Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leotól rendelt homeopátiás szerek fórum

Leotól rendelt homeopátiás szerek (beszélgetős fórum)


23. pymary
2010. jún. 3. 09:42

Sziasztok! Július 8.-án megyek nőgyógyászhoz, nagyon kíváncsi vagyok, h mit fog mondani. Csajok! Szerintem tartsunk össze, úgy nézem nagyon kevesen vagyunk ezzel a problémával. Én mindenképp írok ide, h mit tapasztalok!

Na, meg h az orvos mit csinál velem!

22. pymary
2010. jún. 2. 14:15
Sziasztok!Csatlakozom hozzátok! A ciklusom 26 napos szinte mindig, a havim 4-5napig tart nem túl erős, nem is görcsölök, de mielőtt megjön kb 9 napig is barnás vérzésem van, görcsölök hozzá és szúrkál a petefészkembe. Több orvosnál is voltam vele- hát ők normálisnak találják. én nem.Szeretnék gyermeket, de így gondolom nemigen lesz. Leótól megrendeltem a Bryo-t. Ez az első hónap h tüszőrepedés után szedem, de javulást nem észlelek, azért bízom benne. Jó lenne, ide tényleg valami sikertörténet, hogy valakinek sikerült a barnázástól megszabadulni, és teherbe esni. Szép napot!!
21. leonee (válaszként erre: 20. - 06ae4aa43b)
2008. máj. 14. 08:45

Ne is hagyd. A neten is meg lehet kérdezni nőgyógyászokat, hogy mit tudnak neked mondani. Én írtam az egyiknek, és vissza is írt emailben, persze diplomatikusan.

Nekem 18 éves korom előtt volt barnázás, és akkor az egyik doki adott gyógyszert, hogy megjöjjön rendesen, de amikor visszamentem, egy másik volt, ő meg azt mondta, hogy 18 éves kor előtt felesleges erre gyógyszert szedni. Nem láttam még olyat, hogy ugyanazt mondta volna 2 orvos.

20. 06ae4aa43b (válaszként erre: 19. - Leonee)
2008. máj. 13. 17:56
Mindenképpen elmegyek otthon egy orvoshoz és most nem engedem lerázni magam, amig ki nem derül miért is van ez.
19. leonee (válaszként erre: 18. - 06ae4aa43b)
2008. máj. 13. 16:58
szerintem menj el másik dokihoz itthon. a barátcserje segithet, elvileg a rövidebb ciklusokat normalizálja, de mint az egyik nőgyógyász mondta nekem, nem csodaszer. van akinek bejön, van akinek nem. Ha nem használ, akkor legfeljebb másikat kell kipróbálni. Olyan mellékhatása nincs, mint egy hormongyógyszernek, vagy más gyógyszereknek, mert ez gyógynövény. Én is csak próbálgatom, melyik jó nekem.
18. 06ae4aa43b (válaszként erre: 17. - Leonee)
2008. máj. 13. 15:49
Én pont azért akarom szedni, mert most van barnázásom. A 21-22. napon kezdődik és 7-8 napig tart. Utánna jön a "rendes" vérzés. Az orvosok meg nem foglalkoznak vele. Dokim szerint fogadjam el, h ez van, mert szerinte ez normális.
17. leonee
2008. máj. 13. 14:53
Volt akinek barnázása lett tőle, mileőtt megjött. Ha ilyen van, akkor abba kell hagyni. Nekem semmi ilyen nem volt. Egyéntől függ, hogy kinek melyik homeopátiás szer jön be.
16. 06ae4aa43b (válaszként erre: 15. - Leonee)
2008. máj. 13. 14:12
Köszi. Közben találtam egy tájékoztatót a Zafirról. Azt irják, h először 1-2 hónapig kell szedni folyamatosan, h kifejtse a hatását és utánna később elég 10-15 napos kúrákat tartani. Mindenesetre megveszem és kipróbálom. Ártani nem fog, hiszen csak tiszta gyógynövény.
15. leonee (válaszként erre: 14. - 06ae4aa43b)
2008. máj. 12. 19:56
Ez 60 szemes. a tájékoztatón az van, hogy napi 2 szemet is lehet szedni. Én 1-et szedek, mert ebben igy is több a barátcserje, mint a premensben, igy 2 hónapig kitart. A premensből 30 szem volt 2200 Ft.
14. 06ae4aa43b (válaszként erre: 13. - Leonee)
2008. máj. 12. 17:34

Köszi. Az egy havi adag volt ennyi, ugye?

Azért értetlenkedek, mert jelenleg külföldön vagyok és két hét múlva megyek csak haza. Addigra pontosan akarom tudni, h mit is vegyek.

13. leonee (válaszként erre: 12. - 06ae4aa43b)
2008. máj. 12. 17:10
Én 1930 Ft-ért vettem. Szerintem ugyanaddig kell szedni mindegyiket, hogy kiderüljön éppen az a megfelelő-e?
12. 06ae4aa43b (válaszként erre: 11. - Leonee)
2008. máj. 12. 15:04

Szia!

Mennyibe kerül a Zafir? Azt is 3 hónapig ajánlott szedni?

11. leonee
2008. máj. 11. 20:03

Sziasztok Lányok! Én még nem rendeltem Leotól,de én már próbáltam a premens, mert nekem túl hosszúak néha a ciklusaim. Én is azt láttam, hogy abban csak 20 mg bartácserje van, mig a Zafirban 300 mg. Most olyat vettem, mert árban is jobban megéri. Meglátjuk ez hat-e? A premensnél beállt a ciklusom, csak nem vagyok benne biztos, hogy a premens miatt, vagy abban a hónapban éppen 28 napos volt egyébként is. Általában év elején egyszer mindig normális. :) Nekem fiatalabb koromban volt barnázásos prbblémám, megjött 21 napra, aztán 8-9 napig tartott. Meg volt, hogy két hétig tartott, aztán most néhány éve ez nincs, hanem kitolódik. Az nekem is furcsa, hogy az orvosok ezekkel problémákkal mennyire nem foglalkoznak. Amikor elmentem tavaly dokihoz, mondtam, hogy babár szeretnénk, akkor csinált egy rákszűrést, és mondta, hogy milyen vitamint szedhetek. mondtam neki, hogy hosszabbak a ciklusaim, de nem foglalkozott vele. Most voltam egy másiknál, ő azt mondta, hogy irhat fel nekem peteérést segitő gyógyszert, ha nem akarom megvárni az 1 év próbálkozási időt. Emlitettem neki a barátcserjét, de annyit mondott, hogy szedhetem, de nem csodaszer. Ez egy kicsit tipikus..

Na jó sokat irtam. :)

10. 06ae4aa43b (válaszként erre: 9. - Dia1)
2008. máj. 9. 23:52

Sikerült megtalálnom a magyar betűket. Néha eltűnnek.

Az a baj szerintem, hogy nem az egész problémát nézik, hanem a tünetek közül kiragadnak egyet és azt gondolják, azt az egyet orvosolják. Nem értik meg, hogy engem ez mennyire zavar, hogy egy menstruáció az összes mindenféle folyással együtt majdnem két hétig tart. Van, amikor alig látszódik valami és elég egy szimpla tisztasági betét, de van, amikor majdnem olyan erős, mint a rendes vérzés. Csak nem piros, hanem barna és valamilyen darabkák is vannak benne. Én igazából attól félek, hogy egy sokkal nagyobb baj lesz belőle, ha most nem kezelik rendesen. Pl. ciszta vagy mit tudom én mi. És egyszerűen nem foglalkoznak vele. Azzal nyugtatom magam, hogy ha lenne valami ilyesmi, akkor azt az ultrahang kimutatta volna. De most a végére járok a dolognak, ha hazamegyek és rákérdezek mindenre.

9. Dia1 (válaszként erre: 8. - 06ae4aa43b)
2008. máj. 9. 18:35
Nem is értem a dokikat. Igaz én is hallottam, hogy van akinek újra felírják egy-két hó erejéig a fogamzásgátlót mert rögtön utána nagyobb az esély a teherbesésre, de annak semmi értelme, hogy pár hónapra megszünteti a barnázást és utána ha abba hagyja az ember akkor kezdődik előlről, arról nem beszélve, hogy ne mondja, hogy ennyi idő után (évek) ez normális, én is érzem magamon, hogy nem normális, hogy van amikor majd két hétig jön belőlem valami ilyesemi.
8. 06ae4aa43b (válaszként erre: 6. - Dia1)
2008. máj. 9. 18:19

En is "orulok", hogy vegre talaltam valakit, akinek ugyanaz a baja, mint nekem. Voltam orvosnal, aki azt mondta, h ne aggodjak, ez normalis annal, aki abbahagyja a tablettat. Szerintem nem normalis. Ezert is aggodok. Tuti, valami nem mukodik rendesen. Ez tudod, mint mondott a dokim? Felir ujra fogamzasgatlot es az elmulasztja a panaszaimat. Tok hulye. Viszont mivel kulfoldon elek es nem ismerek masik orvost es nem is ertem ot teljesen, mert nem beszelem nagyon a nyelvet. Ezert, ha hazamgyek, minenkeppen elmegyek egy magyar orvoshoz es elmondom a ketsegeimet.

Kerlek, mindenkeppen ertesits arrol, hogy milyen eredmenye lett a baratcserjenek! Priviben leirom az email cimem, oda barmikor irhatsz! Koszi a valaszt!

7. Dia1 (válaszként erre: 5. - 06ae4aa43b)
2008. máj. 9. 17:44
BL! Még valami, a görcsök a mensi első napján engem is nagyon megkínoznak:) csak gyógyszerrel bírom ki általában.
6. Dia1 (válaszként erre: 5. - 06ae4aa43b)
2008. máj. 9. 17:43

Szia BL!

azt nem írom, hogy végre valaki, mert nem jó ez a barnázás, de még nem találkoztam senkivel akinek ilyen baja lett volna. Nekem két éve megy ez és az utóbbi hónapokban már a 21. napon elkezdem. Nagyon utálom. MOst ugyanezt csinálom és éppen várom, hogy megjöjjön normálisan. Én már 4 dokinak mondtam a barnázást egyik sem foglalkozott vele, én kezdtem el nyomozni hogy hátha valami hormonzavar ami a tavalyi vérvételemen nem jött ki. Leótol is lehet rendelni barátcserjét 80 szem kb 3000 ft körül van + postaköltség viszont én már itthon nálunk is láttam 60 szem 1730 ft. Zafír a neve. Szóval már itthon is lehet kapni (sőt a Zafírban 300 mg a hatóanyag, amíg Leótól rendeltben 250. Ja + van a Premens nevű tabletta aminek szintén ez a hatóanyaga, viszont nem akarok hazudni de ha jól emlékszem 20 mg-os és 30 szem több mint 2000 ft. Remélem segítettem:)

Ui: nem tudom olvastad-e amit Hangyibabáról írtam, neki a premenstől elmúlt a barnázás...

5. 06ae4aa43b (válaszként erre: 2. - Dia1)
2008. máj. 9. 17:34

Szia Dia!

En is mindig barnazok a rendes mensi elott. Azota, amiota abbahagytam a gyogyszert, kb. 3 ev ota. Az utobbi idoben ehhez jo kis gorcs is tarsult. A dokim megvizesgalt. Hasi, huvelyi ultrahang es hormonvizsgalat volt. Azt mondta, minen leletem normalis es csak ugy tudja megoldani a problemamat, h ujra felirja a fogamzasgatlot. En ezt nem akarom, viszont arra nem gondoltam, h nem lenne peteeresem. Leonak egyszer atkuldtem a reggeli homersekleti gorbemet es azt mondta, minden rendben van a gorbe alapjan. Mi ez a baratcserje? Csak Leotol lehet beszerezni vagy lehet kapni valamilyen gyogynoveny boltban? Most kulfoldon vagyok, de juniusban hazamegyek es mindenkeppen veszek egy peteerest megmutato tesztet.

4. Dia1 (válaszként erre: 3. - Palenkas)
2008. máj. 9. 17:30

Szia!

A barátcserjét a ciklusban végig lehet(kell) szedni, mert a ciklus első felében a peteérést javítja a másodikban pedig a sárgatestnek és a beágyazódásnak segít(a babatervezők oldalán olvastam:))Szóval barátcserjét már a ciklus 1 napjától szedem a Bryo-t pedig csak a tüszőrepedéstől(ezt hőgörbe alapján Leóval megbeszéltem hogy mikor kezdjem) Ezt a barnázásomra szedem nagy reménnyel, remélem segíteni fog). Egyébként azt hallottam, hogy kell legalább 3 hónap mire hat a barátcserje, de ha tényleg minden rendben akkor lehet csak a természetre kell bízni a dolgot, amit tudom hogy a legnehezebb, nem foglalkozni vele és csak hagyni hagy történjenek a dolgok. Én sem tudom ezt csinálni hogy nem foglalkozom vele. A másfél év alatt volt olyan időszakom, hogy nem foglalkoztam vele úgysem sikerült, most hogy foglalkozom így se:)Ami viszont nagy erőt adott... Nem tudom Hangyibaba jár-e még az oldalra én őt olvasva kezdtem el szedni a barátcserjét. 6 év után esett úgy teherbe hogy 2,5 hónapig szedte a Premens nevű tablettát és mikroszkópozott mellette és most már lassan 4 hónapos terhes. Remélem hamarosan én is írhatok neki egy köszönömöt, hogy leírta a történetét.EGyébként te csak a barátcserjét szedet?

2008. máj. 9. 17:21
Szia, örülök, hogy válaszoltál. Igazából 2 hónapig szedtem, utána Leonak volt egy olyan javaslata, hogy az áprilist hagyjam ki, mert jók voltak az eredmények, így ne szedjek semmit, sajna megjött, ezért is érdekelne, hogy vajon szedjem-e tovább a barátcserjét, vagy váltsak másra. Te egyszerre szeded a két szert? Azt úgy lehet, s a hónap második felében mit fogsz szedni?
2. Dia1 (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2008. máj. 9. 15:49

Szia!


Én is rendeltem tőle, igaz hatásról még nem tudok nagyon beszálmolni. Ezt a ciklusomat kezdtem a barátcserjével és mivel a gyógyszer abba hagyása óta (lassan két éve, másfél éve szeretnénk babát) mindig barnázok a havim előtt gondoltam kipróbálom a barátcserje mellé a Bryo-t is. Eddig nekem mindig 28-29. napos ciklusaim voltak. Ebben a hónapban a 20. nap körül volt peteérés amin csodálkoztam is és nagyon örültem, hogy nem kezdtem barnázni már a 21. naptól ahogy szoktam. Aztán a 28. naptól megint elkezdtem ma vagyok a 31. napon. A hőm ma leesett és azt hiszem meg is jön. Ha tényleg megjön akkor annyi hatása már van a szereknek, hogy nem egy héttel előtte barnázok már hanem csak 3 nappal előtte. Hátha a következő hónap még jobb lesz. Te mióta szeded a barátcserjét?

2008. máj. 9. 11:58

Sziasztok!

Olyan teherbe esni szándékozókat keresek, akik a Leotól rendelt homeopátiás cuccokat használták, s jó hatást értek el vele. Én szedem most a barátcserjét, valóban lett érett petesejtem, de kíváncsi lennék, használt-e valaki már ovaria comp és Bryophyllum comp termékeket? Vagy egyebet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook