Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudnám bővíteni a vásárlói kört,ha most kezdtem Oriflame-mel foglalkozni? fórum

Hogyan tudnám bővíteni a vásárlói kört,ha most kezdtem Oriflame-mel foglalkozni? (tudásbázis kérdés)

15. Eperfej (válaszként erre: 14. - Havasigyopár)
2012. ápr. 8. 11:08
Te mióta csinálod? Mennyire megy neked?
2012. ápr. 1. 07:53
Nem könnyü dolog,sokan vagyunk forgalmazok és egyre drágábbak a termékek.
2012. márc. 30. 17:22
Edzőteremből múlt héten felhívott egy nő, hogy megtalálta a katalógust és rendelt krémeket, amik most akciósak. 2500 Ft-nyi rendelés összejött. Mindig agyalok, hol lehetne még terjeszteni. :)
12. Eperfej (válaszként erre: 11. - Icuri)
2012. márc. 30. 17:20
Kis mintákat, előbb illatból szerzek be. A következő rendeléssel lesz 24 db mintám. Aki nagyobb összegért vásárol (3000 körül), az kap ajándékot is tőlem.
11. icuri
2012. márc. 30. 14:26

Szia!

Volt munkahelyemen az egyik kolléganő hozott be sok Oriflame-s terméket. Persze mind a sajátja volt (tehát ebbe előbb bele kell fektetni a pénzt) és ott mindenki megnézhette, megszagolhatta, kipróbálhatta. Mindegyikből fel volt bontva egy. a parfümökből, rúzsokból mini kiszerelések voltak. Mindenki szagolt, meg kent magára mindent és lett forgalma is.

Másik esetben pedig kérdőíveket osztott ki, könnyű kérdésekkel.A nyeremény egy, a szponzor által is támogatott sminkes tanácsadás volt. Persze mindenki nyert, felhívták telefonon és el kellett menni a szponzorpontba, ahol persze mások is voltak és ingyenesen csináltak egy felmérést, hogy kinek milyen az arcbőre, bőrtipusa. Plussz kapott egy arctisztítást, masszírozást. És persze mindent meg lehetett nézni, kipróbálni. Én is ott voltam, nagyon élveztem.Utána megint kérdőív. Igaz nem lépett be senki az Oriflame-be, de sokan maradtak vevői.

10. Eperfej (válaszként erre: 9. - Szandra.v)
2012. márc. 29. 16:06

Segít, amiben tud, ad tippeket is, de a nagy részét nekem kell megcsinálnom, nem neki.

Most annak örülök, hogy a start programból meg teljesíteni fogom a 2. lépést, meglesz a 70 BP-m. :)

Te hol tartasz? Mikor kezdted?

2012. márc. 29. 08:50

Eperfej,


jó sok munkát fektettél bele... Gratulálok :)

Légy türelmes szerintem, ne hajts a gyors haszonra, a nagy megrendelésekre az első hónapban rögtön... Jó munkához idő kell. Apró lépésekben haladj. Neked is kell egy tanulási folyamat, megismerni az értékesítési technikákat (ha még nem foglalkoztál ilyennel), a termékeket (nagyon fontos).

Én is most lettem oris, s bár nem a haszonért csinálom elsősorban, de nagyon élvezem. Sokat foglalkozok vele, igyekszek tanulni, fejlődni, a kevés vevőm (közeli barátaim) igényeire figyelni, ajándék termékeket biztosítok nekik... Saját részre is vásárolok, mindig megmutatom az új szerzeményeimet mindenkinek, ezzel is ösztönzöm őket :)


A szórólapok biztos hasznosak, de szerintem ezeknél a dolgoknál fontosabb a személyes kontaktus, az odafigyelés a másikra. Egy szórólapra csak az fog felfigyelni, aki egyébként is érdeklődik, szereti az oriflame-es kozmetikumokat (Lehet, hogy új szépségtanácsadót keres, akkor talán fel is fog keresni téged)...

Én is posztolok folyton Fb-n termékekről, akciókról, de semmit nem érek vele! Egy ismerős sem írt még rám, hogy érdeklődik...

De a klub jó ötlet lehet :) mert az nem csak a saját közösségednek szól, és célzottan megtalálhatják olyan emberek, akik keresik...


Ötletem sajnos nincs számodra, hiszen én is kezdő vagyok.

Viszont a szponzorod nem nyújt kellő segítséget?? Ez baj... :(


Sok sikert a munkádhoz!

2012. márc. 21. 12:09

Egyenlőre nem sok a rendelés, már nem tudom, mit csináljak.


Csináltam szórólapot, vittem edzőterembe is. Rá is van írva, hogy aki 3500 Ft felett vásárol, az kap ajándékot, de onnan még senki nem jelentkezett. Fodrászhoz nem igen járok, de van egy ismerősöm, akinél voltam nem régen, ott meg már van Oriflame-mel foglalkozó. Munkahelyen nem sok esélyt látok, mert rengeteg az Avonos és ma tudtam meg, hogy az egyik munkatársamnak a lánya is Oriflame-es és azt hittem, hogy csak valami ismerős által hordja be a katalógust. Facebookon, iwiwen is csináltam klubot, üzenőfalra folyton teszek ki valamit. Vaterán állítólag nem éri meg, csak akkor ha nagyon olcsón adok el. Hot-dogon is fent vagyok már.

Nagyon tetszene, ha tudnék ezzel foglalkozni hosszútávon és sikeresen. Mit tudtok esetleg tanácsolni, mit tegyek?

7. Eperfej (válaszként erre: 6. - Porzellanpuppe)
2012. márc. 1. 19:10
Írtam üzenetet. :)
2012. márc. 1. 18:27
sikerult megnezned azt a szajfenyt amit kerdeztem:))
5. porzellanpuppe (válaszként erre: 4. - Eperfej)
2012. márc. 1. 18:26
nem is kell..ensem jutottam be korhazba bankba stb...de pl munkahelyed?mi meg tudod mit csinaltunk bar lehet ez neked ciki de tolunkk nagyon vasaroltak mentunk hazrol hazra ...aki akart rendelt nem ismertuk oket de tenyleg rendeltek sokan:)
4. Eperfej (válaszként erre: 3. - Havasigyopár)
2012. márc. 1. 16:57
Köszi! Megpróbálom, de sajnos a "felsőbb" körökben nem igen van ismeretségem... :(
2012. márc. 1. 06:34
A baráti körödbe menj,ahol sokan dolgoznak,korházak,fodrászok,bárban,bankokban.
2. porzellanpuppe (válaszként erre: 1. - Eperfej)
2012. febr. 29. 23:54
en amikor meg avonoztam akkor nyomtattunk ki plakatokat tel szammal meg h mien ajandekokat kaphatnak ha vesznek vmit mert ezt az emberek megjegyzik:) meg beadtam 1 fodrasz szalonba nah hat ott aztan vettek am....baratnom ott dolgozott s ugy meglehet ezt oldani s veszik mint a cukrot:))
2012. febr. 29. 21:37
Igaz, nagyon kevesen vannak/lesznek vevők, de szeretnék többet értékesíteni, nem csak saját célból léptem be. Milyen megoldást tudtok ajánlani, amivel bővülhetne a vevők száma? Valahol lehet hirdetni, hogy én ezzel foglalkozom, esetleg kitenni valahova egy katalógust, egy reklámot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook