Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hord valaki kompressziós harisnyát állandóan, nyirok és visszér probléma miatt? fórum

Hord valaki kompressziós harisnyát állandóan, nyirok és visszér probléma miatt? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 17. 21:23
Hol voltál ilyen masszázson? Én jártam az ödéma "központba" (sztk) közel 8000ért írtak receptre fáslit+kompressziós kellékeket ki sem tudtam váltani a receptet. Mondták létezik kezelés is de csak ha befekszem egy hétre az osztályra. Sajnos ezt nem tudtam megoldani mert a beteg anyukámat még néhány órára is kockázatos magára hagynom.
2014. aug. 17. 21:11
Az én lábam is aggasztó volt nyirokprobléma miatt. Visszereim vannak, de eddig nem okoztak problémát. Féltem hogy elfekélyesedik, elmentem nyirokmasszázsra(Bpesten) Számomra is hihetetlen volt, de már az első masszázzsal megnyitotta a dugulást a nyirokrendszerben. Még 4x kezelt, most már csak havonta 1x, fenntartó masszázst végez. Én nem harisnyát hordok, hanem fáslizva van spec. fáslival, amit ott ingyen kaptam és ragyogó lett a lábam, ami korábban már "embertelen" volt.
2014. aug. 17. 20:59
nyirok és lympho ödémám van,sajnos a legutóbbi orbánc nagyban rontott a helyzeten
14. Zsú1965 (válaszként erre: 13. - Zsú1965)
2014. aug. 17. 20:53

Önállóan ír a gépem:)))

Tehát : vizesedik a lábad, vagy nyiroködémás?

13. Zsú1965 (válaszként erre: 8. - Marlenka70)
2014. aug. 17. 20:52
Vízesések, vagy nyirok probléma ?
12. marlenka70 (válaszként erre: 10. - Hannababa13)
2014. aug. 17. 18:13

Valóban állandóan hidegek a lábaim.

Viszont ha nem hordom ezt a harisnyát úgy bedagadnak a lábaim, hogy délben már papucsot sem tudok felvenni.

11. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 10. - Hannababa13)
2014. aug. 17. 08:53

Ez az, a pólyát rosszul írtam, én is ilyen fáslit használok.

Reggel még az ágyban bekötöm, mert amíg tötyögés, kávézás, stb. sokat jelent, különösen felkelés után nem terhelem rögtön.:))

10. hannababa13 (válaszként erre: 1. - Marlenka70)
2014. aug. 16. 23:33

véleményem szerint a te vérkeringésednek nem tesz jót a gumirozott térdszoritó!


nálam is volt ilyen gond addig mig át nem tértem a gumifáslira. szörnyen irritálja a bőrt ha nem megfelelő a vérkeringés!


jó egészséget!


ez később a bőr érzékenységével, elvékonyodásával is járhat.


ez azt jelenti,hogy szárazabb lesz a bőr,és könnyebben sérül meg,és a seb helye bebarnul,és nem mulik el. idős korba van ilyen ,hogy a bőr elvékonyodik. berepedezik,vérzik egy kis ütéstől.


nem érzed hidegnek is a lábad?

2014. aug. 16. 21:51
javítás:3 orvosnál voltam
8. marlenka70 (válaszként erre: 6. - Zsú1965)
2014. aug. 16. 21:44
+ orvosnál voltam abból 2 a kompressziós harisnyát még 1 a fáslit javasolta. A gondom az a fáslival,hogy nem bírja az egésznapos talpalást folyton lecsúszik. Nekem is térdharisnyám van, lehet az a gond hogy 3kor kelek akkor felhúzom és éjfélig rajtam van általában akkor kerülök ágyba
7. marlenka70 (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2014. aug. 16. 21:41
Biztos,hogy jó a méret,én is lemértem vásárlás előtt + az üzletben is az eladó.
6. Zsú1965 (válaszként erre: 1. - Marlenka70)
2014. aug. 16. 21:11
Nekem csak 1 hónapja van térdig érő az egyik lábakon, de nincs ilyen tünetek. De ha tehetem, inkább fás líra cseréltem. Nekem nyirokodemas a lábam.
2014. aug. 16. 20:48
Nekem szárazabbá teszi a lábam, viszketni szokott. Jóféle testápoló vagy bőrgyógyász doki által felírt Flucináros krémet használok rá.
2014. aug. 16. 19:00

Hordom nap mint nap, semmi hasonló tünetem. Megszoktam, szeretem, ha rajtam van, nem fárad a lábam.

Biztos a Te méreted? Nem túl szűk esetleg? Ilyent még nem is hallottam.

3. elbb (válaszként erre: 2. - Marlenka70)
2014. aug. 16. 18:19
Anyukám hordja sok éve, sajnos ez az érzékenység nála is adott. Az orvosa szerint ez normális. Elszineződése viszont nincs, nem is jellemző, hogy lenne.
2014. aug. 16. 17:56
Szeretném megtudni mennyire normális,hogy mióta hordom ezt a térdharisnyát minkét lábon, iszonyúan érzékenyek a lábaim. Elég minimálisan hozzáérnem valamihez és még a bőröm is fáj. Bokatájékon estére lilás elszineződés látható. Esetleg másnak is vannak hasonló problémái?
2014. aug. 16. 17:53
Hord valaki kompressziós harisnyát állandóan, nyirok és viszér probléma miatt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook