Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan zajlik az államvizsgán a szakdolgozat védése? Ki mennyit készült az államvizsgára? fórum

Hogyan zajlik az államvizsgán a szakdolgozat védése? Ki mennyit készült az államvizsgára? (beszélgetős fórum)

12. fb6f18ff7a (válaszként erre: 10. - Aneth88)
2010. jún. 8. 18:25
pénzügy-számvitel szakos vagyok
11. tiata
2010. jún. 8. 15:52
Nekem tavaly volt a védésem,és belekérdezgettek,hogy mit miért írtam.Inkább egyfajta bezsélgetés volt.Nem volt vészes,igaz,tudtam mit miért írtam:):)
2010. jún. 8. 15:44
Környezetmérnök. És te milyen szakon végzel?
9. fb6f18ff7a (válaszként erre: 8. - Aneth88)
2010. jún. 8. 14:05
Milyen szakon?
2010. jún. 8. 13:43
Nekem is az nap lesz :) Vagyis nekünk úgy van,h 22-23,de a 22. a nappali tagozatosoké,a 23 a levelezősöké. Nekem 60 tétel van :S
2010. jún. 8. 13:35
Szia! Nekem jún.22-én lesz. 42tételem van, abból kapunk kettőt.
2010. jún. 8. 13:20

Szia!


Én is most fogom. Még van 2 hetem.

Nekünk kell csinálni power pointos bemutató szakdolgozatról. Ugyan úgy 5 perc lesz a szakdolgozat védéshez, utánna nekünk 2 tételt kell elmondani. A és B tételsorunk van.

ÉN nem még most kezdtem el tanulni,de van olyan tételem,amit annak idején nagyon megtanított nekünk a tanárunk,és így csak át kell olvasnom :)

Neked mikor lesz?

2010. jún. 8. 12:54
Senki más nem államvizsgázik mostanában?:)
2010. jún. 8. 12:23

oszd be, hogy hány tételt muszáj átnézned 1 nap...

hidd el én is végigtanultam az éveket, sok minden új volt, de sok mindenre emlékeztem...


kell a 6 hét sztem...de függ a szaktól, a szerencsétől, a fejedtől :-)


Férjem pl. 10 napot tanult (1 perccel sem többet) 4 év kihagyással, ahogy befejezte a sulit - akkor ment államvizsgázni) 4, 4, 5, 5 eredménnyel az ELTE jogi szakmérnöki szakán...

Erre én képtelen lettem volna sztem ha fél évig is tanulok nonstop.. :-)))

3. fb6f18ff7a (válaszként erre: 2. - Juditkecskemet)
2010. jún. 8. 12:14

Szia!

Végigtanultam a 4évet, de mégis sok mindent felejtettem. Persze sok ismerős dolog is van, de némelyik tétel teljesen ismeretlen a számomra:) Vagy legalábbis nagyon felületesen tanultuk, és nem tartottam annyira fontosnak azt akkoriban.

2010. jún. 8. 12:11

szia

mi 5 percet kaptunk hogy elmondjuk miről írtunk...(az nagyon kevés, ezért érdemes otthon az időt mérve megpróbálni elmondani). Általában az a hiba hogy az ember szinte csak a bevezetést tudja ennyi idő alatt elmondani, tehát összefoglalót kell kitalálnod a fejedben. Utána feltesznek (ált. minden tanár) 1-2 kérdést. Ennyi.


A tételek az más téma, az csak akkor megy ha az évek alatt is folyamatosan tanultál..Hatalmas az anyag, ha előtte is tanultál akkor át kell olvasni az összes tételt....én kb. 6 hetet tanultam nagyon nagyon (éjt nappallá téve)

2010. jún. 8. 12:07

Sziasztok!

Nekünk nem kell power pointos bemutatót tartani, ezért kérdezném, hogy hogyan zajlik le a szakdolgozat védése? Elmondom, hogy mit és miért írtam és utána feltesznek kérdést? A másik kérdésem pedig, hogy ki mennyit készült az államvizsgájára? Eléggé be vagyok parázva, mert csak 1hét szabit kaptam és félek, hogy nem lesz elég. Próbálok esténként munka után tanulni, de már nem fog olyankor az agyam és egyre sztresszesebb vagyok ettől? Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook