Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan találd meg az igazit avagy a társkeresés anatómiája fórum

Hogyan találd meg az igazit avagy a társkeresés anatómiája (beszélgetős fórum)

A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7
94. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 87. - 6e23363a1d)
2018. aug. 16. 00:19
Igen keserű elemzés,de köszi.
93. Smirnoff (válaszként erre: 92. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 22:04
Én meg már rúgtam fel olyan morális szabályt, uh befoghatom (kavartam az expasim fiával).
92. PöttyösPanka (válaszként erre: 91. - Smirnoff)
2018. aug. 15. 20:36
Én úgy voltam vele, hogy másik munkahelyet bármikor találok, de másik ilyen férfit nem biztos. Számomra nincs az a munka, ami többet érne, mint az esély a boldog magánéletre.
91. Smirnoff (válaszként erre: 89. - Throne3)
2018. aug. 15. 19:51
Szerintem csak munkahelyen jobb kerülni. Én a volt férjemmel együtt kezdtem vállalkozni. Nehéz elkülöníteni.
90. Smirnoff (válaszként erre: 88. - Jucika33)
2018. aug. 15. 19:49
Egy békés válás (10 év együttlét után) van a hátam mögött, és egy seggfejt leszámítva minden exszemmel beszélő, normális viszonyban vagyok, akikkel jártam. Viszont volt pár pasi akikkel össze sem jöttünk, vagy valami kezdeti státusz után sokra nem jutottunk. Azok kozt volt pár isten barma, akik a nemleges választ nem bírták kezelni. Szóval hiába tudsz te magad kezelni valamity ha a másik nem tud, és ezt előre nem tudhatod. Szerintem ezért jobb a munkahelyi kapcsolatot mellőzni.
89. throne3 (válaszként erre: 88. - Jucika33)
2018. aug. 15. 19:02
Teljesen egyetértek. Ez a munkatárssal, szomszéddal stb.-vel nem dolog egy "antiromantikus/antifelnőtt" rémálom. Azt az attitűdöt feltételezi, hogy mindenki pótolható, lecserélhető, illetve eléggé érzelmi analfabéták vagyunk ahhoz, hogy csak két végkifejletet tételezzünk fel; asókapa vagy egymás kellemetlen kerülgetése.
2018. aug. 15. 18:04
Szerintem nagyon sokat ront a párkeresési esélyeken, ha valaki elvek mentén keresgél, és így a "házinyúlra nem lövünk" szabályt komolyan veszi. Pont a munkahely, baráti kör, stb. a legvalószínűbb sikeres helyszín, hiszen ezeket az embereket már megismerjük előtte valamennyire, sokkal életszerűbb, ha külső-belsővel együtt, hetek-hónapok vagy évek alatt közel kerülünk valakihez. Nekem minden kapcsolatom ilyen körből származott, és talán pont ezért mind értékes, sikeres volt a számomra. Azon nem érdemes agyalni, hogy "mi van, ha majd mégsem jön össze és akkor hogy nézünk egymásra folyosón?". Emiatt eleve kizárni a lehetőséget butaság. Eleve ilyenkor nagyobb a valószínűsége, hogy intelligens, őszinte kapcsolatot sikerül kialakítani, a szakítást is valószínűleg ugyanígy meg lehet oldani. Nekem soha nem okozott problémát, amikor vége lett.
2018. aug. 15. 17:40

Sziasztok! Szia kedves olvasó!:)


Érdekes hozzászólások születtek - lájkoltam párat, amelyekkel maximálisan egyetértek - és úgy látom négy fő csoportra osztható az olvasótábor: aki már feladta, mert neki úgysem... (így nem is), aki még remél, mert hátha... (nyitva van az aranykapu, majd bebújnak rajta), aki már megtalálta, mert nem görcsölt rá (ugye?!) és aki megalkudott a boldogtalansággal... (DE MIÉRT?!).


Azt gondolom, hogy a leggyakoribb módon saját magad boldogságának útjában állni úgy lehet, ha olyan kapcsolatban vagy, ami valójában nem tesz boldoggá téged és csak azért vagy benne, mert nincs más vagy/és mert úgy gondolod, hogy nem is érdemelsz jobbat, pedig de és amíg ezt nem hiszed el, addig nem is fogsz kapni jobbat, csak mindig ugyanazt vagy rosszabbat - aminek csak akkor örülsz, ha mazochistának születtél, de tételezzük fel, hogy nem.


A megalkuvó kapcsolatoknak előbb-utóbb mindig vége szakad (EZ BIZTOS!), csak idő kérdése, és mivel az elvesztegetett idő megfizethetetlen, pótolhatatlan, így minél tovább vagy benne egy számodra nem ideális kapcsolatban, annál később fogod elérni a számodra ideálisat, azaz a boldogságodat vagy soha nem is lesz benne részed. (Amíg szorítod a múltad, nem érheted el a jövőd.)


Kutyából nem lesz szalonna. Az ember felnőtt korában már nem változik meg nagyon ne reménykedj, ezért a másikban meglévő és nagyon zavaró tulajdonság később még jobban fog zavarni - pláne, ha majd eloszlik a rózsaszín köd.


Ezért kell már a kezdetektől fogva TELJESEN önmagadat adnod és semmit nem megjátszani, mert minél tovább tart a színjáték, annál később derül ki, hogy valójában egymáshoz illetek-e. Annál több értékes idő vész kárba.


Persze, nyilván kell a fizikai vonzalom is, de pusztán arra építeni nem lehet egy komoly kapcsolatot, mert a külső elmúlik, a belső megmarad..., és mindig lesz egy szebb, egy csinosabb, így könnyen arra ébredhet az illető, hogy lecserélték....


Csinos/vonzó emberekből sok van, de olyat találni, aki bármikor megnevettet, aki jószívű, akivel órákon keresztül lehet tartalmas beszélgetéseket folytatni, vagy csak szótlanul egymás mellett feküdve bambulni kifelé, aki elfogad olyannak, és szeret/kíván akkor is, ha meghízol, aki ápol, ha beteg vagy, összedob egy kaját a kedvedért és akiért te is mindent megteszel - akár az életedet is feláldozod -, na ez az igazi és ez nem a kilókon múlik, nem a fejeken, hanem a fejekben, a fejedben és a szívedben!


Ha csak a felszínt kémleled, nem leled/nem lelheted meg a mélyben rejtőző igazgyöngyöt, mert azért le kell merülni, sokszor és sok veszéllyel, kudarccal szembenézni, számtalan sebbel gyarapodni, akár ezer kagylót felbontani és hosszú idő után az egyikben végre meglelni....


Sok mindenen mentem keresztül eddigi életem során - és mennyi mindenen kell még hajjaj! -, rengeteg csalódás, pofon, tapasztalatszerzés áll a hátam mögött, ezért szeretném, ha te nem csesznéd el az életed, az időd és nem pazarolnád el boldogtalanságot okozó emberekre, dolgokra, mert ez az egy életed van itt most és nem holnap kell boldognak lenned, hanem már ma!


Én nagyon sok évet/évtizedet elvesztegettem és sajnálom, hogy nem tudtam azokat a dolgokat akkor, amiket most tudok - de tanulni és boldognak lenni soha nem késő.


Szívből kívánom a legjobbakat mindenkinek! :)

86. 470f3db6de (válaszként erre: 85. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 15:50
Jó persze ez igaz nincs értelme már rá gondolni csak én sokáig együtt voltam azzal a hülyével vele volt a második leghosszabb kapcsolatom. A mostani páromat is nagyon szeretem különben nem lennék vele csak az a két dolog nagyon zavar benne. Sem a cigit sem a sört nem tudom elviselni. De eltíltani se szabad mindentől mert annál jobban csinálja. Amúgy egy dologban hasonlít az exemre abban hogy mind a ketten szeretnek dolgozni.
85. Százas Evelin (válaszként erre: 84. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 15:39

Marika, ne légy arra kíváncsi. Te már másik pasival élsz, annak a problémái is elég súlyosak neked, ne tekintgess vissza.

A jelen boldogsága a számodra miért elérhetetlen?

84. 470f3db6de (válaszként erre: 83. - Smirnoff)
2018. aug. 15. 15:28
Hát lehet csak arra lennék kíváncsi hogy a drágalátos anyukája el tudta e fogadni azt a nőt a gyerekével együtt. Mert engem nem szeretett. De legyen vele boldog majd előbb utóbb ő is rájön hogy nem is olyan jó parti mint aminek mutatja magát.
83. Smirnoff (válaszként erre: 81. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 12:44
Az új nőnek ezek szerint ez előny :P
82. PöttyösPanka (válaszként erre: 80. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 12:27
Ne is bánd egy percig sem. Nem voltatok egymáshoz illőek.
81. 470f3db6de (válaszként erre: 79. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 12:22
Amúgy meg nem sokáig szomorkodott miattam hamar talált magának mást méghozzá egy nála jóval idősebb nőt akinek ráadásul még van egy 11 éves fia is. És azt a nőt is oda költöztette az anyjáék házába.
80. 470f3db6de (válaszként erre: 79. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 12:08
Igen pontosan ő volt az. Látom jó a memoriád. De ő már a múlté a kapcsolatunk nagy nehezen véget ért de már nem bánom.
79. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 11:13
Ő volt az, aki inkább a kocsiját szerelte, mint hogy felmenjen hozzád az emeletre, és akinek a szülei azt akarták, hogy közmunka helyett a gyárba menj dolgozni?
78. PöttyösPanka (válaszként erre: 77. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 11:09
Én ezen férfiak egyikéhez sem ragaszkodnék.
77. 470f3db6de (válaszként erre: 76. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 10:12
Bocsi de ez nem így történt nem én cseréltem le hanem ő hagyott engem de ez már nem fontos a múlté. Vele meg más gondok voltak pl az hogy a szüleivel élt még mindig pedig már 28 éves felnőtt ember az anyja szoknyáját nem engedi el soha. Ja meg ott van az is hogy soher volt velem szembe nem igazán költött rám. Na meg munkamániás is volt. Szóval vele is voltak gondok csak más jellegüek.
76. PöttyösPanka (válaszként erre: 75. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 10:05
Mégis lecserélted az előző párod egy olyanra, aki nem veti meg az alkoholt... Én nem mondom, hogy alkoholista lesz, de azért nem lepődnék meg rajta.
75. 470f3db6de (válaszként erre: 74. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 09:40
Az alkoholt úgy ahogy vissza tudta már szorítani anélkül elvan akár hetekig is de a cigi már más helyzet. Azt nehéz neki letenni azt mondta. Én sem akarok vele veszekedni de néha kijön belőlem és akkor nem tudom visszafogni magam. Amugy csak elmondom hogy az előző párom nem is ivott és nem is cigizett szóval ez nem azon áll hogy az apám alkoholista volt és én is olyan párt választok. Ez csak a véletlen.
74. PöttyösPanka (válaszként erre: 71. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 09:06
Ilyen fiatalon még senki sem idült alkoholista. Ahhoz idő kell. Senki sem szeretné, hogy tönkretegye magát, de nem biztos, hogy meg tudod akadályozni, ha úgy alakul. Ha veszekszel vele a káros szenvedélyei miatt, attól még nem fogja abbahagyni. Más fegyvered meg nem nagyon van.
73. PöttyösPanka (válaszként erre: 72. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 09:02
Elég gyanús.
72. Százas Evelin (válaszként erre: 69. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 08:57
Sorskönyv-szerű, ugye?
71. 470f3db6de (válaszként erre: 69. - PöttyösPanka)
2018. aug. 15. 08:00
Hát lehet van benne igazság amit mondasz. A párom föként akkor szokott inni ha valami rossz dolog történik vele pl a munkahelyen is sokszor becsapták már mert nagyon naiv és hiszékeny ő is. Mindent elhisz amit ígérnek neki. De nekem ő már mondta hogy régen is ha valami történt vele azonnal az alkoholhoz nyúlt mert az megnyugtatta. Meg hát sajnos az ő apja is alkoholista volt meg a bátya is iszik szóval volt kitől örökölnie. Én nem akarom hogy ő is az legyen. De talán néha néha 1-2 sör belefér. Még nagyon fiatal 23 éves nem akarom hogy tönkretegye magát.
70. Amaunet (válaszként erre: 58. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 07:40

Ha ilyen jól látod a problémákat, akkor változtatnod kéne. Neked kéne változtatni a saját jövőd érdekében,mert a partnered nem fog. Hiszen ígérete ellenére sem tette meg.

Fiatal vagy még, a jövődet egy alkoholista, dohányos emberrel képzeled el, örökös veszekedésekkel?

A szerelem, amit most érzel nagyon hamar el fog múlni. Főleg, ha nem változik. Te pedig ott maradsz egy korábbi rossz választásod csapdájában, amiből később, lehet nem találsz majd kiutat. (ha még erősebben elkötelezed magad házassággal, gyermekkel)

69. PöttyösPanka (válaszként erre: 62. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 07:29
Csak halkan jegyzem meg, hogy az, ha időnként megiszik egy-egy sört, nem jelent semmit. Viszont ha az alkohol jelenti számára stresszoldást, abból könnyen lehetnek problémák. Ha történik valami nagyobb baj, mondjuk kirúgják, és elkezdi gyógyítani magát söröcskézéssel, akkor könnyen elindul a lejtőn. Nem mondom, hogy ez nála is így lesz, de sok alkoholista így kezdi sajnos. Azt még halkabban jegyzem meg, hogy egyes pszichológiai irányzatok szerint olyan férfit választunk, mint az apánk. Tehát benne van a pakliban, hogy tudat alatt egy potenciális alkoholistát választottál. Szívből kívánom, hogy ne így legyen!
68. 470f3db6de (válaszként erre: 67. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 07:23
Apám az nagyon agresszív természetű volt alapból is de ha még ivott is az rátett egy lapáttal. Ő tényleg alkoholista volt az anyut is nagyon sokszor megverte a rohadék meg a testvéreimet is megütötte nem is egyszer de csak addig amíg nem lettek nagyobbak. Mert amikor a bátyám idősebb lett ő már nem hagyta magát visszaütött. A nővérem pl pont ezért szökött el otthonról mert nem bírta apámat elviselni. Én még nagyon kicsi voltam amikor ezek a dolgok történtek nem sokat értettem az egészből. De azt tudom hogy apám minden nap részegen jött haza a hegyről és onnan még ment a kocsmába. Minden nap rettegtem tőle amikor hazajött pedig engem soha nem bántott csak az anyut meg a testvéreimet. De a tudat bennem volt hogy őket bántotta na meg a sok kiabálás veszekedés. Minden nap azt hallgatni nem volt jó.
67. Százas Evelin (válaszként erre: 66. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 07:13

Ja, bocsánat, akkor neked mind a kettő családi tragédiához kötődik.

Nagyon nem mindegy, ki milyen állapotba kerül az italtól, egy eleve rossz természetűtől óvjon meg az ég, ha még iszik is.

Hát majd eldöntöd, tudod-e tolerálni ezt a srácot így ahogy van, vagy kiadod az útját.

66. 470f3db6de (válaszként erre: 65. - Százas Evelin)
2018. aug. 15. 07:07
Hát ebben nagyon is tévedsz hogy csak cigi miatt volt családi tragédia mert sajnos ez nem így van. Ugyanis apám alkoholista volt és nagyon rossz ember. Szerintem tovább nem is kell részleteznem. Sajnos a családomban mind a kettő jelen volt a cigi is meg a pia is. Pontosan emiatt utálom mind a kettőt és ezt a párom is nagyon jól tudja. Na de mindegy ez már a múlt nem lehet visszacsinálni.
65. Százas Evelin (válaszként erre: 64. - 470f3db6de)
2018. aug. 15. 07:04

Neked a bagó a fontosabb, mert volt miatta családi tragédia.

De mindenkinek a maga döntése kell legyen, hogy leszokik vagy nem, egyrészt ez nem a te dolgod, de ha téged zavar, akkor az a partner neked nem megfelelő.

Ha szereted és együtt akarsz élni vele, meg kellene tanulnod tolerálni a bagót, és nem veszekedni emiatt. Fölösleges feszültséget okozol.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook