Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan szoktatható le a 25 hónapos baba a szopizásról? fórum

Hogyan szoktatható le a 25 hónapos baba a szopizásról? (tudásbázis kérdés)


2011. júl. 14. 17:52
Sziasztok! én is sokáig szoptattam a fiamat, (2,5) éves koráig, nehéz volt leszoktattnom, nekem ugy sikerült hogy leragasztottam a cicimet sebtapasszal és azt mondtam neki hogy bibis lett és fáj. Ezt elfogadta bár 2-3 napig még probálkozott aztán feladta már nem kérte.
2008. dec. 5. 17:38

Sziasztok!

A kislányom 21 hónapos volt,amikor abbahagytam a szoptatást. Odajött hozzám, hogy tejcit kér. Én egyszerűen csak annyit mondtam, hogy sajnos kifogyott anya cicjéből a tejci. Elfogadta. Ezután még egyszer kérte,akkor ismét elmondtam, hogy elfogyott, aztán nem kért többet. Nekem így sikerült 1 nap alatt leszoktatnom.Nagy szerencsém volt.

2008. okt. 11. 08:05

Üdv!

Nálunk kb. 2hete telt be a pohár a szopival kapcsban...állandóan kérte éjjel-nappal, nem tudom miért, pedig előtte elég volt alváshoz. 25 hónapos a lányom. Én a következőt tettem: bibis a cici!Bekentem gulyáskrémmel, egy hete volt ez, azóta már csak bújik a cicinek és úgy alszik el, éjjel már nem kell neki...eleinte csak reggel volt bibis, aztán délután is és végül este is és miután este bibis lett, olyan kis okos volt, hogy éjjel már nem volt értelme felkelni. Este odabújik, mesélek dúdolok és alszik. Persze cserébe nem alszik nappal egy dekát sem, de éjjel 12-14órát igen...szépen fokozatosan sikerült és csakis úgy, hogy muszáj lett, mert nagyon erős gyógyszert kell szednem, mivel fizioterápiára járok és nagyon fáj a derekam. Ha nem szednék gyógyszert, biztos nem ment volna, mert elgyengülök, de így mindig kentem, ha kérte, és egy pár napja már csak este akarna de inkább bújik, mert "bibis" és nagyon sajnálja "Anyit" (ez lennék én :-)...). SZóval sztem nagyon kell az Anyuka ereje és nem engedhet, ha már egyszer elhatározta, mert ha meginog, kezdheti előlröl és összezavarja a babát és még rosszabb lesz! Sok sikert!!

2008. szept. 30. 15:21

sziasztok!

nagyon sok módszert használtam a cici leszoktatására.

az elsőt kb 28 hónaposan szoktattam le.méghozzá erőspaprikával.csak bedörzsöltem a mellbimbót és az udvart.nála nagyon hatásos volt ez a módszer.tudom elég durva,de hatásos.és ehhez persze akarat erő is kell.

a második gyereknél viszont ez már nem vált be mert lemosta és újra szívta.-őt 24 hónaposan-megpróbálkoztam az akkor még számomra nevetséges lehetetlen módszerrel...sebtapaszt tettem rá,és persze egy történetet kell kitalálni hozzá.pl fáj mert a kutya megharapta,és vérzik.igen ez is durva,de én ezt attam be.-pedig ő aztán a világ összes virsliért nem dobta volna el a cicim:)de bevált.rengeteg dolog van amivel meglehet még próbálkozni.pl.berúzsozod-pirossal-vagy borst teszel rá,vagy fokhagymát.a kicsik nagyon okosak megfogják érteni és még ilyen korba anyásak,hát féltenek minket és inkább eldobják,csak "ne fájjon nekünk":):)

22. monika1225 (válaszként erre: 20. - Zsuzska76)
2008. szept. 25. 11:28
na azt én is láttam de az azért már erős tulzás.... én nagyon szerettem szoptatni , de az anyatej illatától , egyszerüen viszolyogtam .... izlések és....
2008. szept. 25. 09:34
Nagyon örülök ennek a fórumnak. Igaz én még nem vagyok érintett a dologban ( a kisfiam még csak 10,5 hónapos). Viszont az utóbbi időben akárkivel találkoztam, mind úgy néztek rám mint egy marslakóra, amiért még szoptatok. Számomra ez teljesen természetes dolog, de most meg is nyugodtam egy kicsit, hogy nem én vagyok a csodabogár, hanem azok akik fennakadnak ezen a dolgon. Amúgy a sógornőm kisfia is 2,5 éves koráig szopizott. Ő egyszer szopizás közben mondta a kicsinek, hogy ez már fáj anyának. A kicsi erre azt mondta, ha fáj anyának akkor inkább nem kell. De hát hál'istennek minden gyermek más. :)
20. zsuzska76 (válaszként erre: 19. - Monika1225)
2008. szept. 25. 09:00
Én a múltkor láttam a Viasat3-on egy műsort, ahol mutatták, hogy 3 gyerek szopizott, a legnagyobb már 8 éves volt, + az apuka a maradékot:-)))Tök jót nevettem! Nem tudom anyuka hogy bírta:-) Szép lehetett, mikor együtt volt a család:-) Azt hittem vicc, mikor a bemutatóba láttam, de nem! Volt egy 12 éves aki szopizott! Nem tudom mi volt a címe, talán valami meghökketnő esetek, vagy ilyesmi! Amúgy felnőttet még én sem láttam, hogy anyukához járt volna, de olyat már hallottam, aki a maradékot megitta:-))
2008. szept. 24. 21:51

ezért szeretem a hoxát....tapasztalatokat gyűjtünk........

nem sok felnőtt embert ismerek aki hazajár a mamájához cicizni:)))))))) előbb utobb megnőnek és megunják!! Kitartást addig is az anyukának!

18. 2d539db31c (válaszként erre: 17. - Monika1225)
2008. szept. 24. 19:20
Köszönöm, hogy elmondtátok, hogy ti hogy csináltátok. A menyem is több helyen érdeklődött és mindenhonnan azt a tanácsot kapta, hogy várja ki, amíg baba maga mond le a szopizásról. Neki első babája, a családban pedig ennyi idős koráig egy baba sem szopott.
2008. szept. 24. 11:36

Nekem a lányom 3 éves koráig szopott mert szerette hogy odabujik hozzám és akkor csak az övé vagyok ... amig az öccse pocaklakó volt ő végig cicizett... volt aki elitélt emiatt , de előfordult, hogy egyszerre cicizett mindkettő! A fiam 6és fél hónaposan ugy döntött jobb neki a főzelék és társai..Közben szeliden naponta többször elmondtam a lánynak, hogy Ő ehez már nagy!! Amikor a fiam már 2 hete nem cicizett, oda jött egy este a lány, hogy Ő bizony rájött, ha az öcsinek nem kell cici akkor neki se!!

3 éves korára nőtt fel annyira h magától abba hagyja! Van még egy öccsük Ő 28 hónapig szopott és Ő is magátol hagyta abba!!! ennyi idősen már csak rajtuk mulik.......szerintem

16. d@nu (válaszként erre: 13. - 2d539db31c)
2008. szept. 23. 16:59
:)) Igen, a cici finom, szép, és "szeretem". Éppen ezért nehéz az elválasztás, de előbb-utóbb mindennek eljön az ideje. Próbálkozni kell, hogy mi jön be az unokádnál, milyen megoldás felel meg a babának és a mamának is. Sok sikert hozzá. :)
15. d@nu (válaszként erre: 11. - Zsuzska76)
2008. szept. 23. 16:39
:) Nekem szerencsére Anyum is sokáig szoptatott, így legalább ebbe nem szólt bele... Nálunk az utolsó lépés a leszoktatásban akkor jött el, amikor már kb. 2 hónapos terhes voltam és úgy voltam vele, hogy inkább kihagynám a továbbiakban, így is elég izgága a lányom. Persze úgy kellett intézni, hogy nehogy megneszelje, hogy a Kistesó van a dologban, nem akartam rögtön úgy indítani, hogy emiatt esetleg nehezteljen rá. Egyébként én is nagyon kíváncsi leszek erre a kisbaba-szopi dologra, már szoktam neki emlegetni, hogy majd Kistesó szopizni fog, de nem tudom, mit fog hozzá szólni.
14. M_Marcsa (válaszként erre: 13. - 2d539db31c)
2008. szept. 23. 16:23

29 hós a lányom, cicizik. Nem sok mennyiségben a tej, amit kér, de megnyugtatja.

Én hagyom, majd abbahagyja. Addig kis baba, amíg kéri, olyan hamar eltelik és kinövi zt a kort.

13. 2d539db31c (válaszként erre: 6. - D@nu)
2008. szept. 23. 16:20
Köszönöm a válaszod, aranyos vagy. A kisfiu okos, értelmes, napközben eszeget, enni nem szeret. Inni elég sokat szokott. A nyügösség és a cici keresése, ha fáradt, vagy álmos jön elő. Szopizás után boldog-elégedetten mondja, hogy finom a cici.
12. zsuzska76 (válaszként erre: 7. - 2d539db31c)
2008. szept. 23. 16:20
Oké, örülök,ha segíthettem! Ha tudok, adok még tanácsot, kérdezzetek bátran, hátha ...
11. zsuzska76 (válaszként erre: 6. - D@nu)
2008. szept. 23. 16:19
Szió! Örülök,hogy a sokáig szoptatással nem vagyok egyedül. Anyukám ellenzi, mint irtam, szerinte káros nekem, mármint testileg, elveszi a vitamint, és egy éves kor után már mondogatták, hagyjuk abba. Mi is együtt aludtunk kisfiammal, most, hogy jön a Kistesó, kapott nagyfiuknak való ágyat! Látom, Te is kismama vagy, én is, én 26 hetes leszek holnap. Szóval ha nem szorongásoldót szedtem volna egyéb okból, akkor én sem lettem volna ilyen drasztikus. Nekem még a mai napig jön, megpuszilja a cicit, összebújás este-reggel van, én nem tagadom meg tőle a testi kontaktust, mert igényli. Most mondogatta már, hogy mikor termel tejcit a cici a Tesónak? Emlékszik rá, hogy neki azt mondtam, addig termel a cici tejcitm amíg pici a baba! Okosak a gyerekek nagyon!És tényleg megszakad a szívünk értük! Kiváncsi leszek kisfiam mit szól majd, ha látja Kistesót szopizni???
10. M_Marcsa (válaszként erre: 3. - 2d539db31c)
2008. szept. 23. 16:18
Miért jobb a cumi mint a cici?
9. teleki_2007 (válaszként erre: 3. - 2d539db31c)
2008. szept. 23. 16:15

Az én kissebbik fiam, 5,2 éves koráig szopott.Én úgy csináltam,hogy először elhagytam a napközbeni szopást, csak este és éjjel szopott.Mikor"meguntam" a dolgot akkor este sem adtam neki.Én nagyon szerettem szoptatni, de nem bírtam már,hogy 2,5 évig minden éjjel legalább kétszer fennt voltam mert ő cicit kért.Nekem mellette még itt van egy nála 22 hónappal idősebb fiúcska, aki szintén igényelte az odafigyelésemet.Plusz a háztartás és gazdaságunk is van.Na szóval egy ennyi idő gyereknek már nem kell éjjel cici.A nagyobbik tápszeres volt és 3 hónapos korától átaludta az éjszakát.Addigis csak egyszer kelt fel. Dehát gyereke válaogatja.

Visszatérve én egyszer este lefekvésnél mondtam neki,hogy nincs több cici.Ekkor azt mondta nekem,hogy buta vagy!!!elfordult az apa felé és elaludt.(Ő is úgy szokott elaludni, köztünk alszik és aludt is, a gyakori szopizások miatt.)

Egy hétig mondogatta minden lefekvésnél mikor mondtam,hogy nincs, hogy anya buta vagy!!!Utánna semmi sírás...Végülis símán ment a dolog, csak határozottnak kell lenni!!!Ha egy kicsit is meginog az ember akkor nem megy a dolog.Különben a cumiról is így szoktattuk le.Persze nem a szopizásról való leszoktatással együtt.Ez nyáron volt, a cumit meg télen elvitte a Mikulás.Volt kis hiszti emiatt de kapott helyette a Mikulástól kis csomagot a cipőjébe.A nagyobbnak is így tűnt el a cumija.

Én azt javaslom,hogy kicsit későbbr hagyjátok a lefekvést, persze nem sokkal, csakhogy álmosabb legyen és így talán rövidebb lesz a sírás.Sok szerencsét.Azért jelezz,hogy sikerült-e....

8. d@nu (válaszként erre: 5. - Zsuzska76)
2008. szept. 23. 16:13
:( Ez nagyon rossz lehetett. Nekem is sokszor sírdogált, de szerencsére nem kellett ennyire keményen nemet mondanom neki.
7. 2d539db31c (válaszként erre: 5. - Zsuzska76)
2008. szept. 23. 16:12
Köszönöm. Megmutatom a hozzászólásod a kis menyemnek. Hasonlóan gondolkodunk mi is, ő is. A kicsi össze-vissza csókolgatja a mamáját, udvarol a ciciért. Nem is tudja megtagadni tőle. De már szeretné csökkenteni a szoptatás gyakoriságát. A cumi csak felvetés volt, tudjuk, hogy ilyen korban már a cumiról való leszoktatásnál tartanak a szülők.
6. d@nu
2008. szept. 23. 16:08

Én fokozatosan választottam el a lányomat, nem vagyok a drasztikus megoldások híve. Egyetértek zsuzskával, meg kell érjen az elválasztásra - ebben a korban már lehet vele beszélni, meg lehet neki magyarázni, hogy ő már nagy baba, csak a kisbabák szopiznak, és emellett ki kell találni, hogy milyen "pótlásra" van szüksége, hogy minél zökkenőmentesebb legyen az elválasztás. Ez lehet egy darab keksz, egy finom meleg ital, egy mese, egy beszélgetés - bármi, amivel a figyelmét el lehet terelni.

Nálunk napközben is nagyon sokáig szopizott a lányom, ezek kiiktatásával kezdtük. Mindig kínálgattam innivalóval helyette, vagy most jövünk enni, már ne szopizz stb., így fokozatosan elhagyta a "cicin lógást". Emellett persze szopival aludt el(együtt alvós család vagyunk), éjjel többször kelt szopizni, így ez a folyamat hónapokig tartott. Először a déli altatásnál maradt el, majd az estinél szoktunk rá arra, hogy bár cicit kap, szopizhat pár percig, de utána anélkül kell aludnia, ezzel párhuzamosan ritkultak az éjszakai ébredések is, majd elmaradt az esti cici, végül az éjszakai is. Az utolsó lépés drasztikus volt: figyelj kicsim, már el tudsz aludni cici nélkül délben is, este is, próbáljuk meg, hogy akkor mától egyáltalán nincs szopi. Mire idáig eljutottunk, már sokkal kevésbé érdekelte, nem is küzdött érte, viszont ha igénye volt (néha még most is van) rá, akkor megengedtem neki, hogy hozzábújjon a mellemhez, adhatott rá puszit, megölelgethette, csak a szopi maradt el.

Emellett fontosnak tartottam, hogy mindig megdicsérjem, hogy milyen ügyes, hogy pl. délben szopi nélkül aludt el, illetve mindig emlékeztettem őt az eredményeire, hogy látod, ekkor és ekkor már sikerült így elaludnod, próbáljuk meg most is.

2008. szept. 23. 15:57
Szia! Én kisfiam 31 hónapos koráig szopott. Én megvártam volna, míg leszokik, csak nekem irtak olyan gyógyszert, ami miatt nem szopizhatott tovább. Kisfiam is reggel kérte, volt,hogy napközben csak úgy, vagy ha valami bántotta, este mindenképpen és éjszaka is, pedig ő már mindent evett rendesen. Én egy este mondtam neki, hogy a cici nem termel több tejcit, te már nagyfiú vagy, pohárból kell inni. Volt sírás, hogy de úgy szeretem, a cici is szeret engem stb. Ez ment 3 órán keresztül. Még jó, hogy sötét volt a szobában, mert már én is sirtam, nem kivánom senkinek azt a 3 órát, a szívem szakadt meg szegényért!Álomba sírta magát és én is, de gonosznak éreztem magam. Reggel sem adtam oda, este meg megkapta pohárból a tejet mint a nagyok. Szerintem ha nem hagyta abba 1 éves kora körül a cicit, szellemileg meg kell érnie arra, hogy megértse, miért vesszük el tőle. A cumit semmiképpen nem ajánlanám, nehezebb elvenni, mint a cicit. És ekkora gyereknek nem is higénikus. Én most várom Tesót, és ugyanígy fogom csinálni, addig szopiztatni amíg kéri! Anyukám már nevetett valamelyik nap, hogy lehet őt úgy fogom iskolába engedni, hogy megszoptatom előtte:-) Sok sikert!
4. 2d539db31c (válaszként erre: 2. - Monika1225)
2008. szept. 23. 15:54
Nagyi tette fel a kérdést, ő az ötödik unokánk. Ilyen hosszú ideig egyik unokánk sem szopott a családban. Egyébként rendkívül rossz evő. Tésztát szereti, azt kéri is. És a csoki.
2008. szept. 23. 15:48
25 hónapos unokám még mindig szopik. A mamája már szeretné befejezni a szoptatást. Milyen módszerrel érdemes, lassan, vagy drasztikusan. A kicsi keményen harcol érte. Cici nélkül nem alszik el, addig sír, míg meg nem kapja. Menyem már a cumira való szoktatásrat fontolgatja.
2008. szept. 23. 15:43
szia! Tapasztalatom szerint sehogy, előbb utobb magától leszokik róla...minél többször huzod az időt, hogy majd később most inkább igyál , egyél mást, egy idő után ritkulni fog a probálkozása is. Egyébként milyen evő ha másról van szó? mert azért kérdés az is hogy csak kényelemből vagy más okból szeret szopizni!!!
2008. szept. 23. 15:40
Hogyan szoktatható le a 25 hónapos baba a szopizásról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook