Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Honnan lehet megtudni, hogy egy kiscsibéből kakas, vagy tyúk lesz? (A japánok honnan tudják?) fórum

Honnan lehet megtudni, hogy egy kiscsibéből kakas, vagy tyúk lesz? (A japánok honnan tudják?) (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 12. 13:36
A kiscsibénél onnan lehet tudni, hogy a fején nagyobb taréjkezdemény van.
10. madarasfa (válaszként erre: 9. - Zarahell)
2009. máj. 20. 08:52
De aranyos vagy... :o) Hirtelen felindulásból vettem meg őket a piacon, mert annyira cukik, és mert megsajnáltam őket... Meg mert már felmerült bennünk (őrült)elvi szinten, hogy miért is ne tartsunk tyúkot és akkor lesz bio-tojás... Kiválasztottam hármat, és ők azóta a itt a kertünk végében a földi csibe-paradicsomban kapirgálnak. :o) Tegnap már egy gilisztát is fogott az egyik. A nagyobb hangyákat is szívesen felcsipegetik. Szóval a jövő titka, hogy mennyi közülük a tojó.
2009. máj. 19. 15:32

Én azt hallottam, hogy meg kell húzni a farkát, .. ijjaj, de nem emlékszem, hogy aztán mi alapján.. Valami olyan, hogy ha így "megcsóválja" (mint a kacsa) akkor a lány.. vagy fiú???


Ok.. sok értelme volt ennek a bejegyzésnek, de én így emlékszem, hogy valami farokhúzásos módszerrel csinálják. :)


Egyébként lehet, hogy érdemesebb nagyobb pipit venni, ha tojást szeretnétek, mert még úgy is megéri, hogy a felnőtt drágább. Egyrészt, mert vagy egy év, mire tojni kezd, másrészt akkor tuti nem lesz közte kakas, harmadrészt kevesebb figyelem kell a nagy pipikre. Bár tény, hogy a kiscsébék cukibbak! :)) Vitathatatlan! :))

2009. máj. 18. 20:39
Ja, és a tojásukért tartanánk őket - de nem a kakasokat... :o)
2009. máj. 18. 20:38

Köszönöm a válaszokat! :o)

Azért kérdezem, mert szombaton vettem három kiscsibét a piacon (akkorák, mint egy-egy ping-pong labda, nagyon cukik, csíkos a hátuk, mint a vadmalacoknak... :o)), és érdekelne, hogy vajon milyenek nemek arányai... Még sosem tartottunk csirkét, de a kert végébe nagyon szakszerű, fedett, tyúkhálós kifutót csinált nekik a férjem - ő ért hozzá (de nem japán... :o))

6. vasolya (válaszként erre: 3. - 9933e6cc1b)
2009. máj. 18. 15:31
Igen én is láttam régen,a tollaik számából dehogy pontosan.....? Azt már nem tudom. :(
2009. máj. 18. 15:18
Azonkívül a tojó csont elhelyezkedéséből. Milyen messze állnak egymástól. Ha közel, akkor kakas, ha távol, akkor tyúk.
2009. máj. 18. 15:17
:)) Nem tudom! Kérdezd meg a japánokat! :))
2009. máj. 18. 15:16
A tollakból.De sajnos nem tudom leírni a különbséget,de pont a múltkor láttam egy műsorban,hogy a szárny alsó részén lévő tollakból különböztetik meg őket.
2009. máj. 18. 15:16
A kakasnak kisebb a taraja az elején, és nagyobb méretre, tömegre is, mint a vele egykorú "tyúkok".
2009. máj. 18. 15:15
Honnan lehet megtudni, hogy egy kiscsibéből kakas, vagy tyúk lesz? (A japánok honnan tudják?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook