Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan találd meg az igazit avagy a társkeresés anatómiája fórum

Hogyan találd meg az igazit avagy a társkeresés anatómiája (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
2018. aug. 15. 07:00
Jó belátom én voltam a naiv és hiszékeny gondolhattam volna már az elején is hogy miattam nem fogja letenni egyiket se. Hogy is tudná letenni amikor már 11 éve szívja azt a büdös bagót. Csak az a baj hogy megszerettem mikor megláttam azonnal beleszerettem.
63. Százas Evelin (válaszként erre: 61. - 9f9aa0ac88)
2018. aug. 15. 06:55

Én egy ilyen alkalmi iszogatást bőven el tudnék tolerálni, főleg ha látnám hogy nem fokozódik, meg tud a pasi állni annyinál. Hát egy kis sört azért nem szabad sajnálni tőle.

A dohányzás sem zavar, most én is dohányzom, de akkor sem zavart amikor én 12 éven keresztül nem gyújtottam rá.

Háklisabb természetű hölgyek viszont ne ilyen partnert próbáljanak megjavítgatni. Nem fog menni.

62. 470f3db6de (válaszként erre: 59. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 06:53
Az alkohollal nincsenek annyira gondok ő nem minden nap iszik főleg miattam nem. Csak akkor szokott ha netán sokat veszekedünk vahy pedig valami rossz történik az életében vagy a munkahelyen ilyesmi. De nem napi szinten iszik. Csak van amikor megkívánja a sört mint a legtöbb férfi. Mert sokan söröznek bár én nem tudnám meginni az egyszer biztos.
61. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 59. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 06:23
Bizonyos kor után nem valójában nem várható el,hogy megváltozzunk,megváltoztatni meg különösen nem tudjuk őket.Mert ugye nekünk is vannak hibáink? Bizony vannak.Igazad van.ennyi élettapasztalat után már az elején tudni kell szerintem,hogy összeilletek vagy sem.Alkalmazkodni,de nem megalkudni.
60. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 55. - Gabi0206)
2018. aug. 15. 06:20
igaz
59. Százas Evelin (válaszként erre: 58. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 06:00

Marika, ebbe egy nagy marhaság volt belemenni. Ha ennyire nem tolerálod ezeket a rossz szokásokat, nem lett volna szabad elhinned, hogy majd a te kedvedért abbahagyja bármelyiket is.

Sablonnak tűnik, de igaz: nem lehet egy másik embert megváltoztatni, vagy elfogadod olyannak amilyen, vagy nem kezdesz vele.

Más kérdés, ha csak melletted válik alkoholistává, olyan is van. De ha már eleve iszik, kár volt azt remélni hogy megváltozik.

Csak romlani fog a helyzet, nem pedig javulni.

Ez a súlyosabb kérdés, mert a dohányzás randa dolog ugyan, de nem befolyásolja a párkapcsolatot. Abban a formában igen, hogy te veszekszel miatta.

De az alkohol az nagyonis befolyásolja.

Szakítani kellene, és keresni egy nem ivó, nem dohányzó valakit, - attól még lehet az is egy szemétláda. :-)

58. 470f3db6de (válaszként erre: 54. - Amaunet)
2018. aug. 15. 05:44
Hát ez jó kérdés még magam sem tudom. A mostani párommal is azért vagyok együtt mert ő sokáig könyörgött nekem hogy jöjjek vele össze. Én pedig kezdettől fogva visszautasítottam 2 dolog miatt. Ő elmondta magáról hogy cigizik és iszik is. Én meg mind a kettőt utálom. Elhitette velem hogy miattam leteszi az italt főleg de a cigit azt nem ígéri meg. És hát sajnos én elhittem neki bedöltem a hazugságainak. Mondanom se kell hogy azóta sem szokott le se a cigiről se az alkoholról. Bár inni nem minden nap iszik csak néha megkívánja a sört. Én már nagyon sokat türtem neki mióta vele vagyok. Főként a cigi meg néha a pia miatt vitázunk. Én soha nem fogom elfogadni hogy dohányzik ezt ne is kérje tőlem.
2018. aug. 14. 21:25
Ne akarjad görcsösen keresi az "igazit" ,mert olyan nincs.Bizzál a sorsban,mert engem az vezetett az én kedvesemhez.Szerelem az első látásra.
2018. aug. 14. 19:57
Érdekes téma, habár nem látok nagy minőségbeli különbséget egy nagy Ő vagy egy igaz barát között, maximum a nagy Ő-vel valamikor lefekszik az ember. A párkeresés egy nagy piac, legtöbben a szebbik arcukat mutatják, ez normális. Az ember annyit tehet, hogy a lehető legkevesebbet kamuzik, mert az a baj, hogy utána ahhoz kell igazodni, aztán reméli, hogy a másik is hasonlóan gondolkodik...
2018. aug. 14. 19:05

Én egy kapcsolatban már kezdettől fogva magamat adom, és ezt várom el a másiktól is. Azt szoktam mondani, ne raboljuk egymás idejét feleslegesen. Általában egyet is értenek velem.

Szerintem ha valakinek bejövök így is, hogy kezdettől önmagam vagyok, az megérdemel egy esélyt tőlem.

Sokkal hamarabb kiderülnek íhgy az esetleges problémák, eltérések, nincs hónapokig tartó kampányidőszak. Nincs nekem ahhoz már türelmem. Sok emberen eleve észre lehet venni, hogy megjátssza magát. Az ilyeneket nem tudom komolyan venni.

54. Amaunet (válaszként erre: 49. - 470f3db6de)
2018. aug. 14. 18:49

Az is érthetetlen számomra, hogy hogyan tudsz olyanokat beválogatni, akik szöges ellentéteid?

"Általában olyanokat fogok ki akik nem illenek hozzám szinte mindenben az ellentéteim. A mostani páromat is társkereső csoporton keresztül ismertem meg. De sajnos már vele is csak a gondok vannak."

De miért ismerkedsz ilyenekkel? Ha tudod, hogy nem megfelelő neked akkor miért ismerkedsz vele?

53. Amaunet (válaszként erre: 49. - 470f3db6de)
2018. aug. 14. 18:46

Azt írod, hogy társkeresőn ismerkedsz, és rögtön, mindent elmondasz magadról. Miért?

Miért bízol első látásra meg mindenkiben?

Légy egy kicsit bizalmatlanabb, és fokozatosan ismerjétek meg egymást!

Azt írod, hogy a jelenlegi párod két hónap után mutatja önmagát. Két hónap biztosan nem elég arra, hogy megismerj valakit.

Nem kell az első randit követően eldönteni, hogy együtt akarsz élni vele vagy sem.

Ezért kérdeztem, hogy mennyi az a kezdeti időszak.

52. Érdekes73 (válaszként erre: 51. - 470f3db6de)
2018. aug. 14. 18:26
Miket például ?
51. 470f3db6de (válaszként erre: 50. - Smirnoff)
2018. aug. 14. 10:11
Ez így igaz ahogy mondod. Már az elején tisztázni kell mindent.
50. Smirnoff (válaszként erre: 47. - 470f3db6de)
2018. aug. 14. 10:09
Én sem árulok zsákbamacskát. Ha valakinek nem tetszik, amit lát, levélben le mielőbb. Akik olyan tippeket adnak, hogy nem kellene elmondani ezt meg azt, azok mind azok, akiknek idővel rendre csalódnak, vagy csalók, akiknek otthon szemét hunynak.
49. 470f3db6de (válaszként erre: 48. - Amaunet)
2018. aug. 14. 10:05
Most nem azon van a hangsúly hogy mennyi a kezdeti időszak én már az ismerkedés elején letisztázok mindent elmondom magamról hogy milyen vagyok mik azok a dolgok amilet nem szeretek egy pasiban pl meg ugye elmondom a rossz tulajdonsagaimat igyekszek mindent elmondani magamról. De ők sajnos nem őszinték velem. Egyik párom se volt az. És csak egy kis idő elteltével mutatatták ki hogy milyenek is valójában. A mostani párom pl hamar megmutatta a valódi arcát már 2 hónap után.
48. Amaunet (válaszként erre: 47. - 470f3db6de)
2018. aug. 14. 09:46
És mennyi az a kezdeti időszak?
47. 470f3db6de (válaszként erre: 38. - Amaunet)
2018. aug. 14. 05:45
De igen mint mindenki csak annyi különbséggel hogy én már a legelején öszinte vagyok mindent elmondok magamról tisztázom már az elején a dolgokat hogy ne érje meglepetés a páromat. Én a rossz tulajdonságaimat mondom el általában először meg úgy alapból hogy milyen vagyok. Nálam az első az őszinteség.
46. Smirnoff (válaszként erre: 45. - Throne3)
2018. aug. 13. 23:48
Az biztos, hogyha olyan periódusában van az ember, hogy nem nyitott a lehetőségre, hogy elkötelezte magát, akkor nem is fogja.
45. throne3 (válaszként erre: 41. - Amaunet)
2018. aug. 13. 22:57
Tehát mikor az ember megérik, akkor "jönnie kell", és "jönni is fog" a igazi love?
44. Érdekes73 (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2018. aug. 13. 21:49
kolléga ne :9 kimaradt
43. Ildi
2018. aug. 13. 21:47
lusta vagyok keresni, találjon meg Ö engem:D Szal nem keresek görcsösen, majd jön ugyis.
42. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 6e23363a1d)
2018. aug. 13. 21:45
Vannak a cikkben jó gondolatok de szerintem is lehet ismerkedni bárhol ( jó persze kolléga főnök legyen )és igenis fontos a külső és az erős fizikai vonzalom. Nem kell hogy a Mariskának is bejöjjön de számodra legyen dögös :)Hiába rendes meg értékes ember vki ha az is zavar ha a kezed megfogná...
41. Amaunet (válaszként erre: 40. - Throne3)
2018. aug. 13. 21:19
Ez minden embernél más. Fel kell dolgoznia az előző tapasztalatait, megváltoznak a külső tényezők. Mindenki más utat jár be, ki tudja mikor érik meg az első vagy egy újabb kapcsolatra.
40. throne3 (válaszként erre: 39. - Amaunet)
2018. aug. 13. 20:19
Például milyen élethelyzetnek és körülménynek kell ahhoz megváltoznia, hogy az illető már ne arra az emberre legyen nyitott, akit nem tud megszeretni, hanem arra, akit meg tud?
39. Amaunet (válaszként erre: 36. - Throne3)
2018. aug. 13. 19:53
Itt arra gondolhatott a költő (bocsi, Andilaci:)), hogy meg kell ahhoz változnia az élethelyzetnek, a gondolkodásnak, hogy pont arra az emberre legyen nyitott, akit meg tud majd szeretni.
38. Amaunet (válaszként erre: 31. - 470f3db6de)
2018. aug. 13. 19:45

Meddig tart nálad ez a "kapcsolat eleje" időszak, hogy nem ismered ki azt, akivel összeállsz?

Te nem a szebbik oldaladat mutatod a kapcsolat elején?

37. Százas Evelin (válaszként erre: 36. - Throne3)
2018. aug. 13. 19:25

Kelleni kell, mármint annak aki érzi hogy szüksége lenne rá.

De egyáltalán nem biztos, hogy fog is jönni, nem árt annak elébe menni.

Én nem hiszek abban, hogy van valami elrendeltetett kapcsolat, csak egy olyan ember van a világon, aki megfelelne. Van több is, hálistennek.

Csak buta és gonosz ne legyen. Na jó, van azért más elvárás is, de kizáró ok az sokkal több van.

36. throne3 (válaszként erre: 35. - Andilaci)
2018. aug. 13. 18:33

"Ha jönni kell,jönni fog."

Kedves gondolat, de egy nagy klisé, és nem is értelmezhető. Mit jelent a "kell"? Miért biztos, hogy "jönni fog"?

2018. aug. 13. 18:02
Erre elég nehéz válaszolni.Ha jönni kell,jönni fog.Nem biztos hogy keresni kell a nagy Ö,mármint ha van ilyen.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook