Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan lehet mikrohullámú sütőben kenyeret sütni? fórum

Hogyan lehet mikrohullámú sütőben kenyeret sütni? (tudásbázis kérdés)


7. Bichi (válaszként erre: 4. - Spann)
2017. aug. 14. 09:21
Van kenyérsütőm :)
2017. aug. 11. 09:51
Ja, és azért nem sikerül mert az élesztőgomba a mikrohullámban elpusztul, a sütőben meg az elején még nem. A sütőpor egy mesterséges, élettelen élesztő, ezért az megemeli a tésztát akkor is, ha mikrohullámnak teszed ki.
5. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Bichi)
2017. aug. 11. 09:45
Mikróban nem sikerül. De ahogy írod, kenyérhelyettesítőket csinálhatsz benne, olyan plumcake állagúakat, vagyis mintha süti lenne, csak te cukor nélkül csinálod és sörélesztő helyett sütőport használsz. Tojás sem kell hozzá
4. spann (válaszként erre: 1. - Bichi)
2017. aug. 10. 21:59
Szerintem vegyél egy kenyérsütő gépet, az tuti jó.
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Bichi)
2017. aug. 10. 21:17
Szerintem senki.
2017. aug. 10. 20:27

Nagyon régóta van mikróm, használom is főzésre, süteményt is sütöttem benne, de kenyeret, valahogy nem, mivel kiveszi a folyadékot mindenből, tehát a kenyér sem hiszem, hogy sikeres lenne.

De ha tudsz valamit, vagy ír valaki, kipróbált receptet, szívesen kipróbálom.

2017. aug. 10. 20:14

Sziasztok!

A sütőm javítás alatt. Valaki próbált már mikróban kenyeret sütni? A neten inkább kenéyrhelyettesítőket találtam, különböző tojásos változatokat, meg sütiket. Igazi kenyeret nem.

Valaki?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook