Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hőszigetelés! Hőszigetelő festékekről kérnék véleményeket. fórum

Hőszigetelés! Hőszigetelő festékekről kérnék véleményeket. (beszélgetős fórum)


6. fancsalilany (válaszként erre: 5. - TIMI7110)
2011. jan. 15. 14:26
Köszönöm! :)
2011. jan. 14. 13:07
Hát egy festék az nem fogja helyetesiteni a 2-3 cm-es hungarocell hatását,és ha belülre raksz hungarocellt,onnantól kezdve a pára a lakás többi részén fog le csapódni,ami penészesedéshez vezet.Belül a falakat,gipszkarton előtét fallal célszerű szigetelni,mert maga a hungarocell,mint ahogy írtam,pára le csapódást okoz és,penészesedéshez vezethet!És a gipszkarton előtét falba pedig üveg vagy salak gyapotot kell rakni,és az már fog szigetelni!A külső homlokzat szigetelés pedig akkor célszerű,ha minél vastagabb a hungarocell,már a 4 cm-es hungarocell fel rakással,15 mázsa szenet meg tudsz spórolni egy télen!De ha ennél vastagabbat raksz,az annál nagyobb spórolást jelent,a hungarocellezés azt csak egyszer kell meg csinálni,és az 30-40 évig örök!És a külső hungarocellre arra rakhatsz hőszigetelő festéket!Remélem tudtam segíteni!
2011. jan. 12. 10:51
Most konkrétan a belső szigetelés érdekelne. A hideg falakat szeretnénk szigetelni. A hungarocelt ismerjük, de a hőszigetelő festékekről kevés a tapasztalat. Lehet olyanokat olvasni, hogy asszem 2-3 cm-s hungarocel kiváltására alkalmas. És penészedés ellen is jó. Szeretnék többet tudni ezekről a festékekről, ill mik a tapasztalatok. Használtatok ilyen festéket?
3. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Fancsalilany)
2011. jan. 11. 20:29

Én nem vagyok szakember, de nem rég szigeteltük a szobánkat. A házunk melletti házat lebontották, igy sarok lakás lettünk és a fal vastagság, vagy vakolat hiány miatt pillanatok alatt kihült a szobánk. A júniusi hűvös időben 14-15 fok volt a szobánkban.

3 cm-es hungarocellt tettünk a belső falra, majd tapéta. Úgy 2-3 fokot nyertünk. Nem volt drága, mert kb 10 eFt-ból megcsináltuk, de fűtésben ez sokkal többet számit.

2011. jan. 11. 15:26

Szia!

Kérdésedre lenne egy viszont kérdésem,mit szeretnél

hungarocellezni,külső homlokzatot vagy belső helyiséget esetleg mennyezetet vagy van még sok minden dolog amire fel lehet használni a hungarocellt!

2011. jan. 11. 14:33

Sziasztok!

Elsősorban szakemberek tanácsát szeretném kikérni.

A hőszigetelő festékekről szeretnék véleményeket olvasni. Ill. egy másik kérdés: hungarocel v. hőszigetelő festés?


A válaszokat előre is köszönöm :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook