Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék távol maradni a párom családja által szervezett kötelező összejövetelektől? fórum

Hogyan tudnék távol maradni a párom családja által szervezett kötelező összejövetelektől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2015. febr. 1. 07:38

Hat ez igy van. Oket nem lehet megbatani, engem meg..

Megprobalom elmagyarazni neki.

2015. febr. 1. 07:33
Nem terhes, hiszen ebben nott fel. Egyebkent ahogy irsz abbol az jon le, hogy a párod az aki nem tud "elszakadni" anyukája szoknyajatol, ha neki mindig ok vannak előtérben. Talan megprobalhatnad arról az oldalrol elmagyarázni, hogy háttérbe szorítva erzed magad, szeretned kettesben megélni a "nagy dolgokat"mint pl az o szülinapja meg ilyesmi. Csak a csladjarol ne nyilatkozz semmiképpen negatívan mert azt tuti rosszul fogna fel, tehat ne ugy fogalmazz hogy "nem vagyunk eleget kettesben mert mindig a családodnal vagyunk".
2015. febr. 1. 07:28

Sajnos a paromnak mindig ez az elso.

Pont februar harmadikan van a felev fordulonk, akarhanyszor szerveztem akkorra progit o mindig ugy lavirozott hogy ott talaltam magam a romantikus progi rovasara.

Igy mostanra mat nem is szerveztem semmit.

De komolyan. Mosz egy 26eves fiunak ez nem lehet terhes??

5. 37403e3af4 (válaszként erre: 3. - Hair care)
2015. febr. 1. 07:21
Hat van benne valami, mert hat társaságban nem illik a telót nyomkodni. Szerintem.neki fogalma nincs rola hogy te mit érzel, hogy nem erzed jol magad koztuk. Mondjuk a veletek kapcsolatos unnepeknel el lehetne kezdeni ezt a szeparacios folyamatot, pl megbeszelitek, hogy parod szülinapján kettesben elmentek valahova, utana valamikor meg megunnepelheti a csalad is egyutt. Viszont a karácsony meg az hasonlo unnepek csalados dolgok. Aznap nem, de utana mindenkeppen el kell menni hozzájuk is. En valahogy igy csinálnám.
2015. febr. 1. 07:16

Hát bizony nehéz dolog, mert az anyós ugy gondolhatja, hogy a főztével is "segít" benneteket.


Próbáld meg ezt a fogorvos dolgot, de ha nagy neheztelés jön utánna, akkor próbálj a férjeddel beszélni.


Mi (bár 38 éves házasok vagyunk ás nem lakunk ilyen közel az anyósomékhoz) nem tartunk ilyen sűrű találkozót.


A házasságunk előtt én pl. kikötöttem az anyósomnak, hogy karácsonykor nem megyünk haza hozzájuk (pedig csak 40 km. és az én szüleim már akkor nem éltek) mert azt ketten, majd pedig a gyerekkel töltjük, viszont a húsvét az övék. Csak születésnapot köszöntünk összejüvetel formában.


És ez az évek alatt elfogadódott:).


Nem tudom milyen viszonyban vagy a őárod anyukájával, esetleg vele is lehetne beszélni, hogy pár összejövetelből (pl vizga ünneplés) kimaradbátok)Vagy a párod tesójával, hátha Ő is unja

2015. febr. 1. 07:13

2es fel eve lakunk kulon es 8es fel eve vagyunk egyutt.

Az a baj hogy nem tudok feloldodni ott es jol erezni magam. A fiuk az informatikarol dumalnak anyom meg a konyhában surog forig. Probalok segiteni természetesen de az is csak ideig oraig tart. Ugymonf nem foglalkozik velem senki, es amikor a telefonom van a kezemben akkor legalabb olvadok. De múltkor a parom ramszolt, hogy tegyem le.

2015. febr. 1. 07:01
Szerintem kicsit próbálj meg feloldódni, megismerni őket, beszélgetni, ilyesmi. A szülők sokszor nehezen engedik el a gyerekuket :) az én apósom amikor osszekoltoztunk a párommal egy 7km-re levo faluban mint kesobb kiderult kint sirt az udvaron :D a paroddal próbálj beszelni errol, hogy jo lenne esetleg tobb idot kettesben tölteni, CSAK kettesben. Vegul is ezt csak o oldhatja meg hiszen az hogy jon ki ha te nemet mondasz.. Nehogy az legyen, hogy azt gondolják el akarod szakítani a kisfiukat tőlük :D a szülők mar csak ilyenek.az alkalmakat pedig hat..termeszetes, hogy csaladi körben meg kell ünnepelni. Miota laktok kulon?
2015. febr. 1. 06:25

Sziasztok,

Egyelore meg a szulovarosunkban elunk alig néhány utcával odébb minz parom szulei és testvere.

Na most ebből kifolyólag jo gyakran talalkozunk, ami nem is lenne olyan nagy gond, de ez mar nekem terhes.

A helyzet az, hogy anyos ragaszkodik hozza es hiv is bennunket, hogy nekik vagy nekunk a születésnapot, nevnapot, házasságiévfordulót, nehezebb vizsgat..ünnepeljük meg egyutt egy családi zabaval meg a napjan. Jobb esetben ezt sikerul egy nevnap esetén hétköznap letudni, rosszabb esetben ra megy a vasárnap.

Ket hete vasarnap anyos nevnap, most kedden parom testverenek nevnap. Kozte meg hívogat at mindenféle indokkal minket.

En ezeken nem erzem jól magam, max a telefonom nyomkodom, hogy tuleljem, de az meg milyen mar.

Ilyenkor parom is atvaltozik egy 13eves gyerekke.


Kerdes: gaz ha megprobalok valós indokokkal kibujni némelyik alol?

Most keddre pl fogorvoshoz van időpontom meg egy ismerosommel beszéltünk meg talalkat.

Ha nem egy varosban elnenk teszemazt havonta latanank egymast.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook