Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hogyan szánjam rá magam, hogy időben lefeküdjek aludni? Soha nem alszom ki magam, főleg, ha korán kell kelni reggel, már rosszul vagyok... fórum

Hogyan szánjam rá magam, hogy időben lefeküdjek aludni? Soha nem alszom ki magam, főleg, ha korán kell kelni reggel, már rosszul vagyok... (beszélgetős fórum)


1 2
30. 4965827442 (válaszként erre: 29. - Dedicted)
2011. szept. 15. 23:09
Pont ezt írtam, hogy nem mindenkinél jön be,nem térítgetek és nem állítom biztosra,hogy bárkinél működik.A 100%-os témakört nem firtatnám...
2011. szept. 15. 23:07
Szerintem a vegetarianus modra az atallas nem mindenkinel jon be ...,en nem hiszek 100%-osan hogy hus nelkul kell meglenni ...
28. Evawitch (válaszként erre: 21. - 4c30444687)
2011. szept. 15. 23:06
Szerintem az elszántsággal van baj... Néha nem tudok aludni, de inkább az első a nagyobb probléma.
27. 4965827442 (válaszként erre: 23. - Evawitch)
2011. szept. 15. 23:06
Szex?Elálmosít. :P
26. 4965827442 (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2011. szept. 15. 23:06
A hús nagyrészt fehérje-főleg a fehér hús, mint a hal,csirke,pulyka és egyéb szárnyasok.
2011. szept. 15. 23:05
Hat egy jo hosszu seta tiszta levegon besegit altalaban,ha nem vagy veletlenul stressznek kiteve mert ez is egy faktor ..
24. Evawitch (válaszként erre: 22. - Tixtina)
2011. szept. 15. 23:05
Én is ezen kínlódok. Liszteset, krumplit nem igen ehetek, mert székrekedéses vagyok. Sokszor nem tudom, mit egyek. :S Hústól megundorodtam, főleg, hogy eleinte mindenki rá akart beszélni, hogy egyek. Barátom se érti meg, hogy nem fogok többé húst enni...
23. Evawitch (válaszként erre: 18. - 4965827442)
2011. szept. 15. 23:03

Ki van próbálva, egyáltalán nem eszem húst már több, mint egy éve! :) Előtte se ettem sokat, az igaz.

Szerintem én nem hagyom magam aludni, mert már most is feküdnék le, helyette meg itt ülök és olvasom a véleményeteket, tanácsotokat. Ha a barátom itt van, akkor meg filmet szoktunk nézni. Nem a kedvenc elfoglaltságom a filmezés, mennék inkább sétálni (este tök jó lenne), de ez van...

22. tixtina (válaszként erre: 18. - 4965827442)
2011. szept. 15. 23:02

Nem rossz.Régóta gondolkodom,hogy kipróbálom a húsmentes étrendet-csak az a gondom,hogy állandó súlyzavarral küszködök,és szénhidrátokat nem igazán ehetek ,csak nagyon mértékkel.

A zöldségek mellé meg kell valami laktató:D

2011. szept. 15. 23:02
Nekem most ez nem tiszta. Az elszántsággal van a gond, vagy hiába fekszel le, nem tudsz aludni?
20. Evawitch (válaszként erre: 13. - E2228b8123)
2011. szept. 15. 22:59
Nekem van edzéstervem, meg nem megterhelő gyakorlatokat végzek, nem emelek több kilós súlyzókat, csak amit elbírok. :) Lyukas a szívem, de ez nem lehet ok erre. Amúgy ezért sem szabad emelgetnem nehezet, de járhatok edzeni, a doki mondta.
2011. szept. 15. 22:58

Attol is fugg hogy milyen kornyezetben biciklizel toxikus kornyezetben,vagy menyire veszelyes helyen,mondjuk fout szakasz menyi ...,

Ami a szivverest illeti a csaladi orvosoddal nem art kozolni ...ami a fel 5-ot illeti ,hat a gyomornak ,agynak,minden ido szamit,en pl lefekves elott eszek ,hogy ne korogjon a gyomrom kesobb ...,most szabin vagyok mas ido zonat alkalmazok...

2011. szept. 15. 22:58

Nekem fél évig ilyen tüneteim voltak.Kipróbáltam rá mindent.Aztán olvastam valahol,hogy a húsmentes étrend segít ilyenkor.Kipróbáltam és bevált.Bár úgy terveztem, hogy rövid időre teszem le a húst,évek lettek belőle.(Olyan jó energiákat szabadított fel)

Most hogy újra megpróbáltam visszatérni a húsevésre,visszatért az alvászavar.

Ez nem tanmese, nem mindenkire érvényes igazság.(Még mielőtt bárki nekem támadna,hogy vegetáriánus életmódra térítgetek...)

Érdemes kipróbálni 2 havi húsmentességet.Szerintem segíteni fog.:)

17. Lullaby70 (válaszként erre: 15. - Evawitch)
2011. szept. 15. 22:58
Keress rá a neten egy alvásklinikára, mert ez bonyolultnak tűnik.
16. Evawitch (válaszként erre: 12. - Lullaby70)
2011. szept. 15. 22:57
Fáradtságtól dolgozik. Nem kávézok, a kólát meg gyűlölöm. :) Barátom idehozta, én meg boríthattam ki a felét, mert több napja itt rohadt felbontva és a francnak sem kell. :)
15. Evawitch (válaszként erre: 10. - E2228b8123)
2011. szept. 15. 22:54
Vérnyomásom nagyjából normális. Szedek gyógyszer, mert a szívveréseb néha nem norma, Concor-t szedek, de azt csak 1 éve. Fogamzásgátlót szedek. Arra is gondoltam, hogy azóta vagyok ilyen, mióta laktam panelben. Mindig volt lakótársam és sokszor zavart, ha beszédet vagy zörgést hallottam. Nem lehetett korán lefeküdni tőlük. Akkor se voltam soha jobban, mint most. Előtte családiban laktam és ha pl. mentem délutánra, aludtam 11-ig is. Most is családiban vagyok végre, de az alvás nem megy. Tavaly tavasszal altatókkal aludtam már 5-6 felé...
14. banita32 (válaszként erre: 10. - E2228b8123)
2011. szept. 15. 22:54
Az én vérnyomásomat még egy atombomba se tudná kirobbantani olyan stabil, mégsem alszom sokat. Bár nekem talán nincs is rá igényem. Ha 12-1 körül fekszem akkor is tuti hogy 6-kor ébredek. Igaz dél körül van egy kókadtabb időszakom, de mivel gyesen vagyok így alszok délben a gyerekkel. Igaz nappal max 20-30 percet tudok és akkor tök kóválygós vagyok. Úgyhogy inkább iszok ebéd után egy lájtos kv-t.
13. e2228b8123 (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2011. szept. 15. 22:51

Aha, ez már utána jött, amit írtam. :)

Régen én is sportoltam, nem is tudtam rendesen aludni, megnagyobbodott a szívizmom, volt szép magas vérnyomásom. Erre valók a sportdokik, hogy ezt korrigálják. Meg nem véletlen az edzésterv. :)

Én is enélkül csináltam, rá is faragtam.

12. Lullaby70 (válaszként erre: 8. - Evawitch)
2011. szept. 15. 22:50

Mitől dolgozik így a szíved? Nem kávézol, kólázol túl későn?

Érdemes lenne kivizsgáltatni, nincs-e vmi szervi baj a háttérben. Szív, pajzsmirigy...

2011. szept. 15. 22:49

Szerintem nálad az válna be, ami a kisbabáknál is. NAPIREND! :)


Mindig ugyanabban az időközben kellene szeritem álomra hajtanod a fejedet, bevezetni ezt, mint egy jó szokást! Csak ötlet.

2011. szept. 15. 22:48

A vérnyomásod milyen? Illetve a pulzusod?

Szedsz valamilyen gyógyszert? Fogamzásgátló, stb...

Akinek jó a vérnyomása, az ki tudja aludni magát a világból. Nekem ingadozik, amikor nem jó, pörgök én is, amikor jó, akkor megy olyan vagyok mint a mosott k.ki. Aludni muszáj, mert gáz lehet belőle.:(

2011. szept. 15. 22:47
Szerintem max 10 orakkor mar agyban kene lenni,hogy a Feco 8 ora munka 8 ora pihenes .es 6-7 ora.. meglegyen
8. Evawitch (válaszként erre: 4. - Lullaby70)
2011. szept. 15. 22:46

max 5.

Bicajjal járok melózni, járok edzőterembe, könnyebb fizikai munkát végzek. Régen egyik sem volt az életem része, mégis rosszul voltam. Volt, hogy erős szívverésem volt, szinte már éreztem a torkomban és hülyén vettem levegőt, nagyon idegbajos voltam. Az erősebb szívverést inkább este érzem mostanában, mikor már pihenne, csak én nem.

Gyerekkoromban is hasonlóan voltam, de nem voltam rosszul. Nem szerettem korán lefeküdni és 7-fél 8 körül már reggeliztünk a húgommal. Anyám meg mindig beszólt, hogy más gyerekek ilyenkor alszanak vagy 9-10-ig legalább.

Ha éjjel nem vagyok itthon, buli van (ritka), 4-5 felé érek haza, 8-9 felé már felkelek. Szenvedek, de nem tudok aludni.

2011. szept. 15. 22:45

Erre csak egy megoldás van.Elsétálsz az ágyig,előveszel egy könyvet ,olvasol max fél órát..villany lekapcs és alvás.

Magadban kell leszabályozni,hogy mikor kell ahhoz lefeküdnöd,h pihenten és üdén ébredj.Valakinek 4 óra is elég,valakinek meg 8 sem.

Addig próbálkozz amíg te irányítod a dolgot és nem megy át ez az egész egy alvászavarba.Mert akkor tényleg nézheted a plafont.

6. tixtina (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. szept. 15. 22:45

Engem is üssön le valaki:DD

Viccet félretéve-nálam is ugyanez a szitu.

Napi négy-öt órát alszom,valamikor hetet.

Nekem minimum 9 óra alvásra van szükségem,hogy napközben ne legyek kókadt-így csak kóválygok egész nap:OO

Gyakran elálmosodom olyan 8-9 óra magasságában,de akkor a gyerekek nem hagynak elaludni.Később meg már kimegy az álom a szememből:DD

2011. szept. 15. 22:41
Egyik nap rászántam magam, lefeküdtem 8-kor. Egy filmet néztem meg, amit letöltöttem és lekapcsoltam mindent. Eszembe jutott akkor meg valami, amin rengeteget gondolkodom mostanában, azóta is. Nem hapsi ügy, annál fontosabb dolog. Éjfélig is fent lehettem legalább és fél 5-kor meg kelek...
2011. szept. 15. 22:40
Hány órát alszol naponta?
3. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2011. szept. 15. 22:38
Pl. most kapcsold ki a gépet, moss fogat, vegyél pizsit és feküdj le aludni :) A pasidnak annyit meg kellene érteni, hogy muszáj aludnod.
2011. szept. 15. 22:37
Régen is így volt, amikor nem volt gépem. Tévét nem nézek soha, akkor nem is tudom, hogyan töltöttem el szenvedési időmet. :)
2011. szept. 15. 22:35

Kialvatlanságtól rosszul vagyok és agresszív.

Időpocsékolásnak tartom a sok alvást, meg nincs hozzá kedvem, de szenvedek tőle. Itthoni dolgaimat megcsinálom, de a takarítással vannak gondjaim, kedvem nincs hozzá ilyenkor. Egyszerre megcsinálom a rendrakást, de egy jó ideig letojom utána. Ez a koránkelős héten fordul elő, ami minden második hét. Ma is dolgom volt és húgommal is találkoztam, este ment haza. Nekem jó volt egy kicsit kimozdulni itthonról. Főzni szoktam mindig, mert a napi egyszeri főtt étel kell nekem, hiába lakom egyedül. Leülök a gép elé kínomban, mert csak itt tudok egyes emberekkel beszélgetni. De, ha az alváson és a rendrakáson kívül lenne más dolgom, ami nem kötelező, itt hagynám a gépet, úgyhogy nem vagyok függő. :) Szeretnék egy olyan napot, mikor meló után hazajövök és ledöglök, tojok a világra. Háromszor járok edzeni hétköznap, úgyhogy fél 5-re érek akkor haza. Ha főzni kell, akkor nagy nehezen megcsinálom utána. Holnap is ilyen nap lesz, csak még jön a barátom is. Neki nem mondhatom, hogy feküdjünk le hétkor legkésőbb, mert rosszullétes tüneteim vannak a kialvatlanságtól, mert ritkán találkozunk így is. Pedig holnapra terveztem azt, hogy nem érdekel a főzés, megjövök edzésből és fekszem. Szombaton is dolgozom, de általában a barátom szokott jönni akkor is. Szóval hétvégén sem tudok aludni, ha akarok se, mert a barátommal más az alvás, mint egyedül, csendben. Nappali alvás meg nem az életem része. Üssem le magam, hogy feküdjek már le vagy mi legyen? :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook