Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudatos vásárlás, spórolás, menütervezés, kamrafeltöltés. Ti hogy csináljátok? fórum

Tudatos vásárlás, spórolás, menütervezés, kamrafeltöltés. Ti hogy csináljátok? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
94. Franc22 (válaszként erre: 93. - Cilabogyó)
2022. jún. 14. 16:01
Most hogy itthon vagyok 3gyerkőccel be is fog csúszni pár idő spórolós kaja.
93. cilabogyó (válaszként erre: 92. - Franc22)
2022. jún. 6. 12:05
És még az íze is sokkal jobb, hidd el. Néha belefér egy kis panírozott dolog, mártáspor stb.
2022. jún. 3. 05:10

Párom németből most nagyon sok mindent hozott haza jobb áron és sokkal nagyobb mennyiségek és minőségben is top.

Nem gondoltam, hogy öblítő, mosógél közt ekkora minőségi és árbeli különbség lehet .

Szóval ezzel is sikerül spórolnom itthon.

És ritkán használok alapporokat, de most Párom itthoni ár a legolcsóbb is olyan 150forint. Kintről 100forintért hozott most maggikat és knorrokat. Azért szerintem ez brutál .különbség.

91. cilabogyó (válaszként erre: 90. - Globus)
2022. máj. 6. 09:25
Igen. Szárítva nem finom, de szörpnek igen.
90. globus (válaszként erre: 89. - Cilabogyó)
2022. máj. 3. 13:34

Citromfűnek megmarad a friss növényes aromája?

Mert szárítva teának főzve szerintem olyan, mint a széna... :)

89. cilabogyó (válaszként erre: 87. - Globus)
2022. máj. 3. 13:29
Én nagyon kevés cukorral csinálom, igaz nem is lesz sűrű a szörpöm. Ugyanúgy csinálom a mentaszörpöt, meg a citromfű szörpöt is. De azok is hígak. Nem is mindig isszuk azt, de a melegben jól esik jó hidegen! Még most is van tavalyi.
88. globus (válaszként erre: 81. - Labi)
2022. máj. 3. 12:52

Tapasztalatom szerint akció átverésben legprofibb művész a Penny és Tesco.

Lidlben 1x futottam bele, ez nem számottevő.

Ha akció első napján valami nincs, akkor nem is volt. Legfeljebb veszünk mást, ha már úgyis ott vagyunk - gondolják...

87. globus (válaszként erre: 86. - Liliom10)
2022. máj. 3. 12:48
Bodzaszörpöt egészségesnek mondják, pedig valójában cukorszirup, némi bodzavirággal aromásítva.
2022. máj. 3. 12:42

Először készítettem pitypangszörpöt. ( Csak a cukor került pénzbe, ill. a kevés citromlé és a gáz.) Egészséges, finom és különleges. Lett kb. 2 liter. Évek óta semmilyen szörpöt nem vettem.

Készülök egyéb " természet ajándéka" virágokat, növényeket is felhasználni . Remélem, az orgonavirág is köztük lesz.

Igyekszem egészségtelen, számunkra fölösleges termékeket nem venni.

Tejtermékekből veszem a natur joghurtot, kefírt, vajat, túrót, sajtot és kevés tejet is.

Húst nagyon keveset eszünk, főleg csirkecombot és sertéscombot, ezek havi mennyisége max. 2 kg kettőnknek.

Tojást eszünk, ez 20-30 db havonta összesen.

Napraforgó- és olívaolajat használok, de kezdek visszatérni a disznózsírra, és vettem kacsazsírt is.

Havonta kb. 90-100 db alma fogy, ezen a mennyiségen nem spórolok, de igyekszem magyar gyümölcsöket venni.

Ami épp akciós, és máskor is szoktam venni, abból többet veszek, ha hosszabb a lejárati ideje.

A kenyeret már sütöm, egyéb péksüteményt semmilyet nem veszünk. Kb. havi 6 kg fogy havonta.

A mézet termelőtől veszem, jóval olcsóbb, mint a boltban.


Amit biztos nem veszek : üdítők, gyümölcslé (sok cukor van ezekben), alkohol, szénsavas ásványvíz, a legtöbb nagyon feldolgozott élelmiszert sosem veszem meg.

Amiket naponta eszünk nasiként, azok az aszalt gyümölcsök és az olajos magvak ( bio napraforgómag, tökmag, sótlan mogyoró ), de csak keveset.

Most ennyi. :)

85. cilabogyó (válaszként erre: 84. - Franc22)
2022. máj. 3. 11:14
Én is. A folyékony mosószer elég jó áron van. A tisztítószerek pedig jobbak, mint némelyik márkás. Az Aldi-s mosogatógép tabletta, öblítő is egész jó. Nagyon figyelnünk kell, mire mennyit költünk. Ilyeneken kell spórolnunk, hogy az élelmiszerekre jusson.
84. Franc22 (válaszként erre: 83. - Cilabogyó)
2022. máj. 2. 16:26

Én a Lidl termékeit nagyon szeretem.

Színfogo kendőt aldiban veszem

83. cilabogyó (válaszként erre: 82. - Mallow)
2022. ápr. 9. 08:48
A mosószerekből jó az olcsó saját márkás is. Amikor akciós többet veszek belőlük.
82. mallow
2022. ápr. 8. 20:58

Én is akciókor veszem meg az élelmiszereket, majd raktározom. Ugyanígy vagyok a háztartási szerekkel is. Amiből tök mindegy a minőség, a márka, ott a legolcsóbbat.

Igen, több közértbe kell elmenni, nekem megvan, mit hol veszek, szinte fejből tudom az árakat.

81. labi
2022. ápr. 8. 20:28
Ma 4 üzletbe kellett mennem,mire sikerült megvennem a hétvégi főzéshez szükséges élelmiszereket.Az akciós termékeket hiába kerestem,nem voltak.
80. cilabogyó (válaszként erre: 79. - Zsifi1)
2022. ápr. 7. 20:04
Figyeljük az akciókat. Szerencsére a férjem is ráállt erre a dologra. Próbálok kiadós ételt főzni, rakott- töltött ételek, zöldségekkel dúsított ételek stb. Természetesen a zöldségfélék csak akcióban kerülnek a fagyasztóba. Sütemény, fánk, lángos itthoni. Amit lehet télire elteszek. Az élet sokmindenre megtanít.
79. Zsifi1
2022. ápr. 7. 11:29

Igen, újra előkerül vagy inkább felerősödik, hogy tudatosan vásároljunk.

Hihetetlen, hogy alap dolgok is már egyre drágábbak. De enni viszont kell... Ki hogy csinálja ebben az új kialakult helyzetben?

78. cilabogyó (válaszként erre: 77. - Franc22)
2022. ápr. 5. 07:49
Egyet értek. Most a jelenlegi árak és a várható helyzet miatt nagy szükség lenne erre a fórumra. Osszuk meg egymással ötleteinket, vásárlási tippjeinket. Jön a húsvét, de a hétköznapok is zsebbenyulosak már.
2022. ápr. 4. 16:14

Épp hasznos lenne.

Ezért aki tud jöjjön

76. Zsifi1 (válaszként erre: 75. - Vancsa1977)
2021. ápr. 15. 10:58
Frissítsük fel újra! :)
2021. márc. 25. 20:28
Sajnálom,hogy nem megy ez a fórum :-(
74. Vancsa1977 (válaszként erre: 14. - Napsugár8)
2021. márc. 25. 20:20
Na nekünk ez nem megy :-(((
2020. dec. 30. 10:08
hű, én egy tök jó dologba botlottam bele, keressetek rá, byryby cserepiac. Csak cserélgetni meg alkudozni lehet. Felraktam pár nem használt cuccot, és elcseréltem mézre, dióra, cipőspolcra:) szerintem nagyon jó dolog, megszabadulok a lomoktól, cserébe meg olyanokat szerzek be, amire szükség van itthon.
72. VendrinerPiroska (válaszként erre: 71. - Lávli*)
2020. szept. 12. 22:41
Én szerettem volna online rendelni a karantén idején, de akkor nem lehetett, most viszont már látom, hogy szinte mindenhonnét lehet rendelni. Hurrá!
71. Lávli* (válaszként erre: 70. - VendrinerPiroska)
2020. szept. 12. 20:16

Meg hát létezik a tesconak is házhozszállító szolgáltatása is, azt is igénybe lehet venni.

Nem tudom, hogy mostanra megjavultak-e, én régebben próbáltam vagy kétszer, aztán inkább feladtam, van náluk sokkal minőségibb szolgáltató is.

70. VendrinerPiroska (válaszként erre: 61. - Napsugár8)
2020. szept. 12. 19:56
Én nagyobb városban élek, ahol még van tömegközlekedés, sőt még ingyen busz is van a városszéli multikba. Persze, ahhoz először be kell jutni a a városközpontba. A most 76 éves szomszédom egy pár éve még ász volt a beszerzésben, fejből köpte hol, mennyi a vaj de most már lassan a lakást sem tudja elhagyni szegény. Ezért is írtam, aki tud és persze, ha van mivel. Tudom, hogy nem minden nyugdíjas karistolja be a várost. Az én anyukám sem - helyette én megyek, ha tudok. :)
2020. szept. 12. 17:33

Én a tescot elsősorban a műszaki cikkek miatt szeretem. Középkategóriás gépeket, ruhákat, könyveket olcsó irodaszereket ott szoktunk vásárolni. ( kaját nem )

Nekünk nagyon fog hiányozni, ha elmegy. Remélem városunk tescoiból legalább l megmarad...Hál istennek még nem ( tegnap legalább nem ) látom a leépülés jeleit.

68. globus (válaszként erre: 67. - Epresturmix)
2020. szept. 12. 16:28

Azt én sem szeretem bennük, középső gondolás rész áttekinthetetlen. Ha nem találok valamit, otthagyom.

Folyton átpakolásznak, tojás "logikus", hogy a pénztár előtt van, miután feladtam a keresését 😁

67. Epresturmix (válaszként erre: 66. - Globus)
2020. szept. 12. 16:20
Jó, én szeretem az interspart. Bár lidlbe szoktunk menni. Meg pennybe. Most átalakîtották nálunk, olyan mint a Spar. Szimpi lett, nem olyan raktárszerű mimt amilyen volt
66. globus (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
2020. szept. 12. 16:15
Hozzánk Interspar van legközelebb. Nincs különösebb bajom más multikkal, csak végtelenül lusta vagyok odáig elmenni. Irány a legközelebbi bolt.
65. Epresturmix (válaszként erre: 54. - Bless the child)
2020. szept. 12. 16:13
És az utóbbi néhány évben nagyon elszálltak az árakkal!:O
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook