárolós kályhával ki fűt? fórum

Hőtárolós kályhával ki fűt? (beszélgetős fórum)


2017. nov. 28. 20:54

Én úgy tudom a hőtárolós kályha éjszakai áramról megy és 380-ról. Ráadásul az éjszakai áram manapság már irányított, nem megy annyi ideig, h a kályha rendesen felmelegedjen. Ezt szerelő mondta, de jó lenne ha olyan szólna hozzá, aki most is használja.

Nekem is az jutott eszembe, h a cserépkályha "gázosítása" egyszerűbb lenne.

12. nefaria (válaszként erre: 10. - Nagyne-magdi)
2017. nov. 28. 20:13

o ertem. hat, valóban, a cserepkalyhas megoldas nem a leggazdasagosabb tudtommal.


igazabol a gázt nem nagyon van ertelme leirnom, mert a mi hazunkon van szigeteles, es ujak (ket retegu raadasul) az ablakok, ez rengeteget szamit. valamint az sem mindegy mekkora, van e tetoter vagy emelet stb stb.


de.valóban, ha a korotokat nezem, akkor a gáz a legjobb valasztas, mivel a faval azert valoban van macera.

erdemes kondenzacios kazanban gondolkodni, azt hiszem az a legkorszerubb gazkazan most. de ugye egesz rendszert.kell hozza epiteni, csöveket, radiatorokat, nem kis penz es nem kis melo.

a cserepkalyhaba nem lehet gáz égőt tenni? tudtommal.letezik olyan cserepkalyha ami gázzal megy. ahhoz a kemenyt is beleltetni kell.

11. survivor3 (válaszként erre: 10. - Nagyne-magdi)
2017. nov. 28. 16:55

Tisztelt nagyne-magdi!


Ön jól érzi, hogy a fűtés nem minden.

A nyílászárók rendbetétele, vagy korszerű hőszigeteltségűre váltása sem elég. A födémek szigetelésével további energiamegtakarítások érhetőek el.

Valamint a fűtési és melegvíz ellátó rendszer összevonásával lehet igen jelentős megtakarítást elérni.

Nem tudom, hogy mekkora az ingatlan.

A hőtárolós kályha az egyik legkevésbé gazdaságos fűtési mód, főleg, ha nappali áramról üzemel.

10. nagyne-magdi (válaszként erre: 9. - Nefaria)
2017. nov. 27. 19:01

Köszönöm a véleményed. A lakást jelenleg kettő nagy beépített cserépkályhával fűtjük más fűtési lehetőségünk nincs. Ehhez kell az évi 100 mázsa fa.

Hőszigetelésünk nincs, viszont a nyílászárók rendben vannak.Egyébként a 70-es években épült a ház.Nagyon sokba kerül a fűtés, de a cserépkályha melege isteni.A gázfűtést a korunk végett is szeretnénk 70 évesek elmúltunk. Igaz jelenleg még jó erőben vagyunk, de lehet, hogy később a fa hordásával, bekészítésével a begyújtással gondunk lesz. Szeretném megkérdezni mennyi gázt fogyasztotok és milyen meleg van. Köszönöm.

2017. nov. 27. 14:04

ha faval futotok, erdemes

--puffertartalyt beepiteni a rendszerbe

--nem mazsara venni hanem erdeszetbol.megvenni marha sokat, mi 10 kobmetert szoktunk, az 3 evre eleg.

--szigetelni a hazat

-- nyilaszarot.cserélni


nekunk igy fele annyi a futes ara mintha gazzal futenenk. van gazkazan.is,kondenzacios, azzal.megy a melegviz, es a futesi szezon elso rs utolso ket-harom hete, mikor mar.nem eri meg faval futeni.


ha okosan kezelu az ember a rendszert, sokkal jobbra jon igy ki mint a gaz.

2017. nov. 26. 18:07

Infrafűtés?

Nekem az szimpatikus most nagyon.

2017. nov. 26. 18:03

[link]


Neten egy csomó leírást megtalálsz. Tesóm nyáron váltott erre a fűtés megoldásra, tőle tudom, hogy létezik

6. nagyne-magdi (válaszként erre: 4. - 5fd0bd70c7)
2017. nov. 26. 17:57
Rossz helyen írtam a választ,de biztos megtalálod.
2017. nov. 26. 17:55
Nem ismerem ezt a fűtési lehetőséget. Talán egy pár szóban leírnád? Költséges? Köszönöm
4. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 2. - Nagyne-magdi)
2017. nov. 26. 16:19
Hőszivattyús fűtés esetleg?
2017. nov. 26. 16:03

Nekem a munkahelyemen volt.

Egesz eletemben nem voltam annyit beteg, mint azon 3 telen, amig ott dolgoztam.

2017. nov. 26. 15:55

Segítségeteket kérném. Olyan véleményét szeretném kérni aki a fűtését hőtárolós kályhával oldja meg.

A jelenlegi fa mázsánkénti ára nagyon kedvezőtlen a számunkra, mivel évi szükségletünk 100 mázsa.Fűtés korszerűsítést szeretnénk a megspórolt pénzünkön megoldani,ami nem sok.Gondolkodtunk gáz fűtésen is,de nem tudjuk melyik a jobb illetve melyik kedvezőbb és kevesebb felfordulással jár,ne kelljen utána festetni mert arra már nincs keretünk. Köszönöm a segítségeteket.

2017. nov. 26. 15:43
Hőtárolyós kályhával ki fűt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook