Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék távol maradni a párom családja által szervezett kötelező összejövetelektől? fórum

Hogyan tudnék távol maradni a párom családja által szervezett kötelező összejövetelektől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
38. emagdi (válaszként erre: 34. - Hair care)
2015. febr. 1. 09:59
egyébként meg szerintem simán beszéld meg vele, hogy neked nincs kedved menni mindig a családjához, menjen egyedül, te inkább mással töltenéd az időd addig. nem hiszem, hogy ez akkora gond lenne.
37. Hair care (válaszként erre: 35. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 09:58

Felettebb kulonos..


Eszem agaban sincs bekavarni, szeretem őket.

Csak gondolom hasonló esetekben ha nem vagyok ott, természetesen fontosabb esemenyeken igen, attól meg nem borul fel az egyensúly.

36. emagdi (válaszként erre: 30. - Hair care)
2015. febr. 1. 09:57

próbáld megbeszélni a pároddal, hogy ilyenkor te nagyon mellőzve érzed magad. az sem baj, ha ők nem vonnak be mindig a társalgásba, de legalább azt ne tegye szóvá, ha te ilyenkor valami mással próbálod magad lekötni (újság, mobil). kérdezd meg tőle, hogy véleménye szerint ilyenkor neked mit kellene tenned, ülnöd a kanapén és nézni magad elé? :))

vagy vonjanak be a társalgásba, vagy valamilyen tevékenységbe, vagy ha nem megy mindig (azért kis időre elmegy, hogy nem olyannal foglalkoznak ami téged is érdekel), akkor hadd csináljál valami önálló dolgot (pl magazin lapozgatása).

vagy ha van valamilyen konstruktív javaslata, akkor hallgasd meg. kb ennyit tudsz tenni :)

35. Miss Poppy (válaszként erre: 34. - Hair care)
2015. febr. 1. 09:54

Nem éppen az aktuális fogorvosi dologra céloztam.

Furcsa,hogy ezt szűrted le..

34. Hair care (válaszként erre: 33. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 09:52
Azzal hogy fogorvoshoz van idopontom így nem tudok egy csaladi nevnapon részt venni nem kavarok be parom es szulei kapcsolataba.
2015. febr. 1. 09:49

"Sajnos a paromnak mindig ez az elso"


Ők,a családja,és amint látom,neki nem rossz a kapcsolata velük!

Ebbe ne akarj belepiszkítani!


És nagyon illetlen dolog társaságban a mobilt piszkálni.

Örülj neki,hogy normálisak,mert ha minden igaz,ők lesznek a gyerekeitek nagyszülei....

32. Zamila (válaszként erre: 30. - Hair care)
2015. febr. 1. 09:46

Nem illik mobilozni ez tény.És az sem fair,hogy fix programot le kell mondani,gondolom azért ez nem minden alkalommal van így,csak most így esett és felbosszantott,teljesen jogosan.

Arról tényleg beszélned kellene a pároddal,hogy neked ott lenni így baromi kellemetlen,hisz teljesen kizárnak a beszélgetésből ezzel a témával.Neki illene figyelnie arra,hogy ez ne így legyen,mondjuk ezt nem is értem,nálunk azért hiába,hogy a párom szüleinél vagyunk,figyel arra,hogy jól érzem-e magam ott.

Próbálj meg anyóssal is többet beszélgetni,hátha sikerül,nincs olyan ember akit valamilyen téma ne érdekelne.Ha más nincs kapcsolj Tv-t és bambuld azt,pár órát kilehet úgyis bírni.

31. kleeri
2015. febr. 1. 09:41
találd meg a lehetőséget, hogy tudsz te is családtag lenni, akkor nem lesz gond
30. Hair care (válaszként erre: 29. - Zamila)
2015. febr. 1. 09:34

Nem arról van szo hogy nem birom ki!!

Ha egy embernek fix programja van es kesobb szolnak akkor mimdent sutba kene vagnia hogy ott légyen???

Na ne maaaa.


Es igen, nehezemre esik eddig a parom kedveert kibirtam, de a kutya se foglalkozik ott velem, csak ulok. Ha az ujsagot lapozgatom, parom ram szol. De, ok a technikai cuccokrol dumalnak a nappaliban egy asztali gep elott en meg metetekkel arebb egymagam gubbasztok a kanapen. Ekozban anyom csomagol, ahol ram nincs szukseg. Ilyenkor mindig probqlok segíteni, de valahogy ezt o csinalja, nincs benne szerepem, de azert próbálok ott lenni es hasznossa tenni magam es beszelgetni kozben. O ilyen surgos forgos, de elvezi, latszik rajta.

De igy hogy senki nem figyel ram, hozzam sem szol nem gondolom hogy hatalmas rosszat tennek a mobilommal a kezemben. Megis letolt.

29. Zamila
2015. febr. 1. 09:16
Hát sztem meg próbálj meg alkalmazkodni.Mennyi alkalom van egy évben ha 10 ember,mindegyiknek 1 névnap,1 szülinap,3 párnak,3 évforduló,van karácsony,húsvét,meg legyen vizsga évente.Ez 26 alkalom egy évben.Ennyit nem bírsz ki 365 napból?Ne legyél önző,ha párodnak ezzel okozol örömet,sztem azért ennyi az alap ami egy házasságban(hosszú kapcsolatban) meg kell,hogy legyen.
28. syria (válaszként erre: 1. - Hair care)
2015. febr. 1. 09:15

Nehéz problémát vetettél fel, megoldást nem tudok rá a te esetedben (A magaméban megoldottam.)


Az a véleményem, hogy a mai társadalom képtelen úgy élni, hogy másokat is élni hagyjon.

Amikor a munkahely tesz keresztbe, az még „hagyján”. De amikor a család amortizálja az idegeket…

2015. febr. 1. 09:10

Nem szidom, kritizalom senki csaladjat!

Jo, ha a csalad tagjai osszetartanak, torodnek, figyelnek egymasra!

26. lucusss (válaszként erre: 21. - Hair care)
2015. febr. 1. 09:08

Pont ez az !

Fogorvos után még odaérsz. Viszont előtte én még nézelődnék egy kicsit, hisz a fogorvosnál sokat kell várni :))

25. györgy55 (válaszként erre: 24. - Hair care)
2015. febr. 1. 09:03
Nem feltétlenül a nem elengedésről van szó, majd ha idősebb leszel megérted te is, fiatalon háborog minden miatt az ember. Ha idősebb leszel majd más milyen dolgok nem fognak tetszeni, de így a jó, így volt ez régen is és még sokáig így is marad.
24. Hair care (válaszként erre: 22. - György55)
2015. febr. 1. 08:55

5ember jelenleg, nev és szulinap, házasságiévforduló, sima unnepek, plusz ha semmi vadarnap du-n ott kell lenni.


Nem tudja anyos elengedni szerintem.

23. manó2000 (válaszként erre: 19. - Hair care)
2015. febr. 1. 08:51
Szerintem ezt beszéld meg a pároddal. Ha nem akarsz ne vegyél részt mindenen. A nagyobb ünnepeket ne hagyd ki, legyél te is részese, de nem kell hetente anyósozni. Az se jó!
2015. febr. 1. 08:45
Mennyi az az annyi? Olyan sok családtag van, hogy hetente ünnepeltek valamit? Örülj neki, olyankor van mit enni, nem kell főzzél. :)
21. Hair care (válaszként erre: 16. - Lucusss)
2015. febr. 1. 08:45

Szeretem oket, igy szivesen vendegul latom oket.

Paromnak mondtam hogy nekem nem jo a kedd, meg hogy ettol nem dol ossze a vilag..hát szervezzem at a talit a fogorvos utan mrg odaerek.

20. Hair care (válaszként erre: 17. - Milup2)
2015. febr. 1. 08:43

:-D Ennyi..koszonom!!


Azert azt vallja mar be valaki, ha fel8kor elmegy dolgozni, 5re hazaer, penteken munka utan estig duli, szombat egesz nap, baratokra es a saját anyukamra alug van ido, akkor ne viccelidjunk mar egy nevnappal. En tuti nem vennem fel ha tesom baratnoje a nevnapomra, vagy a menyen nem tudna kedd du atjonni. Felnott: sajat elettel.

2015. febr. 1. 08:39

Természetesen ha szuletesnap van vagy jeles esemeny meg se fordulna a fejemben hogy kuhagyom. De fogorvoshoz van idopontom, december legeljen kertem.


En nem gondolom,hogy ez barki szamara serodesre adhat okot.


Igen, csaladot is kap a parja melle az ember, tenyleg szeretm oket. De munka, haztartas suli mellett mar utolso napokban nem tudom egyszeruen atszervezni. Mindenki felnott ember, ezen nem lehet megsertodni.

18. Milup2 (válaszként erre: 16. - Lucusss)
2015. febr. 1. 08:38

Igen, ez is jó ötlet..Meghatározzátok az időpontot, aztán reménykedsz, hogy nem maradnak sokáig..

Ez tényleg amúgy így jobb lenne...

17. Milup2 (válaszként erre: 6. - Hair care)
2015. febr. 1. 08:37

Ez hogy lehet? Ha én aznap nem akarok odamenni, akkor nem megyek, főleg egy közös program rovására...

Mondd meg, aznap nem mentek oda, és kész, ha arra kanyar, akkor határozottan mondd meg, hogy most akkor az irányt vegye másfelé...

Ne viccelj már, felnőtt emberek vagytok...

Ha akar menni, menjen egyedül...

Le kellene ülni vele, s megmondani, hogy neked eleged van, hogy állandóan oda kell menni, nem érzed ott jól magad, menjen ő, ha akar, ő családja, de neked más programjaid vannak...Már elég régóta együtt vagytok, nem igaz,hogy nem érzi/nem tudja, hogy neked ez az egész állandó odamenés nem jön be...

És ne hagyd magad: igenis szervezz közös programokat, de előtte fixáld le vele, ez közös lesz, és nem a rokonokkal...Mára felejtse el a pereputtyát!!!! :D

2015. febr. 1. 08:35
Mi lenne, ha a ti ünnepeiteket nálatok tartanátok meg ? (névnap, szülinap) Meghívnád őket...(hátha nem mennének el:))
15. Milup2 (válaszként erre: 1. - Hair care)
2015. febr. 1. 08:30

Semmi nem kötelező, ha nem akarsz menni, főleg mert más programod van, akkor mondd le...Ez így normális...Főleg, hogy nem is érzed ott jól magad...;)

Másrészt én mindig azt mondtam, anyóstól jó távol éljünk, el is mentünk 60km-rel arrébb, de sajnos még ez sincs sokszor elég távol...

Szóval ha terhes az egész rokonság, próbáljatok elköltözni másik városba/faluba, bár gondolom párodnak meg pont jó így (nálunk szerencsére párom is minél messzebbre akart kerülni...)

2015. febr. 1. 08:19
én egy kicsit másképp világítanám meg a dolgokat.nem tudsz beilleszkedni a családba vagy nem akarsz? azért két hetente pár órát illene kibírnod a családjával telefon nyomkodás nélkül. Amikor párt választ az ember, családot is választ vele magának. Ha hosszú távon tervezel vele persze.Nem kell ott lenni minden nap, meg heti 2x vagy háromszor, de a két hetente látod őket a kibírható kategória szerintem
13. Hair care (válaszként erre: 12. - 3a5c305959)
2015. febr. 1. 08:10

Köszönöm!

Megyek en szivesen de tenyleg rovidek a delutanok es ha most nem fer bele, attol meg nem dol ossze a.vilag. Termedzetesen ettol fuggetlenul felkoszontom.

12. 3a5c305959 (válaszként erre: 3. - Hair care)
2015. febr. 1. 08:01
Nem ugy tunik mintha a párodnak szamitana hogy ott vagy-e vagy sem, ha ugysem foglalkozik veled. Szerintem siman kihuzhatnad magad par unneples alol. Valószínűleg a parod is rajonne hogyha nem kell neznie hogy unott fejjel nyomogatod a telefonod meg jobban erzi magat o is.
11. 37403e3af4 (válaszként erre: 10. - Hair care)
2015. febr. 1. 07:47
:D :D igaz :)
10. Hair care (válaszként erre: 9. - 37403e3af4)
2015. febr. 1. 07:44
Kar hofy nincs utt egy LIKE gomb :-)
2015. febr. 1. 07:42
Remelem sikerul, de valószínűleg elsőre nem fog. A ti unnepeitekbol viszont ne engedj. Az a tietek, a családnak semmi koze hozza. Gondolok itt a fel-evfordulotokra. Mondd meg neki: Na kedves most elmegyünk vacsizni/moziba akarhova es aztán az egesz estet az agyban töltjük :) ha van pasi aki ennek ellenere az anyját választja, akkor baj van :)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook