Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Homeopátiás szerek szemen lévő árpára.. fórum

Homeopátiás szerek szemen lévő árpára.. (beszélgetős fórum)


13. aurorasolaris (válaszként erre: 12. - T_marcsi)
2012. aug. 27. 07:51
Nagyon köszönöm a segítséged! Mi még sosem próbálkoztunk ilyesmivel, de szeretné megpróbálni, mivel sem a vényköteles, sem az anélkül kapható gyógyszertári dolgok sem használtak!
12. t_marcsi (válaszként erre: 10. - 26092879c1)
2012. aug. 27. 07:38
Nem fogok Neked magyarázkodni... úgysem érdemes. Teljesen elutasítod és ellene vagy az alternatív orvoslás ezen módjának. Elfogadom. Te pedig fogadd el, hogy van akinek segít, és van aki használja. Ennyi.
11. secret! (válaszként erre: 1. - Aurorasolaris)
2012. aug. 26. 23:12
Próbáld meg a ricinusolajat, olvastam, hogy eltünteti.
10. 26092879c1 (válaszként erre: 9. - T_marcsi)
2012. aug. 26. 21:56
Mint...?
9. t_marcsi (válaszként erre: 8. - 26092879c1)
2012. aug. 26. 21:55
Hagyjuk. Aki nem akarja, nem használja a homeopátiás szereket. Attól még van akinek beválik és használ, ezért használja. Én utóbbi vagyok. Mindenre csak homeós bogyókat szed az egész család, és sokkal hamarabb, enyhébb lefolyással múlnak el a betegségeink.
8. 26092879c1 (válaszként erre: 7. - T_marcsi)
2012. aug. 26. 21:50
A láz magától is elmúlik.
7. t_marcsi (válaszként erre: 5. - 26092879c1)
2012. aug. 26. 21:47
Ezért múlik el egy féléves csecsemő láza a homeopátiás szerektől... mert beképzeli, hogy használnak.
2012. aug. 26. 21:46

Nem tudom merrefelé laktok, de vannak kimondottan olyan gyógyszertárak, ahol működik homeopata tanácsadás. Ott biztosan megfelelő szert fognak adni. A neten ennyit találtam:


ÁRPA, JÉGÁRPA

Az árpa a szemhéj belső felszínén fellépő vörös, fájdalmas, viszkető duzzanat. A jégárpa az alsó vagy a felső szemhéj szélén lévő faggyúmirigy gyulladása.


APIS MELLIFICA 15 CH

napi 3x5 golyó

A gyulladás halványvörös, a csomó szúró fájdalommal jár, a fájdalom hideg borogatásra enyhül.


MERCURIUS SOLUBILIS 9 CH

napi 2x5 golyó

A szemhéjak összeragadnak, gennyes, zöldessárga, maró váladék jelenik meg. Éjjel a váladéktermelés fokozódik.


PULSATILLA PRATENSIS 15 CH

napi 1-2x5 golyó

A gyulladt szemhéjszélek reggelre összeragadnak, sárga váladék gyűlik össze. Hideg borogatás csillapítja a panaszokat.


STAPHYSAGRIA 15 CH

napi 2x5 golyó

Gyakran a kivörösödő szemhéjon kialakuló duzzadás, árpa megszüntetésére javallt.

5. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - Aurorasolaris)
2012. aug. 26. 21:45
A homeopátia áltudomány.
2012. aug. 26. 21:28

A többször kiújúló árpa ellen a leghatásosabb módszer a fokhagyma. Nem azt mondom, hogy kíméletes, de ha szeretné az az erős férfiember egyszer és mindenkorra letudni az árpázást, akkor nagyanyáink módszerét javaslom, ami nekem is, meg sok másnak is, de már itt a Hoxán is segített.


A szemhéjat le, vagy fel kell húzni és ferdén elvágott(mint a rúzsok)fokhagymával azt a kis középső pontocskát megcélozva be kell kenni. A szemhéjat egy kevés ideig lehúzva kell tartani, majd visszaengedni. Nem azt mondom, hogy kellemes, de ki lehet bírni....sőt ettől sokkal nagyobb dolgokat is.

2012. aug. 26. 20:54
Közel másfél hónapon keresztül szenvedtem tőle. Antibiotikumot kellett szedni az elhúzódó gyulladás miatt és kamilla teás borogatás rá. Lehetőleg minél kevesebb fény (füst) érje, ezért ajánlott ilyenkor a napszemüveg használata.
2012. aug. 26. 20:42
Én nem aloe verás cseppel, hanem magával a növény nedvével borogattam be éjjelre a szemem. Utána picit viszkető érzés, de már másnapra sokkal jobb volt és két nap múlva teljesen eltűnt.
2012. aug. 26. 20:37
Párom szemén folyamatosan kiújuló árpa jelentkezik már jó ideje. Orvos rengetegszer látta, mindig kap valamilyen kenőcsöt rá, de igazából egyik sem volt hatásos eddig. Szinte mindent kipróbált már (kamillás borogatás, aloe verás szemcsepp stb.), de nemrég neten olvastunk homeopátiás szerekről, de mi nem igazán értünk az ilyesmihez. Akinek lenne valami tippje, esetleg alkalmazott már ilyeneket, leírná a tapasztalatait, hátha előrébb jutnánk! Előre is köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook