Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan tudnék távol maradni a párom családja által szervezett kötelező összejövetelektől? fórum

Hogyan tudnék távol maradni a párom családja által szervezett kötelező összejövetelektől? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
68. kriszta773 (válaszként erre: 62. - Milup2)
2015. febr. 1. 15:24
sosem késő lerázni a terheket, de azért jobb előbb, megspórol az ember egy csomó idegbajt :) de sokaknak azt is sokáig kell tanulni, megtapasztalni, hogy nem kell ám mindenkinek mindig megfelelni, mert elúszik a saját élete ezen
67. Miss Poppy (válaszként erre: 66. - 2cc786c515)
2015. febr. 1. 15:22

Még olyan vín nem vagyok:)


Nekem furcsa,nem erre neveltek,nem ezt láttuk(kivéve nővéremet,mert ő spec.tojik ránk)


Eddig itt mindig csak szemét,boszorkány anyósokról szóltak a fórumok,és végre itt egy család,ami hagyományos értelemben is család!

És ez sem jó...hát,majd megtanulja..

66. 2cc786c515 (válaszként erre: 61. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 15:16

...Miss... nekem is ez a kép jelenik meg lelki szemeim előtt.


A jelenlegi páromnak már sajnos nem élnek a szülei, de mindig várom, hogy a tesójáéknál lehessek.

Lehet meg kell élni egy bizonyos időt, hogy változzon az ember ebben az irányban is.... míg fiatal, addig az ő drága idejét rabolják a szülők azzal, hogy ebédre invitálják a fiatalokat.....

65. Milup2 (válaszként erre: 63. - 2cc786c515)
2015. febr. 1. 15:15
Teljesen egyetértek, saját ünnepeken jöjjenek ők, és akkor tán jobb a hangulat, mint háziasszony nem unatkozik majd, hanem pattoghat, beszélgethet, azt hív meg, akit még akar, hogy legyen kivel társalogni...
64. Milup2 (válaszként erre: 60. - 2cc786c515)
2015. febr. 1. 15:13
Én már csak abban bízom, hogy én normálisabb anyós leszek egyszer....Merthát ki tudja, kinek ki a szimpatikus..lehetek én jószívű, s kedves, ha majd a menyemnek ez is az idegeire megy..;)
63. 2cc786c515 (válaszként erre: 59. - Milup2)
2015. febr. 1. 15:13

Ebben igazad van. Bár nem fogják megérteni, hogy az elmúlt 8 év alatt nem uncsizott" a családi ebédeken?


Nincs sógornő sem akivel el tudna cseverészni, marad jobb híján a mama.

Bár én az ő helyében, a saját ünnepnapjaimat otthon tartanám meg és hívnám össze a saját és a párom szüleit. Talán élvezetesebb lenne és ő sem unatkozna mint háziasszony a családdal.

62. Milup2 (válaszként erre: 57. - Kriszta773)
2015. febr. 1. 15:11
Na hát ez az..Ekkora marha voltam én, eddig...Ez tény...És bátran írok ilyen fórumokra, mert tanultam saját hülyeségemből...Igenis, a saját életünket magunk formáljuk, s ha már van gyerek, akkor azért pedig foggal-körömmel ki kell állni...Ha kell, anyós ellen is...De persze ez nem ehhez a témához kapcsolódik..Mert azért a fórumindítónál nem ilyen vészes a helyzet..;)
61. Miss Poppy (válaszként erre: 59. - Milup2)
2015. febr. 1. 15:11

Az okára nem vagy kíváncsi?

Mert én qrvára igen!


el tudom képzelni,bevonul,köszön,ledobja magát,oszt csá...


Felőlem azt csinál ez a kislány amit akar,örüljön,hogy nem egy ge..ci családja van,hanem valószínű,hogy összetartó!


Én a héten,ma ötödjére voltam a nagyimnál,és a pasim csak egyszer merné ezt szóvá tenni,igen csak,elküldeném a búsba!

60. 2cc786c515 (válaszként erre: 53. - Milup2)
2015. febr. 1. 15:08

..lassan 8 éve már, hogy ex-anyósnak mondhatom.


Neki is voltak hibái, de sokat nyeltem is, mint ahogy majd ha nekem lesz menyem az is biztosan fog majd nyelni miattam.


De én inkább az rühelltem hogy csak enni jártunk össze, csak ha alkalom" volt. Én ez miatt háborogtam :(

59. Milup2 (válaszként erre: 55. - Miss Poppy)
2015. febr. 1. 15:06

Igen, írtam, hogy nemtom milyen az anyósa..

Ezt olvastad?

De unatkozik ott, nem foglalkoznak vele..Hát ne menjen oda..Minek megy oda, ha úgyis átlátszó papírnak nézik...


Én csak példának hoztam fel, hogy vannak nagyon rossz anyósok, enyém speciális eset, az tuti...


A fórumindító nem megy olyan sokszor szívesen oda, hát ne tegye...Menjen inkább az helyett a saját szüleihez, barátnőihez, vagy egyéb helyre, nem kell olyan helyen órákat tölteni, ahol nem akar..Rövid ahhoz az élet...

58. kriszta773 (válaszként erre: 56. - Milup2)
2015. febr. 1. 15:04
vannak olyan családok, akik zokon veszik, ha egy családtag nem megy el, nem cseszegetés miatt, hanem mert úgy érzik, nem szereti őket. de ha valakinek ennyire nem jó velük, simán megteheti, hogy csak azokra az alkalmakra megy el, amire úgy gondolja, el akar menni. lehet, hogy majd morognak a háta mögött, de megszokják. mert egyébként a csaj életében nem halálosan mindegy, hogy morognak-e mögötte, vagy sem, ha élheti a saját életét úgy, ahogy akarja? :)
57. kriszta773 (válaszként erre: 53. - Milup2)
2015. febr. 1. 15:02
szerintem meg mindenki maga alakítja az életét, már ne haragudj, de legalább akkora hülyeség tőled elviselni, tűrni valaki cseszegetését 10 évig, mint a cseszegető féltől a rosszindulat :) a felnőttség azt is jelenti, hogy az ember helyén kezeli az emberi viszonyokat, és tud nemet is mondani
56. Milup2 (válaszként erre: 54. - Kriszta773)
2015. febr. 1. 15:01

Pont azt írtam, nemtom pontosan milyen az anyósa, de ha nem érzi ott jól magát, akkor ne menjen oda..Csak mikor tényleg szükséges, s csökkentse azt az időt a minimálisra...

És azt is írtam, hogy akinek nem ilyen az anyósa, tegye össze a két kezét, mert tudom, hogy vannak jó anyósok..Sztem nem is olvastad el a bejegyzésem...


Pont ez az: ha unja ott magát, mi a nyavajának menjen oda..Ne menjen...Nem muszáj...Valszeg nem is hiányolnák ott, ha úgysem foglalkoznak vele....

55. Miss Poppy (válaszként erre: 53. - Milup2)
2015. febr. 1. 14:58

Valóban sz.r amikor valakinek ilyen az anyósa!

De itt erről szó sincs!

54. kriszta773 (válaszként erre: 51. - Milup2)
2015. febr. 1. 14:57

nem azért, de hol olvastad te ebben a sztoriban, hogy az anyós erőszakos lenne vagy bunkó? azt, hogy a tiéd esetleg olyan, nem jelenti, hogy mindenkié

szerintem csak arról van szó, hogy unatkozik az ilyen családi bulikon és jobb elfoglaltságot is tudna magának

53. Milup2 (válaszként erre: 50. - 2cc786c515)
2015. febr. 1. 14:55

Na ez az..Neked rendes anyósod van, de sajnos ez nem mindenkinél van így...:(

Akinek nincs olyan házsártos, piszkálódó, idegölő, ronda szájú, provokáló anyósa, mint nekem, akit havi 1-2-szer pár órára is nehéz elviselni, na, az sosem érti meg, milyen így az a kis idő is vele..

Nemtom milyen pontosan a fórumindító anyósa & pereputtya, de ha nem beszélgetnek vele, unja magát ott, nem érzi magát otthonosan ott, és ezt 8 év után, akkor ne menjen oda, csak ha tényleg nagyon kell..Pl. szülinapozás, karácsony....s csak minimális időre...Fél, max. 1 óra...Én is tanultam a hülyeségemből, 10 évig bírtam, most már fél éve nem megyek anyóshoz, s a gyereket sem engedem, megvan rá az okom, férjem is kiáll mellettem, de persze ő azért megy hozzá...Sajnos, vannak olyan némberek, akikhez még az unokát sem tudja az ember jószívvel odaengedni, mert ott csak a szídás meg a ronda beszéd megy....:P


Tegye össze mindenki a két kezét, akinek normális anyósa van, aki nagymamaként is odateszi magát, akit szeretni lehet, akihez bármikor mész: kedvesen, mosolygósan vár..

52. 2cc786c515 (válaszként erre: 51. - Milup2)
2015. febr. 1. 14:51
...nekem úgy tűnik, inkább sajnáltatja magát...
51. Milup2 (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2015. febr. 1. 14:48

Akinek nincs ilyen erőszakos rokona, az el sem tudja képzelni, hogy ez milyen rossz lehet....:(

Én is azt mondom, sarkára kell állnia, s mikor nincs kedve/ideje, megmondja a párjának, hogy most nem megy, és kész..nagyon úgysem hiányozhat onnan, ha nem is törődnek vele, mikor ott van...

50. 2cc786c515 (válaszként erre: 45. - Hair care)
2015. febr. 1. 14:15

Megkérdezhetem, hogy te a 8 év alatt hány db palacsintát sütöttél a mamának? Vagy hívtad át csak úgy egy kávéra?


Saját magad számára nem vagy terhes véletlenül? Mert nagyon nehezen hiszem el, hogy egy felnőtt nő ne tudjon egy témát feldobni a családnak és min. 1 órát arról beszélgetni!


Az én anyósom nagyon egyszerű és hasonlóan tűzről pattant asszony.(Szakácsnő lévén nagyon jól el tudtam vele beszélgetni a főzésről. Bár én úgy mentem férjhez, hogy tudtam főzni, de direkte főzési praktikákat kértem a mamától. És valóban jól esett neki tanítania" a menyét!) Minden család látogatás után fél óra még azzal telt el, hogy azt se tudta mit csomagoljon nekünk még, hogy kedveskedjen. Én úgy érzem nálatok is ez a helyzet.


Próbálj már valami témát találni, hisz 8 éve?? ismered őket. Legyen az virág, állat,varrás, sütés vagy mitom" én mit szeret. :)

Úgy tényleg nagy erőfeszítés ott ülni és a perceket számolni, mikor lehet(ne) már haza menni :( Sajnállak.

49. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Hair care)
2015. febr. 1. 13:22

nekem úgy tűnik, az a problémád, hogy nem tudsz beilleszkedni a családba, nem tudsz normálisan beszélgetni, érdeklődni, együtt lenni velük. csak ülsz, unatkozol és várod, hogy foglalkozzanak veled. pedig ez nem valami felületes ismerősöknél vendégeskedés, sima családi program. a hozzáállásodon csak te tudsz változtatni, szerintem teljesen természetes, hogy ünnepeket megtart a család együtt. attól még egy-egy alkalmat simán lemondhatsz, ha dolgod van, attól nem dől össze a világ


csak nem ilyen ellenségesen kéne hozzáállnod, hogy mégis mit képzelnek, nem fogsz ott unatkozni állandóan, mert amit leírtál, abból az derül ki, hogy ők egy összetartó család, és téged is családtagnak tekintenek. nem bántanak, nem csesztetnek, csak meghívnak a családi bulikba, ami számukra természetes.

48. trapiti (válaszként erre: 47. - Zamila)
2015. febr. 1. 13:02
Nálunk idővel aztán alábbhagyot... amíg pár hónapos volt a gyerek, addig anyósom meg volt őrülve hogy adjuk oda. Aztán amikor 5-6 évesen rá voltunk szorulva 1-1 hétvégi napon hogy vigyázzon rá, meg aludjon ott, akkor a havi két alkalmat is sokallta... azóta nem mondja hogy adjuk oda napokra, vagy nyaralni vagy bármi miatt... (Mondjuk a gyerek sem igényli, annyira nem foglalkozott vele soha...)
47. Zamila (válaszként erre: 46. - Trapiti)
2015. febr. 1. 12:59
Jajj ez nálunk is ment,hogy az anyósom azt számolgatta kinél vagyunk több időt :D A párom leállította.Egy idő után azt is elfogadták,hogy kettesben is akarunk időt tölteni(tehát úgy,hogy a gyerekek sincsenek velünk)és ezt az időt,csak a szülőktől tudjuk elvenni.Ezt volt a legnehezebb elfogadtatni.
46. trapiti (válaszként erre: 1. - Hair care)
2015. febr. 1. 11:12

Vannak ilyen erőszakos családok, emerek, akik ahelyett hogy a saját életüket élnék, másokét irányítják. Nekem csak az a furcsa, hogy 8 év alatt nem jöttél még rá... mindenesetre ha te nem harcolod ki hogy az időtök fölött ti rendelkezzetek, akkor senki nem fogja.

Igaz, nem lesz könnyű mert 8 év alatt már megszokottá vált...


Én pl. elmondanám, hogy ugyanannyi időt szeretnék a saját szüleimmel, testvéremmel és az ő ünnepeikkel tölteni, ahová a páromat is ugyanúgy elvárják, plusz természetesen a saját életünket is élnénk.


Miután összehaázsaodtunk, elindult nálunk is a "harc", anyósom presztizs kérdést csinált abból, hányszor vagyunk nála, hányszor az én szüleimnél. Aztán amikor jött az unoka, akkor teljesen begőzölt, percre számolta nehogy a szüleim többet legyenek vele. Nincs más megoldás, mint neked a sarkadra állni, és kialakítani a határokat, hosszú távon a kettőtök kapcsolata érdekében.

Nálunk pl. az lett anno, hogy leültema férjemmel megbeszélni, hogy nem bírom hogy minden hétvégén menni kell valahová, nekünk meg semmi közösen eltöltött szabadidőnk és még a teendőink is csúsznak... a kompromisszum az lett, hogy egyik hétvége egyik család, másik másik, harmadik otthon magunkban. Több napos ünnepeknél ugyanígy nem egyeztem bele hogy minden nap menjünk. Névnapokat nem ünnepeljük külön vacsorával, köszöntés telefonon, virág előtte/utána amikor úgyis találkoznánk. Szülinapok a legközelebbi hétvégén amikor találkoztunk, akár összevonva ha több volt közel. Ki kell alakítani egy mindenki számára élhető rendet és határokat. Ha ők nem teszik, akkor nincs mást tenni, neked kell. Ha a párod ezt nem érti meg és emiatt megromlik a kapcsolatotok akkor a 8 évért is kár volt, de legalább kiderül...

45. Hair care (válaszként erre: 43. - Zamila)
2015. febr. 1. 11:09

Valoban Írtam. Ha egy ideig pangas van megindul a husleves hadjarat. :-)

Vagy tobb palacsintat, hust, levest.. Foztem gyertek at.

44. Zamila (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2015. febr. 1. 10:58
Írta,hogy ez nem mindig hétvége,ha hétköznapra esik az ünnep,akkor hét közben tartják.
43. Zamila (válaszként erre: 40. - Roza78)
2015. febr. 1. 10:57
Hol olvastad,hogy minden vasárnap?? :O
42. Amon-Ré (válaszként erre: 40. - Roza78)
2015. febr. 1. 10:17
Így van, baromi megterhelő.. főleg, hogy az ember a hétvégén tudja inkább a dolgait rendezni, mert a hétköznap nem sok idő van rá.
2015. febr. 1. 10:15
Én nem gondolnám, hogy neked kellene mindig kompromisszumot kötni. Bár nyilvánvaló, hogy eddig csak te tetted. Itt a család részéről semmi fajta kompromisszum nem születik. Elfogadás, megértésnek a jele sincs a részükről. És nem akarlak elkeseríteni, de nem is lesz. És azt sem gondolom, hogy mindig más életét kellene élni, és más elvárásai szerint. Én elmennék a fogorvoshoz, és nem is nagyon érdekelne, hogy ezt megérti e valaki vagy sem. Ők nem fognak megváltozni, itt már csak az marad, hogy te éld az életed és ne nagyon érdekeljen, hogy mit szólnak hozzá. Tapasztalatból beszélek..
40. Roza78 (válaszként erre: 39. - Emagdi)
2015. febr. 1. 10:14
Az értő olvasást néhány embernek gyakorolni kéne :-) Azt írta HairCare hogy minden vasárnap ott kell lenniük plusz ha esemény van akkor annak a napján (hétköznap is). Ez igenis megterhelt lehet bárkinek aki dolgozik, iskolába jár, háztartást vezet.
39. emagdi (válaszként erre: 29. - Zamila)
2015. febr. 1. 10:00
26 alkalom az bazi sok, azt jelenti, hogy minden második hétvége :)))
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook