Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hospice házi ápolás fórum

Hospice házi ápolás (beszélgetős fórum)


2013. jan. 7. 18:13

Én arra gondoltam,hogy valamilyen ajándékot néha adnék neki ha rendes.Direkt megkérdeztem,elvileg teljesen ingyenes.

Mindenképp megpróbáljuk.Az a baj,hogy amikor már nem kapnak kezelést,de még élnek ,erre az időszakra nincs sok lehetőség.

Remélem hozzánk rendes ápoló és orvos jön.Attól is félek,hogy elkezd a halálról beszélni Anyuval.Bár nagyon vacak állapotban van,de nem adta még fel,hogy jobban lesz.

8. Bugs02 (válaszként erre: 4. - Sookye)
2013. jan. 7. 17:46

Az infúzió beadás alap!

de sajnos vannak olyanok, akik elvárják a honoráriumot sajnos, ami szégyen, de ez magyarhon...

2013. jan. 7. 17:46

Pénzt soha nem fogadott el, pedig próbáltak adni neki.


Bugs, szörnyű, hogy anyukádhoz egy ilyen került :(

2013. jan. 7. 17:44
A barátnőm pár hónapja halt meg, őt is a hospice-tól ápolta egy nagyon kedves nő. Nemcsak őt ápolta, az egész családot is. Felkészítette őket lelkileg, mikor mi fog történni. Felmérhetetlen segítséget adott nekik.
2013. jan. 7. 17:44

nekem van elég fura véleményem:(

Anyukám párja egy évet szenvedett, anyu szépen ápolta, ahogy kell, de a végén bizony nagyon nehézzé vált lelkileg.

Kapott hospice-s segítséget, de napi 1 órát sem segített, természetesen mindig elvárta a pénzt...holott úgy tudom a pénz elfogadás náluk tilos!

A munkájuk nem volt segítség...persze tudom, ahány város, annyi szokás.

Az ilyen kórházakat jónak tartom, persze nem kaptunk lelki támaszt sem, pedig ez is egy fontos feladatuk...

De biztos ez is embertől függ...ki jár egy családhoz.

2013. jan. 7. 17:26

Az én anyukámat is kb. 1 hónapig ápolta egy ápolónő, végtelenül rendes és kedves volt, nagyon-nagyon meg voltunk vele elégedve. Bár hozzá csak kétnaponta kellett járni, infúziót beadni, mindig megvárta, aíg lefolyt, ez kb. 2 óra volt. addig beszélgetett anyukámmal és velem.

Szerintem azok az ápolónők/ápolók, akik ilyenben dolgoznak, tisztában vannak a helyzettel, és megfelelő a hozzáállásuk.

De egy rövid beszélgetés során úgyis kiderül.

3. mkjudit (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2013. jan. 7. 17:08
Bocsi ez nem hospice volt, csak egy nurse hálózat.
2013. jan. 7. 17:07
A mi nagyapánkat tavaly nyáron ápolta egy hölgy, de csak 1 hónapon keresztül. Nagyon meg voltunk vele elégedve, igaz az ára is megvolt..:-)
2013. jan. 7. 16:45

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata a Hospice házi ápolásról?Érdekel,hogy mennyiben más a hozzáállásuk az ott dolgozó orvosoknak,nővéreknek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook