Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babázás, babaápolás természetes módon, házilag...? fórum

Babázás, babaápolás természetes módon, házilag...? (beszélgetős fórum)


2017. júl. 24. 14:18

Néhány gondolat a babázásról:

[link]

2013. dec. 5. 10:37

Én nem tudtam kézzel fejni, mondjuk nem is tanított senki. De nem is fejtem volna kézzel, három óránként, fél évig...Vettem egy kézi AV*NT "fejőgépet", de a csuklóm szétment tőle...aztán szerencsére egy barinőmnek ugyanilyen volt elektromosban, és megszánt az elektromos fejjel, na onnantól nem volt olyan fárasztó a fejés.


Azt akartam ezzel mondani, hogy ilyen dolgokat sose tud előre az ember, hogy kell-e egyáltalán fejnie, és pl. csak a maradékot szopi után, vagy a teljes mennyiséget egy szopni nem tudó babának, olyan gyakorisággal, ahogy szoptatna. Azért szerintem háromóránként 100-180 miliket fejni, esetenként 10-15 percig, mindkét mellből kézzel elég fárasztó lehet, a géppel meg legalább az egyik kezem szabad volt, lehetett közben olvasni, netezni, mittomén, nem olyan unalmas.


Az a "borzasztó" ebben a gyerekre készülődésben, hogy előre nem tudod, hogy mire lesz szükséged, amikor meg kelleni fog, akkor izibedegyorsan, amikor se időd, se energiád utánanézni, beszerezni a dolgokat. Mint pl. a babakocsi, nekem mindenki azt mondta - és beláttam, így is van - hogy olyan kocsit vegyél, amire neked szükséged lesz. Pl. ha BKV-zol, akkor könnyűt, ha csak autózol, akkor olyat amire a hordozó rátehető, stb stb stb. De ezeket előre úgyse tudhatod :)

19. Ede71 (válaszként erre: 18. - Zebra25)
2013. dec. 4. 22:25

sajna nem tanítják a kórházban, pedig alap lenne. nem értem, a csecsemősök azt gondolják hogy ez csak úgy jön, a pelenkázást, köldök kezelést megmutatták aztán ezzel ki is telt a segítség.

a második fiamnál amikor már 3x mentem vissza a kórházba mellgyulladással, szerencsére akadt egy türelemes nővér/asszisztens aki segített és attól kezdve megoldodtak a problémák.

18. Zebra25 (válaszként erre: 17. - Ede71)
2013. dec. 3. 22:44
Én is megtanultam kézzel fejni és szerintem is 1000x gyorsabb.
17. Ede71
2013. dec. 3. 21:08

pihenőszékünk nem volt, a hordozóba tettem a kicsiket, ha szükség volt rá, amikor már kanalaztam nekik, azt is a babahordozóban kezdtük.

mellszívót kölcsön kaptunk, csak az első hetekben kellett. a másodiknál ( nem tudott szopizni és begyulladt a mellem 3x) megtanultam kézzel fejni, sokkal gyorsabb és hatékonyabb volt és nem kellett állandóan mosogatni és fertőtleníteni a gépet.

légzésfigyelőnk sincs, valahogy nem gondoltam hogy kellene.

16. spinneli (válaszként erre: 10. - Nefaria)
2013. dec. 3. 21:03
A sterilizáló szerintem egyébként is hasznos, én pl. csak szoptatok, de a mellszívót, műanyag rágókákat is egyszerűbb abba belevágni és sterilizálni
2013. dec. 3. 20:41
Engem pl. megnyugtatott a légzésfigyelő. Mellszivo az nem kell mindenkinek ez is tény, az h kell -e csak akkor derül ki mikor már kell e:) pl az én lányom nem tudott szopizni ezért fejem neki fél évig, de csak akkor vettem meg, amikor megszületett és kiderült h nem megy a cicizes egyáltalán. De pl bimbóvédő ugyanígy, azzal tudott kb 50 miliket cicilni, de azt is csak születése után vettem meg.
2013. dec. 3. 12:18
köszönöm a tippeket, folyamatosan olvasom!!
13. Zebra25 (válaszként erre: 12. - Zebra25)
2013. dec. 2. 23:03

ja és 2 éves a fiam

fürdető szereket sosem használtam, talán az első pár hétben a gyógyszertárit, de aztán azzal is felhagytam

sem púder, sem olaj, sem semmi

hetente 1x megmostam a fejecskéjét egy kis sheba med samponnal, ami babáknak van és soha nem volt koszmónk

semmi más kencét nem kentem a fiamra a 2 év alatt

2013. dec. 2. 23:00

Ezek apró dolgok szerintem, ennél sokkal több és drágább felesleges holmit megvesznek az anyukák. Amit én nem vennék a 2. gyerekemnél az a légzésfigyelő, mellszívó pl.

Én elfogadom azt ha valaki használ ilyesmit, így kérem, hogy fogadja el azt mindenki, hogy nekem ezek nem kellenek.

Én is megvettem a legmodernemóbb mellszívót és a legmodernebb légzésfigyelőt, de 1x volt talán bekapcsolva. Nem vennék most pihenőszéket sem. Inkább egy állványosbölcsőz. Hintaszékünk volt, ahol akár órákig is ringatóztam a fiammal. nagyszerű volt.

Popsikrémet nagyon szeretem a bepanthent és amióta megszületett, azóta még nem használtam el 1 nagy tubussaal sem. Öblítő helyett levendula vagy teafaolaj, mosópor helyett mosódió, vagy háziszappan, fertőtlenítő helyett vasalás.

Mellemre sosem kentem semmit, sosem volt kirepedve szerencsére, viszont ha kireped, akkor talán lehet nem árt valamivel kenni. Ehhez nem értek.

11. Ede71 (válaszként erre: 10. - Nefaria)
2013. dec. 2. 22:45

a vízhőmérős halacskát én is megvettem, de ki se bontottam, tovább ajándékoztam.

a kézi orrszívót is próbáltam, jó nagy átverés és nem is volt olcsó.

nekem nincs sterilizálóm, nem vittem túlzásba a kifőzést sem, szájpenész szerencsére elkerült minket. minden evés után forróvízes mosogatószeres öblítés és szárítás. cumisüvegmosó kefét azt vettem drogéiában kb. 500 Ft volt és nagyon bevált.

2013. dec. 2. 09:48

A cumisüvegmelegítő szerintem sem kell, de a lábasba forróvíz elég sok időt elvesz (amiből nem sok lesz ha megszületik a babád).

Én mikróztam az anyatejet is (mivel sajnos üvegből evett a lányom, nagy bánatomra), tápszert is. Tudom vannak ez ellen szóló érvek, de pl. a kórházakban is mikrózzák.

Sterilezőt szerintem akkor vegyél, ha szükséged lesz rá. Ha tudsz majd szoptatni, nem kell :) Mire cumisüvegből fog inni (vizet, teát), addigra már úgysem kell sterilezni. De ha mégis kell tápszerezned, vagy anyatejet üvegből adnod, akkor én vennék a helyedben - ilyen mikróba tehetőset, nem a méregdrága gőzsterilezőt, bár amellett is szólnak érvek (pl. utazáshoz az jobb, ha a szálláson nincs mikró). Az üveg kifőzőgetése szintén elég sok időt vesz igénybe.


Nem kell szerintem túlzásba esni persze, és megvenni minden sz*rságot, de én azt vallom, hogy a kényelmünket szolgáló eszközöket nem érdemes kihagyni. Tudom, anyáink is felneveltek minket, de pl. ma már senki se mos teknőben, mert az természetesebb (és persze nem értem ide azokat a szegény embereket, akik sajnos nem tehetik meg, hogy mosógépben mossanak :( )


De pl. ne vegyél vízhőmérőt, mert nem fogod használni, max az első két alkalommal, illetve ne vegyél kézi orrszívót (mármint azt a kis pumpásat), mert semmire sem jó.


Popóra szerintem a gyógyszertárik a legjobbak, és az nem méregdrága. Olajnak én a gyógyszertári napraforgó olajat használtam, tökéletes volt, koszmó ellen is.


És vegyél jó pártextilpelust, azt sokmindenre fogod használni :) Én pl. azt használom előkének is.

9. Ede71 (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2013. dec. 2. 00:07

szia,

cumis-üveg melegítőt nem is érdemes előre megvennek, hiszen ha végi tudsz majd szoptatni a tápszerel sem kell foglakoznod.

én sajna úgy jártam hogy a második picur félig tápszeres lett ( első csak anyatejet kapott), van neki egy lábasa abba forralok vizet és lefedem. az első 2 hónapban nem használtam a mikrót, de aztán feladatam elveimet. egy olyan tápszert kaptunk, ami nehezen oldodik (lactogen harmony). tipp tápszer az üvegbe, hozzáadsz felmelegített vízet(gázon) fél adag, összerázod, majd a másik fél adag víz lehűtőtt forralt víz. így kész a megfelelő hőmérsékletű tápszer.

kosznó (nem mindenkinek egyforma), nekünk a fürdető krémes napi hajmosás, frotír törölközővel picit dörzsölés és hajkefézés elég volt.

fürdetésre csak gyógyszertári fürdetőkrémet használok még a 3 évesnek is, nekünk bevált.

popsikenőcs gyógyszertári gyerekorvos által felírt, 1 doboz még nem fogyott el a 10 hónaposnak, szerecsére nem piros a bőre, így csak ritkán krémezem.

mellbimbóvédő krém, nem használtam, az anyatej nem elég, popsikenőcs vagy bepanthen. (sajna nekem ez sem volt elég. begyulladt a mellem, de ez más téma)

anyatej jó az orrba ha náthás a gyerek.

orrporszívó jó dolog, elsőnél nem akartam használni,de aztán a nyugottabb éjszakákért megérte.

gyerek körömvágó ollót ne vegyél, védőnő javaslata saját körömvágó olló a köldök kezelésére adott alkoholba mártva (fertőtlenítés) teljesen kíváló. (én megvettem használhatatlan volt, a 3 évesem papírvágásra használja!)

fertőtlenítő tablettát megvettem az elsőnél még mindig ott áll a polcon, a cumisüvegeket, kanalakat, poharakat kifözöm ha kell.

popsitörlőt én boltit veszek, mindig akciósa, vagy saját márkásat, 300 Ft/csomagnál nem drágábbat.

mosóport és öblítőt ua. használok mint nekünk, folt esetén szappan, dörzsölés és áztatás, általában bevált.

most más nem jut eszembe, remélem azért tudtam segíteni.

boldog babavárást!

2013. dec. 1. 14:52
Disznózsír popsi pirosságra. Második gyerkőcnél sokat kinlódtunk ezzel a problémával, több ezer ft-ot költöttem popsikrémre. Egyszer aztán anyukám mondta a disznózsírt. Kipróbáltam és már pár óra múlva gyönyörűen vissza kezdett húzódni a pirosság. Többet mást nem is használtam, nagyon bejött.
2013. dec. 1. 11:19
Tenyleg, bowie naploja fantasztikus, plusz blogja is:)
6. andi6020 (válaszként erre: 1. - CsillagTM)
2013. dec. 1. 11:09
bowie Kotyvasztásaim naplójában találsz egy nagy rakat okosságot.
2013. dec. 1. 10:52

[link]

gyermekeink-egeszsege/egeszseges-popsi-nedves-torlokendo-hazilag


Az egészet egybeírni, csak nem akartam, hogy szétcsússzon az oldal:)

4. gribedli*** (válaszként erre: 2. - CsillagTM)
2013. dec. 1. 10:47

Babapopsitorlokendo hazilag:


Papirkendok, amiket atitatsz a folyadekkal, amit te keszithetsz el, egy dobozban tartod, es ezt hasznalod az eldobhatos bolti torlokendok helyett, amiket ki tudja, milyen folyadekkal itatnak at (meg cipot is lehet veluk tisztitani, szoval kepzelheted...)


En olivaolajat/mandulaolajat es folyekony szappant, vizet hasznalok de lehet mandulaolajat, jojobaolajat is.


Mindjart kikeresem a linket:)

2013. dec. 1. 10:37
a lábosba forró vizzel az a baj hogy ott nincs szabályozva a höfok mig a melegitöben igen. Amikor majd üvölt a babád mert éhes akkor nagyon fogsz örülni hogy még hütened kell a tápszert kb 10 percig ahelyett hogy már rögtön adhatnád neki mert a cumisüveg melegitö arra a höfokra melegiti fel pillanatok alatt amennyire kell. A pár csepp anyatej peig nem midnnekinek oldja meg a bimbó problémát. De ezt persze ki kell próbálni mindnekinek más válik be, lehet nem is lesz ilyen gondod.
2013. dec. 1. 10:27

április közepére várom az első babámat. nézegettem már bevásárlólistákat, de nem feltétlenül szándékozom megvenni minden drága, bolti dolgot, mellápoló krémtől cumisüveg-melegítőn át babaápoló szerekig, hiszen anyukáink se éltek ilyesmivel, mégis felneveltek minket :) persze ami hasznos és szükséges, azt nyilván megvesszük.


szóval tanácsokat, tippeket szeretnék itt gyűjteni. ilyesmiket:

cumisüveg-melegítő helyett lábosba forró víz

koszmó sampon helyett olivaolaj

mellbimbóvédő krém helyett 1-2 csepp anyatej

stb.


előre is köszi minden tanácsot, és remélem, másoknak is hasznára lesz ez a topik!

2013. dec. 1. 10:22
Babázás, babaápolás természetes módon, házilag...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook