Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan tudnám este 10nél előbb elaltatni 5 hónapos babámat? fórum

Hogyan tudnám este 10nél előbb elaltatni 5 hónapos babámat? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
85. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 84. - Sylvia81)
2010. nov. 10. 14:04
szerencsére Flórám bőrén nincsenek tőle kiütések egyelőre,sztem nem is lesznek.... nem érzékeny bőrű baba:) és csak reménykedem a Johnsons áldásos hatásában....mert az mindig van...front az nem..:D
84. Sylvia81 (válaszként erre: 83. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 9. 09:50

:)


Vagy csak a front tette meg a hatását... Kisebbikem is sokkal többet aludt a napokban.

De neked legyen igazad! ;)


Bááár, én nem szeretem a Johnsont.

2010. nov. 8. 21:15
no... fejlemények: a Johnsons aromás babafürdető hatásos,nekünk legalábbis bevált.. jobban alszik tőle a leányzó:)
2010. nov. 4. 12:30
:)
2010. nov. 4. 10:25
mellszívóm nekem is van de csak eleinte kellett, főleg a kórházban, otthon nem. 2-3 hónapos koráig pedig 2hetente vittem a védőnőhöz mérésre a gyereket, majd onnantól havi 1x 1éves kora után elég negyedévente, félévente mérni. na ilyen szoptatós párna, szék meg ringatós ágy nálam pénzkidobás kategória, ami abszolút fölösleg. én a hordozókendőt tartom jónak, nekem bejött, meg kaptam pólyát ajándékba és eleinte nagyon jó volt a kicsit abban altatni, meg abban könnyebb megfogni és tartani amíg picikék+ őszi baba volt és télen melegen tartja éjjel a gyereket
80. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 79. - Jozsi.38)
2010. nov. 4. 09:02

mellszívót mondjuk én vettem, és nem is jött rosszul,mert babunak szájpenésze volt és a mellemre is ráment.. így addig mellszívóval fejtem a tejet,és azt adtam neki.. de sajna akkor csappant meg a tejem,mert azzal kevesebbet tudtam leszívni,így kevesebb is termelődött...majd elapadt:( mérleget meg úgy béreltem,1300Ft/hó :D 2-3 hónapig volt meg.. az azért jó volt..:)

de pl szoptatós párna,szoptatós szék,ringatós ágy minek? nem erre van az anya?:D

2010. nov. 4. 08:20
hál istennek a védőnő abba nem szólt bele hogy miket vegyek a gyerekeknek:) valóban vannak felesleges dolgok amiket kár megvenni szerintem, pl babamérleg, heti 1x elég mérni mert csak idegesíti magát az ember, mellszívó mert lehet hogy pont annyi tej lesz vagy pótolni kell, és még lehetne sorolni
78. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 77. - Jozsi.38)
2010. nov. 4. 08:09
:D egyik ismerősöm azt mondta(mondjuk ő még csak 32 hetes várandós) hogy ő már most felhúzta magát,úgyhogy ő nem is hallgat a védőnőre... pl mert olyan dolgokat akarna velük megvetetni,hogy áhhh... 1. kinek van arra pénze, 2 mással is lehet helyettesíteni,ha kreatív az ember 3.lehet nincs is rá igazán szükség..
2010. nov. 4. 08:05
én úgy láttam mindkét gyereknél, hogy az a jó amit maguknak csinálnak, illetve ki kell tapasztalni, mit szeret a baba. a védőnőn én is felhúztam olykor magam :)
2010. nov. 4. 07:48
még 1 óra...:D :(((
2010. nov. 4. 07:48
.
74. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 73. - Sylvia81)
2010. nov. 4. 07:47
naja:D már az orvosokon meg a védőnőkön se lehet kiigazodni:D egyik szavuk üti a másikat:D bírom az ilyet... mi meg találjuk ki,hogy akkor mi is a jó és mi nem:D
73. Sylvia81 (válaszként erre: 71. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 4. 07:42

Nem túl egészséges a gerincének, azt mondják, mert ugye abban az előredőlős pózban is görnyed...

bár, egy másik nézet szerint meg az anyaméhben is összegömbölyödve vannak...


Tudja fene. :S

2010. nov. 4. 07:29
amúgy az egyik szemem sír, a másik meg nevet...pici lányom ma 8:48-kor hivatalosan is betölti az 5.hónapját, és kezdjük meg a 6.-at... Úristen,hogy szalad az idő:( holnap kopogtatnak az ajtón, és már megakarják kérni a kezét:D áhh...:) Örülök,hogy már ekkora... de mégsem, mert túl hamar elment ez az idő:):(
71. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 68. - Sylvia81)
2010. nov. 4. 07:27

a félülő pózt a védőnő javasolta,azt mondta 45° az nem árt neki.... amúgy az ültetés általában úgy zajlik ahogy írtad, nekem dől,és nézegetünk,gyerekverset "tanulunk"(én mondom,ő hallgatja,és vagy érdekli vagy nem:D)

meg van olyan,hogy párom ül az ágyon,hátra dől,picurit meg maga felé fordítja és a combjának támasztja... ilyenkor van hogy leányzó fogja magát, és megpróbál előre dőlni(nem véletlenül dől előre,mert nem húzza előre semmi, ő maga megfogja a rugija szárát,és előre húzza magát:D) na ilyenkor akkor mi van?? :) ezt akkorhagyhatom? vagy akkor ezt is felejtsük el egyelőre??

70. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 69. - Jozsi.38)
2010. nov. 4. 07:22
köszönöm:)) figyelek ígérem:)
2010. nov. 4. 05:22
nem kell félned, ebben a korban ez normális szerintem. a kicsi 6 hónap után tanult meg forogni rendesen, igaz ő 1hónappal előbb született a vártnál, járni még egyedül nem tud, de nagyon virgonc és villámgyorsan mászik. csak arra kell figyelni, hogy mindkét oldalára forduljon, ne csak az egyiket használja
68. Sylvia81 (válaszként erre: 64. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 3. 23:22

Ne ültesd!!! Nem szabad.

Kitámogatni, megtámasztani, és úgy ültetni meg aztán főleg nem. Talán még az az egy póz elmegy, ha az öledben ül, neked háttal, és nekeddől. De akkor is érezned kell, hogy egyenes-e a gerince? Ha púpos, akkor nem jó, úgy nem szabad hagyni.

A félülő pózzal meg az a baja, hogy azt semmi nem indokolja... Merthogy ha feküdni kell, az okés. Ő ülni is szeretne ugye. Na de félülve??? Pff...

Dorina is próbál felülni a félülésből, de hát az a csúúúnya öv mindig megfogja. :D

67. Sylvia81 (válaszként erre: 65. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 3. 23:19

Nem kell parázni szerintem. Kiara sem fordult még át akkor, aztán 13 hónaposan meg elindult. Jó, tudom, van gyerek, aki 9 hónaposan megy, de még a 13 sem késő...

Ezektől a KELLektől meg ki tudnék futni a világból... :)

2010. nov. 3. 22:45
amúgy dolgozik nagyon a drágám... oldalra fordítottuk, már majdnem hasra..és úgy visszafordult a hátára..:D meg hátról elfordul mind 2 oldalára... még picit küzd és tökéletes lesz:D ügyeskedik a kisasszony:)
65. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 63. - Jozsi.38)
2010. nov. 3. 18:55
a miénk egyelőre oldalra fordul csak el... hátról hasra és fordítva még nem.. de a dokinő azt mondta h 6 hónapos korára tudnia KELL fordulni... :S most akkor aggódjak vagy ne??? :S
64. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 62. - Sylvia81)
2010. nov. 3. 18:54
na jah...ismerős... nem is tudtam, hogy a gerince miatt is fontos... akkor lehet azért nem tartja magát szépen,ha ültetem(persze fogom és csak kis ideig ül)mert nem hasal sokat és nem tartja úgy a gerince? mert elüldögél ő...csal elég furcsa a tartása akkor... meg van hogy etetem, és a vége felé már ugrál... de ha lefektetem az ágyra eszik tovább,ezért arra gondoltam,lehet a háta nem bírja a fél ülő pózt... nem tudom...
2010. nov. 3. 10:22
áhh ugyan :) a két gyerek közül egyik se szeretett hason lenni és semmi bajuk nem lett belőle :) ha hasfájós baba akkor pláne utálja. attól még megtanul forogni felülni stb. ezért nem kell félni
2010. nov. 3. 10:03

Pár percig elvan, de aztán nálunk is jön a sírás...

Jó fej volt múltkor a doktornő, mert elkezdte mesélni (persze németül, anyós meg alig fordított valamit), hogy amikor ébren van, legyen sokat hason, mert úgy alakul ki az a gerincív, ami az üléshez kelleni fog - köszi, ezt én is tudom, de nem fogom hagyni a gyereket ordítani! De ezt nem mondtam neki... :)

61. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 60. - Sylvia81)
2010. nov. 3. 08:53

háhááááááá:D Flórám is utál hasalni... ezért egy darabig nem is tartotta a buksiját... most már tartja,de 5 percnél tovább nem szeret hasalni...utána jön a sírás... :S

jajj,akkor ti még jobban az elején vagytok,mint mi:)

60. Sylvia81 (válaszként erre: 59. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 3. 08:41

Vasárnap lesz 4 hónapos. :)

Azzal "szenvedünk", hogy végre legyen el hason is. De hát nem akar.

59. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 58. - Sylvia81)
2010. nov. 3. 08:04

miért amúgy mennyi idős???:)

nem tudom...én lányom mostanában nagyon álomszuszi:D hát,apja lánya e téren:D tegnap ő séta alatt sem aludt,pedig a friss levegő elnyomja általában.. akkor úgy voltam,de jó..ébren marad kajcsiig... a fenét.... hazajöttünk,picit még elvolt,és annyira álmos volt,hogy ki is dőlt:)

58. Sylvia81 (válaszként erre: 56. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 2. 13:02

Hehe, akkor az én kisebbikem már 7-8 hónapos. :DDD

Este 9kor elalvás cicin, általában 10-fél 11kor teszem az ágyába (előbb is próbálom, de gyakran felébred, és kezdjük előlről), reggel 7ig nyomja, közben hajnalban 1 gyors szopi.

Napközben csak szopikor szunyókál el, de sosem alszik, csak max. fél órát, vagy annyit sem, ha gyorsan lerakom a karomból.

Délután 4 és 6 között alszik, mikor Kiarával sétálni/vásárolni megyünk.

Ez tutira nem több 13-14 óránál, sokszor még kevesebb is.

57. Sylvia81 (válaszként erre: 52. - 0b3a2e43a1)
2010. nov. 2. 12:55

Lógjon csak a gyerek az anyján!!!


Kiarám még másfél évesen is olyan szinten ragaszkodott hozzám, hogy ha az apja ott volt, de hosszabb időre eltűntem, éktelen ordításba kezdett!

Még nem volt 3 éves, mikor megszültem Dorinát. Lazán vette, hogy csütörtökön bementem szülni, és csak vasárnap mentem haza! Sőőőt, hétfőn anyós elvitte Zegre 1 hétre! És egyszer sem sírt, hogy nem vagyok ott, bár igaz, hogy naponta 2-3szor beszéltünk.

Sógornőm kislánya meg már félévesen bébiszitterre volt bízva, mert sajna dolgoznia kellett. 1évesen magánbülcsibe került, 3évesen óvodába. DE!!! A mai napig (5 éves), ha anyósnál kell aludnia, este sírás van, hogy nincs ott az anyukája...

Mindkettőnknél adott élethelyzet miatt alakult így, de ha lehetne választani, vajjon melyik a jobb???

56. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 51. - Jozsi.38)
2010. nov. 2. 12:44
hát nem tom...ilyen picurinak én tudomásom szerint még napi 16 órát kellene aludnia kb... szóval összesen 8at fent lenni... na akkor ha napközben is alszik 1 vagy 2 órát, akkor azok közt hol van az 5 óra???:D engem anno leszidtak a kórházban,mert azt mondtam a gyerek túl sokat alszik...:D azt mondták az a dolga... 2 hónaposan napi 18at, majd egyre kevesebbet,kb havonta 1-1 órával kevesebbet kell aludnia... akkor mi helyben vagyunk...:) nem a napközbeni alvással van amúgy sem bajom... csak az estivel,ha túl későn van... én nem tudom...de nem hagynám és nem is fogom a gyerekemet szenvedni hagyni,hogy ne aludjon... Te mit szólsz amikor valamiért nem hagynak aludni? te sem örülsz neki...de te legalább tudod miért kell fent lenned.... ő 5 hónaposan még nem érti...csak azt érzi hogy nagyon fáradt és álmos... na mindegy...nem ragozom:D .
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook