Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hol lehet utána nézni hogy külföldön (Skóciában) élő hogy tudja igazolni Magyarországon hogy kint él? fórum

Hol lehet utána nézni hogy külföldön (Skóciában) élő hogy tudja igazolni Magyarországon hogy kint él? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 3. 10:11
Szerintem a leghatásosabb egyébként mindenképp egy fényképes igazolvány, amin a neved és címed rajta van, ilyen a jogsi, a workers registration kártyád vagy az állandó letelepedési engedélyed, a kis kék könyv.
2011. dec. 3. 10:09

Tudod igazolni az állandó letelepedési engedélyeddel, vagy ha az nincs meg, akkor a workers registration form-mal. Bár úgy tudom, hogy már elvileg ezt nem kell az újonnan kijövőknek kitölteni, de ha régebb óta kint vagytok, vagy legalább egy éve, akkor ilyen papírotoknak elvileg lenni kéne.

A másik pedig, hogyha viszed a council tax-os papírt magaddal, azon a neved címed szerepel. Vagy ha viszed a brit jogsidat - amit kint élést követően fél éven belül ugyebár érdemes átíratni britre, szóval ennek is lennie kell, ezen is van rólad fénykép és a lakcímed.

8. hanyatka85 (válaszként erre: 7. - Aniko.k)
2011. szept. 28. 15:30
köszönöm....
2011. szept. 28. 15:29
Egyszeruen, munkaltatoi igazolassal. Ker a skot munkahelyen egy ilyen igazolast es ez a magyar hatosagoknak eleg. Jo ha az igazolason rajta all, hogy miota van ott alkalmazasban, es egy ottani lakcim bejelento kartya sem art. En is ebben a cipoben jartam, onnan tudom
2011. szept. 28. 15:19
az egyik ismerősünk most mennek haza autóval.és szept 1 től.ha Magyaroszágra mész külföldi autóval azt igazolni kell valahogyan hogy te itt kint élsz...
5. MelisUK (válaszként erre: 2. - Hanyatka85)
2011. szept. 28. 15:07

Az albiról, amiben laksz, kaptál papírt, plusz minden számla a címedre, nevedre jön, a council tax-os papír is jó. Valóban nincs okirat, hisz nincs szükség rá.

Miért kell igazolnod, hogy külföldön élsz? Én is Skóciában élek, soha nem kellett igazolnom, hogy itt élek, pedig 2006 óta kint élek. Sőt, már saját lakásom is van idekint. A magyar lakcímkártyámon pedig a régi címem van, ahol a szüleim laknak.

4. hanyatka85 (válaszként erre: 3. - Berniee)
2011. szept. 27. 12:08
a London-i nagykövetség ma zárva így nem tudjuk felhívni ma őket.De megpróbáljuk felhívni az egyik magyar okmány irodát....hátha segítenek...
2011. szept. 27. 11:52

Bevándorlási Hivatal Igazolása?

Okmányiroda?

2011. szept. 27. 11:37
mert itt nincs lakcím igazoló okirat.
2011. szept. 27. 11:37
Valaki tudna segíteni hogy hol lehet utána nézni hogy külföldön (Skóciában) élő hogy tudja igazolni Magyarországon hogy kint él?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook