Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan ünnepeljük meg kisfiunk első karácsonyát? fórum

Hogyan ünnepeljük meg kisfiunk első karácsonyát? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. júl. 2. 04:48
Én csak emlékezem arra, hiogy milyen boldogság volt. Első fiúnk ajándékként született, Karácsonyra.
2009. dec. 5. 06:33
Örülök hogy tetszik. Pont tegnap vettük meg a fenyőt, egy szép ezüstfenyőt. Nem is túl kicsi, még a lakásban diszítésre is elég lesz. Csak nagyon félek tőle hogy ne legyen túl meleg neki a lakásban. Szívem szerint már ki is dísziteném, hadd tartson tovább a karácsony, de most lehet hogy inkább várok még vele, nehogy ne birja ki szegény fa. De az is lehet hogy valamenyire kidiszítve kiteszem a balkonra. És csak karácsonyra hozzuk be.
2009. dec. 4. 20:57
A mi kislányunk ma négy hónapos.Szerintem az első karácsony igazából a családnak emlék.De ez a fa dolog tényleg jó :)
2009. dec. 4. 20:15
Sziasztok!Kisfiam még csak 1 hónapos lesz karácsonykor.Neki érdemes valamit venni első karira vagy inkább maradjunk a hasznos ajándékoknál?(ruha, pelus, stb)
2009. okt. 3. 02:34

És olyan ötlet van hogy mi az amit még idén tehetnénk és amire majd ha nagy lesz emlékezhett?

Gondolok itt arra hogy példáúl mi azért szeretnénk most kimondottan cserepes fenyőt, mert ki fogjuk ültetni a kertbe, és remélem hogy megmarad, és akkor vele lesz egyidős a kinti karácsonyfa :D.

Más hasonló ötlet?

2009. okt. 1. 18:01
Az én kicsikémnek ez lesz a 2.Karácsonya.Az elsőt még nem igazán fogta fel szerintem,mert októberi.Idén más lesz a helyzet teljesen,minden téren.De egyet tuti fog élvezni.A csomagolópapír tépkedést.
41. enikoke (válaszként erre: 40. - Kata75)
2009. szept. 29. 18:03
Köszönöm. Épp írni akartam hogy akkor lesz 8 és fél hónapos. Ide úgy tudom nem szabad kiírjak linket, de kiírom az adatlapomra (a vonalzó főlé) a blogom címét, oda igyekszem sok mindent kiírni arról hogyan telnek napjai. És már van egy jó pár szuper cik.
40. Kata75 (válaszként erre: 38. - Enikoke)
2009. szept. 29. 17:55

Most látom, hogy még csak 5 hós a pici, és karácsonykor lesz 8 és fél.


Egyébként nagyon helyes babád van:)

39. Kata75 (válaszként erre: 38. - Enikoke)
2009. szept. 29. 17:53

Szia!


Örülök, hogy örülsz:))


Ekkora babának szerintem tökéletes lenne mondjuk a puha Clemy építőjáték, ami gumiból van, és még rágcsálni is klassz, nem csak rendeltetésszerűen játszani vele:))

Nálunk ebben a korban még a különböző hangot adó (lehetőleg szülőbarát:) fejlesztő játékok. Pl. ekkor kaptuk ajándékba az FP. kincses bödönünket, amibe eleinte csak mindenfélét pakolásztak (ekkor is zenélt), majd később már keresgették a formabedobó részeit (ekkor meg pláne:).

Karácsonykor már picit nagyobb lesz a gyerkőc, akkor esetleg egy stabil bébitaxi? Eleinte még csak Te tologatod, de egy idő után kis ügyes lesz + addig akár járássegítőnek is beválhat, és még pakolászhat is bele:) Ha jól emlékszem ebben a korban úgyis ez utóbbi volt a legnagyobb játék:)

2009. szept. 29. 17:41

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Igazán meglepődtem. Az este nem volt csak 1 hozzászólás, már szomorú is lettem hogy nem érdekel senkit :(.

Ma meg el voltunk menve nagyszülőknél kirbályra és csak most értünk haza. Jó meglepi volt.

És ha már ajándékról eset szó, 8 és fél hónapos kisfíúnak mit ajánlotok? Valami játékot biztos veszünk, hisz adigra már igazán jól kéne üljön, és nem tudom, talán már szóba jöhetnek az építőjátékok? Persze nem a bonyolultak, hanem az ilyen kockások, vagy ilyesmi?

37. pancsipanna (válaszként erre: 36. - Kata75)
2009. szept. 29. 15:41
Elég eleven és egy nagy rosszcsont, de már annyi fejlesztő játék lett kudarcra ítélve ,hogy teljesen nem tudom mi lenne a meg felelő
36. Kata75 (válaszként erre: 35. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 15:35
Nem semmi nőci lehet!
35. pancsipanna (válaszként erre: 34. - Kata75)
2009. szept. 29. 15:22

A barbikat lefejezi és szét kapja.

Tavaly kapot egy babát amerikábol aminek a feje tényleg olyan volt ,mintha igazi lett volna pár nap múlva vízbe nyomta hogy ne mozgassa anyit a szemét és a száját

34. Kata75 (válaszként erre: 33. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 15:15

Előfordul:)

Az én lányom pl. utálja a Barbie babákat.....ja, meg tavaly kapott még egy szép hajasbabát, elemes hajszárítóval. A baba valahol a tároló alján "pihen", helyette a kedvenc alvósának szárítja a "haját":)

Egy pici sírós, nevetős babája is van, azt szereti, de nem nyúzza rongyosra:)


Akkor legó is kilőve, pedig az lett volna még a következő ajánlatom. Tényleg nem könnyű:))

33. pancsipanna (válaszként erre: 30. - Kata75)
2009. szept. 29. 15:01
Vettünk mi is ilyen lányos holmikat de nem kötik le azóta már a lego fele is imit-amot van
32. Kata75 (válaszként erre: 23. - Russodebby)
2009. szept. 29. 14:54
+ a fácska is jobban bírja:))
31. Kata75
2009. szept. 29. 14:54
Most látom mennyit írtam.....bocs:))
30. Kata75 (válaszként erre: 29. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 14:53

Az ikrek 4 évesek múltak márciusban, és mi ezeket vettük/gondoltuk:

- Rékának gyerek cd lejétszó mikrofonnal (pénteken megrendeltük, holnap mehet is érte a férjem)

Egy szintén ikres ismerősünknél voltunk nyáron, és nekik már 2 éve van. Ők annyi idősek, mint mi, és imádják, persze Rékának is tetszett, szinte folyton azzal játszott.

Mellé kap pár gyerekzenés cd-t, mesét.

- Péter nagy vonatbolond, de valahogy a Thomas Take Along nem jött be (2 éve szintén karira kapta, és max 2 hétig játszott vele, azóta sem sűrűn), így lecseréljük egy elektromos/távírányítós favonatra sínpályával. Ez tuti tetszeni fog neki, mert rokonoktól egy írtó gagyi elemes expresszt kapott, és szereti, de sajnos töredeznek a sinek.....


Tavalyi ajándékok, amik nagyon bejöttek:

- orvosi táska

- nagy mágneses rajztábla (addig kicsi volt, és imádták, ez meg aztán csúcs)

- mesekönyv (ez mindig jó választás)

- Fiamnak Bob a mester és autói + szerszámok

- Lányzónak mosógép:) Azóta szülinapjára kapott egy ugyan ilyen tűzhelyet és porszívót.

2009. szept. 29. 14:31
Ti mit vennétek egy majd 4 éves lánynak akinek legtöbb játéka meg van lehetőség szerint(nem full gyerek szoba), de azért tele van kütyükkel
28. Kata75 (válaszként erre: 27. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 14:26
Bizony , muszáj őket felügyelni, mert egy nap alatt elfogyna minden édesség, és ez lenne a legkevesebb baj......
27. pancsipanna (válaszként erre: 25. - Kata75)
2009. szept. 29. 14:19
Ezt próbáltuk mi is csak másképp a fa álá szoktuk szorni ha jönnek a többi gyerköcök
26. Kata75
2009. szept. 29. 14:14

Nekünk is mű volt a gyerekek miatt, de idén igazit AKAROK:))

Mézeskalács/dió/szaloncukor/szárított narancs, citrom, vérnarancs díszekkel.

Tavaly bár csodálatosan szép volt, már nagyon "kirakatira" sikerült.....most olyan igazi, hagyományosabb fát szeretnék:)

25. Kata75 (válaszként erre: 18. - Pancsipanna)
2009. szept. 29. 14:10
Mi ezt úgy küszöböltük ki, hogy egy dobozkába annyi mézeskalácsot/szaloncukrot teszünk, amit aznap ketten megehetnek. Több nincs. Persze reggelre ismét megtelik:)
2009. szept. 29. 14:09

Nekünk müfenyőnk van a párom élőt szeretne de ez még

szavazás alatt van hogy cserepes vagy.....

2009. szept. 29. 14:08
Ez is jó ötlet. :-)
22. Kata75 (válaszként erre: 20. - Russodebby)
2009. szept. 29. 14:08
Ha van erkélyetek, akkor utánna ki lehet oda tenni, és az ablakból nézegetni. Hm?
21. russodebby (válaszként erre: 20. - Russodebby)
2009. szept. 29. 14:07
cserepes...ÁÁÁ ládás :-))
2009. szept. 29. 14:06
Talán így biztonságosabb,az tuti,h cserepes fa lesz.
19. pancsipanna (válaszként erre: 17. - Russodebby)
2009. szept. 29. 14:05
Ez nem rossz ötlet
18. pancsipanna (válaszként erre: 16. - Kata75)
2009. szept. 29. 14:04
Mi is ettől féltünk gyomor rontás vagy valami betegség lép fel aztán már ott jártunk mindenkit le kellett inteni semmi édesség a gyereknek
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook