Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik lehetnek a hormonmentes spirál mellékhatásai? fórum

Mik lehetnek a hormonmentes spirál mellékhatásai? (tudásbázis kérdés)

2023. ápr. 23. 23:55

Sziasztok!


Aki hízásra hajlamos (PCOS, IR nincs) annak a mentes spirál jobb lenne? GYK-n tettem fel kérdést, válaszolók közül 2-3 hölggyel is beszéltem, ők nem híztak a hormonos spiráltól sem, viszont nincs vérzésük és elméletileg annyi hormont nem tartalmaz ami a testre is teljesen hatna, hanem helyben hat. Ez igaz?


Irtózom a hormonos dolgoktól, de PCOS mellett nem hinném hogy kell még valami erős is, hogy nehogy teherbe essek.. :)


Bár időszakos PCOS lehet, mivel már hónapok óta nem látott az orvos cisztát, viszont súlyzós edzés után konkrétan 2-3 esetben is durrant ki ciszta és jött ki vizes folyadék..

6. Syduri (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 30. 07:55
Altatásban vette le a doki, mert egy hisztérika vagyok :)
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Syduri)
2022. ápr. 26. 07:38

Szerencsére nem rézgyöngyöm van, az orvosom lebeszélt róla. Nekem az első 2 hét volt borzalmas, remélem akkor ha lassabban is, de megszokom. A tudatos termékenységhez én se vagyok elég fegyelmezett, illetve elég össze-vissza életem van, párom nem is bízik benne és még évekig nem aktuális a gyerek téma.

A spirál levétele mennyire volt fájdalmas?

4. Syduri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 26. 02:44
Én ilyen tüneteket csak a rézgyöngyről hallottam. Nekem ezüst spirálom volt, 3 nap gyötrelem, aztán 5 év nyugalom :) menszesz pontosan jött, megszokott görcsökkel. Babát terveztünk, spirál levétel után 3 nappal össze is jött. Jó a hormonmentes spirál, talán csak az anyagára vagy érzékeny! Vagy vannak tudatos termékenység csoportok is, de ezekhez én nem vagyok elég fegyelmezett.
2022. ápr. 25. 18:57
Én nem szerettem volna hormonális módon belenyúlni a testem működésébe. Még most sem szeretnék. Bár eléggé utánanéztem és megfontolt döntés volt, arról nem hallottam, hogy a vérzés fennállhat évekig is. Mindenhol 3 hónapot írtak a tünetek megszűnésére, illetve erősebb menzeszt említettek még hosszú távon.
2022. ápr. 25. 09:42
Na én pont ezek miatt nem vállaltam se a homonos se a mentes spirált.
2022. ápr. 24. 17:19

Ha valaki védekezik hormonmentes spirállal: nektek mi a tapasztalatotok, ezek a tünetek elmúlnak, ha igen mikor?

Durván 1,5 hónapja van hormonmentes réz-arany spirálom, voltam kontrollon, a spirál a helyén van, nem mozdult el, a méhnyak ép.

Ennek ellenére a következő panaszaim állnak fent: véres hüvelyváladék, ritkábban akár vérzés szexuális együttlét, intenzív sport, mint futás, ugrálós aerobic edzés után, főleg a ciklusom második felében ovuláció után. Néha görcsöl is a méhem aktus után, vagy sportolás közben, illetve után. Nagyon ritkán mindentől függetlenül is elkezd görcsölni.

Az orvosom szerint ezek teljesen természetes tünetek, szerinte 6 hónapon belül kell elmúlnia a fájdalomnak, de van olyan, akinek sosem változik a vérzéses panasz és el kell döntenie, hogy így is vállalja-e a spirált, vagy mással védekezik majd ezután. Én nagyon hormon ellenes vagyok, sosem szeretnék hormonális védekezést, szóval, ha nem szokja meg a szervezetem, akkor óvszerre kell váltanom újra, ez volt az egyetlen biztonságos lehetőségem, ezért szeretnék kitartani és hátha tudtok valami bíztatót mondani nekem. Ha viszont ez marad, akkor le kell vetetni? Azt mondja az orvos, hogy ez természetes, de nem hiszem, hogy annyira egészséges, hogy egy kis testmozgás hatására vérzek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook