Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: fórum

Hónap végi spórolás: nagyanyáink és saját ötleteink: (beszélgetős fórum)


39264. Lisy50 (válaszként erre: 39262. - Mmacus)
2013. febr. 3. 17:38

Köszi! Nézegettem, de sokféle van tojásos, tojás nélküli:))


Holnap nálunk is sütőtökkrém leves lesz,lecsós szelet is tervben van, még sok lecsó van a fagyasztóban!!:)

39263. lov.ildi
2013. febr. 3. 16:07

Sziasztok!



Ezt találtam a facen:



Vacsi : Pupusas :-)



Hozzávalók: a tésztához: 30 dkg liszt

1 teáskanál sütőpor

1 kávéskanál só

0,5 dl olaj

0,5 dl víz


Töltelék: 12 dkg reszelt sajt

12 dkg sonka vagy párizsi reszelve

3 evőkanál tejföl 20 %-os

mi tettünk bele hagymát is reszelve.


Lisztet egy tálba tesszük bele a sütőport, sót, majd az olajat és a vizet. Jól összekeverjük és összegyúrjuk. Nekem picivel több olajat kellett tennem bele.

6 egyenlő részre osztjuk, gombócokat formálunk és kinyújtjuk kicsit. Közepére teszünk a töltelékből,a tészta széleit összefogjuk, összenyomkodjuk, batyuvá formáljuk majd lelapítjuk. Forró serpenyőbe ( Teflonos , nem kell alá olaj, mert a tészta olajos) kb 3-3 percig sütjük az oldalait.

Jó étvágyat :)


Én még nem próbáltam.

Ti már készítettetek ilyet?

39262. mmacus (válaszként erre: 39257. - Lisy50)
2013. febr. 3. 16:06
Én még nem sütöttem, a fiam sütött egyszer. Olyan érdekes recept volt, a megformázott pereceket először szódabikarbónás vízben ki kellett főzni, aztán megsütni. De nagyon finom volt. Valahonnan a netről származott a recept.
39261. lúdanyó
2013. febr. 3. 16:04
ma madár tejet kel készitenem 100éve nem csináltam na kiváncsi leszek..:)
39260. caravell (válaszként erre: 39248. - Kszb)
2013. febr. 3. 16:01
Ebben ez a topik igazán élen jár :)))
39259. caravell (válaszként erre: 39251. - Anyagi)
2013. febr. 3. 16:00
Nálunk tegnap sütőtök krémleves, rántott máj, rántott sertés szelet és rántott gomba volt, ma maradékot ettünk, most csinálok rablóhúst (tepsiben összeborogatva) holnapra, illetve sütök húst, a fenyőfás áruházban akciós a sóskapűré, azt meg keddre terveztem.
39258. caravell
2013. febr. 3. 15:57

Sziasztok Tyúkok, remélem jól telik a hétvégétek (én majd elalszom ebben a mocsok időben, de legalább rövid tél várható, a medve nem ijedt meg az árnyékától az biztos).


Van egy ingyen elvihető Ttx-es színes Orion TV-m, 68 (71?) cm átmérőjű, működő képes, bár néha kicsit ugrál a kép. Gyálról kellene elvinni, nekem autóm nincs :(

39257. Lisy50
2013. febr. 3. 14:40

Sziasztok Lányok!

Az unokám napok óta könyörög hogy süssek neki perecet. Van valakinek bevált receptje?

39256. kszb (válaszként erre: 39252. - Anyagi)
2013. febr. 3. 14:36

Nekem ez a KFC csirkeszárny recept van meg:

- 2 csésze liszt

- 1/2 tk só

- 1/2 tk kakukkfű

- 1/2 tk bazsalikom

- 1/2 tk oregano

- 1 ek zeller só

- 1 ek bors

- 1 ek mustár

- 1 ek őrölt paprika (csípős, ha azt szeretnél)

- 1 kk fokhagyma só

- 1 kk őrölt gyömbér

- 3 ek nátrium - glutamát


Keverjük össze az összes összetevőt egy nagy tálba

Felvert tojásba kell mártani a csirke darabokat.

Ezután zsemlemorzsában meg kell forgatni őket.

Majd alaposan át kell forgatni a liszt és a fűszerek keverékében. A sütőt 350 fokra kell állítani, a csirke darabokat felsorakoztatni a tepsiben, alaposan lefedni fóliával, és 40 percig sütni. le kell venni a fóliát, majd újabb 40 percig sütni (közben megforgatni).

5 perccel a vége előtt olajjal alaposan meg kell spriccelni.

Ha kész pár percig állni kell hagyni, és ezután tálalni.



Ezt egy angol nyelvű oldalról vadásztam évekkel ezelőtt. Nekem, ami nagyon sok, az az ízfokozó. Simán szárított zöldségeket használtam, amikor csináltam, és annyival több sót, amennyi kell. Számomra a sütési idő, és fok is kérdéses, amit recept ír... ezen is változtattam.

39255. kszb (válaszként erre: 39253. - Anyagi)
2013. febr. 3. 13:50

páromnak az volt a mániája :S

Most rájött, h az olcsóbb se rosszabb..... Még jó, h a bevásárlás rám van hagyva, amióta összeköltöztünk (tavaly nyár). Meg sok mindent az Ázsiából veszünk meg....

39254. kszb (válaszként erre: 39252. - Anyagi)
2013. febr. 3. 13:48
én egyzser régen már letöltöttem a receptjét angolul, megkeresem neked, és beírom! :)
39253. Anyagi (válaszként erre: 39249. - Kszb)
2013. febr. 3. 13:47

Zewa wc papír?

Hát nem tudom, én még sohasem vettem....

39252. Anyagi (válaszként erre: 39245. - Alidamolnar)
2013. febr. 3. 13:44

Hogy is csinálod a KFC-s csibét?

Milyen lett? Örült a család?

39251. Anyagi (válaszként erre: 39244. - Mmacus)
2013. febr. 3. 13:43

Alaphangon én is reggeli munkás vagyok. Máskor reggel hétkor már működik a porszívó, de néhány napja nagyon fáradtnak érzem magam.


Azért elkészült a finom ebéd:

Knorr girosz fűszerrel ízesített cs.comb, + apró kockákra vágott krumpli egy löttyintésnyi olajon megpirítva és félidőben két szem vékony szeletekre vágott gombát és egy sonkahagymát utánadobva volt a garnirung. Nagyon finom lett! (sózni csak a tányérban érdemes, hogy ne lágyuljon el a krumpli felülete)

A saláta (?) hajszálvékonyra szeletelt lilakáposzta, jégsaláta, sonka és póréhagyma retek, kígyóuborka és egy paradicsom. Öntet: fokhagymával, sóval, borssal kikevert kefir.

Nagggyon finom volt!!! (Nekem főleg a zöldség!)


Még maradt 3 cs.comb, holnap csinálok hozzá rizset és van (üveges) zöldséges édes-savanyú mártásom. - Már vagy 3 hónapja tárolom, most elérkezett a felhasználás ideje! :)

39250. kszb (válaszként erre: 39245. - Alidamolnar)
2013. febr. 3. 13:24
Biztosan! :) mehetek én is? :D
39249. kszb (válaszként erre: 39243. - Mmacus)
2013. febr. 3. 13:21

ien, ezzel én is így vagyok.... párom cseszeget, h a kaján mennyit tudnánk még spórolni... hát, lehet, csak én is azt nézem, h érdemes-e? Pláne, h neki sajnos igen nagy hajlama van a szív és érrendszeri betegségekre, és tavaly 30 éves létére már csúszott bele csúnyán a metabolikus szindrómába (a vérképe alapján)... Olyan vérzsír értékei, meg húgysav szintje volt, h a legtöbb 60- 70 évesnek nincs olyan! Azóta szoros kontroll alatt tartom kajában, és már 3 hónap múlva a vérértékei erősen csökkenni kezdtek. Nem mindenen éri meg spórolni sajna. Így most rávettem, h nem a Zewa wc papír kell nekünk, meg nem a Zewa zsebkendő kell itthonra... Hasonló megszorításokkal is sokat lehet fogni a pénzen sztem. Nem rendelget hetente többször pizzát, nem gyors éttermekben eszik a haverokkal (sütök én itthon mindent, ha kell), illetve a menü mindig ahhoz van igazítva, h éppen mi az akciós. Csinálok rendszeresen vmi péksütit is, h ha dolgozni megy, vagy suliba, akkor csak be kelljen dobnia a táskába, és ne sokszoros áron kelljen pékségben vmi felfújt, luft pékárút megvennie, illetve, mivel tudom, h lusta szendvicset csinálni magának (sajnos elég gyakran), ezért sokszor előfordul, h először akkor eszik egy nap, amikor én hazaérek a munkából, tudom, h arra rájár, és eszik.

Nem veszek kamu, ízfokozókkal, műanyagokkal teli fűszerkeverékeket, hanem szárított fűszerekből én állítom össze azt az ízt, amit akarok. Ez is sokat jelent. Az egészségnek is, meg a pénztárcának is. Elsőre nagy beruházás, h mindenféle legyen itthon, de jócskán megtérül, hisz ezeknek intenzív ízük van, és kevés is elég belőlük. Jóval ritkábban kell 1-1 csomag fűszert megvenni, mint pár 100 Ft-ért egy alkalomra 1 csomag keveréket...

39248. kszb (válaszként erre: 39241. - Caravell)
2013. febr. 3. 13:04
sajna tudom, de leleményesség sem árt hozzá, meg ügyesség egy jó nagy adag....
39247. Guruljka (válaszként erre: 39245. - Alidamolnar)
2013. febr. 3. 12:12
Remélem, a kicsontozás után a combcsontokat is belefőzöd a levesbe! Majd kiveszed, de a csontok jó ízt adnak a levesnek is.
2013. febr. 3. 11:47
várnap=várnak
2013. febr. 3. 11:47

Sziasztok!

Kíváncsi leszek, milyen lesz a kfc-hez hasonlóra tervezett csirkém. Már ott várnap bepanírozva, lassan neki is állok sütni (fél 2-re kell a lányom miatt, mert a cukor miatt tervezett időpontban eszünk).

Panírozva is jól néz ki, vannak benne csirkemell csíkok, aztán alsó és felső combot kicsontoztam, azokat is többfelé vágtam, és szárny van még, az a rövid rész levágva (az megy levesnek majd), a szárny maga kettévágva, és így paníroztam. Amerikai káposztasaláta már kész volt tegnap, még krumplit sütök frissen.

Izgulok, remélem, finom lesz.

39244. mmacus (válaszként erre: 39242. - Anyagi)
2013. febr. 3. 09:33

Szia:)

Én fordítva: reggel gyorsan elvégeztem a dolgaimat, most kis pihenés ebédig. Már csak a hús közvetlenül ebéd előtti megsütése van hátra, hogy finom, friss legyen. Meg a húsleves leszűrése, ha majd ebédelni akarunk.

39243. mmacus (válaszként erre: 39241. - Caravell)
2013. febr. 3. 09:31

Az ézkezésen csak bizonyos szintig vgyok hajlandó spórolni. Inkább kevesebbet, de jót. Mert az egészségünk árán tényleg nem ÉRDEMES, még akkor sem, ha MUSZÁJ.

Erre valók az itt található ötletek, megpróbáljuk a lehető legjobbat kihozni a lehetőségekből.

39242. Anyagi
2013. febr. 3. 09:24

Sziasztok!Idáig filmet néztem, de most már muszáj takarítanom. Nem sok kedven van hozzá....

Aztán az ebédeltetés következik. Már kész, csak a zöldségszeletelés és a krumplisütés van hátra.

Nagyon fáradtnak érzem magam, nem is tudom mihez lenne kedvem. Még a lustálkodás sem esik jól - főleg, hogy hátul, az agyamban állandóan az motoszkál, miket kellene megtennem. A háztartás az az üzletág, ahol fel sem tűnik a munkád, de ha valamit elhanyagolsz, rögtön meglátszik... :((

39241. caravell (válaszként erre: 39211. - Kszb)
2013. febr. 3. 00:04
A spórolás meghatározója nem az érdemesség, hanem a muszáj... :(
39240. kovaevakiss (válaszként erre: 39233. - Anyagi)
2013. febr. 2. 22:06
Nagyon ügyesen vásároltál! Hétfőn én is beszerző körútra megyek, sok minden kifogyott itthon, muszáj lesz. Holnapra van mai paradicsomleves és a fagyóból jó adag pörkölt. Főzök hozzá pár szem krumplit, cékla van, sült tészta van, kettőnknek ennyi bőven elég!
39239. Ginevra01 (válaszként erre: 39191. - Edina51)
2013. febr. 2. 22:03
Igen én írtam :) A palacsintába se teszek és egyáltalán, semmilyen kelt tésztába. Lehet, furán hangzik, elsőre nekem is az volt, de aztán megszoktam, és most már az a fura, hogy ha olyat eszek amibe van. :)
39238. Anyagi (válaszként erre: 39235. - Kszb)
2013. febr. 2. 21:57

"Azért nem olyan szép a léányzó fekvése"...

Én is el szoktam költeni egy tizest a heti bevásárláskor. Lehet, hogy most nem tettem, de nincs itthon pl. tej, kenyér, krumpli, sajt, kobász. Ezeket majd holnap pótolni kell, úgyhogy kiegészül az a pénz - sajnos.

39237. alidamolnar (válaszként erre: 39234. - Ancsika688)
2013. febr. 2. 20:46

Nagyon örülök, hogy ízlik!:)

Mi is éppen ma délután készítettük el a lányommal, holnap az lesz az ebédhez.

39236. mmacus (válaszként erre: 39233. - Anyagi)
2013. febr. 2. 19:56
Nagyon ügyes voltál, mint mindig.
39235. kszb (válaszként erre: 39233. - Anyagi)
2013. febr. 2. 19:51

hát, ezt tényleg gyesen, s olcsón megoldottad!

Én már előre pityergek, mert holnap nekem is meg kell ejtenem a jövő7re valók beszerzését.... sajna nem igen szoktam 10 ezernél kevesebbet ott hagyni, ha mindent megveszek, ami nincs itthon. Most reménykedek, h sikerül. Majd holnap kiderül.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook