Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan szervezzem a napjaimat, hogy minden beleférjen? Ti hogyan csináljátok? fórum

Hogyan szervezzem a napjaimat, hogy minden beleférjen? Ti hogyan csináljátok? (beszélgetős fórum)


2013. máj. 5. 17:41
Túl sokat Hoxázok. :D
2011. ápr. 4. 20:59

Hétfő: bevásárlás, ebéd/vacsora előkészítése, csetres a mosogatógépbe, szennyes a mosógépbe. Közben tv bekapcs, vasalás és porszívózás.


Kedd: Ajtó-ablak tisztítás, radiátorok lemosása, takarítás.


Szerda: Csempe-fürdőkád tisztítás, kőfelmosás.


Csütörtök: Jó idő van: ablakot kinyitni, szekrények, gardróbok ajtajai sarkig, fiókjai kihúzva, fekhelyet szétnyitni; ágyneműt, téli holmi szellőztetése, forgatása.


Péntek: mindent a helyére rakni, összehajtogatni, csomagolni. Kilincsek, gardróbajtók,

Cipőket kitisztítani, talpát rendbe tenni, hintőporozni a belsejét, selyempapírral jól megtömni és irány a téli doboz..

19. anyucika3 (válaszként erre: 18. - SzánI.)
2011. ápr. 4. 18:03
Dehogy öregszel,csak a gyerekek:DDDDDDD
18. SzánI. (válaszként erre: 16. - Pahet a vadász)
2011. ápr. 4. 17:45
Nekem azóta tűnik rövidebbnek, amióta átállították. Most idén valahogy nem vagyok fogékony erre, és eléggé megvisel. Nem értem, hogy miért. Csak nehogy azt írja valaki, hogy öregszem. :D
17. SzánI. (válaszként erre: 14. - Gumimaci22)
2011. ápr. 4. 17:44

Nekem már elég nagyok, az egyik alsós, a másik felsős sulis.

Ma jöttem rá arra, hogy már évek óta nem hallgattam a rádiót. Úgyhogy most inkább az szól, mint a tévé. Elég furcsa, de legalább nem ülök le elé és bambulom feleslegesen. És máris sokkal több mindent csináltam. Megfőztem holnapra, és a lányommal még sütit is sütöttünk. Már csak vasalás, porszívózás és kész a rend és a kaja.

2011. ápr. 4. 17:39
Nekem a napi 30 óra sem lenne elég... valahogy rövidebbek lettek a napok nem??? Vagy csak én érzem így?
2011. ápr. 4. 17:30

Nálam így néz ki egy hétköznap:Kelek reggel 6-fél 7 között,megfőzöm a tejbedarát vagy tejberizst a gyerekeknek,a nagynak szendvics.Nagy elmegy suliba,én közben megreggeliztetem a kicsiket,felöltözünk,és megyünk a középsővel az oviba.Hazafelé a kicsivel bolt,posta...stb,ami elintézni való van.Hazaérünk,mosás,ruhaelpakolás,vasalás,épp ami van,főzés minden nap.Kicsi 10 után tízóraizik,majd alszik.Én közben takarítok,amikor lerakom akkor porszívózok,mert így nem zavarja.

Még alszik megfő az ebéd,felkel eszik,én is,játszunk,ha van még valami megcsinálom.Közben nekem egész nap megy a gép,lesem a hoxát:D Nálunk is egyben van a nappali,konyha,étkező,vagyis térelválasztós,nekem a konyha nappali között van a gépem,így főzés közben is remekül tudok netezni:D.A tv-t nem szeretem,sosem kapcsolom be,ha zaj kell,akkor rádió.Igazából nekem nem is kellene tv,ha a család nem ragaszkodna hozzá.Azt sem szeretem,ha a gyerekek tv-znek.Aztán megjön a nagy a suliból,megyünk a kicsivel a középsőért az oviba,vacsikészítés,Ők játszanak,és elkezdődnek az esti rituálék.8 kor az összes gyerek ágyban.

Napközben még barátnőzünk néha,vagy hozzánk jönnek,vagy mi megyünk.

14. Gumimaci22 (válaszként erre: 13. - SzánI.)
2011. ápr. 4. 15:47
Nekünk is egybe nyílik a nappali,akonyha és az ebédlő.Nekem is megy a tv,de csak hallgatom!Mekkorák a gyerekek?
13. SzánI. (válaszként erre: 9. - Gumimaci22)
2011. ápr. 4. 15:43

Azt hiszem, nekem is lábra kell állnom. Ha te meg tudod így oldani a napi dolgaidat, csak sikerül nekem is.

Úgy terveztem, hogy több hasznos dolgot fokok csinálni. Sok az üres bambulós időszakom. Amikor a tv előtt ülök és eszek. Ma még nem volt ilyen szerencsére.

Nálunk a nappali a központi helység, egybe nyílik a konyhával, a tv meg végig szól, amikor otthon vagyunk. Időnként leülök 10-15 percre és nézem. Na ezt sokallom.

12. 9cf0020815 (válaszként erre: 11. - Gumimaci22)
2011. ápr. 4. 15:35
Elhiszem, én is így voltam, sikerül is tartanom,télen azért feljön 2 kiló,de nyárra leteszem:-DDD
11. Gumimaci22 (válaszként erre: 10. - 9cf0020815)
2011. ápr. 4. 15:31

Ez a legjobb fogyókúra :D

5 hónapja szültem és kevesebb vagyok mint a terhesség előtt :D

10. 9cf0020815 (válaszként erre: 9. - Gumimaci22)
2011. ápr. 4. 15:29
ha enni nem nagyon szoktál,akkor azt a fogyókúrás receptet szerintem nem sokan kedvelnének:-)))Egyébként én is így tartom a súlyomat,eszem,mert muszáj!:-)
2011. ápr. 4. 15:16

Nekem így néz ki a napom:reggel 7kor kel a fiam,reggelizik,majd játszik.Amíg ő játszik felöltözök,fogat mosok,sminkelek,elindítok egy mosást,rendbe teszem a konyhát.9körül elálmosodik a fiam,elaltatom,majd dolgozok 2 órát kb(szerncsére itthon is tudok),felébred,10 óraizik(11 körül),játszom vele kicsit,oda teszem az ebédet,majd kb délben elalszik megint,ekkor befejezem az ebédet,összehajtogatom a száraz ruhákat,kiteregetek,egyéb házimunka,ha az már nincs leülök a gép elé :D Ébred 2 körül,ebédel,lemegyünk sétálni(én ekkor bedobok 2 kekszet,ennyi időm van),ekkor el tudom intézni a bevásárlást,postát,meg a többit.5kor uzsizik,addigra haza kell érnünk,mivel a séta alatt végig ébren szokott lenni,ilyenkor megint alszik....Ilyenkor szokott az apja haza érni,ekkor vele foglalkozok kicsit,majd elmegyek ha van valami elintézni valóm,vagy barátnőzök vagy dolgozok( ahová a fiamat nem tudom vinni).Vacsi 8-9 között,fürdés,lefektetem,ekkor még teszek-veszek,majd kidőlök :D


Enni nem nagyon szoktam:D Fogyókúrás tanácsokat is adok ha gondolod :D:D:D

2011. ápr. 4. 15:09

Mostanában (amióta volt ez az idióta óraátállítás) nem tudok időben felkelni. Annyira érzem, hogy nem vagyok magamnál. Csak vergődök az ágyban. Gyerekek vannak, ők nagyon frissek reggel is.


Jozsu, az a baj, hogy a munka (legalábbis az otthoni házimunka) engem is megvár.

7. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - SzánI.)
2011. ápr. 4. 14:59
Ne akarj mindent egyszerre. Engem mindig megvár a munka :)
2011. ápr. 4. 14:58
Kelj fel hajnal 4-5-kor,tuti,hogy mindenre lesz időd! Van gyereked?
5. SzánI. (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2011. ápr. 4. 14:56
Mindjárt megyek is vissza teregetni. :)
4. SzánI. (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2011. ápr. 4. 14:56
:D Áhhh, éppen teregetés közben jutott eszembe ez, nem ülök a gép előtt, csak most amíg írok.
2011. ápr. 4. 14:55

Nem tudom miért, de mostanában úgy érzem, hogy kevés az időm. Valaki ajánlotta, hogy írjam fel egy papírra, hogy mikor mit csinálok, és akkor meglátom mennyi felesleges időm van.

Még nem próbáltam ki, de lehet hogy fel fogom írni. Lehet, hogy sokat tévézek (na nem egyszerre, hanem többször kevesebbet, de ha összeadom akkor az már sok), vagy főzés közben tornázzak is? Akkor minden megy egyben. :D

2011. ápr. 4. 14:53
egyszerűen nem kell a hoxa előtt ülni
2011. ápr. 4. 14:52
Hogyan szervezzem a napjaimat, hogy minden beleférjen? Ti hogyan csináljátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook