Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hogyan működhet egy olyan kapcsolat, ahol a másik fél külföldön dolgozik? fórum

Hogyan működhet egy olyan kapcsolat, ahol a másik fél külföldön dolgozik? (beszélgetős fórum)


2015. dec. 23. 12:01

Van egy ismerősöm, akinek a párja 10 év együttélés és egy közös gyerek után kiment külföldre dolgozni, eredetileg csak egy évre akart, mondván, majd utána hazajön, vagy az ismerősöm megy ki hozzá a gyerekkel. És mi lett az egészből?

A férfi rengeteget dolgozott ugyan, mégis lett egy barátnője, akivel összeköltözött, majd jött a vacillálás a két nő között, miután kiderült, hogy ketten vannak, végül a külföldön lévő új nővel maradt.

A felesége és gyereke itthon, éppen válnak, a férfi meg gyerektartást sem igazán akar fizetni. A család el van felejtve szinte :(

2015. dec. 21. 20:38
Apukám az egész családdal ment ki dolgozni külföldre, de időközben nagyon megdrágult a testvérem iskoláztatása, így apu maradt és mi hazajöttünk. Ő még maradt másfél évre és közben csak egyszer volt itthon. Nem tudom, hogy csinált-e "valamit", mikor magában volt, de nagyon boldogan tért vissza anyukámhoz. Szóval, szerintem működhet a dolog.
2015. dec. 21. 19:06

A sors úgy hozta, hogy távol európától találtam munkát. Baromi rossz időjárási körülmények között napi 12-14 óra, egy szabadnappal. Mondhatni fontos munkám volt, jól fizették, tehát egy év+ egy napot legalább határon kívül kellett töltenem, hogy vámmentesen vehessek bármit..ezt a nejemmel meg is beszéltük, aki itthon két jótanuló gyerekkel, plusz anyósával tartotta a frontot(munka mellett).

Dicsekvés nélkül állítom, elég kanos pasi voltam, de az ottani körülmények bizony kivették minden energiámat..erre joggal mondhatná bárki is, hogy cö..cö öcsisajt...süket duma..és az örömlányok? nos még ráadásul kőkeményen vallásos ország volt...nem részletezném...még minket fehéreket is bevittek a kóterba, ha úgy ítélte meg a rendőr, hogy rövid a póló ujja..


Szóval ez a távollét még megszakításokkal tartott pár évig, de talpra álltunk.


A feleségemnek soha a büdös életben nem lehetek elég hálás, hogy itthon becsülettel tartotta magát..

Azóta nincs anyagi gondunk. Ezt bizony egymásnak köszönhetjük.

Azóta bepótoltuk..


Sajnos volt néhány eset, ahol szétment a család..

...mert a férj bemelegedett..na az a szarügy...

15. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2015. dec. 21. 17:32
Igen, sztem letezik, ember es kapcsolatfuggo.
2015. dec. 21. 16:39
Ha friss a kapcsolat, sehogy.
13. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2015. dec. 21. 10:21

Hát nem elkeserítésképp, de ha körbenézek az ismerőseim között, ha nem ment utána külföldre záros határidőn belül a másik, akkor szétmentek...


És nem feltétlen a külföldön élő miatt. Ilyen is, olyan is van, h valamelyik fél talált magának másikat.


Vagy van, akik egy ideig még együtt vannak, de kiderül hamar, h van itthoni és kinti partner is.


Vagy családos, idősebb férfi ismerőseim vannak még, akiknek itthon van 2 gyerek és feleség, nem válnak, de kinti barátnője is van. :(

12. e849aa69b5 (válaszként erre: 11. - 937a2a883a)
2015. dec. 21. 08:45

azert irtam is le:) mert a forumindito megkerdezte hogyan lehet kibirni.

Bar ha sajat magambol indulok ki, en es a parom nem elunk kulon orszagban, de van hogy nagyon ritkan tudunk talalkozni es honapok is kimaradnak szexteren (sajnos).. de ettol fuggetlenul nagyon jo a kapcsolatunk. Ha ket ember igazan serreti egymast, szerintem nem okoz ez gondot. A szex az csak egy resze a kapcsolatnak, de nem csak aztart ossze ket ember jobbik esetben:)

11. 937a2a883a (válaszként erre: 4. - E849aa69b5)
2015. dec. 21. 07:57
Az én párom is kamionozott pár évig és ő is dettó ugyanezt mondta, amikor rákérdeztem. :)
10. júliusi (válaszként erre: 5. - Adraszteia6)
2015. dec. 21. 07:47

Sajnos ez így igaz..:(Van példa erre is, arra is...

Mondják, a távolság olyan mint a szél, a kis tüzeket kioltja, a nagyokat fellobbantja..


de van olyan is, hogy két családja lett a pasinak,egy kint,és egy itthon..:(


Nem lehet könnyű,igaz,ha itthon dolgozik a férj, se biztos,hogy sokat találkoznak, de azért más, mint pár havonta találkozni...:(

2015. dec. 21. 06:27

Nem tudom,sose probaltam.De biztos jol,mert tobb kollegam parja is kint van,es nem mentek meg szet..

Sok penzt keresnek,az biztos,de nem lennek a helyukben...

2015. dec. 21. 06:17

Én ebbe nőttem bele, és én is éltem hasonlóan 2 évig.

Anyukám 10 évet járt ki Németországba, amikor kezdte még csak 2-3 havonta járt haza,és akkor még csak a telefonálás volt.. most az internet világban kicsit könnyebb.Nővéremék szintén így élnek 8 évből már 6 éve.

Én 2 évet jártam ki havi váltásban, túl éltük.Lassan 11 éve vagyunk együtt.Időközben össze házasodtunk van egy csodaszép 8 hónapos kislányunk.

Szerintem nagyon függ a kapcsolat erősségétől, a közös célok elérése szintén és persze nagyban függ a felek gondolkodásától is. Jelenleg most is úgy élünk , igaz ez most friss, hogy párom jár hetelni Ausztriába.

De ezek mi vagyunk, mindenki más. Élő példa a másik oldalról, barátnőmék 4 éve élnek a kapcsolat elejétől távkapcsolatban, őszintén ez alatt a 4 év alatt ha talán 1 évet töltöttek összesen együtt akkor sokat mondok. Egyszerre szültünk, nekik a kapcsolatukat teljesen kikezdte a gyerek születése óta. Jelenleg nem tudni sikerül rendbe hozni vagy sem.

Mindennek van kontra/ pro oldala..

2015. dec. 20. 22:19

Szia,


Tobb peldat is ismerek, ahol a ferfi kamionsofor, az asszony otthon es par havonta talalkoznak csak. De olyat is, ahol a ferfi hajozik es csak felevente jar haza (ezesetben 50-es eveikben jaro parokrol van szo) bar nyilvanvaloan nem latok bele a szexualis eletukbe, csak kovetkeztetni tudok, hogy valahogy csak ki lehet birni. Vagy felrenezni.


Hidd el, van olyan, akinek par honapos szex kihagyas nem tema.

Olyan is, akinek mar par napos is. Tipusa valogatja...

Erintett vagy a temaban?

6. anya4005 (válaszként erre: 3. - Csillubaba)
2015. dec. 20. 22:02

Szerintem nem kizárólag a szex hiánya hajtja az embereket (akár az itthon hagyott asszonyt) ilyen hosszú távollétek alatt más karjaiba!

Igaz,a jobbik eset,mikor csak a szex miatt megy félre valaki...

Nekem spec az érintés,a figyelmesség,az érzelmek legalább annyira hiányoznának. Mondom ezt úgy,hogy a párom a szobában van,tehát fogalmam sincs,csak tipp.

2015. dec. 20. 21:34

Típustól függ. Aki hűtlen, az valóban itthon is megteszi.

De lehet egy férfi is hűséges.

Fontos, hogy bizalomnak lennie kell, kölcsönösen.

4. e849aa69b5 (válaszként erre: 3. - Csillubaba)
2015. dec. 20. 21:28

apukam es anyukam 24 eve hazasok. :)

Apa kamion soforkodott ezelott, akkor is 3 havonta jott haza most meg epitkezik, de van hogymegkesobb.

O azt mondta: Szerinted egy agyondologozott, kemenyen lehozott nap utan kinek van meg kedve szexelni?:D aztan mikor hetvege volt akkor elemnt kiranulni meg volt hogy akkor aludt es pihent. Esze agaban nem volt lefoglalni magat megjobban :D aki nem hajlamos ra kibirja hidd el.

3. csillubaba (válaszként erre: 2. - Adraszteia6)
2015. dec. 20. 21:19

nem új kapcsolatra gondolok, hanem hosszúra akár 10-20 éves kapcsolatra

Persze vanhogy akkor is félrelép a őpasi ha itthon dolgozik de ha egy hűséges típusról van szó az meddig bírja (mondjuk ki nyíltan:) szex nélkül..pl. 3 hónapig?? Ez hogy lehetséges?

2015. dec. 20. 21:14

Ajjaj, ez veszélyes dolog, főleg új kapcsolatnál.

Én 2 hónapja vagyok valakivel, aki Németországban melózik...

De ha már meglévő, több éves kapcsolat, akkor szerintem működhet egy darabig. De sok házasság ment már így tönkre. Az én pasimé is erre ment rá korábban.

2015. dec. 20. 21:07

Olyanra gondolok amikor 2-3 havonta jár haza vagy még ritkábban.

Létezik hosszú távon a hűség ilyenkor, főleg a férfi részéről? Ti mit gondoltok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook